Страница 97 от 156 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1441

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    З :Super:Здравей politex Това за обезшумяването е вярно . А (таз) да си спи със тампоните в ушите

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1442

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Колкото до електромера. Всеки може да измери по всяко време консумацията на машинката си с цел различни нужди.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #1443

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    З :Super:Здравей* politex Това за обезшумяването е вярно . А (таз) да си спи със тампоните в ушите
    Това с тампоните е последното нещо. По-важно (според мен) е външното тяло да е добре нивелирано и да е по- ниско от вътрешното. Ако оставяш машината включена непрекъснато (когато не си в къщи- на по-ниска темп.) и пластмасата на вътрешното няма да пука- така е по-добре и за климатика, а и разхода на ел. май не се вдига.. :Super:

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    16
    #1444

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от damon
    Абе кво да ти кажа и аз съм със същия и съм му вързал електромер. В момента е настроен на 17 градуса, в стаята е 18, клапата е вдигната нагоре и духа съвсем слабо топло, а според електромера в момента консумира около 200 вата/час, значи наистина не се спира...

    По въпроса с температурата на климатика и на помещението - при моя панасоник ако е на 20 градуса в стаята вдига 22-23 дори и след известно време пада до 21 да речем. Ако е на 18 пак така вдига до 21-22 и после постепенно пада на 19-20, но никога досега температурата в помещението не е била по-ниска от зададената на климатика...
    Damon не ми каза как се държи външното тяло. спира ли или върти нон стоп?
    прочетох мнения че намалявал само оборотите инвертора.
    вътрешното тяло мисля че ги мени,но външното си е като перка на хеликоптер
    върти яко с едни обороти без да спира.
    при теб как е??

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1445

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    :Super:В България *повечето хладилни техници са (дърводелци) и когато *ги попиташ нещо конкретно те ти отговарят повърхностно или изобщо не ти отговарят защото са учили релейните схеми от време уно. Никой не е седнал да разглежда новостите в електрониката. То и двигателят с вътрешно горене не се е променил от времето на ОТТО БЕНЦ *но вкарването на точни управляващи системи непрекъснато се усъвършенства. Между впрочем Мерцедес отдавна бълва некачественна продукция и все по малко хора я купуват.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1446

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    :Super:Здравей IIII Това за нивелира и тялото външно да е на по ниско от вътрешното е задължително . Защото ако не се направи климатика няма да функционира въобще. Колкото по темата за градусите зададени 25 а показва 26 ,27 после 24 23 това е нормално . Виж в Учебника по автоматизация ПИД закон.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #1447

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    За инверторите - СЛЕДВА да не спират - намаляват обороти!
    Може би Елита спира защото е преоразмерен - сложил съм 12-ка на стая 40кубика! Ама понеже стаята е със северно изложение и няма изолация на единствената външна стена и съм с дървена дограма(добра е, ама е дървена)а и там подухва зимата та затова сложих 12-ка.Снощи няколко пъти спираха и двете тела - като си достигне температурата всичко спира! Като падне t* първо се включва компресора (на мин. обороти) и след малко духалката започва да духа и като достигне зададената температура-23* всичко спира!Температурата на въздушния поток достигна до 58*(на Макс.) Иначе в сравнение с Мидеята Елита на практика НЕ ПУКА!!! Единствените му минуси спрямо другия е че на най-ниската степен на духалката поддържа по-високи обороти съответно шуми повече! И като стартира духалката първоначално я развърта на високи обороти и след това оборотите падат! Иначе съм МНОГО ДОВОЛЕН от монтажниците, просто няма база за сравнение между екипа на Техноклима и жо44 !!!Много малко мръсотия, много малка дупка в стената, Обезвъздушаване с добра вакуум помпа!!!Даже човека ми обезвъздуши еи така - без пари Мидеята, която МЪРЗЕЛИВЦИТЕ от жо44 претупаха с изпускане на фреона!!! А каква мръсотия беше след тях и че скъсаха кабел който АЗ правих няма да ви разправям!!! Техноклима имат навика да звънят понякога на клиенти за да разберат отзивите за монтажа (ех защо тая практика я нямаше и в другата фирма)!!!

    @toto1
    в сайта на Kelon(където произвеждат Elite) същия модел но под марката Kelon го дават DC Inverter!!!

    И сега един въпрос към разбирачите - докато техника обезвъздушаваше Мидеята забеляза че дебелата тръба излизаща от външното тяло е оцветена тъмно синьо!?!(Мидеята достига до 58*)Каза че не трябва да бъде така - според него трябвало да се долее фреон 30-50гр! Тръбния път е 5м. като дебелината на стената е 0,6мм, при монтажа фреон не е доливан!Кажете си и Вие мнението.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1448

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Относно Инверторите Зависи от какъв тип е *има АС *има и DC Първо информация после въпрос? Така и никой не ми отговори за ШИМ *управленията . Само общи лафове *каква кутия *какви пластмаси какво върти . Дайте по задълбочено де?

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    1
    #1449

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Аз за първи път с огромни мъки съм тук Относно Мидеата мога да споделия личен и мъчителен опит. Беше 9-ка препоръчана ми и с гаранция от приател, който с това се занимава.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1450

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @JoroM
    Радвам се да чуя това за Техноклима-Бургас - тъкмо се чудех дали не са `дървари`...
    Иначе тея в София, навремето обезвъздушиха с изпускане на фреон ... Та си мислех, че се `дръвчат`, ако не ги стягаш!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1451

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    :Super:Здравей JoroM Относно Мидята ,нейното управление е от така наречените SMART т-е умни 1 тези които са монтирали правилно са *констатирали че трябва доливане ,защото фреона *на този модел е за 5 М ТРЪБА. 2 незнам какво упътване на дистанционното имаш но се постарай да намериш такова на руски и много неща ще ти се изяснят. Програмирай нужните параметри в зависимост от външнататемпература и тогава ВКЛ климатика . ПРОСТО ЩЕ СЕ РОДИШ ОТ КОМФОРТ . това важи за всички !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1452

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Според мен от голямо значение е управлението на климатика . Много малко хора Първо четат после насройват. Отголямо значение е функцията таймер .При нея може да се направят чудеса с работота на климатика Може 2 часа работа после половин почивка после 1 час пет минути почивка хората трябва да си изработят програма за работа за най ефективна работа на климатика

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1453

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    :Super:Не може само Натисни копчето и пий ШИРА

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    20
    #1454

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Мерси за отговорите на всички!
    Този датчик за размръзяването какво представлява и къде се намира (на Midea MSF1-12HR, че много мнения станаха)? Разгледах внимателно външната пита (колкото може да се види при затворени капаци), но не видях нищо да е закачено на нея! Изтеглих и схемата на климатика от www.mideaaircon.com, там също не е дадено да има никакъв датчик на външното тяло.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #1455

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от xxxx
    Мерси за отговорите на всички!
    Този датчик за размръзяването какво представлява и къде се намира (на Midea MSF1-12HR, че много мнения станаха)? Разгледах внимателно външната пита (колкото може да се види при затворени капаци), но не видях нищо да е закачено на нея! Изтеглих и схемата на климатика от www.mideaaircon.com, там също не е дадено да има никакъв датчик на външното тяло.
    Но във вътрешното тяло има датчици за околната температура и температурата на тръбите- вероятно някяква логика на платката решава кога да размразява.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе