Страница 76 от 156 ПърваПърва ... 2666747576777886126 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,749
    #1126

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    ... Та ако някои има идея какво по-читаво може да се вземе до 500лв за 10м2 стая да вика, ама невярвам....дамо 9-ката да е с качеството на 19-ката
    Кого,какво да вика.Малко по ясно ако може

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #1127

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от vvvlado
    Здравейте.

    Имам един проблем с моя климатик. Вместо да се включи, от него се чува 3-4 секундно бръмчене и после замлъква. Чувал съм и други климатици да го правят. Можете ли да ми помогнете с повече инфо? Интересува ме по-скоро дали това подлежи на ремонт.
    След като не се конкретизирал коя част от климатика бръмчи си мисля,че проблема е във външното тяло.
    Компресора просто не може да тръгне и затова издава този шум.
    Вероятната причина е:
    1.Дефектирал кондензатор на компресора
    2.Блокирал компресор или изгоряла намотка в него

    Ако е второто компресора е за изхвърляне.

    Това което съм ти писал се отнася за обикновен климатик.

    Но най-добре напиши повече инфо за дефекта и марката климатик.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #1128

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    няой знаели дали компресора на китайския инвертор на панасоник PE9DKE e scrol или е някаква друга незнайна техноогия?????????????????????

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #1129

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Сега ново 20 с моя Панасоник. Понеже не съм се топлил на климатик и не се сетих преди, ама така е изсушил въздуха, че тая сутрин се събудих със супер дразнене в гърлото (на мен така ми става от сух въдух)... Не мога да му сложа една купичка с вода като на радиатора и сега трябва да си купувам овлажнител. Ето и още един страничен ефект от климатика...

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,749
    #1130

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Да не си се объркал нещо.Това което казваш ми се вижда много странно

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #1131

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Да не си го включил в режим изсушаване на въздуха
    Не. На отопление е, то остава да беше и на изсушаване - сигурно и аз щях да изсъхна през нощтта...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    24
    #1132

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте!Следя отдавна този форум, но нямам кой знае какво да напиша. Сега обаче ми се налага да попитам: От 1 год. имам климатик Hisense KFR 3210. Миналата зима изобщо не съм го спирал и мога да кажа,че не имал кой знае какви проблеми,с изключение на това,че ми замръзна веднъж външния вентилатор... През лятото естествено го пусках когато се налага. Отскоро вече се налага да го пускам в режим отопление и забелязах нещо странно-след като климатика влезе в режим и започне да духа топъл въздух, копресора започва да работи по- шумно, все едно,че се товари. Превключих на охлаждане-този проблем го няма.От тогава всеки път при пускане в режим отопление-същата работа. А през миналата зимата това нещо го нямаше. Има ли някой идея на какво може да се дължи и да викам ли майсторите..

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #1133

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Mодела на твоя Hisense не е ли KFR 3201?

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,749
    #1134

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от llamo
    От* 1 год. имам климатик Hisense KFR 3210. . През лятото го пусках когато се налага. Отскоро го пускам в режим отопление и забелязах нещо странно-след като климатика влезе в режим и започне да духа топъл въздух, копресора започва да работи по- шумно, все едно,че се товари. Превключих на охлаждане-този проблем го няма.От тогава всеки път при пускане в режим отопление-същата работа. А през миналата зимата това нещо го нямаше.* Има ли някой идея на какво може да се дължи и да викам ли майсторите..
    Какво разбираш под "влезе в режим".Това което казваш ми прилича на проблем с четирипътния вентил,но ако е това климатика не може да влезе в режим
    Въобще описанието ти може да се тълкува как ли не.В този случай викай майсторите

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1135

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    ...
    Та ако някои има идея какво по-читаво може да се вземе до 500лв за 10м2 стая да вика, ама невярвам....дамо 9-ката да е с качеството на 19-ката
    Ами то това е проблема на всичките `производители` от рода на Осака - качеството варира СЕРИОЗНО от серия до серия и от машина до машина.
    За 10 квадрата да 500 лева - има едни Осаки по 480- с монтажа - миналогодишен модел.
    Другото е Мидеа - около 450 с монтажа...
    Ако засечеш - Мидеата харчи по-малко, но не знам колко години ще изкара...
    И разбира се разни други, съвсем неизвестни на мен `марки`
    The choice is yours!

  13. nta
    nta е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    1
    #1136

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте, искам да помоля за помощ при избор на климатик...доста почетох и разбрах, че DAIKIN са най-добри, но и доста скъпички. В момента съм се зачудил между два малайзийски Panasonic-а (доколкото разбрах са по качествени от китайските) и ако може някой по-запознат да каже дали са добри и дали си заслужава по-скъпият вариант. На мен ми изглежда, че плащам още 400 лева за по-новия модел и нищо друго.

    Значи изборите са:
    1. CS/CU-E12DKE http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09003188 , в момента на 1400 лв в Техномаркет без монтаж
    - ОХЛАЖДАЩА МОЩНОСТ 3.45 KW
    - ОТТОПЛИТЕЛНА МОЩНОСТ 4.80 KW

    и

    2. CS/CU-W12DKE който в момента е на някаква промоция за 1000 лева пак там
    - ОХЛАЖДАЩА МОЩНОСТ 4.09 KW
    - ОТТОПЛИТЕЛНА МОЩНОСТ 3.74 KW

    Смятам да го ползвам предимно за отопление в помещение около 30 кв.м. с PVC дограма с троен стъклопакет и скоро ще има прилична изолация. Между другото - по-добре е да сложа изолацията и тогава климатика или обратно?

    Благодаря предварително за мненията

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #1137

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от nta
    Здравейте, искам да помоля за помощ при избор на климатик...доста почетох и* разбрах, че DAIKIN са най-добри, но и доста скъпички. В момента съм се зачудил между два малайзийски Panasonic-а (доколкото разбрах са по качествени от китайските) и ако може някой по-запознат да каже дали са добри и дали си заслужава по-скъпият вариант. На мен ми изглежда, че плащам още 400 лева за по-новия модел и нищо друго.

    Значи изборите са:
    1. CS/CU-E12DKE http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09003188 , в момента на 1400 лв в Техномаркет без монтаж
    - ОХЛАЖДАЩА МОЩНОСТ 3.45 KW
    - ОТТОПЛИТЕЛНА МОЩНОСТ 4.80 KW

    и

    2. CS/CU-W12DKE който в момента е на някаква промоция за 1000 лева пак там
    - ОХЛАЖДАЩА МОЩНОСТ 4.09 KW
    - ОТТОПЛИТЕЛНА МОЩНОСТ 3.74 KW

    Смятам да го ползвам предимно за отопление в помещение около 30 кв.м. с PVC дограма с троен стъклопакет и скоро ще има прилична изолация. Между другото - по-добре е да сложа изолацията и тогава климатика или обратно?

    Благодаря предварително за мненията
    За модела CS/CU-W12DKE има някакво несъответствие на параметрите.


    CS/CU-E12DKE е с по-добри показатели и е инвертор.


  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #1138

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от nta
    ...
    Значи изборите са:
    1. CS/CU-E12DKE http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09003188 , в момента на 1400 лв в Техномаркет без монтаж
    - ОХЛАЖДАЩА МОЩНОСТ 3.45 KW
    - ОТТОПЛИТЕЛНА МОЩНОСТ 4.80 KW
    ...
    @nta

    Направих грешка че го купих от Техномаркет - спестих някой лев, но сега монтажниците се опъват да ми го монтират - бавят ме, защото не си получиха оная отстъпка от К&К ако те ми го бяха доставили.

    Според мен Е12 е оптимално решение за отопление на 20м2 хол. Конкуренти на Е12 са 12 на FUJI, 35 на Mitsubishi i 35 на Daikin. Всичките са в един ценови клас 1300-1600 при подобни характеристики. За 30м2 сякаш ти трябва Е15, но ако не си зиморничев и 12 е добре.

    Според мен преди да купиш климатик трябва да си наясно какво точно ти трябва :
    1. Дори да си купиш най-добрия климатик - ако ти го монтират калпаво - то не е стол да го преместиш ако не ти харесва как е монтиран или духа не на където трябва.
    2. Преди да купиш климатик - трябва да знаеш че освен високо стенния сплит съществуват и други конструкции ( таванно-подови, касетъчни, за вграден монтаж ). Може за твоя случай друга конструкция да е по-добра.
    3. Климатика духа с 40-50 градуса нагрят въздух, конвекцията от парното е 60-70, електрическия радиатор - 100-150, печката на дърва - 200 градуса. Съответно конфорта е различен.

    Като цяло много може да се философства на тази тема.
    Успех

  17. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #1139

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте, специалисти и лаици /като мен/ в областта на климатизацията!

    Два дни само четох какви ли не информации за климатици и смятам, че вече мога сравнително точно да формурирам въпроса си: Каква марка климатик да купя измежду Daikin, Fudjitsu General, Mitsubishi Electric? Резервни варианти - Sanyo и Panasonic. Ще се ползва предимно за отопление на стая около 27 кв.м., изложение север-изток, монолит. Склонен съм да дам около 1500 лв, като +- 200 лв са допустими ако са добре обосновани. И друго - коя фирма в България е вносител на Mitsubishi Electric - засега открих само Mitsubishi Heavy Industries, а те не фигурират в списъка ми с позволени производители.

    Ще съм благодарен ако ми помогнете при вземането на решение - зимата идва...

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #1140

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от acc
    Здравейте, специалисти и лаици /като мен/ в областта на климатизацията!

    Два дни само четох какви ли не информации за климатици и смятам, че вече мога сравнително точно да формурирам въпроса си: Каква марка климатик да купя измежду Daikin, Fudjitsu General, Mitsubishi Electric? Резервни варианти - Sanyo и Panasonic. Ще се ползва предимно за отопление на стая около 27 кв.м., изложение север-изток, монолит. Склонен съм да дам около 1500 лв, като +- 200 лв са допустими ако са добре обосновани. И друго - коя фирма в България е вносител на Mitsubishi Electric - засега открих само Mitsubishi Heavy Industries, а те не фигурират в списъка ми с позволени производители.

    Ще съм благодарен ако ми помогнете при вземането на решение - зимата идва...
    Виж тук : http://www.climacom.com/index.php

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе