Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 114 от 178 ПърваПърва ... 64104112113114115116124164 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    3
    #1696

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Привет, търся си подовклиматик за спалня 18кв.м. (среден апартамент в София, с хубава дограма и изолация). Разглеждах, но избора не е особено голям и за сега най-добре ми изглежда LG CQ09/S09AQU. Имате ли мнение за него или други предложения, бюджета е към 2к без монтажа? И един отделен въпрос - трябва ли да очаквам някаква отстъпка за покупка на 3 климатика за общо около 6000лв.?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1697

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Най-доброто от подовите машини е SRF-ZMX-S серията на Mitsubishi Heavy. С LG (подовото) внимавай, има тема на един съфорумец, дето му се скъсаха нервите с подово LG, докато не го смени с Mitsubishi Heavy. За да не ме обвинят в празнословие - ето темата!

    IMG_3058.JPGIMG_3073.JPG
    Този пост е редактиран от Mega; 17-08-14 в 22:00.
    VeleV.Klima одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #1698

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,
    отново се нуждая от вашата помощ и ще съм благодарен за съвет
    Въпроса е какъв климатик да избера който ще се ползва само за отопление. Значи....

    Помещение:
    90 кв.м./250 куб.м.
    Изолация: 10 см. външна изолация и ПВЦ дограма (само с 1 външна стена)
    Изложение: южно (етаж 2)
    Зимата не държа да се вдига температура над
    20°С в помещението
    Бюджет: 3 000 лв. +-... но предпочитам да не е много нагоре

    Благодаря предварително!

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1699

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #1700

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,това намаление от ~700 лв.,може ли е да е само поради нарошената опаковка,както пише или има и нещо друго според вас и заслужава ли си да си вземеш такъв климатик с нарушен търговски вид? Ето линка

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1701

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ами поискай снимки на климатика.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #1702

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, искам помощ за избор на климатик за едно помещение. Помещението е в сграда, на първи етаж стара тухла със стена 70 см. изложение юг-изток с две външни стени, друго не се отоплява на етажа. Горният етаж се отоплява, но май не много постоянно (има периоди когато няма никой). Има два прозореца на всяка стена по около 2 кв.м. нова PVC дограма. Размерите са 5.20 на 4.50 на 3.20 височина, като идва малко голямо помещението за един климатик май. Цената варира някъде към 1400 - макс. 1500 лв. с монтажа, което вече става големият проблем. Мислех за нещо втора употреба, но не знам в района кой се занимава с такива, разпитахме за нови но ми предлагат незнайни марки: единият GREE GWH18MB COZY, другият NIPPON KFR 20DC LUX, мо и двете марки не ми говорят нищо. Заслужават ли си или да търсим нещо по марково, за да нямаме проблеми зимата ?

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1703

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    За тази сума какво по марково очаквате да ви предложат? Ние имаме продадени и от двете марки и не сме имали ядове дори в по големи помещения.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #1704

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    А към кое от тези евентуално да се насоча някаква идея ?
    Иначе за по марково, не знам, но примерно Midea ми е доста по-позната като марка, а и май доста корави модели има, но не знам дали е съпоставима като характеристики, за подобни цени. Май започвам да си мисля че две 9 - ки Midea ще са по-добре за такова голямо помещение а и коп-а ще е по-висок или бъркам ?

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1705

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Китайските климатици от този клас като цяло са много подобни. Най-добрият китайски климатик е този, за който вносителят си е направил труда да внесе и резервни части.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1706

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    ЛовецА насочете се към sharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr .Макар и 9-ка има същата механична част като 12-ката и му отстъпва с 1кв в режим мощност.

    Друг вариант е К2У .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #1707

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    ЛовецА насочете се към sharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr .Макар и 9-ка има същата механична част като 12-ката и му отстъпва с 1кв в режим мощност.

    Друг вариант е К2У .
    Това ми излиза 2-но над бюджета. Аз исках да напиша 1500 лв общо за 1 голям или 2 малки климатика. 2 sharp-а излизат 2800

    Като всички китайци за тези пари са еднакви, кой да избера ? А и не знам кой е вносител на дадените климатици и има ли резервни части. Все пак аз ги купувам от човек, монтира ги той, гаранцията е към него, но вносителя дори не го знам кой е и дали има резервни части.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1708

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Сложете като за начало този.Ако не стига ще го мислите, но имам чувството, че ще е достатъчен.Няма нищо че е 9-ка .

    Поне аз така бих постъпил.

    18-ки на мидея или Нипон изобщо не бих обсъждал/мислил.

    Грии-то става като за китайски, но аз за това помещение бих избрал точно тази 9-ка на шарп при бюджет 1500лв или К2У.
    V_Simeonov одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #1709

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Джъсти, ами не че не ми топли перфектно 9-ката, ама за това помещение, май 12-ката ще е по-добре, че ще може да се развърта повече. 4 години тормозих Хитачито /и то е с хардуер на 12-ка, като Шарпа, ама в големите студове друго щеше да казва, ако беше 12-ка.
    mirandi одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #1710

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Сложете като за начало този.Ако не стига ще го мислите, но имам чувството, че ще е достатъчен.Няма нищо че е 9-ка .

    Поне аз така бих постъпил.

    18-ки на мидея или Нипон изобщо не бих обсъждал/мислил.

    Грии-то става като за китайски, но аз за това помещение бих избрал точно тази 9-ка на шарп при бюджет 1500лв или К2У.
    Не съм изобщо сигурен че тази 9-ка ще отопли на -20 този хангар, като знам колко си е студено някак си не го вярвам с 3.2KW номинал и 5KW максимум. От никъде няма топло, от никъде няма изолация и малко не ми се иска да тествам и посред зима да се чудя какво да направя, а ми трябва температура поне 18 градуса, без много грижи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе