Страница 66 от 95 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #976

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    За това помещение ти стига 09LDC, не се двоуми.3,6 кв номинално топлоотдаване, при 6,1 максимално и около 3 максимално топлоотдаване при -15 градуса, са ти напълно достатъчни.Става и за спане и за дете.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    10
    #977

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    За това помещение ти стига 09LDC, не се двоуми.3,6 кв номинално топлоотдаване, при 6,1 максимално и около 3 максимално топлоотдаване при -15 градуса, са ти напълно достатъчни.Става и за спане и за дете.
    Edi,дай линк към препоръчания от теб модел,защото аз не намирам такъв c 09LDC

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #978

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Ето го - http://www.bulclima.com/bg/product/1...erter-em-.html .На някои места е като LD, надруги като LDC, но е един и същ - LDC.В дясно можеш да видиш и характеристиките на машината.Имам го и определено си заслужава.

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #979

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Evana
    ... те ми препоръчаха,след като го нямат този модел,да купя модел LG.Но тук прочетох доста негативи за този модел на Фуджицу.А ми трябва климатика за отопление...
    За какви конкретно "ДОСТА" си прочела, където аз не съм? Дори напротив: 4кВ класен климатик за 1400лв просто няма друг такъв модел на никоя фирма! От тия "доста" негативи, някой да е бил свързан че НЕ ТОПЛИ или се РАЗВАЛЯ? Сега след теб ще прочетат сто човека поста ти и всичките ще ги пратиш в тъча че тоя модел .... еди кво си си прочела ... много негативи ... ама незнам точно какви ... "МНОГО" думата нищо не значи, напиши моля по конкретно ако нещо ЛИЧНО си видяла/пипнала и т.н. - разбираш ли ми идеята? Няма нужда да правиш сентенция на на база чужди мнения(чела/не дочела).

    П.С. а къде прочете "позитиви" за това Хитачи че го предпочете пред Фужитсото?

    Evana, въпроса ти е доста сложен и си трябва повечко умуване. Помисли в общ план върху нещата и в перспектива: какви ремонти, размествания, бюджет имате и т.н. Принципно е най-добре във всяка стая да има отделен климатик, като мощноста му се смята според ... много работи но в твоя случай едно 70Вата на м3 трябва да си имаш най-малко. Не говори от тук нататък в квадрати и 9ка, 12ка, а в м3(кубици) и кВ(киловати). По-хубав разбира се е по-скъпия климатик, но тази серия LGC също не е за изхвърляне. Да не излезе че и правя реклама, но в къщи имам 12ката и трябва да ти кажа че 55м3 си ги климатизира без никакви забележки(освен дребни неща над които умувам във форума, предимно защото имам свободно време, не че толкова са болка за умиране колкото че леко ме дразнят и в никакъв случай не са поставяли под съмнение "работоспособноста(топли/разваля)" на машината).

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    10
    #980

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    За какви конкретно "ДОСТА" си прочела, където аз не съм?

    П.С. а къде прочете "позитиви" за това Хитачи че го предпочете пред Фужитсото?
    Воала на бързо с търсачката.На тази страница,малко по-надолу е писано
    http://forum.setcom.bg/index.php?topic=36668.120
    А ти къде прочете в постовете ми,че питам за Хитачи?

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #981

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    ООООООО сори, Хитачи ли съм написал? Панасоник - още по-лошо!

    Какво трябваше да прочета по-надоло?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,143
    #982

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Панасоник е на светлинни години напред от Хитачи имал съм и 2те марки малайзийски инвертори .. недей да голословиш и да объркваш хората .. аз лично Хитачи на 220 волта никога повече не бих си купил

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    10
    #983

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    dgenov,да разбирам ли,че твоя съвет е за 12 LG модел?

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #984

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Alexi, кое от двете е по-добро между въпросните: Panasonic CS/CU-E12HKE, и Фужитсо 12LGC?

    Цитат Първоначално публикувано от Evana
    dgenov,да разбирам ли,че твоя съвет е за 12 LG модел?
    НЕ е защото стаята ти е към 35м3 а модела е 4кВ и ми се струва че ще е доста. Въздържам се от предложения за момента. Съвета ми е да не изключваш напълно LGC серията като възможност, има и по слаби модели от същата.

    П.С. написах ти да си помислиш за цялостна климатизация(всяка стая с отделен). Ти се беше насочила към 12LCC(4.8kW)?!? това е голяма мощност за 35м3 - ако си мислела да топлиш от там целия апартамент - забрави!(ще свариш на милото детенце главицата, до като да стигне малко топло до хола).

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,143
    #985

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Alexi, кое от двете е по-добро между въпросните: Panasonic CS/CU-E12HKE, и Фужитсо 12LGC?
    и двата са модели от тая година ,времето ще покаже кой е по добрия ... защо автоматично Фуджитсуто трябва да е по добро ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    10
    #986

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.


    Какво трябваше да прочета по-надоло?
    Ох,не ме карай да търся!.От 5 дни чета този форум и срещнах доста негативни мнениq за този модел.И ти си ги чел,недей да отричаш!.Дават ги като по-малко мощни от LC.20 % по-малко,но не е малко.Точно в темата за Фуджицу съм чела,но са много страници,нямам време пак да ги чета.Даже срещнах някъде подобна дилема и няколко човека посъветваха,че този модел Панасоник е по-добър от Фуджицу LG.Затова се допитвам до вас,защото не съм специалист.Ако бях нямаше да питам.
    Все пак благодаря ти за отзивчивостта!Макар и със нотки на заяждане,ми е полезно.Последно, да разбрам ли,че и според теб 12-ка ми е голям,клониш към 9-ка?Ако е 9-ка ,взимам LD модел.



  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,143
    #987

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    за 35 кубика 12ка няма смисъл

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #988

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Ако те устройва 09LD като цена, мисля че ще останеш доволна. Въобще над 4 kW за това помещение е излишно преоразмеряване. Лично мнение .

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    10
    #989

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    О не,няма да отопляваме целия апартамент с този климатик.На пролет,живи и здрави,ще купуваме за хола по-голям.Тогава естествено,че пак ще ви досадя с въпроси за него.В момента сме сами с детето,и по голямата част прекарваме в тази стая и кухнята.Хола тази зима ще е почти необитаван.

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #990

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    9LD(3.6кВ) е прекрасна машина, но ще е пак в повечко и цената и не е за подценяване. Има примерно: 7мица LGC(3kВ) за 1200лв, може да няма плазмен филтър ама какво от това?

    П.С. Държа само да изясня този момент че остана висящ: LGC е подобрената версия един вид на LCC и е неин наследник. Модела "12" от 4,8кВ е свален на 4кВ - това НЕ е негатив! просто е друг модел с друго управление което междувпрочем прави новата 12ка по икономична/безшумна ... а на който му трябва по-висока мощност си избира друг модел. Цялата работа е че предния модел е бил с нечуваните близо ПЕТ киловата, на същата цена. Нямал е НИКАКВА конкуренция, до като сега мощностите малко са изравнени(намалени) с аналогичните на Дайкин и Митсубиши, но ПАК са на по-ниска цена! Разбра ли защо НЕ е НЕГАТИВ в смисъл дефект? ... това се казва носталгия ... еееех какви модели имаше едно време - мощност да видиш, пък сега ... Който взел, взел, няма какво да се мисли повече - след някой друг месец ще се забрави и край. В европа навсякъде навлиза вече новата серия, някъде с 5 а в италия със 7години гаранция! ... щото има негативи ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 95 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе