Страница 42 от 90 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #616

    Отговор: Избор газов котел

    И аз съм завършил Математическа гимназия, но ще ви напиша нещо от гледна точка на потребител. Твърде много време и усилия отделяте за "теоретичната" част за БГВ. БГВ е страничен елемент от възможностите на котлите на природен газ. Котел и система се избират основно с цел отопление на жилището, а не за БГВ. Никой досега не се е оплакал от БГВ, че му пречи на отоплението на жилището. Единственото оплакване е, че при двуконтурните котли най-често може да има топла вода за 1, максимум 2 ползвателя едновременно за котли с подходяща за повечето жилища у нас мощност за отопление. И понякога може да има известно закъснение, докато тръгне топлата вода след отваряне на кран (особено по-отдалечен от котела). Така че послушайте специалистите и вземете по-обемист бойлер с голяма серпентина. И после, този, който ще ви прави системата, трябва да има познанията как правилно да го свърже с котела. Че тук се писа за майстори с ниво на вашите разбирания, че лятото нямало да има БГВ с едноконтурен котел.
    Ако все пак се притеснявате, си вземете двуконтурно котле. Не малко от нас сме с такова. Преди време само такива имаше на пазара. При тях са дадени всички данни в описанието на котела относно работата за БГВ.
    Този пост е редактиран от VanDan; 10-02-20 в 07:44.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #617

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    И аз съм завършил Математическа гимназия, но ще ви напиша нещо от гледна точка на потребител. Твърде много време и усилия отделяте за "теоретичната" част за БГВ. БГВ е страничен елемент от възможностите на котлите на природен газ. Котел и система се избират основно с цел отопление на жилището, а не за БГВ. Никой досега не се е оплакал от БГВ, че му пречи на отоплението на жилището. Единственото оплакване е, че при двуконтурните котли най-често може да има топла вода за 1, максимум 2 ползвателя едновременно за котли с подходяща за повечето жилища у нас мощност за отопление. И понякога може да има известно закъснение, докато тръгне топлата вода след отваряне на кран (особено по-отдалечен от котела). Така че послушайте специалистите и вземете по-обемист бойлер с голяма серпентина. И после, този, който ще ви прави системата, трябва да има познанията как правилно да го свърже с котела. Че тук се писа за майстори с ниво на вашите разбирания, че лятото нямало да има БГВ с едноконтурен котел.
    Ако все пак се притеснявате, си вземете двуконтурно котле. Не малко от нас сме с такова. Преди време само такива имаше на пазара. При тях са дадени всички данни в описанието на котела относно работата за БГВ.
    Здравейте VanDan, ще послушам специалистите, Лазар добре обясни зависимостта площ на серпентината и мощност на котлето така, че твърдо съм решила бойлера да е 100 л Теси със серпентина и котлето на Имергаз от 12кв. Прикрепила съм параметрите на два вида бойлери (Теси) ако някой има време и желание може да ги коментира и ще се радвам да науча кой е по-добрия от тях. На кратко първият е Теси bilight 100 л със серпентина 0.7 квм (3.2л), мощност 3000 w, енергиен клас С. Вторият е Теси bilight с двойноинтегрирана серпентина 0.5/0.3 квм (2.4/1.4 л), мощност 3000w, енергиен клас С. Що се отнася до глидерите ще се опитам да намеря такива на фирмата Radiatori, но предполагам, че и от друга фирма да се пак ще вършат работа важното е да са правилните размери. Благодаря още веднъж на всички.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #618

    Отговор: Избор газов котел

    Maggie, разгледай и моделите Теси Модеко. Мисля, че са с малко по-дебела изолация

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #619

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от zh Виж публикацията
    Maggie, разгледай и моделите Теси Модеко. Мисля, че са с малко по-дебела изолация
    Благодаря zh. Изглежда имат 32 мм изолация но пък мощноста им е по-малка, 2000 w е. Но май е по-добре изолацията да е по-дебела. Дали ще се намери някой да каже две думи какво мисли за програма ДЕЗИРЕ.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #620

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Maggie Виж публикацията
    Дали ще се намери някой да каже две думи какво мисли за програма ДЕЗИРЕ.
    Ако до днес не си кандидатствала, вече си закъсняла.

  7. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #621

    Отговор: Избор газов котел

    Тези 2000 Вт са мощността на вградения електрически нагревател. Едвали са от голямо значение освен ако стане нещо и спре газа за някакъв период от време. За Дезире не мога да кажа нищо. Чувал съм някои неща, но не занам дали е така, затова не коментирам. Между другото познавам хора, които се газифицираха преди две години по тая програма и една моя позната ми каза, че днес е получила съобщение от Аресгаз, че започват да им приспадат парите от безвъзмездната финансова помощ.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #622

    Отговор: Избор газов котел

    Приспадат им разликата. Преди две години беше 20%, после стана 30% еврофинансирането. И тия които бяха с 20% сега им приспадат и другите 10.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #623

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Ако до днес не си кандидатствала, вече си закъсняла.
    Хъм, На сайта на дезире газ пише, че програмата е до м. юни 2020, сега го проверих.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от zh Виж публикацията
    Тези 2000 Вт са мощността на вградения електрически нагревател. Едвали са от голямо значение освен ако стане нещо и спре газа за някакъв период от време. За Дезире не мога да кажа нищо. Чувал съм някои неща, но не занам дали е така, затова не коментирам. Между другото познавам хора, които се газифицираха преди две години по тая програма и една моя позната ми каза, че днес е получила съобщение от Аресгаз, че започват да им приспадат парите от безвъзмездната финансова помощ.
    Да, по-добрия избор е по-дебелата изолация. Благодаря ти zh

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #624

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Maggie Виж публикацията
    Хъм, На сайта на дезире газ пише, че програмата е до м. юни 2020, сега го проверих.
    Пише, но днес има писмо от министерството. Дори не е сигурно че всички подали този месец до днес ще са одобрени.Desiree - The End.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    11
    #625

    Отговор: Избор газов котел

    Аз се газифицирах по програма DESIRE септември 2018г. , като кофтито беше,че за нашия град Разград само една фирма беше сертифицирана за да работи по програмата, при мен ситуацията беше следната: съответната фирма ти изготвя цялостна оферта - котел,радиатори,тръби,труд,проект.Съответната фирма предлагаше само котли Висман..За да се възползваш от тея % работиш само с тая фирма и с продуктите,които предлага,аз имах думата единствено за броя глидери и местоположението им.Офертата беше изготвена с отстъпката от 20% ( по него време 20% ),като не съм чакал някакво изплащане.Ако те интересува нещо друго питай,понеже не се сещам за всичко.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #626

    Отговор: Избор газов котел

    Аз завъших газификация по DESIRE преди 2 седмици и мога да споделя малко опит. Не знам колко е от значение, ако коментарите, че приключва са вярни. Първата ми оферта беше със силно завишени цени, най-вече на труд, монтаж и консумативи. Горе-долу фирмата си беше присвоила 20-те процента. Втората оферта я взех от друга фирма и вече на новите условия (30%). Уреда и другите части бяха на пазарна цена (каквото можех лесно да откия с Google). Труда беше леко завишен, но не прекалено. Платих цената с отстъпката, като беше включено всичко по системата - управления, термостати, бойлер и т.н. Таксите за технически надзор и документация не се покриват от програмата, такса присъединяване също се заплаща в пълен размер, но после ще бъде приспадана от месечните сметки до изравняване на баланса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #627

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Аз завъших газификация по DESIRE преди 2 седмици и мога да споделя малко опит. Не знам колко е от значение, ако коментарите, че приключва са вярни. Първата ми оферта беше със силно завишени цени, най-вече на труд, монтаж и консумативи. Горе-долу фирмата си беше присвоила 20-те процента. Втората оферта я взех от друга фирма и вече на новите условия (30%). Уреда и другите части бяха на пазарна цена (каквото можех лесно да откия с Google). Труда беше леко завишен, но не прекалено. Платих цената с отстъпката, като беше включено всичко по системата - управления, термостати, бойлер и т.н. Таксите за технически надзор и документация не се покриват от програмата, такса присъединяване също се заплаща в пълен размер, но после ще бъде приспадана от месечните сметки до изравняване на баланса.
    Здравейте г-н Атанасов и г-н fritz, с мой колега, който също смяташе да канидатства по тази програма (но за къща) се обадихме в министерството на енергетиката от там ни казаха, че повече не входират нови документи. Дали има вероятност тази програма да заработи отново във времето неможаха да ни кажат. Ако някой тук във форума има някаква информация за това дали се очаква програмата да бъде финансирана отново, моля нека сподели.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #628

    Отговор: Избор газов котел

    Е, щом в министерството не знаят, ко да кажем ние с гайдите?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #629

    Отговор: Избор газов котел

    Изглежда, че програмата наистина е приключила, както и да е ще се оправим и без нея. Получих и първата си оферта и бих искала да попитам ако някой знае нещо за Термостат TYBOX 137 безжичен. А също така към бойлера Tesy Modeco 100S са добавили и хидравлична проба. Не ми е съвсем ясно за какво е тази хидравлична проба. А и два пъти са писали монтаж на терморегулатор с включен само труд без кабел???

  18. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #630

    Отговор: Избор газов котел

    След изграждане на отоплителната инсталация се прави въпросното хидравлично изпитание (проверка за пропуски на вода), особенно, ако тръбите ще се замазват

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 90 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе