Страница 89 от 166 ПърваПърва ... 3979878889909199139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1321

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Понеже стария ми Аристон котел почва да сдава багажа - налага се 3-ти ремонт и не съм убеден, че трябва да продължавам да наливам пари в нфо - ще ми трябва съвет за избор на нов котел.
    Идеята е да взема нещо с по-ниска минимална мощност защото сега този е 10-24 кВ, а това е прекалено за жилището, в което се ползва.
    Става дума за 3-стаен около 90 кв. реална площ. Сумарно имам радиатори около 6 кВ на 90*. В момента успявам да се топля при температури около 40-55* на водата.
    Искам да попитам дали някой има идея за котел с вграден съд за топла вода и дали си заслужава като цяло такова решение.
    Проблема е, че банята е сравнително далече от котела и след всяко спиране на водата трябва да се чака котела да я подгрее наново.
    Сега при къпане не я спирам изобщо.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1322

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    В банята няма ли място за бойлер 120л например?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #1323

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Моля нещо по моя въпрос

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1324

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от svalya Виж публикацията
    Здравейте,
    и аз обмислям от месец да се газифицирам и искам да се допитам това което ми се предлага дали е добре, защото малко съм бос в тези неща. Благодаря предварително за отзивчивостта.
    Апартамент 80 кв.м. с терасите, стаи - хол 18 кв. м., двеспални по 13 кв. м., кухня с вкарана тераса 11 кв м коридор 6 кв м баня 3,5 квлм и тоалетна отделно 1 кв м Апартамента е изток запад в Пловдив, вътрешен, изолиран отвсякъде 5 см едната спалня е вътре и вън изолирана, вкараната тераса е с 3 см фибран на под и таван, 4 етаж на 5 последен за момента не живят съседи. Фирмата, която ще ми прами инсталацията ми предлага котел Bosh Gaz Condens 2000 радиатори Н 60 57 ребра не зная как разпределени между двете спални и кухнята, радиатор Н 30 30 ребра за хола, нисък е защото прозореца е нисък и лира в банята. Добре ли е или да променям нещо.
    Апартамента е малък,по добре заложи на новия Конденс 2500 - 2,2 - 14 КВ и серпентинен бойлер.Управление FW 200.Сметките ще са доста по малки.Другият с тия 7 КВ мин.мощност ще си на ръба и ще влиза в режим цък-цък съответно по голям разход.Освен това с бойлер е много по комфортно къпането.Ако имаш други въпроси питай аз също съм от Пловдив . Тия 30 ребра в хола включени ли са в тези 57 или са отделно,ако са отделно от тях добре.Задължително радиатор в коридора.
    doooon и legaltk харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #1325

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Апартамента е малък,по добре заложи на новия Конденс 2500 - 2,2 - 14 КВ и серпентинен бойлер.Управление FW 200.Сметките ще са доста по малки.Другият с тия 7 КВ мин.мощност ще си на ръба и ще влиза в режим цък-цък съответно по голям разход.Освен това с бойлер е много по комфортно къпането.Ако имаш други въпроси питай аз също съм от Пловдив . Тия 30 ребра в хола включени ли са в тези 57 или са отделно,ако са отделно от тях добре.Задължително радиатор в коридора.


    Благодаря batspetar, не ребрата в хола са си отделно, 57 са само за двете спални и кухнята, насочил съм се към двуконтурен без серпентинен бойлер, защото от 10- тина години съм с проточен ел бойлер Емона 6/9 кВ и ни е нормално, мисля че и двуконтурния ще ни е добре като сравнявам дебитите на проточния и котела. Благодаря за съвета и мнението

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1326

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Дори и двуконтурен,пак е по добре да се насочиш към Condens 2500 - 4-25 KW, поне е с по голям диапазон на модулация.След време може и да съжаляваш,че си взел двуконтурен.Малко е дразнещо за всяко пускане на водата да ти се пали котела.А и при едноконтурния топлата вода идва доста по бързо и е с по постоянна температура.Ако имаш време, прочети темата отначало и ще разбереш за какво ти говоря.Поздрави и дано съм бил полезен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #1327

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Дори и двуконтурен,пак е по добре да се насочиш към Condens 2500 - 4-25 KW, поне е с по голям диапазон на модулация.След време може и да съжаляваш,че си взел двуконтурен.Малко е дразнещо за всяко пускане на водата да ти се пали котела.А и при едноконтурния топлата вода идва доста по бързо и е с по постоянна температура.Ако имаш време, прочети темата отначало и ще разбереш за какво ти говоря.Поздрави и дано съм бил полезен.
    Мерси, даже много полезен, надявам се да помагаш при нужда

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1328

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    В банята няма ли място за бойлер 120л например?
    Всъщност аз имам един 80 л бойлер, който съм монтирал за всеки случай.

    Може ли да се ползва той?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1329

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не, аз говоря за бойлер със серпентина, който да работи с едноконтурен котел с ниска мощност- например 2-14кВт
    doooon одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1330

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не, няма да имам място.
    Техника от Overgas ми каза, че имало модели котли с вградн малък съд за топла вода.
    Тези, които гледам на Bosch са доста огромни, а и идват скъпи.

    Иначе ако остана на вариант двуконтурен котел кое бихте препоръчали?

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1331

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами тогава виж двуконтурния Condens 2500 3-28kW

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1332

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Да, и аз загледах този модел.
    Звучи като добра машина.

    А като нещо по-бюджетно като цена нещо?

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1333

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Да, машината е добра и чисто нов модел. От Бош е това, има и един Condens 2000, но не съм му фен. Condens 3000 е със 7.4кВт миним.мощност.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1334

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз не държа да е Бош.

    Ще видя от Овергаз какви модели ще предложат.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1335

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз не те съветвам да си купуваш котел оттам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе