Страница 59 от 90 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #871

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Аз бих добавил хидравличен изравнител и да оставя отоплителната помпа(този котел може да я управлява), бойлера да подвържа директно към котела, а сегашната помпа за бойлера да я сложа за конвектора - така тя може да се управлява с отделен стаен термостат, тръби ф20 Pex-al или ф25 ППР. Относно мощността на котела - мисля, че 35кВт няма да е голям, а 24кВт няма да е малък, но ти си знаеш коефициента на едновременност. И помни, че 24кВт са 60м3 газ на ден или над 400лв (четиристотин)/ден
    400 или 40?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #872

    Отговор: Избор газов котел

    аз ги изкавам 46лв, но това е много малко вероятен разход, не виждам ситуация при която реално ще се ползва пълна мощност за 24ч. Мен чуденката ми е по-скоро, когато малкия котел работи близо до максимума дали е по-неефективен отколкото по-големия на 75%, ако не се отразява на ефективността не виждам много смисъл от големия, понеже аз не планирам да го спирам.

    Отделно, инсталатора спомена, че 24квт-овия котел бил 30квт софтуерно ограничен на 24, но по спецификации има разлика в кг...

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    4
    #873

    Отговор: Избор газов котел

    Моля за мнение и коментар за газови котли RINNAI ?

  5. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #874

    Отговор: Избор газов котел

    На първо четене - висока минимала мощност и висока цена

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #875

    Отговор: Избор газов котел

    А бе тя цената не е висока, но модулация 1:4 си е твърде архаично, при положение, че европейските са 1:10 или поне 1:7. Пък да не говорим каква екзотика си е откъм резервни части и поддръжка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #876

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Моля за съдействие. Трябва да реша следния казус: искам да отоплявам апартамента си (около 70 квм чиста площ) с газово котле. Блока в който живея е ново строителство и е газифициран. Проблема в моя случай е че таблото на газовата инсталация е поставено в стая където се спи. Таблото е до прозорец но нали се сещате, че човек няма как да спи спокойно с газово котле. Метана все пак е отровен и взривоопасен а вероятността да се натрупа въглероден монооксид макар и нищожна все пак е реална при неправилна изолация на котлето. Имайки предвид всичко това се спрях на три варианта:

    1. Да направя малко помещение вътре в стаята с итонг което да помещава както котлето така и газовото табло т.е. всичко да бъде побрано в едно малко помещение (с обем около 1 m3). Това „килерче“ да има алуминиева врата с оплътнения а самото то да се проветрява с два малки отвора навън, единия в долния а другия в горния край. Така ще се получава естествена вентилация. Въпроса ми е към експертите, смятате ли, че това е добра идея? Ако не е, може ли да ми кажете дали има някакво оборудване което да се предлага за изолиране на газов котел заедно с газовата инсталация/табло и което да е налично на пазара? Иначе съм се спрял на следните кондензни газови котли:

    а) Двуконтурен газов кондензен котел Bosch Condens 2300i W – 24KW с модулираща горелка – адаптира се в диапазон от 10 до 100% /3- 30KW/ – автоматично към актуалната топлина. Цена: 2399 лв.
    b) Двуконтурен газов кондензен котел Victrix Omnia на Immergas със свързване по DIN. Цена: 1794 лв.
    с) Двуконтурен газов кондензен котел Victrix Tera 24 Plus на Immergas. Цена: 2022лв.
    Моля ако е възможно да коментирате котлите.

    1. Втоият вариант (ако не успея да изолирам газовото котле по някакъв начин) е да сложа термопомпа: и ето на тази съм се спрял: Инверторна термопомпа въздух-вода AUDAX 6 на Immergas (Цена: 5403 лв) за отопление и БГВ. Моля за коментар дали мога да използвам термопомпата с вече монтираните алуминиеви радиатори?
    2. И трети последен вариант са конвекторните радиатори от рода на Airlec и Adax. (Цена: 400-700 лв.) плюс електрически бойлер за БГВ.

    Относно трите варианта моля за вашето мнение, кой от трите (при равни други условия) варианта на отопление смятате, че ще бъде най-икономичен същевременно ще осигурява комфорт и ще бъде приложим в моята ситуация. Пред голяма дилема съм, така че ще съм благодарен на всякакви коментари и насоки.
    Благодаря за отделеното време.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #877

    Отговор: Избор газов котел

    А бе човек, слез на земята - какво газово табло в спалнята те гони? Може би има колекторно табло, което няма нищо общо с газа. Газовото ти табло е навън, в общите части, като до котела идва само една газова тръба. Котелът е херметичен, със затворена камера, тъй че никакви газове не изпуска. Можеш да си сложиш газдетектор, който улавя дори молекули газ, ако ги има. Но може да си направиш шкаф, не е проблем, само трябва да го обсъдиш с инсталатора, за да отговаря на изискванията за монтаж на котел.
    lazarus18 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #878

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    А бе човек, слез на земята - какво газово табло в спалнята те гони? Може би има колекторно табло, което няма нищо общо с газа. Газовото ти табло е навън, в общите части, като до котела идва само една газова тръба. Котелът е херметичен, със затворена камера, тъй че никакви газове не изпуска. Можеш да си сложиш газдетектор, който улавя дори молекули газ, ако ги има. Но може да си направиш шкаф, не е проблем, само трябва да го обсъдиш с инсталатора, за да отговаря на изискванията за монтаж на котел.

    Здравей Лазар, благодаря за отговора. Това което имам всъщност са 3 медни тръби с кранчета доколкото разбрах котела се връзва с тези тръби. Мен не ме притеснява толкова котела колкото връзките към него. Котела би трябвало да е минал качествен контрол но как ще го свържат е друга работа, така поне аз си мисля. Имали заводски шкафове. Какво ти е мнението за котлите които съм изброил и алтернатива ли е термопомпата която съм посочил?

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #879

    Отговор: Избор газов котел

    Е, тъй де, по тея тръби ще тече вода, безопасна е.
    Котела не е задължително в същото помещение.
    Vera одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #880

    Отговор: Избор газов котел

    Е, по една "тръба" или гъвкава връзка ще върви газ до котела ако трябва да сме точни. До питащия - всички ползватели сме с котли в домовете си. На теория уж има специални шкафове за монтаж извън жилището, уж да не замръзне, но досега нямам спомен да е писал потребител с такъв вариант. По принцип трябва да има монтиран газ-детектор до котела, който да спира прихода на газ при изтичане. И би трябвало да минава проверка всяка година.
    yavorski одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #881

    Отговор: Избор газов котел

    На баджанака е на неостъклена тераса в обикновен шкаф. Над 10г. без проблем.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #882

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    По принцип трябва да има монтиран газ-детектор до котела, който да спира прихода на газ при изтичане. И би трябвало да минава проверка всяка година.
    Хващам се за думата "трябва" и да уточня, че макар и препоръчителен, детектора не е задължителен. А за да е максимално ефективен, трябва да е съпроводен със спирателен вентил в разпределителното табло, което изисква окабеляване, което често не е предвидено.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #883

    Отговор: Избор газов котел

    Газ-детектор с автоматизиран спирателен кран по времето, когато ми инсталираха котела беше задължителен и проверката всяка година се състоеше точно в това - проверяващият, с негов мобилен газ-детектор, гледаше дали имам пропуск на газ от връзката тръба-котел и после пускаше малко газ от тяхно устройство и проверяваше дали моят инсталиран газ-детектор ще сработи със сигнал и затваряне на крана (спирателен вентил) за газ. Да уточня - автоматичния спирателен кран (вентил) при мен е монтиран на стената до котела. Котелът ми е на външна стена и няма тръба из къщата с газ. А таблото от разпределителната мрежа е на 20-на метра отвън на оградата на двора.
    Отделен въпрос е в момента на практика кое как се прави и спазва.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-02-21 в 10:46.
    yavorski одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #884

    Отговор: Избор газов котел

    Моят опит е от миналата година и казаха, че не било задължително да го има. Годишна проверка има, но тя е само на котела. И казаха, че нямало много смисъл вентила да е преди котела (с което не съм много съгласен), а трябвало да е чак в таблото. Аз си монтирах само сигнализатор и си го свързах със системата за домашна автоматизация, но ако има теч и не сме вкъщи няма особен смисъл.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    4
    #885

    Отговор: Избор газов котел

    Някой има ли мнение за полския газов котел:Едноконтурен:ECOCONDENS SLIM SYSTEM 20 мощност: 3,0 22,0 kW (50/30°

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 90 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе