Страница 14 от 114 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1700
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #196

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Е днеска е влажно и е нормално да е заскрежен, белята е ако след цикъла на размразяване, остане неразмразен участък по питата...
    Там където е въобще не е влажно. Хвани темата. Виж моя е на влажно, но не замръзва.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #197

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    edi1, да ти е честит новия. За жалост и конвеционалните заспиват.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #198

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Мисля че и с Хитачито ще си на този хал имам клиен който махна ново Хитачи точно заради такъв кусур за което беше платил 1800лв и на негов място сложихме втора употереба пак Хитачи дори вчера се виждахме и казва че е много доволен от японското Хитачи.
    На мидеята термо датчика съм го мерил и е 6kom. при 20 градуса а трябва да е 12ком по документи из нета което ме навява на мисълта че при поставяне на свестен датик няма да има тези дертове

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #199

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Попаднах на един странен хибрид. Мидеа вътрешно тяло MSF1 9-ка, а външното MSG 12-ка. ... ..... Коментирам го защото хибрида го виждам ежедневно с един пръст лед по топлообменника (размразява, но късно), а у дома 9-ка от същия модел не е замръзвал.
    ....
    Цитат Първоначално публикувано от criss
    Е нема такова животно/хибрид/ или ако има,то е измислено от някой роден гений монтажник.И при конвенционалните не е толкова просто - проследи темите в един друг форум в който и двамата сме участници.
    Със съвместяването на вътрешно тяло на MSF1-9 и виншно на MSG-12, техниците наистина са оплескали работата:
    Токът през компресора при който се прекратява размразяването IDEFROST на модела MSF1-9 е 3,5 А
    Номиналния ток на работа на MSG-12 е 5,1÷6,1 А. Така, че при възникване на условия за размразяване според вътреното тяло (MSF1-9), номиналния ток на работа на външното (MSG-12) ще предизвиква веднага прекратяване на размразяването, защото се надхяърля IDEFROST заложен във вътрешното. Размразяване не би трябвало да има.
    Допилнително не биха отговаряли и настройките заложени в контролера за датчиците на вътрешното тяло за определяне на условията породени от разликата в температурите при която се предизвиква размразяване.
    Данните са ми от http://www.midea.com.ua/support/support7.html
    Успех

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #200

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Вътрешната температура беше от порядъка на 20-21 градуса.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #201

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Бабата има МИДЕА MSG 12HR от около 3 месеца.Работи като пушка, топли хубаво, до сега не е заспивал, да чукна на дърво.Надявам се ХИТАЧИ-то да не прави такива проблеми / все пак не е евтин..../ - имам приятел, който има такъв модел в офиса и в дома си и е доволен и на двете места.........

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #202

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Днес го сложиха новия климатик HITACHI RAS/RAC-E10H2.Просто няма нищо общо с МИДЕА-та - разлика от небето до земята, образно казано.Също вентилира, когато затопли до зададената температура, но БРИЗ-а, както му викат по инструкцията, не се усеща.21 градуса са си 21 градуса, и така нататък.И двете тела са толкова тихи, че почти забравяш , че работи климатик.Чукам на дърво, доволен съм и дано няма проблеми занапред.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    18
    #203

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Имам вече клима Mitsubishi - SRK 25 ZD-S1 Inverter DC - PAM от която съм много доволен.Предстои ми закупуване на втори климатик и по съвет на мой приятел,който се занимава професионално с климатична техника е излишно да тегля нов заем за скъп климатик и работа ще ми свърши и Midea MSG-09HRI Inverter АС с минимална разлика в разхода на ел.енергия.Въпроса ми е следния Митсубишито когато работи на отопление и достигне зададената температура,спира да работи компресора и автоматично вдига клапата нагоре за да не усещам неприятният студен полъх,до следващото включване,дали Мидеата го прави същото или ще ми се схване врата от нея.Благодаря предварително за компетентни отговори.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #204

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    МИДЕА-та не вдига клапата и си духа в посоката, която е зададена.Не ти препоръчвам инверторните им модели, а конвенционалните от модела MSG....HR.За тях съм сигурен, че при достигане на температурата, турбината спира да се върти, а и топлят много добре.Бабата има такъв от около 3 месеца и много добре работи.Аз затова си смених МИДЕА-та 12 инвертор, с горепосоченото ХИТАЧИ.То също е ДС РАМ инвертор, китайско производство, висок КОП, много добре топли, много е икономичен, след достигане на темрепатурата вентилацията не се усеща, какар да не вдига клапата.Струва в момента 999 лева.На ПАНАСОНИК инвертора 9 е около 900 лева, ако не се лъжа, имам приятели, които са доволни и казват, че е добра машина.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #205

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от ceko_sifona
    Имам вече клима Mitsubishi - SRK 25 ZD-S1 Inverter DC - PAM от която съм много доволен....................
    За около 1500-1700 кинта за климатик има си хас и да не си доволен. А мидеята няма как да работи толкова добре, колкото Мицубишито, но както се казва - "за тези пари толкова"

    ....а ужким инветотрите не спирали да работят, щото температурата се регулирала по PID закон....Къде отидоха "икономиите от пусковия ток" при скъпите, маркови климатици? ceko_sifona, просто нямаш идея, каква ерес внесе в момента във форума

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #206

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Ако стаята е малка или времето е топло скъпия, марков инвертор ще работи на минимална мощност например 200 вата и ако си му задал примерно 20 гр и тя е достигната,няма как да не спре компресора.
    При тях няма висок пусков ток като при конвенционалните те тръгват плавно и с нисък ток.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #207

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Може ли някои да ми разясни за AC,DC и DDC инверторите .С различен тип двигател ли са или само схемата на инвертора е различна. Вьв форума видях да се споменава за DC компресори???. А единственото което знам да работи на DC е колекторен двигател.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #208

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Компресора на скъпия, марков инвертор не спира освен ако разликата между външната и вътрешната Т е градус или 2 мисля.Спира само турбината на вътрешното тяло,и то несъвсен върти се бавно.Когато си дигне клапата се заслушай и ще чуеш свистенето на фреона в тръбите,и жуженето на компресора.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #209

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    И на най-скъпите инвертори компресора спира когато минималната мощност е по-висока от зададената температура- например 99 вата при дайсейкай на тошиба отдава 600 вата и при топло време като сега и това е много и пак спира компресора. Иначе турбината си върти, но кагота се включва компресора той найстина се включва на най-ниската мощност както отбеляза dan66.

    Има четири вида инверторни сплит-системи: АС-Променливотокови (клас B и C), DC-Правотокови (клас А) , DC-V PAM Дигитални правотокови (клас А) и DDC Hibrid - Дигитални правотокови Хибридни (клас А). Основните разлики при видовете инвертори са в икономията на електроенергия - АС (до 35%), DC (до 56%), DC-V PAM (до 60%) и DDC Hibrid (до 65% спрямо обикновенния кондиционер) и видовете компресори - двойно роторни или скрол (спирални). Като цяло всички видове инвертори са високо технологични изделия .Това е бъдещето на кондиционерите. Като за пример може да посоча, че в Япония 98% от продажбите на домашни сплит-системи са инверторни. Ако имаш желание някога да се сдобиеш с кондиционер за домашна употреба препоръчвам горещо инверторния кондиционер от производители като: Corona-Fujico , Toshiba , Chofu , Mitsubishi , Fujitsu , General , Fuji , Sharp , Hitachi , McQuay. Предимства: инверторните сплит-системи са снабдени с голям набор от функции, много ниски нива на шум, голяма икономия на електроенергия, по-дълга експлоатация, плавно регулиране на температурата. Идеалният вариант за домашна употреба. Умна инвестиция . Недостатъци: на инвертора е по-високата цена (сравнено с обикновенния сплит).

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #210

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от misho
    Може ли някои да ми разясни за AC,DC и DDC инверторите .С различен тип двигател ли са или само схемата на инвертора е различна. Вьв форума видях да се споменава за DC компресори???. А единственото което знам да работи на DC е колекторен двигател.
    Не мога да кажа дали при всички модели е така но съм разглеждал ел.схемите на някои инвертори на MITSUBISHI и FUJITSU .При тях 220 VAC се изправя след което правото напрежение се преобразува в трифазно напрежение U V W /като се регулира честотата му а оттам и оборотите / и се подава на компресора.Самия компресор няма четки и колектор но се води DC компресор защото ротора му е постоянен магнит.Нещо като синхронен двигател но вместо да подаваш на ротора DC с четки и колектор е от постоянен магнит.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 114 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе