Страница 5 от 114 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1700
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #61

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Много се изписа за оразмеряването но според мен за предпочитане между 9 и 12 е в полза на 12 по ради няколко причини основната е че на 90 % от 9 вътрешните тела са както на 12 едно към едно а компресора е по малак и следователно загрява питата по малко или темпелатурата на кондензация е по ниска.Цената между 12 и 9 не е голяма .Това важи също за 18 и 24.Отностно шума и дибита на въздуха няма абсолютно никаква разлика телата са едни и същи.Просто е в разликата в мощнокта както при колите едина и съща кола със различни по мощност двигатели.Друго е вече ако вместо 12 сложиш 24 но за предпочитане са 2 , 12 вместо една 24,разликата в цената не е голямя даже и с монтажа.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #62

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Ами точно защото 9-ките и 12-ките са с еднакъв размер външни и вътрешни тела 9-ките са по ефективни. Виж, вече за дебита на въздуха не си много прав. На 9-ките със сигурност на най сника скорост са с по малък дебит от 120ките. Максималния може да е същия.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #63

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Имам спомен, че миналата година в същата тема се извадиха данни за няколко производителя, при които инвертори 9ки и 12ки бяха с ЕДНАКВИ компресори - разликата беше в количеството фреон и режима на работа - това според публикуваното от нях самите

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #64

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравеите имам следния вьпрос .трябва да слагам климатик в спалнята /апартамента е двустаен панелен/.вариантите за монтаж на вьншното тяло са два -северен остьклен балкон/никакво сльнце никога; ветрилник;труден достьп; 6м трьбен пьт/ или южния балкон на хола/достьпно и сльнчево;завет; но 9м трьбен пьт през хола/.Дали си заслужава .Климатика е 9ка конвенционален трябва ми за топлене.А трьбите през хола ще ги преживея.Ще се радвам ако някои даде акьл.И още нещо .от кьде в София мога да си купя трьби 1/4" и 3/8" без да ми отрежат главата.В упьтването пише при 9м трьбен пьт да се допьлнят 100гр. фреон R410A фатално ли е ако не се допьлни и колко ще ми искат.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #65

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Имам спомен, че миналата година в същата тема се извадиха данни за няколко производителя, при които инвертори 9ки и 12ки бяха с ЕДНАКВИ компресори - разликата беше в количеството фреон и режима на работа - това според публикуваното от нях самите
    И на мен ми е интересно как с еднакви тела изкарват по-голяма мощност ...
    Явно това става с по-голямо натоварване на компресора и различна програма в електрониката!? Но така излиза че 12-ките се износват по-бързо ...

    Ето тука са характеристиките на RXG25(35)CVMB (ползвайте "Download Photo" за да я изтеглите)
    Техническите данни са абсолютно едни и същи (скорост на вентилатора, фреон, компресор и т.н.) !?
    Има една характеристика "RHz : Rated operating frequency(Hz)" по която се различават доста ... Някой знае ли какво точно значи ?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #66

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    И на мен ми е интересно как с еднакви тела изкарват по-голяма мощност ...
    Явно това става с по-голямо натоварване на компресора и различна програма в електрониката!? Но така излиза че 12-ките се износват по-бързо ...

    Ето тука са характеристиките на RXG25(35)CVMB (ползвайте "Download Photo" за да я изтеглите)
    Техническите данни са абсолютно едни и същи (скорост на вентилатора, фреон, компресор и т.н.) !?
    Има една характеристика "RHz : Rated operating frequency(Hz)" по която се различават доста ... Някой знае ли какво точно значи ?
    Това са инверторни модели и не е проблем по мощен компресор да се влага и в двата модела , като за "по-маломощния" се ограничат оборотите на компресора.
    Интересно е че имат голяма разлика в цената: http://www.tovariceni.ru/59/brand413/
    Успех

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    6
    #67

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте!
    Търся съвет за малък проект!
    Предстои ми да се нанеса в ново петстайно жилище без ТЕЦ.
    Получавам противоречиви препоръки:
    - за пет отделни сплит системи или
    - за мултисплит: една с 1 външно към 4 вътрешни тела и една 1 външно към 2 вътрешни (едната стая а по-голяма).
    към какви фирми /доставчици, проектанти мога да се обърна?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #68

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov

    Това са инверторни модели и не е проблем по мощен компресор да се влага и в двата модела , като за "по-маломощния" се ограничат оборотите на компресора.
    Интересно е че имат голяма разлика в цената: http://www.tovariceni.ru/59/brand413/
    Успех
    Така излиза че само с натискането на едно копче (смяна на режима) климатика може да се превърне от 9-ка в 12-ка и обратното ...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #69

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от radko
    Здравейте!
    Търся съвет за малък проект!
    Предстои ми да се нанеса в ново петстайно жилище без ТЕЦ.
    Получавам противоречиви препоръки:
    - за пет отделни сплит системи или
    - за мултисплит: една с 1 външно към 4 вътрешни тела и една 1 външно към 2 вътрешни (едната стая а по-голяма).
    към какви фирми /доставчици, проектанти мога да се обърна?
    Къща ли си или кооперация на кой етаж си?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #70

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от radko
    Здравейте!
    Търся съвет за малък проект!
    Предстои ми да се нанеса в ново петстайно жилище без ТЕЦ.
    Получавам противоречиви препоръки:
    - за пет отделни сплит системи или
    - за мултисплит: една с 1 външно към 4 вътрешни тела и една 1 външно към 2 вътрешни (едната стая а по-голяма).
    към какви фирми /доставчици, проектанти мога да се обърна?
    Ако смяташ да отопляваш по-голямата част от жилището (предполагам апартамент) - мултисплит е по-добре - само едно външно тяло и възможност за прехвърляне на мощност от стая на стая. Но с уговорката - Мицубиши!
    Ако обаче си в къща - помисли за алтернатива - чилър например, а защо не и геотермопомпа...

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #71

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от misho
    Здравеите имам следния вьпрос .трябва да слагам климатик в спалнята /апартамента е двустаен панелен/.вариантите за монтаж на вьншното тяло са два -северен остьклен балкон/никакво сльнце никога; ветрилник;труден достьп; 6м трьбен пьт/ или южния балкон на хола/достьпно и сльнчево;завет; но 9м трьбен пьт през хола/.Дали си заслужава .Климатика е 9ка конвенционален трябва ми за топлене.А трьбите през хола ще ги преживея.Ще се радвам ако някои даде акьл.И още нещо .от кьде в София мога да си купя трьби 1/4" и 3/8" без да ми отрежат главата.В упьтването пише при 9м трьбен пьт да се допьлнят 100гр. фреон R410A фатално ли е ако не се допьлни и колко ще ми искат.
    Нещо много ми се вижда 100гр фреон да се долива. Ако клиамтика е не е нещо марково не го прави с толкова дълъг тръбен път. При дългия тръбен път пада мощността. С колко ще падне се дава в сервизната документация на климатика. За японски няма да е много тъй като мощностите така и така са дадени за 7 метра път. Щом става въпрос за спалня в панелка, външното тяло най лесно се поставя под прозореца. Не те съветвам да прекарваш тръбите през хола. Да не говорим, че им а да се пробиват доста дупки и за монтаж ще ти вземат повече независимо дали си си купил ти тръбите или не. В ощи линии няма да ти излезе по евтино ако тръбите сам си си ги купил.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    5
    #72

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    от една седмица имам Хаер HSU 18HО3(B) и засега съм доста доволен.отплявам помещение около 35 кв.м. с изолирана дървена дограма и без изолация на стените.вътрешното тяло е учудващо тихо.не знам само как ще се държи на по голям студ.понеже в книжката с инструкции не пише,бихте ли казали дали датчика за температурата е в дистанционното?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #73

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте, имам две питания. 1. Вчера в съседният квартал енергото пусна по някаква причина 380 v ток в мрежата.Резултата е ясен-масово изгорели ел.уреди. Ако климатика не работи, но е с включен щепсел в мрежата ще пострада ли уреда. 2.Отказа ми ел.моторчето задвижващо клапата за насочване на струята, въртяща се по хоризонталната ос. Реагира на подаден сигнал с вибрация, но ротора не се върти. Имате ли представа колко струва такава част. Климата е Панасоник 12, Малайзия, CU XE 12 DKE. Направил съм и снимка , но не мога да я кача понеже е два пъти по-голяма от допустимия размер.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #74

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Стъпковия мотор е към 50лв доколкото знам.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #75

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от radko
    Здравейте!
    Търся съвет за малък проект!
    Предстои ми да се нанеса в ново петстайно жилище без ТЕЦ.
    Получавам противоречиви препоръки:
    - за пет отделни сплит системи или
    - за мултисплит: една с 1 външно към 4 вътрешни тела и една 1 външно към 2 вътрешни (едната стая а по-голяма).
    към какви фирми /доставчици, проектанти мога да се обърна?
    5-стайно жилище = много кинти...

    Значи не ти е проблем с паричките - пробвай мултитата на:
    * DAIKIN - за Варна - ММС, за София - Тери, За Пловдив - Термосист или Атаро
    * Mitsubishi - Варна - Кондекс, Биоклима, Деймос корек; София - Кондекс, Булклима...., Пловдив - Нямам идея
    * Hitachi - Йовков ЕТ, Естервил, Евис
    * Sanyo - Клима Ин Груп

    Приготвяш 10-15 К и си ти!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 114 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе