Страница 62 от 114 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1700
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    5
    #916

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте,
    изправен съм пред дилема относно закупуването на климатици за охлаждане и отопление на малка жилищна площ а именно две стаи едната от които 14 кв.м. а другата около 9 кв.м.
    Стаите са със изложение изток, североизток, тухлена зидария, топло изолирани със 5см XPS, PVC дограма с нискоемисйни стъкла етажът е приземен над мен живеят хора които също се отопляват. По голямата стая ще бъде всекидневна и кухня със съответните електроуреди ел печка, малък хладилник, телевизор. Тъй като помещението е ниско 2,3 м. съм се спрял на решение с подови вътрешни тела (от съображения за комфорт). НО.... каква беше изненадата ми когато разбрах, че цените на тези подови вътрешни тела при "марковите" климатици са в пъти по-високи от съответните такива настенни. Не желая да се коментира защо е така сигурно има някаква причина, но аз не мога да я променя така че...
    Въпреки, че като инженер осъзнавам, че инверторната технология е бъдещето за съжаление ще трябва да направя компромис, тъй като не мога да си позволя толкова голяма инвестиция а именно около 6-7К лева.
    След доста четене и търсене съм се спрял на следния конвенционален модел на МИДЕА http://www.midea.ru/catalog/prof/cei...loor/mub/tech/ или този модел на ELECTRA http://centro-clima.com/pxd.html. Тъй като незнам нищо за тази компания ELECTRA (Разбрах че била израелска) мисля, че засега везните наклоняват към МИДЕА още повече, че моделът е нов от тази година и цената му в Б-я засега ме устройва. НО... Притеснявам ме факта, че моделите на МИДЕА които се предлагат са от 18ка нагоре и искам да питам дали като имам толкова голям запас на мощност това няма да се отрази като много голяма консумация на ток тъй като най вероятно компресора е с по-мощен двигател. Обмислял съм и опцията за Multi Split система с едно външно тяло 24-ка, но ме възпират съображенията за сигурност тъй като както съм чувал, че ако едното вътрешно тяло дефектира и другото спира... а ако това е през зимата ... Другото нещо което искам да знам е дали така наречените нискотемпературни комплекти (мисля че е нагревател във външното тяло срещу замръзване) се предлагат и на българскя пазар и дали са направени да се задействат автоматично или ... изобщо идеята мисля, че я разбирам, но не знам как е реализирана всъщност? Също така искам да знам как стои въпросът с конденза при тези подови тела? Досещам се, че при конвенционалните климатици сигурно е в големи количества, как всъщност се решава проблема с този конденз и не се ли образуват гъбички и плесени?
    Ще се радвам ако някой от специалистите в този форум ме посъветва и ми предложи други алтернативи или ако има хора използващи такъв тип климатици изкажат мнение.
    Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    12
    #917

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    При толкова малки помещения подовите варианти, дори и малки са по-скоро в минус - заемат ценна площ (монтират се на отстояние от стената)!
    Това като лично мнение на потребител!
    А и аз да попитам експертите - необходимо ли е външното тяло да е нивелирано (мойто го сложиха вчера с 2-3 градуса ляв наклон гледано отпред - дали пък не помага за размразяването зиме!)!?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #918

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    РАзбира се, че трябва да е нивелирано. Монтажниците неползваха ли нивелир?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #919

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Има си монтажни наклони. Конденз не може да изтича при наклон под 3 градуса.

    Цитат Първоначално публикувано от zuller
    А и аз да попитам експертите - необходимо ли е външното тяло да е нивелирано (мойто го сложиха вчера с 2-3 градуса ляв наклон гледано отпред - дали пък не помага за размразяването зиме!)!?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #920

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Има ама друг път. Климатика трябва да е нивелиран. Така вибрациите са най-малки.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #921

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Здравейте! Вече съм решил да си взема мидея 12 за хола (20кв.) и чух много добри мнения за модела MSG12HR, но също така че вътрешното тяло постоянно духа, дори и да не работи компресора, вътрешното тяло върти въздуха. Това ми се струва малко некомфортно. Та искам да питам има ли друг модел на мидея, който да има същото външно тяло, но да не върти въздуха постоянно, а само топло и после да спира. И някаква ориентировъчна цена. Освен това тукашните специалисти са единодушни, че моделите с фреон 407 били проблeмни.
    Няма ли отговор за това?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #922

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте.
    Прочетох доста теми за климатици, вкл. и настоящата и реших да си взема 3 или 4 бр. климатици по програмата за енергийна ефективност. Спрял съм се на следните модели:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC20ZG-S 1300 лв. без монтаж и/или SRK/SRC25ZG-S 1400 лв. без монтаж.

    Стаите които ще се отопляват/охлаждат са хол и спалня по 17.5 м2, детска стая 16 м2 и кухня 14 м2, като за последната не съм решил със сигурност дали да слагам климатик (виж прикачения файл). Всички стаи са с 6 см. външна изолация стропор и ПВЦ дограма с К стъкло. Апартаментът е външен, панел с изложения Юг, Изток и Север.



    Молбата ми е за съвет по следните въпроси:
    Модела 20 ще се справи ли с по-големите стаи или за тях ще е нужен 25? По характеристики малкия го дават за 17 - 23 м2. От друга страна той е с по-висок СОР - 4.35 срещу 3.66 за 25.
    Има ли по-подходящи модели за моя случай, които са за подобна сума?
    Гледам и модели SRK/SRC20ZD-S1 и SRK/SRC25ZD-S1, които са със същите характеристики и не мога да разбера каква е разликата. Дали дизайна е различен или са модели от различна година? Кои са за предпочитане ZD или ZG?
    Коя фирма ще ми препоръчате за монтаж и поддръжка в София. Може и на лично или имейл. За момента съм намерил в интернет ZG в Екоматик и ZD в Кондекс.
    Има ли вариант хола и спалнята да минат с един по-мощен климатик монтиран срещу междинната врата между стаите. По принцип хола е върешен и е доста по-топъл от спалнята.

    Предварително благодаря на отзовалите се.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #923

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте,
    след продължитено четене , обмисляне реших да си закупя климатик
    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=84
    от еко матик или
    http://www.bulclima.com/bg/product/1...erter-em-.html
    to bulklima
    ясно ми е че двата климатика са пълен аналоги на една цена.
    Питането ми е имате ли наблюдения бурху двете фирми , отностно качество на монтеж , коректност , гаранционно и след гаранционно обслужване ?
    От каде е по-добре да си го купя ?
    Благодаря ви предварително.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #924

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Относно въпроса ми:
    Цитат Първоначално публикувано от Relute
    Кои са за предпочитане ZD или ZG?
    Коя фирма ще ми препоръчате за монтаж и поддръжка в София. Може и на лично или имейл. За момента съм намерил в интернет ZG в Екоматик и ZD в Кондекс.
    След разговор с Кондекс се оказа, че сайта им не е обновен и вече не предлагат по-стария модел ZD, а само новия ZG, така че тази част от въпроса май отпада

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #925

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    20ката ако не ме лъже паметта е с 3кВ отоплителна мощност, която стига само за помещения около 15м2.
    Непременно си смятайте необходимата отоплителна мощност преди да избирате модели.

    Цитат Първоначално публикувано от Relute
    Молбата ми е за съвет по следните въпроси:
    Модела 20 ще се справи ли с по-големите стаи или за тях ще е нужен 25? По характеристики малкия го дават за 17 - 23 м2. От друга страна той е с по-висок СОР - 4.35 срещу 3.66 за 25.
    Има ли по-подходящи модели за моя случай, които са за подобна сума?
    Гледам и модели SRK/SRC20ZD-S1 и SRK/SRC25ZD-S1, които са със същите характеристики и не мога да разбера каква е разликата. Дали дизайна е различен или са модели от различна година? Кои са за предпочитане ZD или ZG?
    Коя фирма ще ми препоръчате за монтаж и поддръжка в София. Може и на лично или имейл. За момента съм намерил в интернет ZG в Екоматик и ZD в Кондекс.
    Има ли вариант хола и спалнята да минат с един по-мощен климатик монтиран срещу междинната врата между стаите. По принцип хола е върешен и е доста по-топъл от спалнята.

    Предварително благодаря на отзовалите се.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    5
    #926

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    здравейте,имам едно малко въпросче.OSAKA CH-09JL,9BTU зимата като направи температурата вентилатора на вътрешното тяло спира ли?обикновен сплит е.

    благодаря ви предварително

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #927

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Искам да питам дали някой може да ми даде информация за ДАйкин AR2807X защото си взех такъв наскоро, но не мога да намеря никаква информация в интернет?

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #928

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Relute
    При условие че ще хвърлиш 5-6хил. лв., неразумно е да сложиш 20-ки в спалнята и хола за да спестиш 200лв, вероятно и 20-те през по-голямата част от отоплителният сезон ще се справят, но ако застудее продължителто......
    Погледни и Fujitsu ASY-09LC с коп 4.26, 3.6 номинална и 5.3kw максимална мощност, освен това са и с 60-70лв. по евтини от 25-ците на Mitsubishi.
    Не се опитва да отопляваш двете стаи с един климатик.....номера няма да мине!
    За фирма немога да ти дам съвет.
    Успех!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #929

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    А някой да каже нещо за Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #930

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Блогадаря на bobo21 и на Jackas за отговорите.
    Предложението на Jackas ме навежда на мисълта, коя е най-добрата 9-ка в диапазона 1300 - 1400 лв. Т.е. марков, инвертор от среден-висок клас.
    Моите претенденти за сега са (цените са без монтаж):

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC25ZG-S 1399лв. COP 3.66 http://www.ekomatik.com/products.php...subishi&pid=59
    Mitsubishy Electric MUZ/MSZ GC25 VA 1327лв. COP 3.83 http://www.climacom.com/pdf/WEB%20Rac%20Split%2007.pdf
    Fujitsu ASY A9LCC 1390лв. COP 4.26 http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=84
    Mc Quay M5WMX 010 GR 1390лв. http://www.ekomatik.com/products.php?sub=sanyo&pid=190
    Panasonic CS/CU XE 9 DKE 1349лв. COP 4.00 http://www.ekomatik.com/products.php...itachi&pid=133
    Toshiba RAS 10 SKV-E 1389лв. COP 3.72 http://www.ekomatik.com/products.php?sub=toshiba&pid=20

    Кажете според вас кой е най-добрия и добавте други фаворити, т.к. списъка ми едва ли е изчерпателен. Смятам, че това ще е полезно и за други, които търсят климатици в този клас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе