Страница 81 от 90 ПърваПърва ... 31717980818283 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 1350

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1201

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ViktorG Виж публикацията
    Това гласуваха ли го? Защото останах с впечатление, че чакаме правителство, което да го гласува и да го потвърди.
    Да, гласувано е

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    9
    #1202

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Аз бях със подобна на твоята дилема, но за ново жилище.
    Колко точно ще е икономията от термопомпата, че да компенсира тия 10 хиляди лева повече за инсталация?
    Тази сметка си направи и ще получиш отговор на въпроса си.
    При мен тази сметка е една, при теб в самостоятелна къща може да е друга.
    При всички положения, не виждам смисъл от нов котел към термопомпата докато този си работи, какъвто беше първоначалния въпрос.
    Термопомпата не я слагам с цел "избиване", аз няма да продавам топла вода, че да правя пари от нея. Аз ще намаля хамалогията си (ще я премахна) и ще увелича комфорта си - ще мога да поддържам желана температура лесно, без да се притеснявам от качеството на горивото.
    И в последствие, когато сложа слънчеви панели, ще ми паднат драстично сметките на ток общо за годината. А и колкото е топло в момента, термопомпата ще е много ефективна.
    Идеята ми беше, така или иначе съм се хванал на хорото, да знам дали има смисъл да си сменям и газовия котел за това, че да получа по-голяма икономия от него, защото аз мога да си сложа аларми и когато газта е достатъчно евтина - се отоплявам на газ, когато е по-евтино на ток - на ток. Мен тези неща не ме притесняват и не ми пречат. Въпросът е, че искам да знам, че системата ми е ефективна. Това е главното.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Глупости. Не повече от 10 -15% ако сега топлообменика на стария ти котел е в добро състояние.
    Това не знам как да проверя и тествам. Нищо не му е правено, преди няколко години му чистихме дюзите и това беше.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Изпуснал съм го това, благодаря за информацията!

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1203

    Отговор: Избор газов котел

    Щом толкова си си навил - огледай хибридните котли.
    Той сам ще си превключва ТП-газ.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 10-01-23 в 17:32.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    9
    #1204

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Щом толкова си си навил - огледай хибридните котли.
    Та сам ще си превключва ТП-газ.
    За съжаление - нямам много опции. Или оставам на пелети, което е хамалогия + висока цена вече.
    Или се връщам обратно на дърва и въглища + климатици - което отново е хамалогия + мръсотия + че климатиците духат и ми е некомфортно.
    За цялостно отопление на газ - с този котел е скъпо, под 700лв не падам на месец, просто защото котелът не може да поддържа ниски градуси и постоянно спира и се пуска за да поддържа определена температура в стаите и там много се вдига разходът.
    Сега с по 1 климатик се топлят етажите и сметка за ток 200-210лв на месец, държим 20-21 градуса и ми се ще с термопомпата да си реша проблемите, а ако стане много студ - газ.
    Ще ги огледам, благодаря!

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1205

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Щом толкова си си навил - огледай хибридните котли.
    Той сам ще си превключва ТП-газ.
    Предполагам, че говориш за недоносчето на дайкин? Горещо препоръчвам да го избягва, защото една от системите ако има проблем и двете не работят. Ако ти спрат газта и термопомпата не работи, найс а..... Друга особеност е че вода за БГВ се топли само от газовия котел. Има и други недостатъци, ама не искам да си развалям повече утрото.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1206

    Отговор: Избор газов котел

    Мм, не, нямах в предвид никоя конкретна марка .
    По скоро, тъй като ще слага ТП и е решил(почти) да смени и котела с идеята да си превключва сам между тях според цени, външни условия и т.н., има готови автоматизирани решения за това..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #1207

    Отговор: Избор газов котел

    "неминуемото поскъпване на тока и за битовите абонати"
    Lazarus18, не е по темата, но би ли обяснил за това неминуемо поскъпване?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #1208

    Отговор: Избор газов котел

    Дискутирано е много пъти. Ползваме най-евтината електроенергия в Европа, защото тока за битовите абонати е под регулация. Реалната цена на тока е тази като за бизнеса - на свободен пазар, където , ако не се лъжа в момента е поне 3 по-скъп. Отделно сме подписали някакви европейски спогодби бла-бла глупости. Още от тази година трябваше да сме на реални цени, но го отложиха.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #1209

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Дискутирано е много пъти. Ползваме най-евтината електроенергия в Европа, защото тока за битовите абонати е под регулация. Реалната цена на тока е тази като за бизнеса - на свободен пазар, където , ако не се лъжа в момента е поне 3 по-скъп. Отделно сме подписали някакви европейски спогодби бла-бла глупости. Още от тази година трябваше да сме на реални цени, но го отложиха.
    Глупости

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #1210

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Дискутирано е много пъти. Ползваме най-евтината електроенергия в Европа, защото тока за битовите абонати е под регулация. Реалната цена на тока е тази като за бизнеса - на свободен пазар, където , ако не се лъжа в момента е поне 3 по-скъп. Отделно сме подписали някакви европейски спогодби бла-бла глупости. Още от тази година трябваше да сме на реални цени, но го отложиха.
    Дори и в някакъв момент да минем на борсови цени, аз по-скоро имам предвид, че цената ще се вдигне дори и при регулиран пазар.
    Вече се говори за спиране на тецове, АЕЦ-а в някакъв момент ще трябва да изнесе и плати за отработеното гориво, подписва се договор с друг доставчик и други фактори, които ще оскъпят микса. От там ще скочи и при абонатите.
    В по-дългосрочен план, щем не щем, ще минем на борсови цени, макар да подозирам, че ще има някакви компенсации поне в началото.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1211

    Отговор: Избор газов котел

    Двуконтурен котел BOSCH 2300I W 24 KW ОТОПЛЕНИЕ /30KW БГВ достатъчен ли е да захрани две бани едновременно?
    Ако ли не колко киловата трябва да е бгв-то за да могат да се ползват и двете бани по едно и също време?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1212

    Отговор: Избор газов котел

    Въпрос на гледна точка. Някои казват, че 6кВт ел. проточен им е достатъчен, пък тук ще имаш 2х15. Най-добре с едноконтурен + бойлер или такъв с вграден бойлер, например някой от серията 5300

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    10
    #1213

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте решил съм да си купя котел бош конденз 2300и двуконтурен. Апартамента е 50кадратни метра чиста площ. Гледах в сайтовете и ми напрви впечатление, че продават термостат изиконтрол СТ 200 с някакви термоглави с които комуникира дистанционно как се свързват тия неща с термостата и дали мерят точно температурата в стаите в които ще са монтирани.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1214

    Отговор: Избор газов котел

    Работят перфектно, не се кахъри

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    10
    #1215

    Отговор: Избор газов котел

    Ти в друга тема беше писал за тоя термостат че било хубаво сервиз да дойде ама аз гледам инструкциите няма нещо специфично само ме интересува тия глави колко ще им издържат батериите и дали често комуникират с тоя термостат и дали ще комуникират правилно през две три стени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 81 от 90 ПърваПърва ... 31717980818283 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе