Страница 19 от 90 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #271

    Отговор: Избор газов котел

    1. Не знам какво имаш предвид под "радиаторите навързани един след друг". Надявам се двамата да разбираме различни неща, защото това което аз разбирам под този израз не е правилен монтаж.
    2. Помпата има 6 режима и не мога да кажа кой е правилният за теб, трябва да се прецени според това, колко са радиаторите, има ли термоглави, какви са тръбите и т.н. Трябва да е на най-ниската-достаъчна
    3. Да, добре
    4, Секретните вентили как са?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #272

    Отговор: Избор газов котел

    1.Един кръг ППР стъклонапълнен Ф25 брои радиатори 4 600/1800. Подвързването не е от радиатор във радиатор а със тетки диагонално всеки радиатор може да се спира.2.Секретни кранове отворени докраи. На другото жилище въпреки,че ,ОИ,ми е от 6 независими кръга пак със ППР изградена от мен нямам никакви проблеми.Там пак съм със газов котел,но едноконтурен с 150л бойлер а тук на един кръг ме попиля
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Георги76; 11-02-19 в 22:11.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #273

    Отговор: Избор газов котел

    Затваряш секретните кранове докрай и после ги развиваш на 1 оборот. Ако се налага ги дорегулираш след малко.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #274
    Интересното тук е,че като обезвъздушя работи коректно докато не пусна БГВ. След като спра водата нали известно време продължава да загрява водата 10-20 секунди след това почва да се чува шумене в помпата.И почва eдно вeлико разкарване на въздух по-радиаторите.
    Този пост е редактиран от Георги76; 12-02-19 в 19:04.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #275

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    Контракт сити е една от малкото фирми, която строи апартаментите си с включена газова инсталация и котле. Някой има ли мнение котлето и разходите за отопление на тяхната инсталация на добро ниво ли са?

    2.7. ОТОПЛИТЕЛНА ИНСТАЛАЦИЯ
    • Сградата ще се захрани централно с газ.
    • Изпълнена дворна газозахранваща мрежа с полиетиленови тръби.
    • Изпълнена сградна и апартаментна газова инсталация с медни тръби.
    • Монтиран комбиниран кондензен газов котел за топла вода и отопление.
    • Монтирани алуминиеви радиатори.
    • Изпълнена тръбна разводка в апартаментите от полиетиленови тръби с алуминиева вложка, положена в гофрирана тръба по пода - под замазката, от апартаментна колекторна кутия до всеки радиатор. От колекторната кутия могат да се управляват (пускат или спират) отделните радиатори в помещенията.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #276

    Отговор: Избор газов котел

    Зависи какъв е котела - специално минималната му мощност съобразена ли е с инсталираната радиаторна. Зависи и колко е инсталираната мощност в радиатори. В смисъл достатъчно големи ли са за работа в кондензен нискотемпературен режим. И остава наличието на стайно управление.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #277

    Отговор: Избор газов котел

    А бе, а две думи, искат се подробности/технически характеристики/ за всички вложени елементи.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #278

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от minergie Виж публикацията
    Здравейте,

    Контракт сити е една от малкото фирми, която строи апартаментите си с включена газова инсталация и котле. Някой има ли мнение котлето и разходите за отопление на тяхната инсталация на добро ниво ли са?
    Преди две-три години колега си купуваше от тях още в строеж. И знам, че си увеличи доста радиаторната мощност и си поръча друг котел, пак от тях. 4-стаен апартамент го топли и се къпят със 120-130 лв сега. Контракт сити сключват договор с фирма изпълнител. Колегата ходи при тази фирма и уточниха нещата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #279

    Отговор: Избор газов котел

    Ето какво ми отговориха от Контракт сити относно техническите спецификации:

    За различните ни сгради сме монтирали котлета на различни фирми -
    "Имергаз" и "Бош". За всяка сграда нашите управители правят конкурс и
    избират най-подходящите котлета. Това се прави непосредствено преди
    времето за монтаж - към момента на АКТ 15 за дадената сграда.Те са
    двуконтурни, осигуряващи отоплението и топлата вода в жилищата.
    Според коментарите тук си мисля, че двуконтурните котлета не са добро решение.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #280

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от minergie Виж публикацията
    Според коментарите тук си мисля, че двуконтурните котлета не са добро решение.
    Ами ако жена ти реши да измие чиниите например докато се къпеш ще го разбереш не само от коментариите.. .

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #281

    Отговор: Избор газов котел

    Не е задължително. Поне аз не съм забелязал такова нещо в моя случай.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #282

    Отговор: Избор газов котел

    Не можем да искаме от строителен бос да знае разликта между едноконтурен и двуконтурен котел, след като много хора, вкл. и търговци смятат, че едноконтурния е само за отопление. Освен това на кой строител му се занимава да търси място на 2 уреда, да плаща по-висока цена за уредите и по-висока цена за монтаж?
    Проблемът повече се усеща, когато по време на къпане постоянно се пуска и спира крана в кухнята

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #283

    Отговор: Избор газов котел

    Контракт сити са доста сериозна строителна фирма със съответното добро качество и сравнително високи цени. Много ме съмнява баш техните босове да се занимават с избора на котли. Двуконтурните котли стават все по-популярни, но очевидно си имат и своите минуси. Аз не съм видял да има проблем при пускане на вода в кухнята, но съм чувал за такъв проблем при определен модел. .

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #284

    Отговор: Избор газов котел

    Преди 15-17г. се монтираха 99.9% двуконтурни котли. То други на пазара почти нямаше, да не говорим, че и марките бяха 2-3. Та, идеята ми е, че няма как да станат по популярни от това. По скоро едноконтурните взеха да стават все по популярни.
    Lazar одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #285

    Отговор: Избор газов котел

    Аз имах предвид в Европа като цяло. В Англия например болшинството от котлите са били с бойлери - сега масово всичко преминава на двуконтурни даже и когато има повече от една баня. Имат си своите плюсове и едните и другите. Вероятно на тези с бойлер са повече, но е въпрос на вкус.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 90 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе