Страница 6 от 95 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #76

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kall
    МОЛЯ,
    ПОМОГНЕТЕ МИ!!!!

    Трябва да дам отговор до утре сутрин 04-07-08г. т.е.
    Помещението което трябва да климатизирам е 33кв./м. ново строителство, западно изложение, мансардно с прилежащите изолации и PVC дограма. Машината ще се използва основно за отопление.
    Дилемата е следната:
    Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA(S) с номинал при отопление 4,0кW и COP 4,61, изключително нов модел с много хвалби и
    Mitsubishi Electric MSZ-GB50VA с номинал при отопление 5,8кW и COP 3,41.
    Това са двете мащини на които съм се спрял. Чувам много различни мнения от лаици и специалисти и мненията са коренно различни.
    Затова моля за помощ от хора чели и изпитали, драги форумци.


    P.S. Помещението досега т.е. зима '07/'08 изкарахме с Fuji RSA12LCC, но сме доста недоволни, често обезкрежава работи почти на максимални обороти и т.н. , май беше на ръба.
    50-тицата е клас B,а този коп за FD-то дето си го писал е за 25/9000 bTu/-MUZ/MSG-FD35VA-коп 3,74!!!!От етикета дето е вътре в климатика....Мисли!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #77

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Не се извинявам за грубия език, но ми писна от отворковци.
    Форумите са за да се обсъждат теми, а не да се изказват непотвърдени и измислени твърдения.
    Затова се наложи да бъда по рязък в изказванията си пред които отстоявам.
    Все пак молих за помощ/съвет, а някакъв там се направи на остроумен без да провери твърденията си.
    Благодаря ви.

    Ако знаеш и разбираш повече от тези, от които искаш съвет, просто не питай!
    Ако не си съгласен с казаното, за да го обориш ползвай факти а не обиди!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #78

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.







    Цитат Първоначално публикувано от kall
    Не се извинявам за грубия език, но ми писна от отворковци.
    Форумите са за да се обсъждат теми, а не да се изказват непотвърдени и измислени твърдения.
    Затова се наложи да бъда по рязък в изказванията си пред които отстоявам.
    Все пак молих за помощ/съвет, а някакъв там се направи на остроумен без да провери твърденията си.
    Благодаря ви.
    Тук,съм сложил няколко снимки на MitsubishiElectric FD-35VA и на първата от тях се вижда разликата в големината на OUTDOOOR-горе е Panasonic, долу Mitsubishi-50


  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #79

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.






    Дайкинче......подово.....

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #80

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    ...то и плазмата е нещо измислена....Старият модел FA поне беше с керамика за миризмите и пластини за плазмата.FD-някакви измислени филтри от синя вара за подплата на зимни грейки...
    Съгласен съм с това което казваш

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #81

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Е,нали за това постнах снимки от FD-то.Виждат се филтрите-особено този синия си е чиста вата за грейка......При FA-то не беше така.....

    Ето го и FA-то


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #82

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Това синьото е пасивен йонизатор...освен това дезодориращ....

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #83

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    badr: Подобен род изцепки нямат място тук.
    Мисля че сте достатъчно пораснали с dindo.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #84

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kall
    ... които нечетат.
    Направил съм си сметката много добре за размерите на телата, а въпросите ми въобще не и не бе свързан с тях....
    Добре да видим какви са въпросите:
    Цитат Първоначално публикувано от kall
    МОЛЯ,
    ПОМОГНЕТЕ МИ!!!!
    ...
    Помещението което трябва да климатизирам е 33кв./м. ново строителство, западно изложение, мансардно с прилежащите изолации и PVC дограма. Машината ще се използва основно за отопление.
    Дилемата е следната:
    Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA(S) с номинал при отопление 4,0кW и COP 4,61, изключително нов модел с много хвалби и
    Mitsubishi Electric MSZ-GB50VA с номинал при отопление 5,8кW и COP 3,41.
    Това са двете мащини на които съм се спрял. Чувам много различни мнения от лаици и специалисти и мненията са коренно различни.
    Затова моля за помощ от хора чели и изпитали, драги форумци.
    P.S. Помещението досега т.е. зима '07/'08 изкарахме с Fuji RSA12LCC, но сме доста недоволни , често обезкрежава работи почти на максимални обороти и т.н. , май беше на ръба.
    Така написано оставам с впечатлението, че се колебаеш между двата климатика за това помещение (FD-35VA и GB50VA). Преди това в същото това помещение си имал (вероятно все още) монтиран климатик (Fuji Elactric RSA12LCC) с показател като мощност на отопление по номинал по-голям от единия от двата обсъждани климатика (Fuji=4.8Kw> FD35VA=4Kw) и не си доволен от него. Логично е, че нищо не отбираш и затова търсиш тук.
    Ако това ти е въпросът, то отговорът е:
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Първият ти е малък!!! Как сравняваш 35-ца и 50-ца? Точно 50-ца ти трябва в случая. Ако от първия модел няма 50, тогава втория.
    Ако пък случайно питаш дали в тази стая да не сложиш и двата, след като махнеш Fuji-то и го сложиш в спалнята, то отговорът е:
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    ... Точно 50-ца ти трябва в случая. Ако от първия модел няма 50, тогава втория.
    Но в този случай е странно, защо ще махаш климатик за да сложиш същия, така, че предполагам въпросът ти е кой от двата климатика да избереш. Това пак е странно, обаче вече го коментирах ... по горе

    Сега остава ти да отговориш от какво си толкова неудовлетворен

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #85

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Модераторите май трябва да се заемат!!!!!!
    Не смятам че това е ФОРУМА СЕТКОМ в който можеш да научиш нещо.Нямам отношение към дискусията ,но вече е ТЪПО!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #86

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравеите имам въпрос?Става дума за хол 22м в момента имам панасоник 9ка малаизия от 2000 год.но предната година 2007 фирмата която викам за профилактика не6то ми го прецака.не 4е не работи но мом4етата след много извинения и ремонти ми казаха 4е няма да е това което е бил.неисе изкара зимата. сега се оглездам за нов та панасоник,даикин,фудзитсу до 1500-1700 с монтажа за 12ка говоря.мерси предварително.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #87

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pazzoe
    Здравеите имам въпрос?Става дума за хол 22м в момента имам панасоник 9ка малаизия от 2000 год.но предната година 2007 фирмата която викам за профилактика не6то ми го прецака.не 4е не работи но мом4етата след много извинения и ремонти ми казаха 4е няма да е това което е бил.неисе изкара зимата. сега се оглездам за нов та панасоник,даикин,фудзитсу до 1500-1700 с монтажа за 12ка говоря.мерси предварително.
    За 22кв.м девятката е малка... за 12-ка става. Сума от 1700 с монтажа ... отпада дайкина. Ако искаш да е нов де...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #88

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    а какво 6те кажете за http://www.termo-klima.com/bul/marka...t=4&maker_id=1 или http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=265 или http://www.termo-klima.com/bul/full_...d=230????????? гледах и саита на деимос корект там има о6те модели на митсуби6и и на даикин.какво 6те кажете за тази фирма вав варна се намира?а може мнения и за термо клима? мерси предварително.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #89

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.


    Скъсахме тези DAIKIN-и,при тези ниски цени.........

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #90

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    колко парици е тоя подовия че не го намирам в никоя фирма освен Атаро а там няма ценова листа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 95 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе