Страница 63 от 156 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #931

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    За осака и -22 не бива дори да се мечтае

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #932

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от rums
    аз съм виждал... не си спомням марката но дистанционното имаше вграден термостат и като го поставиш някъде в стаята, изпраща инфо на климатика колко градуса е там. по този начин се постига по-равномерно отопление на помещението.
    Ами ако го сложиш в секцията или пък под масата или паднат батериите какво ще прави тоя климатик.Заблуждаваш се приятелю регулирането винаги е от датчика на вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от rums
    странна логика.... 20% не е малко! от 200 лева ток на месец, 20% са 40 лева! 4 месеца активен отоплителен сезон са 160 лева. Следователно за 2 години си изплащаш климатика без да броим кефа, който ти осигурява през лятото....
    Да но и кефа през лятото струва пари така с цифрите които посочваш няма печалба,камо ли изплащане за 2г.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #933

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Еее, badr, на -22 не знам, но на -15 със сигурност работеща Осака съм виждал - разбира се не с тези цифри, дето са написани

    @326
    badr е прав за 2 неща
    - не си вземай Осака /освен ако не си притиснат/а с парите/
    - Мицубиши е най-добрия избор /поне според мен/ - супер тихи са и като цяло - с малко дефекти. Иначе твоя модел е от Mitsubishi Electric, a казват че по-добри са Mitsubishi Heavy - моделите RAC - например SRK35GZ... обаче така съм чувал - не съм правил тестове...

    Daikin-a e на подозрително ниска цена за реномето на марката - опасявям се, че нещо европейска е сглобката... всъщност не знам, но нещо ме съмнява!

    Успех с избора!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    20
    #934

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от echo

    Daikin-a e на подозрително ниска цена за реномето на марката - опасявям се, че нещо европейска е сглобката... всъщност не знам, но нещо ме съмнява!

    Успех с избора!
    Мисля, че Daikin се сглобява и в Белгия...

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #935

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от mik59
    Мисля, че Daikin се сглобява и в Белгия...
    Точно това имам впредвид - сглобяват И ТАМ, и се опасявам, че въпросния модел е с такъв произход, което за мен е сериозен минус...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #936

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от mik59
    Здравейте! Предлагат ми инверторни климартици Mitsubishi MSZ GA35VA за 1800 лв. с монтажа и Fuji RS-12LB (модел 2005 г.) за 1480 лв. също с монтаж. Приемам всякакви мнения за съотношението качество(показатели)/цена.
    Pc(kW) Pec(kW) EER Class EER Ph(kW) Peh(kW) COP ClassCOP
    ASY12LB 3,50 0,92 3,80 A 4,80 1,23 3,90 A
    MSZ-FA35VA 3,50 0,94 3,74 A 4,00 1,00 4,02 A
    MSZ-GA35VA 3,50 1,08 3,24 A 4,00 1,06 3,79 A


    Ето едно сравнение между General-Fujitsu и Mitsubishi.
    Но със следните пояснения:
    1.General ASH 12LB, Fujitsu ASY12LB и Fuji RS12LB са едно и също нещо, правят се в един и същи завод, просто са различни търговски марки - заради разните закони за монопола и конкуренцията.
    2. Написаните типове на климатиците са всъщност типовете на вътрешните тела, което не е много правилно, защото както се вижда за Mitsubishi са еднакви, но на външното тяло на по-слабия вариант има още една буква Н- /MUZ GA35VA(H)/
    3. Не съм записал шума в dB, но той и за трите модела е еднакъв.
    4. От избора според мен би трябвало за отпадне третият модел, който е с външното тяло MUZ GA35VA(H).
    5. От първите два модела прави впечатление приблизително еднаквите стойности на ЕЕR и СОР, но доста повече отдаваната мощност на отопление-4.80kW при Fujitsu! Именно заради това бих дал 300 лв. по-малко, като образно ще се отоплявам и по-добре!
    Успех!


  8.  
     
  9. 326
    326 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    23
    #937

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте,
    имам следната оферта от вносителя

    DAIKIN FTX/G 35 - 1850 лв ( с монтажа)

    -КЛИМАТИЧНА ИНВЕРТОРНА СИСТЕМА
    -СПЛИТ СИСТЕМА
    -ОХЛАЖДАНЕ 3.5-3.7 KW
    -OTОПЛЕНИЕ 4.2-5.8 KW
    КОНСУМАЦИЯ
    -ОХЛАЖДАНЕ 1.16-1.30 KW
    -OTOПЛЕНИЕ 1.23-1.83 KW
    22-23 dB
    Клас А
    6 г. гаранция

    Вашето мнение?

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #938

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от 326
    Здравейте,
    имам следната оферта от вносителя

    DAIKIN FTX/G 35 - 1850 лв ( с монтажа)

    -КЛИМАТИЧНА ИНВЕРТОРНА СИСТЕМА
    -СПЛИТ СИСТЕМА
    -ОХЛАЖДАНЕ 3.5-3.7 KW
    -OTОПЛЕНИЕ 4.2-5.8 KW
    КОНСУМАЦИЯ
    -ОХЛАЖДАНЕ 1.16-1.30 KW
    -OTOПЛЕНИЕ 1.23-1.83 KW
    22-23 dB
    Клас А
    6 г. гаранция

    Вашето мнение?
    Супер

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1
    #939

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте!
    Днес си купих нещо, ама не знам какво.
    Молбата ми към вас е: - Нека някой от "просветените в бранша" да пишат какво точно притежажам. До няколко дни ще ми го монтират.
    Климатика е втора ръка NATIONAL CH-G25F SCROLL INVERTER.
    Има и някакви цифри 572002 и F03328.
    Ще ви бъда много благодарен за каквато и да е информация, защото не открих нищо в интернет.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #940

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ами ако го сложиш в секцията или пък под масата или паднат батериите какво ще прави тоя климатик.Заблуждаваш се приятелю регулирането винаги е от датчика на вътрешното тяло
    Не се заблуждава, прав е човека. Има климатици с датчик във дистанционното. Това не значи че във топлообменника няма. Просто можеш да избираш кой датчик да използва. Hicense имат такива модели, други фирми също. И не е толкова сложно да се програмира какво да прави климатика, когато се загуби сигнала от дистанционното. Логично е да превключи на вградения датчик.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #941

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от D.H.V.
    Не се заблуждава, прав е човека. Има климатици с датчик във дистанционното. Това не значи че във топлообменника няма. Просто можеш да избираш кой датчик да използва. Hicense имат такива модели, други фирми също. И не е толкова сложно да се програмира какво да прави климатика, когато се загуби сигнала от дистанционното. Логично е да превключи на вградения датчик.
    Аз също потвърждавам това. Един комшия има Осака- конвенционална, ъглова. Та той все слага дистанционното да е с пряка видимост към вътрешното тяло! Аз не вярвах, но той ми показа изричното изискване описано в книжката. Като при него пък не видях /може и да съм пропуснал/ да е описана възможност за избор на датчика. Скрие ли дистанционното и климатика не поддържа зададената температура и май след време спира?!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    20
    #942

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Благодаря на Косьо

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #943

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от mik59
    Благодаря на Косьо
    Като го писах, бе подредено, но след това се оказа, че се е разместило. Дано си разбрал псевдотаблицата?! Това Митсубиши Електрик конкретно не го познавам, но тези на Митсубиши Хеви в сравнение с Фуджи са с доста по безшумни външни тела, ако това има значение за теб?! Просто ако ще взимаш Фуджи и външното тяло ще е до главата ти, и особено ако е панел- бъди сигурен, че ще го чуваш понякога. Компресорите са двойно роторни и някак си са по-твърди в натоварените режими около 6-7 хил. оборота!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    19
    #944

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    здравейте на всички.в Практикер-а продават един инверторен климатик Фуджицу 12000btu
    от.6.7кв. охл.4.3 кв. при консумация 1.23 кв. с йонизатор за 1350 лв.
    Които се интересува http://www.praktiker.bg/promotion.html Търся мнения.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #945

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Без малко да кажа, че това е поредната грешна или лъжлива реклама, тъй като не може да е хем 12000 БТУ хем такива стойности на охлаждане и отопление написани този път в киловати, които съответствуват на на стойности приблизително около 14000 и 24000 БТУ. Но го видях по външния вид и отворих на каталога, като разбрах къде е уловката.
    Първо става въпрос за модел ASY12LA и всичко е нормално- дори и цената е добра, но са използвани следните уловки. Дадена е средната консумация и е приблизително вярна. Енергиите на охлаждане и отопление са също почти вярни, но са дадени максималните стойности. Съвсем по-коректно е да се напише: че охл. мощност е 3.50 /от 0.9 до 4.2/ кВ и отоплителната е 4.80 /0.9- 6.6/ при съответни консумации 1.03 /0.25-1.61/ кВ и 1.33 /0.25- 2.30/ кВ. Иначе машината е добра, ако е вярна снимката- по предния панел няма съмнение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе