Страница 147 от 156 ПърваПърва ... 97137145146147148149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,191 до 2,205 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #2191

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    //mod edit
    Не с този тон!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2192

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Хайде малко да почетем:
    22 января - Toshiba Carrier приобретает 20% подразделения кондиционеров Midea

    Toshiba Carrier Corporation (TCCJ) приобрела 20 процентов акций Guangdong Midea Electric Appliances Co., Ltd., подразделение кондиционирования ("Midea Air Conditioning").
    Объем продаж Midea Air Conditioning достигает миллиарда 1.2$. Она - вторая по величине среди производящих кондиционеры китайских компаний, у нее хорошие позиции в секторах продаж оборудования для населения и мелкого бизнеса.
    По условиям соглашения, Midea Air Conditioning продолжит производить кондиционеры для населения и мелкого бизнеса, в основном под брендами Midea и Toshiba, а также кондиционеры для производителей оригинального оборудования (OEM-клиентов). Она также будет заниматься дистрибуцией продуктов Midea и OEM-брендов.
    Производство кондиционеров бренда Toshiba должно было начаться 2004 декабря. В 2005м запланировано довести объемы производства до около 10 миллионов единиц продукции брендов Midea и Toshiba год.
    Midea Air Conditioning станет для Carrier и TCCJ конкурентоспособной производственной базой для обслуживания некитайских рынков, включая Японию, и важным поставщиком компонентов.
    Партнерство между Midea Group и TCCJ началось с совместного предприятия по производству роторных компрессоров, основанного в 1999м. В апреле 2004го, как сообщает JARN, было основано новое совместное предприятие по производству роторных компрессоров, позволяющее довести объем их производства до 7 миллионов штук.

    Ето и линка:
    http://www.allchemi.com/rus/news2005-01.html

    Е, този дълъг пост го посвещавам на любителите на second hand...

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2193

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Е, този дълъг пост го посвещавам на любителите на second hand...
    * :Super:*

    А малко по-надолу пише: "Midea приобретает Hualing"....честито на феновете на осака! Може най-накрая да им вдигнат качеството на осаките! Ако още ги правят там де!

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    6
    #2194

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте,
    Ако може някой да даде мнение за Hitachi климатици. Ползвам от 4 месеца RAS 25YH4 (9-ka).
    Между другото не успях да намеря други марки/модели с СОР>4. Само на Panasonic видях СОР=3.9
    На Hitachi модел 25YH4 СОР е 4.2 в режим отопление!!! Между другото ми казаха че с препрограмирване на електрониката на външното тяло (не замяна) модела 25YH4 става 35YH4 т.е. по-мощен! Чакам мнения по въпроса и предварително благодаря! Весело изкарване на празниците!!!

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2195

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от PiterPan
    Между другото ми казаха че с препрограмирване на електрониката на външното тяло (не замяна) модела 25YH4 става 35YH4 т.е. по-мощен!
    Двата модела имат абсолютно еднакви размери на вътрешното и външното тяло.Но дали софтуеърно може да се постигне това ,което казваш някой друг да коментира.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2196

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Двата модела имат абсолютно еднакви размери на вътрешното и външното тяло.Но дали софтуеърно може да се постигне това ,което казваш някой друг да коментира.
    Ами те и Midea MSS 09/12HR имат еднакви по размери външно и вътрешно тяло! Само дето 12-цата е с двойна пита и съответно доста повече(около 400гр) фреон от 9-ката!
    * *Ако и при Хитачитата е така(12-цата е с двойна пита и съответно доста повече фреон), дори и да повишиш производителността на компресора, от 9-ката няма да стане пълноценна 12-ца!
    * *От друга страна, ако са абсолютно еднакви, и успееш да "отключиш" 9-ката и да я превърнеш в 12-ца ще е* :Super:
    * *Ама ако е така, Хитачи направо са зачеркнали 12-цата си(не за всички, но за по-ентусиазираните)
    * *
    * *Тая работа ми прилича на "отключването" на видеокартите Radeon 9800SE-9800Pro,GF6200-6600! Ама при тях не винаги се отключват заключените конвейри(или пък дават дефекти)!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #2197

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от PiterPan
    Здравейте,
    Между другото ми казаха че с препрограмирване на електрониката на външното тяло (не замяна) модела 25YH4 става 35YH4 т.е. по-мощен! Чакам мнения по въпроса и предварително благодаря! Весело изкарване на празниците!!!
    Това е все едно да караш колата си с газ до дупка и да си мислиш че е станала по-мощна

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #2198

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Не си прав Badr! Аз на мойта кола като имам чип тунинг(сменен софтуер)??!! Да не би да е крам на пълна газ!

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    6
    #2199

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Като допълнение мога да добавя че ми обясниха за 25YH е електронно ограничен компресора. А сравнението с колата е добро само че е все едно да караш Порше с пълна газ, но компютъра да му е ограничен до 200км/h което между другото го правят! Айде наздраве

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2200

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Май най-близо до модифицирането на климатика е "отключването" на видеокартите, НО то не винаги е УСПЕШНО по ред причини!
    Весела Коледа!

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #2201

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от PiterPan
    Като допълнение мога да добавя че ми обясниха за 25YH е електронно ограничен компресора. А сравнението с колата е добро само че е все едно да караш Порше с пълна газ, но компютъра да му е ограничен до 200км/h което между другото го правят! Айде наздраве
    Да ама съвсвем не е електронно ограничен фреона в климатика.Никой не казва че оборотитена компресора не са ограничени електронно.Напротив така е.Ограничението е наложено заради хладилния цикъл.Подобен род модване е опасно именно за компресора.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #2202

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Аз мисля ,че едно от най-важните неща за машините който се оправляват от CPU си е софтуера! При колите се променя предвариението на искрата основно , дигат се не само скороста но еластичноста на деигателя по добър старт и по малко разход на гориво - сумарно при бензинови + 10% по добре а при дизел особнно с турбина около и над 30% повече кончета ! Не разбирам от климатици ама си мисля ,че и софтуера си е от голямо значение!

    Весели празници на ВСИЧКИ!

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #2203

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Хайде малко да почетем:
    22 января - Toshiba Carrier приобретает 20% подразделения кондиционеров Midea

    Toshiba Carrier Corporation (TCCJ) приобрела 20 процентов акций Guangdong Midea Electric Appliances Co., Ltd., подразделение кондиционирования ("Midea Air Conditioning").
    Объем продаж Midea Air Conditioning достигает миллиарда 1.2$. Она - вторая по величине среди производящих кондиционеры китайских компаний, у нее хорошие позиции в секторах продаж оборудования для населения и мелкого бизнеса.
    По условиям соглашения, Midea Air Conditioning продолжит производить кондиционеры для населения и мелкого бизнеса, в основном под брендами Midea и Toshiba, а также кондиционеры для производителей оригинального оборудования (OEM-клиентов). Она также будет заниматься дистрибуцией продуктов Midea и OEM-брендов.
    Производство кондиционеров бренда Toshiba должно было начаться 2004 декабря. В 2005м запланировано довести объемы производства до около 10 миллионов единиц продукции брендов Midea и Toshiba год.
    Midea Air Conditioning станет для Carrier и TCCJ конкурентоспособной производственной базой для обслуживания некитайских рынков, включая Японию, и важным поставщиком компонентов.
    Партнерство между Midea Group и TCCJ началось с совместного предприятия по производству роторных компрессоров, основанного в 1999м. В апреле 2004го, как сообщает JARN, было основано новое совместное предприятие по производству роторных компрессоров, позволяющее довести объем их производства до 7 миллионов штук.

    Ето и линка:
    http://www.allchemi.com/rus/news2005-01.html

    Е, този дълъг пост го посвещавам на любителите на second hand...
    Да де ама на края на поточните линии седят едни ОТК-та(може и да са японци) и критериите за това което отива за продукцията на Тошиба и за сглобките Мидеа очевидно са различни.Това беше писано тук във форума и определено е резонно.
    А и има еднин съществен момент-заслушваме се в работата на една Мидеа(като моята в института) и една Тошиба(зет ми преди 2 години даде 2000 лева за нея) или в шума на някой Панасоник малайзия.Разликата е огромна.
    Как може една Мидеа да струва почти колкото един компресор(закупен като резервна част) , къде е направен компромиса-или компресора не е от най-качественните,въпреки джоинтвенчъра с Тошиба и Кериър,или е направен компромис с всичко останало.
    Не съм фен на секънд хендса, но ако трябва да си купувам климатик няма да е Мидеа.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2204

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    А и има еднин съществен момент-заслушваме се в работата на една Мидеа(като моята в института) и една Тошиба(зет ми преди 2 години даде 2000 лева за нея) или в шума на някой Панасоник малайзия.Разликата е огромна
    Айде да сравняваме модели от един клас! Тошибата и Панасоника със сигурност са ИНВЕРТОРНИ, нали? А Мидеята съм 99% сигурен че е обикновена (поради простата причина че в Бг не се внасят скъпите, съответно най-добрите им модели!) Тук се внасят най-евтините АС-инвертори от серията MSG-9/12HRI! Лично съм наблюдавал една такава Мидея MSG-12HRI да разбера какво толкова и е калпаво (според някой колега-не помня кой!)! Е тая Мидея беше ПО-БЕЗШУМНА(външно тяло) от Малайзииския ИНВЕРТОРЕН Панасоник E 12CKP на един приятел, моя китайски Инвертор КЕЛОН 12-ца също е по-безшумен от Панасоника и е доста по-топлещ(при едни и същи температури и режими прави 5*повече на въздушната струя от прехваления Панасоник) А Панасоника е с ЦЯЛА двойна пита!

    * *Аз и по-рано съм писал относно топленето на Панасониците(и по-конкретно E 12CKP), но явно тук има много фенове на тази марка и на никой друг не му се занимаваше с този проблем! А за мен е проблем щото вече има няколко колеги които се оплакват от НЕТОПЛЕЩИ Панасоници!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #2205

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Може и да топли с 5 градуса повече Мидеята...ама айде да си сравним сметките за ток ?*

    Весела Коледа на всички

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе