Страница 7 от 95 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    5
    #91

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте,

    Искам да купя климатици за две помещения - едното е около 18 квадрата, а другото около 13, високи са 2.60м.

    Засега съм се спрял на MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 20 ZG-S за малкото помещение и на MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 25 ZG-S за голямото. Ще се ползват повече за охлаждане отколкото за отопление.

    Искам да питам няколко неща.
    1) Тези модели подходящи ли са за съответните помещения като кубатура или трябват по-мощни?
    2) За малката стая, ако взема също SRK / SRC 25 ZG-S по-добър избор ли ще е (имайки предвид неголямата разлика в цената)?
    3) Има ли смисъл да купувам съответните модели, които се водят хипер инвертори имайки предвид, че ще се ползват повече за охлаждане отколкото за отопление? Не става въпрос за цената, просто не знам биха ли се изплатили в някакво разумно време, ако не се скъсват от ползване. Не знам и имат ли някакво друго предимство хипер инверторите освен по-добрия коефициент и разлика в единия филтър. Има ли нещо друго, което да си струва при тях - качество, функционалност, работа при по-ниски температури или каквото и да е? Ако е само разликата в СОР-а ми се струва че ще трябва да минат много години за да се изплати, ако не се ползват денонощно или не е така? Бих взел и хипер инвертори, стига да има какво да ме накара.
    4) Има ли някакви други марки и модели, които да препоръчате за моя случай?
    5) Ако някой знае, представителите на Condex в Бургас добро място ли са за поръчка на въпросните модели на Мицубиши? Може ли да се разчита на качествен монтаж от тях или да търся някои други?
    6) Какво производство са въпросните модели на Мицубиши и може ли да се разчита че са качествени?

    Май станаха много въпросите, но не съм купувал досега климатици и искам да не сбъркам.
    Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #92

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Точно си се насочил като мощност на климатиците за двете стаи. За малката е по-добре 20-ца наистина.
    Произведени са в Тайланд. Аз заложих на ZGX серията. Но се топлим с него.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #93

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    хиперинвертор е понятие което няма точна дефиниция ,но предимно се ползва за климатици с КОП над 5 каквито тия модели не са ,като мощности добре си ги подбрал

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #94

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    колко парици е тоя подовия че не го намирам в никоя фирма освен Атаро а там няма ценова листа
    Зависи колко машини искаш да купиш-колкото повече,толкова по-добра цена.Говорим за на едро.Иначе за 1-2 броя режат глави от кръста.На P.M. мога да ти пусна прайса,ама след понеделник,че сме на монтажи по красивото черноморие...
    Иначе ги монтираме с всички екстри на крайна цена 2250 лв. с ДДС

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    37
    #95

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте
    искам да поставя климатици в 2 от стаите у нас. Едната е 20 кв.м., другата 17,5. Тавана е стандартно висок около 2.50. Става дума за нов апартамент - тухлени стени, има изолация. Искам да ги използвам основно за охлаждане, и евентуално за отопление през пролетта и есента, когато температурите не са твърде ниски.

    Можете ли да ми препоръчате коректна фирма в София, която монтира климатици и евентуално марка/модел за самите климатици?
    Като цена да не е много повече от 3000 лева за двата...

    Мерси

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #96

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте!И аз се нареждам на опашка за компетентно мнение и помощ в избора на климатик!....Стая 21кв.м. южно изложение,пвц дограма...2.50 висока(панелка)!С тенденция за външна изолация(само на южната част)...Апартамента е вътрешен!Климатика да е инверторен,да отоплява и охлажда добре,ако може да е по-малко шумен .Различни мнения чувам и те са между 9-ка и 12-ка?!За моделите?-Пълна мъгла ми е!В техномаркет попаднах на едно хитачи 14ка-японско(казаха,че се равнява на 12-ка)!?Чувам добри отзиви и за Фуджицу!?Въпросът ми е ...за тази стая и с тези мои ПРЕТЕНЦИИ дали бих могъл да се вместя в бюджет за около 1500лв. за климатик с монтажа!?Търся препоръка за марка и дали да е 9-ка или 12-ка??Очаквам препоръките Ви!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #97

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Може и по-мощна 9-ка и бих ти предложил ето това:
    Fuji RSA09LC. 3,6 kW е на отопление, за разлика от повечето 9-ки, които са 3 kW. Мисля, че ти е достатъчно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #98

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Междувременно попаднах и на Дайкин ....
    Daikin-Japan
    Модел: F22HTNS
    Държава: Япония
    Вид: Хиперинвертор
    Охладителна мощност:
    0.9-2.2-3.0kw
    Отоплителна мощност:
    0.9-2.5-4.0kw
    Консумация:
    0.45-0.45kw
    Цена с ДДС без монтаж: 1449 лв.....
    Това дали е добро и има ли по - ефтина алтернатива от друга марка!?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #99

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Това е прекрасно, но ти е прекрасно малко
    Търси климатик с 3600 W отдавани на отопление. При японските, това са 28-ци. А този е 22-ка.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #100

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Благодаря ти Деяне!Тотално се ОМОТАХ...Последно Фуджи или Фуджицу 9-ка да търся?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #101

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Все тая, Фуджи е малко по-евтино, че ти е ограничен бюджета. Еднакви са с Фуджицу и Дженерал.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #102

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Благодаря!

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #103

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте всички! Два, три дена чета из форумите... Реших да питам ("То комшийката с питане, близнаци роди, едното черно.... ") Досега, три акумулиращи печки - 300 лв. тока - плащам го, ама като са на 4-ри и на сутринта вън е топло,отварям прозореца. Като са на 2 и е студено - пускам духалката... Климатици! Две стаи (в третата е майка ми...духа ли и от някъде...) 12 кв.м. и 15 кв.м. PVC дограма и остъклена тераса. Фен съм на SAMSUNG (телевизори,микровълнова,фото..). От форума нищо хубаво за климатиците им. Съгласен с принципа : " Не съм богат, за да купувам евтини неща" прас в офиса на Клима-Ком (Варна). ОФИС, култура, внимание, брошури, ако имах парите щах да ги оставя.. Но стига локуми, предложиха ми два модела: MSZ-FD25VA (близо 1 800 лв.) и MSZ-GC25VA ( 1 300 лв.). Скъпия, с едно око дето гледало насам-натам, чудо нещо. Обясни ми човека, че монтажа е 300 лв. (да звучи скъпо, ама явно е МОНТАЖ,а не - абе нали работи), каза че профилактиката струва 60 лв. на година( и с това съм съгласен). Замислих се : Бре "мама му стара" 4 000 лв. и отгоре... Разсъждения : За какво да купувам брониран Мерцедес, (като се има впредвид, че не съм "мутра" и никой няма да ме отвлича..), като мога да стигна до мястото и с обикновен Опел ( е поне да е с климатик , абе то може и с Москвич 407 ). Е, омръзна ли Ви. Въпроса е : други варианти на това, евентуално по евтини (иначе трябва да направя фондация за някви си хиляда лева дето ги нямам).. П.С. Не се смятам за глупав...инженер съм, ама не ходя често на доктор, щот кат са знам къв съм инженер, доктора къв ли ще е?

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #104

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Варианти всякакви са възможни, всичко зависи от очакванията ти към машината и парите. От предложените ти модели, можеш да вземеш 2 бр. от MSZ-GC25VA - 1 300 лв., този с окото е за хора с големи изисквания, а по твоите думи, ти не си от тях.

    Ако държиш да е инвертор, марката произвеждаща евтини и добре направени в хладилната си част машини е Hitachi, например модел RAS/RAC-E10H2 - 1 000 лв., монтажа към 170 лв.

    Ако не държиш да е инвертор, а това означава да нямаш изискване да работи при ниски външни температури, климатика може и да е конвенционален.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    10
    #105

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте, моля и аз за помощ.За две стаи - 12кв и 15кв,с външна изолация 5см , ПВЦ.По-малката е с две външни стени - с/и. Височина на стаите 2.60. HITACHI 10 EH1 HITACHI E 10 Н2 удачен модел ли е? Или трябва да са 14? Ще се ползват и за отопление.?Благодаря предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 95 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе