Страница 137 от 156 ПърваПърва ... 87127135136137138139147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,041 до 2,055 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #2041

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Да бе защо след известно време почват да вонат особенно ако не са работили дълго врме??!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2042

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    ....Разкарах и разни простотии като фин филтър и био- филтър- те вече не играят, а само спират потока...
    Не знам дали да се махнат филтрите е добра идея... Според мен те задържат всички мазни частици и всякакви други невидими органични боклуци от въздуха, за да не се отлагат по частите на тялото. Може би когато климатика работи в такова помещение филтрите трябва по-често да се чистят и дезинфекцират. Някой може ли да предложи някаква рецепта за дезинфекция на филтрите и тялото?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2043

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Ами тези допълнителни филтри са само вложки върху основните- когато са зацапани през тях надали минава кой знае колко въздух...т.е само намаляват площта на основните филтри. Може би някакво ТНТМ би ги възстановило- примерно замяната на филтриращия елемент с хартия от въздушен филтър на кола или пък филтър за фритюрник би свършил по- добра работа.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,749
    #2044

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Прав си Вълчо не е добра идея.Особено в помещение което се пуши.
    Колкото по малки са ламелите на тялото,толкова по-лесно се набиват с прах,който влошава топлообмена.
    Без филтър тялото ще бъде натъпкано с мухи,комари,хлебарки.Най-често вонята при неработещ климатик идва от тях.Хлебарките се промъкват дори през дренажния маркуч,като понякога го задръстват.Но пък и разните био и фини филтри лично на мен ми се струват неособено значими.
    Чистенето с парочистачка не е страшно за топлообменника,но парата може да проникне до електрониката,а какъв ще е ефекта в/у пластмасата не е ясно.
    Лрез лятото трябва да се почиства и външното тяло.

    Edit //Виждам че llll ме е изпреварил и с две думи съгласен съм така е

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2045

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от badr

    Чистенето с парочистачка не е страшно за топлообменника,но парата може да проникне до електрониката,а какъв ще е ефекта в/у пластмасата не е ясно.
    А, благодаря- аз точно за топлообменника се притеснявах...Все пак с парата се нагрява неравномерно- та за това гледах да не задържам парата дълго на едно място....

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2046

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    До колко метра тръбен път инверторният климатик HITACHI RAS/RAC-35YH4 не се нуждае от дозареждане с фреон ? Надявам се че ще ми отговори някой.Предварително благодаря.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    46
    #2047

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    АЛООООООООООООООООООО -- Лупус,Тазманяк,Райд,Бадр и всички разбирачи особенно Панчо :-) има ли някой инфо за този модел ???
    NATIONAL* CS G28T - W , в нета не открих абсолютно нищо- имам впредвид някакъв MANUAL сама да не е на JAPAN

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #2048

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    badr и IIII* вие като* разбиращи и (знаещи)* какво образование* и каква специалнос* имате* за да* давате* категорични мнения по въпросите* за* климатците?

    Модераторите не отговориха защо закриват тема която е гореща?

    //mod edit
    Прочети още веднъж написаното от мен в тази тема: http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg168081 - « Отговор #44 от 02-12-2005, и дано го разбереш и престанеш да създаваш излишни дрязги.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2049

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    badr и IIII* вие като* разбиращи и (знаещи)* какво образование* и каква специалнос* имате* за да* давате* категорични мнения по въпросите* за* климатците?

    Модераторите не отговориха защо закриват тема която е гореща?
    Какво е това "специалнос" ? Аз нямам такова.... И "климатец" нямам.... @toto1 -нищо лично, просто в темата ти се пишеха само ненужни неща! Хайде престани вече...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #2050

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Как е възможно в дадена тема да* има повече от 30 потребителя и темата да се заключи?????

    Това е против всякакви интереси на* форума!!!!!!
    Как и кой,ще определи компетентноста на тези които ще решават проблема и не допускате ли появата на нов участник който да е далеч по компетентен. Но без да го познаваме?
    Така лишаваме проблема от една реална възможност за по бързото му и правилно разрешаване .
    Цитат от темата Можем ли заедно

  13. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2051

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравеите имам климатик (инвертор) HITACHI RAS/RAC-35YH4 . Направи ми впечетление , че при магла и то голяма в процес на размразеване
    от вътрешното тяло започва да се чува как преминава фреона през изпарителя (чува се като шумолене за около 30 сек.). Нормално ли е това? Относно трептенията на външното тяло мога да се похваля , че ги няма никакви , триабва да си поставиш ръката на него , че да ги осетиш. В нашият град има монтирани поне 40 бр. такива климатици и нито един собственик не се е оплакал от дефектирала мошина от този вид. Относно проблемите с електрониката на Хитачитата също няма оплаквания. Лично моята клима преживя няколко сериозни токови удари без никакав проблем. Чао.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #2052

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от sve4lio
    АЛООООООООООООООООООО -- Лупус,Тазманяк,Райд,Бадр и всички разбирачи особенно Панчо :-) има ли някой инфо за този модел ???
    NATIONAL* CS G28T - W , в нета не открих абсолютно нищо- имам впредвид някакъв MANUAL* сама да не е на JAPAN
    Не знам дали някой е отговорил на този въпрос и ако е да - моля да бъда извинен.* Няма да немариш нищо в нета, което да не е на иероглифи, поради простата причина, че търговското има NATIONAL се продава изключително и само за АЗИЯ.* В Европа, САЩ и другите континенти, продуктите се предлагат под търговското имe PANASONIC.* Ако искаш да намериш някакво инфо, бих ти предложил да изучиш подробно моделите на PANASONIC от годината, от която е твоя климатик, да видиш кой е съответния модел и да потърсиш инфо за него.

    За съжаление, това е един от недостатъците на секънд-хенда

    @ivanov_km

    Нормално е да се чува "шумолене" във вътрешното тяло в режим на обезскрежаване. Тогава климатика работи в режим ОХЛАЖДАНЕ (но без да рботи вентилатора на вътрешото тяло) и вътрешното тяло се явява изпарител - това шумолене е от кипенето на фреона. При нормална работа в режим на ОХЛАЖДАНЕ не се чува или се чува по-малко, тъй като работи вентилатора и шума от турболенцията е малко по-висок.

  16. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2053

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Много благодаря за отговора.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    8
    #2054

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте,
    едно въпросче за климатици "CARRIER" i "TOSHIBA"?
    "Carrier" според инфото е американска марка, това е китайското производство. Като цена е доста добре, предвид предлаганото качество на марката "CARRIER"?
    http://www.aircon-bg.com/about_carrier.htm

    "Toshiba" та е над 1000 лв. стартово, производство Тайланд. Не говорим за японските им инвертори, според инфото те са и климатик на годината с СОР 4 и над 4.

    Във форума не се споменава изобщо за тези марки!?!


  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #2055

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Miron
    Здравейте,
    едно въпросче за климатици "CARRIER" i "TOSHIBA"?
    "Carrier" според инфото е американска марка, това е китайското производство. Като цена е доста добре, предвид предлаганото качество на марката "CARRIER"?
    http://www.aircon-bg.com/about_carrier.htm

    "Toshiba" та е над 1000 лв. стартово, производство Тайланд. Не говорим за японските им инвертори, според инфото те са и климатик на годината с СОР 4 и над 4.

    Във форума не се споменава изобщо за тези марки!?!

    Това е така, защото повечето изказват мнения, базирани на наблюдения и опит от собствени клими или от най-рекламираните климатици. Това е все едно във форум за автомобили да не се споменава изобретателите на автомобилите - нали Кериър са изобретили климтика, все пак. А японците пък са изобретили сплит-системата. Та тази 2 в едно неочаквано добра комбинация - Джоинт-венчър Тошиба-Кериър...какво да говорим за нея - тя Тина Търнър навремето го е изпяла: "Simply the best"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе