Страница 13 от 157 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 2355

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    6
    #181

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    SAMSUNG SH-12BWH (CLASSIC INVERTER)

    SAMSUNG SH-12BPH(PREMIUM INVERTER)

    SAMSUNG SH-09BWHA(INVERTER CLASSIC)
    А тези наистина ли са инверторни,заштото пише че са "ИНВЕРТОРЕН ТИП" а не инверторни? [в техномаркет]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #182

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Самсунг са едни от най-проблемните климатици

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    10
    #183

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравейте

    Има ли информация някой, дали съществува таблица за фреоните r22,r407,r410 по която да се определи каква да е температурата на изпарение /кондензация/, при различна температура на околната среда.
    Някъде по напред в форума бях срещнал температура на изпарение 0-5*C,това ако е при 20*С /примерно/ околна температура, то колко ще е температурата на изпарение при t= 0*С околна температура
    Виждам ,че има хора които са доста навътре в материата и се надявам да имат желание да отговорят

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #184

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Температурата на изпарение зависи от налягането

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    1
    #185

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от veni
    напиши повече подробности зада тисе отговори компетентно : марка,модел,години,условия на работа и др.
    става въпрос за климатик втора употреба инвертор "Panasonic National CU-G32F;CS-G32F-C" поне така пише в гаранционната карта, 16-ка е за помещение 75куб.м. Според техниците дори е предостатъчен, и в началото работеше* добре, стаята е с изложение север - изток, има три тераси, от които едната, северната е остъклена, дограмата е двойна, дървена отпреди 15 години, има вътрешна изолация от гипсокартон , и в помещението е около 15 градуса, при положителна външна температура и може да спадне до 10 градуса ,при много студено време.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    10
    #186

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Да зависи от налягането, но при по висока околна температура ще е по високо и налягането, съответно и температура на изпарение и обратното
    Та затова въпроса ми е :
    Как се определя тотчното количество фреон за машините, като имаме различни температури на околния въздух? (става въпрос за еднакви машини монтирани при различни условия tок.) примерно

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #187

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Viva LG!!!: http://yasemr.hit.bg/IMG_3559.jpg.

    Нека да пропуснем тази добра марка при избора на климатик.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    6
    #188

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Някой може ли да каже нещо за HAIER -инверторен?
    Или по-точно за HAIER HSU-12HM03(B).
    И също да ли цените в ТЕХНОПОЛИС влиза монтажа?????????????????????????

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #189

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Ако трябва да бъда честен, досега за Хайер инвертърите лоша дума не съм чул. Напротив, всички били супер доволни от тези машинки(АС). Преди няколко дена писах, че мой приятел има фирма за климатици и в течение на няколко години е монтирал над 500 Хайер инвертър и почти никакви проблеми нямало.

    Навън е -8 + бруталния типичен за Варна северняк, а моят домашен Хайер HSU12RN03 си духа топличко(51 градуса) на мин вентилатор. Честно казано съм много доволен от тази машина, малко е шумничка, но топли добре. Като се разхождах преди малко имаше доста братя, които се бяха предали(ледени блокчета) - Хайери, Мидеи, Осаки, Емерсон, Елит и др. Тъжна картина е, но явно има машини дето не се справят добре с тези температури.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #190

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Във Варна е вече -12*а мойто FUJITSU втора ръка се държи перфектно.При зададени 24* си държи 24*.Ей сега ще се види кой кой е.

    П.С Вече е -16*и няма проблеми за сега .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #191

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    -19 тази сутрин .. Панасоника работи нормално, топли си ,но външното тяло работи на доста високи обороти,със сигурност компресора също,макар че ги намалява от време на време ,не знам дали е полезно да бичи така.Въздушния поток е с леко занижена температура ,личи че се мъчи вече.Не се размразява и няма грам скреж по питата.Успява да поддържа 20 градуса при зададени 22 ,но мисля да го спра ако продължава така времето и да изкарам 3-4 дена с духалка .. няма смисъл да мъча новата машина при тез температури ,то не е човешко .. току що излязох на терасата и дланите ми залепнаха на железните перила

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    32
    #192

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Бургас 09.47ч -12 Осака CH17JV без проблем от 18 градуса за 20 мин вдигна до 24
    Имам и 12-ка в кухнята която също работи в момента.
    17-ката кара 3-та зима без профилактики и без спирания в големите студове.12-ката е втора зима.
    Няма да ги спирам.Ве4ер и през деня когато съм на работа ще ги оставя на 18-19 градуса.
    4ета форума и си мисля 4е 4есто се стига до доста крайни заклю4ения относно марките на климатиците
    Не съм толкова запален по темата, но като се върна след работа и задам 24 градуса става 24 ве4е 3-та година

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #193

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Във Варна -14 Осака 12-ла от две години конвенционална. Топли без проблеми.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #194

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Съвсем безпристрастно ще споделя нещо относно отопление с климатик в момента в този студ.
    Мисля че тук всички просто хвалят климатиците си защото са се изръсили хиляди за климатик и кажете как ще сподели изведнъж че климатика му топли без ппроблем че чак подържа по 23-24 градуса . Ами нормално е ако се е хвалил клко е добър сега няма да се изложи да си признае че всъщност климата му духа колкото половин духалка в тези студове а от вътрешното тяло излиза въздух с не повече от 27 градуса .
    Не лъжа защото климатика в офиса където работя е служебен пари не съм дал , климата е на 4месеца Fujitsu General Invrter R410A 12000BTU последен модел , в момента просто едвам духа и не засилва оборотите на вътрешното тяло защото просто не може да стопли фреона с една дума топли клкото да не умреш от студ.
    Нека малко потребителите да слязат от луната и да спрат да пишат как конженционалните им клими бичели че чак се потели от жега , българина изглежда само умее да се хвали.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #195

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    @dragomir
    Пробвай да пуснеш Турбо или както ти се нарича МАКС-а! И аз имам оплаквания от едно МицИбУши, ама пък може и от контрола им да е...
    За сметка на това Осаката май грее /не я хваля като марка!/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 157 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе