Страница 145 от 156 ПърваПърва ... 95135143144145146147155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,161 до 2,175 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2161

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от паци
    Отново здравейте! haier AC242ACBEA* се оказа цена от 504лева само за вътрешното тяло и още към не си спомням 1500лева за външното, така че се насочих към Panasonic PW9DKE. ...
    Този номер с цената (че е само за външното тяло) май го предвидихме по-горе някъде.... Sorry
    Отзивите за Осака- последните модели не са много добри (виж- има и тема във форума), а за Митсубиши с твойте 900 лв.- май няма да те пуснат и да го пипнеш . Това за подгряването на външното тяло си е вятър работа- какъв е смисъла да подгряваш външното тяло с ток, а климатика да вкарва топлото вътре? (Това е грубо казано де..) Когато климатика откаже поради големи студове- спри го и си пусни нещо друго да те грее...Не са чак толкова много дните в годината, дето ще ти се наложи това упражнение...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #2162

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от паци
    Отново здравейте! haier AC242ACBEA* се оказа цена от 504лева само за вътрешното тяло и още към не си спомням 1500лева за външното, така че се насочих към Panasonic PW9DKE. Сега разбирам, че за* alexi_dobrev не е добър избор. За мен през нощта или при чак толкова минусови температури не е важно за 34кубика в който и спя, но моля да ми кажеш дали през другото време дали се държи добре или към някой друг климатик да се насоча?* * *Например HAIER HSU-09H03/Z1, какво губя ако взема него с около 200лева е по евтин и заслужава ли си и въобще, какво да правя?? Имам около 900лева и се чудя и мая как да постъпя!!!! Призовавам всички с опит и наблюдения да не се чудят а да хванат клавиатурата в ръце и да дадът отговор в най-скоро време- идват празници коледа , нова година, банго васил и други и няма време, ни за гаранцията, ни за икономията!
    Вземи си панасоника ако е за спалня и хаер/може и мидеа/ ако е за друга стая /хол, кухня.../
    аз съм с PW12DKE /700лв в техното/ и съм доволен, но съм в стая, която е с доста лошо изложение и е външна от ВСЯКЪДЕ.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1
    #2163

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте! Интересува ме освен роял електроникс, има ли други вносители на Haier и части за тях? Проблемът е, че климатикът (Haier HSU-18HK03) замръзна преди около седмица и половина и се оказа, че се счупила перката. А от роял твърдят, че нямат такава в наличност и следователно поне две седмици ще трябва да чакам...

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #2164

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от boyan
    Здравейте! Интересува ме освен роял електроникс, има ли други вносители на Haier и части за тях? Проблемът е, че климатикът (Haier HSU-18HK03) замръзна преди около седмица и половина и се оказа, че се счупила перката. А от роял твърдят, че нямат такава в наличност и следователно поне две седмици ще трябва да чакам...
    Zdr, drugiat wnositel e Videolux/tezi ,koito darjat Technopolis/Ne znam tochno dali imat sait, no predpolagam, 4e na saita im - www.technopolis.bg - ste ima njakakwa prepratka.Nadjawam se da sam ti pomognal.
    I Veseli praznici na vsichki waw foruma!

  6. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #2165

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Привет!
    От около месец и половина имам Митсубиши илектрик - модел MSZ GA25VA/MUZ GA25VA.
    Бих искал да ви дам малко повече инфо за т.нар. нискотемпературен кит, който ми го монтираха допълнително от фирмата и струваше малко под 50 кинта.
    Значи един подгряващ проводник - намотан кат змия на дъното на външното тяло (естествено вътре в него). Ролята му е само да не позволява да се заледява и натрупва лед по дъното на климата (и нагоре към вентилатора и по питката) от разтопената вода по време на дефростването. Това е ...цялата философия.
    Като недостатък (според мен значителен) е, че "сигнал" за работата на този нагревател се взима от четирипътния вентил. Демек, когато е в режим отопление независимо от температурите навън тоз нагревател ще работи. За целта от фирмата ми монтираха едно цък-цък (прекъсвач) ключе (за което съм им благодарен) с което ръчно се включва нагревателят. Ако човек го мързи може да го включи за целия сезон, но това ще увеличи сметката за тока.
    Това е май всичко за този кит. А...сетих се...когато питах колко е мощен нагревателя ми казаха - 150 Вата. (сто и петдесет вата)....не съм замервал дали настина е толкова мощен.
    Ако имате някакви други въпроси ще се постарая да отговоря.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #2166

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    Привет!
    ... нискотемпературен кит, който ми го монтираха допълнително ...
    Руснаците слагат и нагревател около компресора както и нагревател във външното тяло.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2167

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    Привет!
    ....Като недостатък (според мен значителен) е, че "сигнал" за работата на този нагревател се взима от четирипътния вентил. Демек, когато е в режим отопление независимо от температурите навън тоз нагревател ще работи. За целта от фирмата ми монтираха едно цък-цък (прекъсвач) ключе (за което съм им благодарен) с което ръчно се включва нагревателят.
    Ако го бяха вързали така, че да работи когато климатика изкарва топлина (при размразяване) навън нямаше да е толкова тъпо...Щеше да се включва само когато климатика се размразява, а през лятото (когато се разхлаждаш) можеш да си го спираш от ключето.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    23
    #2168

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    И аз мисля, че нагревателя трябва да работи, когато климатика е в режим охлаждане. Освен това трябва края му да се вкара в отвора/тръбичка, маркуч или там каквото сте сложили/ за оттичане на водата, иначе файда - йок.

  11. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #2169

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Хм...естествено, че е по-елегантно и по научному да работи нагревателя само когато дефроства и няколко минути след това, но според мен в нашите (Бг) условия едва ли от фирмата биха започнали да ровят навътре в командването на климата.
    Когато приказвах с фирмата преди закупуването на климата ми казаха, че в Европа не се внасяли модели фабрично китосвани с нагреватели.
    Макар, че знае ли човек какви са им сисемите за пазаруване. На кашона на климата имаше лепенки, че е летял първо за Германия. Странно, но какво ми дреме?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2170

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    Хм...естествено, че е по-елегантно* и по научному да работи нагревателя само когато дефроства и няколко минути след това, но според мен в нашите (Бг) условия едва ли от фирмата биха започнали да ровят навътре в командването на климата.
    Когато приказвах с фирмата преди закупуването на климата ми казаха, че в Европа не се внасяли модели фабрично китосвани с нагреватели.
    Макар, че знае ли човек какви са им сисемите за пазаруване. На кашона на климата имаше лепенки, че е летял първо за Германия. Странно, но какво ми дреме?
    Хм, май трябва по-подробно.... Значи, когато климатика дефросва той изкарва топло навън и по този начин размразява питата. Това става чрез четирипътния вентил (твойте хора са го пипали- нали от него са взели управлението за нагревателчето). Просто е трябвало да го свържат така, че нагревателя да грее когато климатика охлажда!!!! А през лятото (тогава няма нужда от това нагревателче) го изключваш от копчето, дето са го монтирали допълнително.... И това е тъпо решение естествено, но щом не могат да пипат управлението......

  13. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #2171

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Еми май и това, което предлагаш е възможен вариант, но не съм съвсем сигурен дали работата на този нагревател (все пак е само 150 вата) само за няколко минути (когато размразява) ще е достатъчна да предпази от обледеняване. Мисля си, че от фирмата за да се презастраховат са решили да минат на този вариант (настоящия). Може би все пак са направили някакво запитване до високата им порта и оттам така са ги посъветвали. Много може да се предполага.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    23
    #2172

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    Привет!
    От около месец и половина имам Митсубиши илектрик - модел MSZ GA25VA/MUZ GA25VA.
    Бих искал да ви дам малко повече инфо за т.нар. нискотемпературен кит, който ми го монтираха допълнително от фирмата и струваше малко под 50 кинта.
    Значи един подгряващ проводник - намотан кат змия на дъното на външното тяло (естествено вътре в него). Ролята му е само да не позволява да се заледява и натрупва лед по дъното на климата (и нагоре към вентилатора и по питката) от разтопената вода по време на дефростването. Това е ...цялата философия.
    Като недостатък (според мен значителен) е, че "сигнал" за работата на този нагревател се взима от четирипътния вентил. Демек, когато е в режим отопление независимо от температурите навън тоз нагревател ще работи. За целта от фирмата ми монтираха едно цък-цък (прекъсвач) ключе (за което съм им благодарен) с което ръчно се включва нагревателят. Ако човек го мързи може да го включи за целия сезон, но това ще увеличи сметката за тока.
    Това е май всичко за този кит. А...сетих се...когато питах колко е мощен нагревателя ми казаха - 150 Вата. (сто и петдесет вата)....не съм замервал дали настина е толкова мощен.
    Ако имате някакви други въпроси ще се постарая да отговоря.
    А всъщност след като е допълнително закупен този кит няма ли инструкция за монтаж ? Ако има ще може ли да ни я постнеш тук ?

  16. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #2173

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Нямам инструкцията за монтаж на този кит. Дори предполагам, че той не е произведен фабрично от Митсубиши а е нашенска струпотина.
    Нали ви казах - един проводник с нагревател в него (от фирмата го наричат силиконов нагревател). Намотан е змиевидно по дъното на външното тяло и е закрепен със силикон. (Точкован с горещ силикон). За начина на свързването с 4-ри пътния вентил нямам предства как е изпълнен, но монтажниците си говореха за цветове на проводници по време на монтажа. Това е...няма никаква философия. (Естествено, че има допълнително кабелче с ключе на него за да се прекъсва и пуска напрежението към нагревателя, а не той да работи постоянно, когато е в режим отопление).
    Всъщност засега ми се струва, че е излишен тоз нагревател щот няма много чести интервали на размразяване и съответно големи количества вода и много студове, така, че да се натрупа много лед. Все пак досега през деня температурите са положителни, а от размразяването, когато темп.<0 не се е натрупвал дебел пласт лед, който да стигне до перката и да заледи питата в долната част.
    Според мен този кит трябва да бачка постоянно само при много ниски температури (за дълъг период - няколко денонощия) и често размразяване. Което ми се струва доста невъзможно като комбинация. (Но в каталога на Митсубиши има една картинка на климатик без такъв кит и е показано как доста зловещо се е заледило всичко отвътре).

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    23
    #2174

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    То това със силикона прилича май на ТНТМ - аз мислех че си е на Mitsubishi джаджата.
    Една друга идея - вместо ключе едно термореле - да го вкл. при минус 6-7 C.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2175

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Руснаците слагат и нагревател около компресора както и нагревател във външното тяло.
    Ще слагат руснаците и печка даже на външното тяло,при тях температури като -20 не са рядкост(да не говорим ,че им е топло при толкова).Веднъж кацах в Москва и пилота каза"Хорошая погода,-17".Така че сравнение с руските и нашите климатични условия не са удачни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе