Страница 20 от 90 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #286

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Проблемът повече се усеща, когато по време на къпане постоянно се пуска и спира крана в кухнята
    Това не ми е проблем, обичам студена вода. Месечните сметки са ми по-важни в случая.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #287

    Отговор: Избор газов котел

    Месечните сметки нямат връзка с комфорта на топла вода, т.е. с двуконтурен няма да имаш по-ниски месечни сметки.

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #288

    Отговор: Избор газов котел

    Теорията ти малко куца при инцидентно ползване на БГВ.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #289

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Теорията ти малко куца при инцидентно ползване на БГВ.
    Разбира се, че е така при инцидентно ползване - например за офис, магазин... Но за едно семейство, което харчи така или иначе поне 50-100л и нагоре топла вода (40*С) на ден е по-добре тази вода да идва от бойлер (според мен, не задължавам никого)

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #290
    Лазар Ганев е прав за едноконтурния котел.Направих грешка,че не сложих и на двата апартамента едноконтурни.Лазаре като затворих ,АО'на двуконтурния работата се оправи,но бая си поиграх и със секретните кранове.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    1
    #291

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Темата е доста голяма и има много компетентни менения, затова се надявам да получа и аз отговор на въпросите си!
    От три години се отопляваме на газ - апартамент 110м2, котелът е двуконтурен Имергаз, кондензен. Много сме доволни и от сметките и от това, че котелът е доста тих.
    Сега ще се местим в друг апартамент, малко по-голям, защото от около година семейството се увеличи с още един член.
    Инсталация за отопление ще се прави тепърва, така че се налага да решавам няколко въпроса
    1. Какъв тип да бъде котелът? Колебанието е между обикновен двуконтурен и такъв с вграден бойлер. Има ли реални предимства наличието на вграден бойлер? Колко голям да бъде бойлертъ? Как се поддържа температурата на водата в този вграден бойлер, а именно, пали ли котелът периодично за да го топли? Ако да - това не качва ли разхода на газ? Едва ли ще се случва често да се къпят двама души едновременно в две бани.
    2. Каква марка да е котелът. Както казах, доволни сме от нашия Имергаз, но ни препоръчват Висман и също Бош. При положение, че това ще бъде инвестиция за много години напред искаме най-добрата марка в дългосрочен план.
    3. Какви са плюсовете и минусите на монтаж на котела на затворена тераса? Терасата ще се затвори с ПВЦ дограма. Това е най-близката точка до сградната инсталация, съответно най-малко медни тръби минаващи през апартамента, но също така най-отдалечен от баните. Сегашният ни котел е в хола и коминът излиза на терасата, която е отворена. Новият, обаче, ако трябва да се вкара в стая ще трябва да е в спалнята.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #292

    Отговор: Избор газов котел

    Аз имам стар двуконтурен конвенционален котел от Имергаз без никакви проблеми вече 10-та година и като реша да го сменя с нов почти сигурно пак от моделите на Имергаз ще взема. Ако ще е едноконтурен, мисля че е по-добре с допълнителен отделен голям бойлер със серпентина, който се купува и монтира отделно. Той може да е монтиран и на съвсем различно място от котела. Тези с вградените бойлери май са по-малки бойлерите и са на едно място - във вашия случай далеч от баните. Разходът на газ за БГВ не мисля, че се влияе особено от едно- или двуконтурен.
    Vizi одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #293

    Отговор: Избор газов котел

    Отговори от неспециалист:
    1,Ако разстоянието от двуконтурен котел до баните е голямо, ще има известен дискомфорт и преразход на газ и вода. Ще се чака повече да дойде топлата вода. В такъв случай вграденият бойлер нищо няма да промени. За това бих се замислил за бойлер в близост до баните. Иначе съм фен на двуконтурните или по-скоро не съм фен на бойлерите.
    2. Не мисля, че има значение марката стига да не е нещо твърде екзотично. Италианците могат да правят добри котли на добри цени. За БОШ и Висман е ясно. По-скоро е важна поддръжката. Кога ще се развалят е май на късмет.
    3. Газовите котли не са напълно безшумни и ще трябва да бъде добре допълнително шумоизолиран ако е в спалня. За терасата - не знам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #294

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Месечните сметки нямат връзка с комфорта на топла вода, т.е. с двуконтурен няма да имаш по-ниски месечни сметки.
    Здравей Лазаре,

    Би ли бил така добър да обясниш, ако ще се ползват две бани едновременно веднъж дневно за 15-20 минути, а през останалото време по изключение ще се налага използването им едновременно, кой вариант би бил по-икономичен и защо?

    1. Едноконтурен + бойлер 150-200 литра - в този случай няма ли излишно да се топли цял ден и цяла нощ водата?
    2. Двуконтурен с водосъдържател 46 литра или повече, ако има такъв. Видях, че Vissmann 111 имат 46 л водосъдържател, но вероятно има котли и с повече.

    Благодаря!
    Този пост е редактиран от fvazharov; 01-03-19 в 15:16.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #295

    Отговор: Избор газов котел

    Това с вградения бойлер 46л и двете бани наведнъж не става - пробвано с друг италиански котел с 50л.
    бойлер и 29kW на БГВ.
    И ограничители на дебита бях наслагал, и с една кофа и хронометър мерих ограничителите колко пускат - сметките верни ама не става и не става.Освен ако не се къпете по 5мин (ама наистина 5) .
    п.с.Бойлера може да го изключвате нощем да не подгрява.
    п.с2 иначе можеше единия като излезе, следващия да влезе веднага без проблем
    За мен този малкия бойлер е за да няма постоянно цък-цък при пускане на топла вода както е при двуконтурните и да може някой да си измие ръцете/чиниите докато си ползваш банята и не се усеща нищо.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 01-03-19 в 16:48.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #296

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    За мен този малкия бойлер е за да няма постоянно цък-цък при пускане на топла вода както е при двуконтурните и да може някой да си измие ръцете/чиниите докато си ползваш банята и не се усеща нищо.
    Благодаря за отговора!

    От Висман България твърдят, че 46 литра водосъдържател се равнявал на 150 л бойлер.

    - - - - - - - - - -

    Добре, предполагам зимата варианта с едноконтурен котел + бойлер ще е удачен вариант. А ми лятото?
    Няма ли да е по-икономично, ако едноконтурния котел го използвам само за отопление, а за БГВ да се ползва газов или електрически бойлер?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #297

    Отговор: Избор газов котел

    От Разград България ти твърдят, че не е така...
    6 години викахме по етажите “ излязох - следващия да влиза”
    Е, така наистина не свършва, ама...
    Ако искаш пробвай, после пиши отзиви.
    Преди това имахме със 100л вграден, е тогава ставаше с двете бани.

    Лятото го превключваш на “летен режим” и топли само бойлера.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #298

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    Добре, предполагам зимата варианта с едноконтурен котел + бойлер ще е удачен вариант. А ми лятото?
    Няма ли да е по-икономично, ако едноконтурния котел го използвам само за отопление, а за БГВ да се ползва газов или електрически бойлер?
    И от какъв зор трябва да купуваш и да монтираш още един уред? Лятото, варианта е още по удачен, от зимата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #299

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    От Разград България ти твърдят, че не е така...
    6 години викахме по етажите “ излязох - следващия да влиза”
    Е, така наистина не свършва, ама...
    Ако искаш пробвай, после пиши отзиви.
    Преди това имахме със 100л вграден, е тогава ставаше с двете бани.

    Лятото го превключваш на “летен режим” и топли само бойлера.
    Ок, щом си пробвал и двата начина, каква е разликата в сметките за БГВ при двуконтурен и едноконтурен котел+серпентинен бойлер?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    И от какъв зор трябва да купуваш и да монтираш още един уред? Лятото, варианта е още по удачен, от зимата.
    Ако искам да ползва две бани едновременно все някакъв бойлер трябва да взема. Въпросът е, кой бойлер е по-ефективен, серпентинен бойлер или друг вид бойлер.
    На серпентинния бойлер няма ли да му трябва първо, повече време за да подгрее водата и второ няма ли да изразходва повече енергия сравнение с един бойлер на ток или газ?

    Би ли обяснил защо лятото е по-удачно?
    Този пост е редактиран от fvazharov; 01-03-19 в 20:25.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #300

    Отговор: Избор газов котел

    Естествено, че бойлер със серпентина. Котела ще го подгрява. Може да го комбинираш със солар.
    А защо лятото ли? Ми много просто - лятото котела включва само да подгрява бойлера. Зимата докато извършва това, спира да работи за отопление. Разликата с двуконтурния е, че последния спира отоплението при всяко пускане на чешма или душ някъде из къщата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 90 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе