Страница 55 от 114 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 1700
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #811

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте ,
    мисля да си слагам климатик , но се притеснявам данеби да има проблем със поставянето понеже имам външна топло изолация 6 см.
    Нялкой знаели дали тва е проблем за монтирането ? Понеже от фирмата дето ми я слагаха казаха че не трябва да се нарушава целостта и ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #812

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Никакъв проблем няма за топлоизолацията.След като разпробият, отвора по дължина се оформя с лепило за топлоизолация и парчета фибран или стиропор.Може да се сложи и бленда /гумена или пластмасова/.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    8
    #813

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Искам да благодаря на julian за съвета, който ми даде при колебанието ми какъв климатик да си купя. Искам и аз да се разпиша в тази тема. Поръчахме 4 бр. подови тела на Daikin, от които 2 бр. са тип FVXS25 (за 2 спални), 1 бр. е тип FVXS35F и 1 бр. е тип FVXS50F ( за 60 кв.м. хол + кухня). Решихме да вържем 2-те тела на спалните с мултисплит с външно тяло 2MXS50F, и 2-те на хола със същия външен агрегат, пак на мултисплит. Така, че имаме 2 мултисплит системи с по 2 вътрешни тела всяка. Знам, че някои няма да одобрят идеята, но нямаме много място на фасадите, а и от фирмата ни увериха, че мултисплита е по-енергоспестяващ вариант и първоначалната инвестиция е по-малка, отколкото 4 моносплита. Цената за това удоволствие е 8973 лв. без ДДС, с монтаж. Да ни е честито хехехехе




  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    8
    #814

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от noises
    Здравейте.
    Искам да си изкажа мъката относно моите приключения с ДАИКИН моделите за 2007 г. Обадих се в Атаро клима и в ММЦ. Нямат уруру сарара . Скъпи им се виждат на хората и не вземат да ги продават. Единственото заради което исках дайкин е че в рекламата пише минус 20 градуса и възможността да вкарва пресен въздух след като го затопли. Пък и никой не обръща внимание на кислородния генератор а той е според мен много голяма екстра .
    Кой намирваем климатик на MITSUBISHI или FUJI има вентилация и кислород. И работи на -20
    Не зная от къде си, но аз съм от Пловдив и мога да ти кажа, че Урурусарара има в Термосист, но не мога да ти коментирам цена.И ние се бяхме спряли на този вариант, но се отказахме, заради течението, което се усеща от стенните климатици. Лошото е че имам оферта за 4 бр. Урурусарара и нямам разбивка, но тел им е 032/904110. Това е климатика!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #815

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте,
    и аз опрях до климатик...та ще съм благодарен ако ме посъветвате какво да си купя. Необходим ми е климатик за отопление на стая (хол с кухненски бокс+приобщен балкон) общо помещението е 38-39 кв.м. Имам топлоизолация фибран 5см, пвц дограма, жилището е тухлено. Спрял съм се на няколко модела инверторни климатици:
    Fuji electric RS 12LC - http://www.kondis-bg.com/climatics_res02.php?id=12
    Fujitsu - ASY A12LCC Inverter DC V-PAM - http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=87
    Mitsubishi - SRK 35 ZG-S Inverter - http://www.ekomatik.com/products.php?sub=mitsubishi&pid=60

    ...това ли са най-добрите варианти за този ценови клас?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #816

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    39m2 са си цяла гарсониера - и това с вероятно към 2m2 добре обветрен бивш балкон... Не съм убеден, че 12ка е достатъчна - това са си над 100m3

    Иначе да - посочените от теб са от по-добрите предложения за тези пари.
    Вземи впредвид, че General, Fujitsu и Fuji са търговски марки на един производител и имат аналогични модели...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #817

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    хм... кубатурата ми е максимум 98м3... а FUJITSU-to го дават до 115м3...ще се справи ли, или ще му е зор? Балкона също съм го опаковал с топлоизолация+5камерна дограма с аргон и к стъкло...

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #818

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Ами те го дават до 115...

    Затова и сериозна фирма/продавач ще ти сметне нуждата НА МЯСТО!

    По принцип чувството за топло и студено е малко субективно и индивидуално - още повече когато източника на топлина е климатик (затопля въздуха чрез конвекция - не е лъчист източник на енергия)
    Ти си му около горната граница като мощност.
    Бих предположил, че ако зимата успяваш да поддържаш 16-17* БЕЗ включен отоплителен уред, с този климатик ще ги докараш спокойно до 24* например и повече с малко усилия от негова страна.
    Също така предполагам, че ако и сега при 23-24* не изпитваш усещане на студ от стените, при 23-24* и с климатика ще ти е комфортно.
    Но това са предположения.

    Лично аз, ако си вярвам на изолацията, бих рискувал - с тази 12ка (4.8kW при +7* май беше - все пак средните температури в Сф са близки до 0та през зимата) + конвекторче ~3kW от рода на ADAX настроено на около 3* по ниско от зададената температура за климатика - ако "издъхне" при по-сериозен студ...


    //edit
    М-да - и бих взел Fuji-то, че е по-евтиничко...

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #819

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)


    М-да - и бих взел Fuji-то, че е по-евтиничко...


    Както и заради по-високата му номинална и максимална мощност, което не е за пренебрегване!

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #820

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Какви климатици трябва да купя, за да мога да отоплявам апартамент от 65 кв.м.?
    БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

  13. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #821

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Дай повече информация - брой на стаи, изложение (ако може и схема), квадратура на стаите, изолации, дограми, бюджет.
    (не се обиждай, но така поставен въпроса ти ми звучи: каква кола ми трябва за да ходя на море)

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #822

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Апартаментът е изолиран с Izopor/5cm, дограмата е PVC навсякъде.
    Стаите са съответно със следните големини и изложение : 19 кв.м./североизточно изложение; 9 кв.м./североизточно изложение;18 кв.м./югозапад.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    13
    #823

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=116 CS/CU-PE9DKE и струва Цена : 859 лв.
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09010161 CS/CU-PE9DKE и струва цена : 929.00 лв.

    е що така , кое ли е по-вярно според вас ?!?
    + тези "termo-klima" от Варна дали стават ?
    Коя ли е най-професионалната и коректна фирма за климатици във Варна ??? (може да ми отговорите и на ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ за да не правим реклама)


    ПС. След няколко дни пак ще си задам същите въпроси ;-)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    31
    #824

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте.
    След известно обсъждане и четене из форума и не само... Семейния съвет решихме, че като неможем да си вземем марков климатик а китайски тогаз да е Midea. Според съвета на Julian потърсих информация за 12'ска. Обаче се оказа че има над 15 модела на Midea 12'ски /бах мааму/ на цени от 470 до 650лв. Като продаваните модели нямат нищо общо с моделите от сайта на Midea /някой от снимките на вътрешните тела съвпадат с продаваните тук но абривиатурите не/. Явно се продават и доста стари модели /което не означава,че са по лоши, но не разбирам от климатици/ Така че молбата ми е да ме насочите към 2 -3 модела най много. Ако искате мога да напиша какви модели съм открил да се продават. Възнамерявам да оставя жената да си избере между предложените ми от вас. Което ще ми спести разни евентуални проблеми в бъдеще, имам в предвид че ще имам сериозен коз. Ако нещо стане, ще мога да кажа "Не знам , ти си го избра...." Така че ще съм благодарен да ме насочите.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #825

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Ами вземи си мидеа от Т серията MSF12-HR+bio filter отдаването на топлото 1.3 към 4.4 някъде към 500 лева без монтажа е,аз ще си слагам този модел,като прибавя и 150 монтаж 650- 660лева ще доиде.Много ме кефи и огледалния им модел МMSV1-12HR той е 750 лв със монтажа .Това е за Варна,може и да ги има и по евтини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе