Страница 29 от 90 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #421

    Отговор: Избор газов котел

    Най-добре е да си има отделно помещение, но това не винаги е възможно в апартаментите, ако предварително не е предвидено от проектанта на сградата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #422

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    MitkoS може и да не разбира от монтаж на котли, но съм съгласен с него, че котелът не трябва да е в дневна или спалня. Винаги ще има шум, каквато и марка да сложиш
    Новите са по-безшумни от хубав хладилник, не знам какво ви притеснява. Моя разбирам че е запалил по шума от балансиращите кранчета по радиаторите

  4. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    4
    #423

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте и благодаря за отзивите,

    за съжаление не мога да преместя котела, но когато е затворен в добре шумо-изолиран шкаф тези 50 db където прави могат да спаднат до 40 може и малко надолу (това при положение, че звука е над 500 Hz, не съм чувал как работи котел на живо)

    някой дали би могъл да ми помогне със зададените конкретни върпо?

    Благодаря предварително!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #424

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от boschli Виж публикацията
    Здравейте отново,

    имам продължение на по горе споменатият въпрос, вече имам възможност да положа тръби от котлето до малката баня.

    - Въпросът е какви тръби 16 или 20мм диаметър?
    - Трябва ли да положа в канала и кабел за сензор от бойлера до котела? Ако да какъв кабел?
    - Двама човека вече ме разубеждават да не взимам хоризонтален бойлер, били проблемни?

    Хоризонтален бойлер би ми спестил доста проблеми с пространството, ако мислите че си заслужават какъв бихте ми препоръчали?
    1. ф16 е достаттъчна
    2. Да, кабел 2х0.75 или 2х0.5мм
    3. Задължително вертикален бойлер, хоризонталните са с малка серпентина

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #425

    Отговор: Избор газов котел

    Няма проблем с шума - при мен е в шкаф, но и без шкафа не се чува, когато работи на отопление. Шумът се засилва при ползване на повече топла вода (двуконтурен е), но при затворен шкаф пак е доста по-тихо от хладилника. Това да се прави отделно помещение на газовия котел е разсипия особено за Сф при цена квадрат над 1000 евро в момента.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    3
    #426

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,


    Може ли съвет за газов котел? Става въпрос за къща на 2 етажа по 120 кв. м. Всеки има отделна отоплителна система и като смятам радиаторите са по 14 Kw на етаж, на единият етаж има и 100 л бойлер със серпетина (него не знам колко да го смятам). Засега съм се спрял на този VICTRIX 32 kW TT Plus - дали е подходящ? Друг подходящ например Bosch?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #427

    Отговор: Избор газов котел

    Как са смятани тези "14 Kw на етаж". Да не би да е при 80гр. температура на водата. Смятайте ги за 50-55гр. температура на водата. Толкова големи топлозагуби ли имате, че се нуждаете от такава мощност.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    3
    #428

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Как са смятани тези "14 Kw на етаж". Да не би да е при 80гр. температура на водата. Смятайте ги за 50-55гр. температура на водата. Толкова големи топлозагуби ли имате, че се нуждаете от такава мощност.
    Броя на глидерите по указаната от производителя Топлинна мощност (∆Т 50°С W). Търсех котел с мощност, която да е по голяма от сбора на двата етажа.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #429

    Отговор: Избор газов котел

    Концепцията ти е изцяло грешна...

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #430

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Концепцията ти е изцяло грешна...
    A бе не така, човека може би обича да му парят.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    3
    #431

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Концепцията ти е изцяло грешна...
    Тоест? Много е голям ли? Не се ли смята така, какъв е нужен? Сега има котел на дърва. и искам да го заменя с такъв на газ.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    26
    #432

    Отговор: Избор газов котел

    Може ли компетентно мнение за този котел https://bgtherm.net/produkt/%d1%81%d...d1%81%d1%82-2/

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #433

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Крум Виж публикацията
    Тоест? Много е голям ли? Не се ли смята така, какъв е нужен? Сега има котел на дърва. и искам да го заменя с такъв на газ.
    Т.е. мощността на радиаторите не се смята при dt 50, а при dt 30, демек имаш не повече от 14 kW радиатори. Не е зле и топлозагубите да си сметнеш (или да си платиш да ти ги сметнат), защото те са важното в уравнението. Може и да се наложи да добавиш радиатори,може и да си ок.
    Въпреки че се съмнявам да имаш повече от 15-16 kW загуби (а вероятно са и доста по-малко), не е проблем да вземеш по-мощен котел (на какъвто си се спрял), стига да не се окаже че ще се топлят малко стаи и минималната мощност ще дойде висока. Последното е съмнително според мен в конкретния случай. По всяка вероятност ще се окаже, че и котел с по-ниска мощност ще ти свърши работа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #434

    Отговор: Избор газов котел

    Не е зле и ако имате желание, сам да прочетете по-основно тази и няколко други теми в газовия раздел на форума, за да придобиете по-ясна представа за някои особености при отоплението с котел на природен газ. Нещата са различни в сравнение с котел на твърдо гориво.
    Същото се отнася и за човека, който пита за Бош Конденз 7000. Котлите на Бош и съответно конкретния модел са многократно обсъждани в различните теми. Лазар е давал достатъчно компетентни мнения за тях. Има и потребителски мнения. Има и за моделите на Имергаз (Виктрикс гамата примерно). Има и за модели от други марки.
    Този пост е редактиран от VanDan; 27-07-19 в 09:56.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    26
    #435

    Отговор: Избор газов котел

    Задължително ли е захранването на котела, да бъде свързано директно към ел. мрежата? Ако е така, как тогава ще бъде предпазена електрониката от гръмотевични бурии, тъй като гаранционния сервиз не признава дефекти от гръм или токов удар. Как ще използвам резервно захранване, ако имам такова?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 90 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе