Страница 10 от 21 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 313

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #136

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Здравейте!
    От няколко месеца вече имам климатик - Sharp-AY-XP 12FR произведен в Япония и закупен в "Интерсервиз-Узунови"!
    От дистанционното съм му задал в момента 31 градуса, а на самия дисплей на вътрешното тяло ми показва, че поддържа 28 градуса, навън в момента температурата е -5гр.
    Климатика работи на най-ниската степен и денонощно поддържа 28-29 градуса! На първия етаж съм и имам 3 камерна ПВЦ-дограма.Всички стени са ми направени с гипс-картон, без таваните! Отоплявам хол и спалня, която е преходна;общо квадратурата идва около 28 кв.м.Не знам поради каква причина, но на мен мие студено при тези 28-29 градуса.Сложил съм 3 термометъра в хола и ми показват, че температурата в стаята е 28 градуса.Имам чувството, че тези 28-29 градуса не са реални, защото на мен ми е студено!Вкъщи си щъкам по пижами.Един ден затворих стаята на спалнята и му зададох 30 градуса.Достигна ги и почна да ги поддържа, термометрите веднага скочиха на 31 градуса. Отоплявам ли, обаче и спалнята дори и на втора степен не може да достигне 30 градуса.Възможно ли е климатика да се мъчи, след като съм му задал от дистанционното 30 гр., а поддържа постоянно 28-29 гр.За миналия месец съм платил 53 лева ток отоплявайки хол с преходна спалня + денонощно включен бойлер и вкъщи се готви всеки ден!Защо ми е студено при такива високи градуси,имам чувството, че тези 28-29 гр. не са реални, възможно ли е?!Възможно ли е в самия климатик да има някакъв дефект в електрониката му т.е. тези 28-29 гр. да са примерно 24-26 гр. реално???Искам да ви попитам също, ако на климатика му задам да работи на втора степен, а те са 3-ри степени, ще ми гори ли повече ток?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    3
    #137

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Здравейте.Искам да попитам по знаещите.Имам Ниппон 14 конвенционален .Спецификация:агент22 ;отопление-4,0Кw при 1,32Кw консумация.Тези параметри реални ли са за този модел ,и подходящ ли е за 17 квадрата при 2,5 височина?Общо мнение за марката.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #138

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    InternetZombie Признавам те, фен си

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #139

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    InternetZombie Признавам те, фен си
    Добре,сега остава само да ми отговори някой и на въпросите!

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #140

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    След като три термометъра в стаята ти показват 28* ( ) ти как мислиш? Какъв дефект, аз се чудя как изобщо успява да направи такава температура в 28 м2...
    Извод: пижамата е дреха само докато спиш. Вкарай нормални градуси на климатика и вземи облечи нещо, зима е...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #141

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    След като три термометъра в стаята ти показват 28* ( ) ти как мислиш? Какъв дефект, аз се чудя как изобщо успява да направи такава температура в 28 м2...
    Извод: пижамата е дреха само докато спиш. Вкарай нормални градуси на климатика и вземи облечи нещо, зима е...
    Всеки, когото питам поддържа 22-23 гр.и ми казват, че си ходят по къси ръкави вкъщи!
    На мен и при 28-29 гр. ми е студено!Градусите не са реални, а не тези термометри не им хващам вяра!
    Въпроса е защо при толкова високи градуси, на мен ми е студено, това не мога да си обясня!
    Сега съм го свалил на 27, но съм му задал да работи на най-високата степен, понеже четох тук в темите, че по този начин харчи по-малко ток!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #142

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    InternetZombie-според мен имаме проблеми в устройството зад дистанционното :
    1- как така дисплея на дистанционното+още ТРИ термометъра ти показват едно и също,но ти си решаваш ,че не е вярно?
    2-кой нормален човек поддържа 28-29 гр ? Стандарта за НОВОРОДЕНИТЕ бебета е 26 гр!!!
    3-като питаш дали на втората от три степени ще харчи повече,поне кажи спрямо коя да се мъчим да отговорим.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    56
    #143

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Може да ти е студено при такива градуси само при едно положение... Аз съм се чувствал така когато имам лека температура, не се шегувам!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #144

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Усещането за топлина е различно и при различната влажност, но 28*С при всички случай е горещо. Аз като стане толкова вкъщи го пускам да охлажда.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #145

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Вкараи и нещо вътрешно.Едно малко само за проба.Да не прекалиш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #146

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    InternetZombie-според мен имаме проблеми в устройството зад дистанционното :
    1- как така дисплея на дистанционното+още ТРИ термометъра ти показват едно и също,но ти си решаваш ,че не е вярно?
    2-кой нормален човек поддържа 28-29 гр ? Стандарта за НОВОРОДЕНИТЕ бебета е 26 гр!!!
    3-като питаш дали на втората от три степени ще харчи повече,поне кажи спрямо коя да се мъчим да отговорим.
    Виж сега, адаш, аз от дистанционното му задавам на климатика 30 гр.Климатикът работи на на най ниската сепен, а те са 3 степени.При мен не са на чартички а на вентилатори - малък, среден и голям вентилатор.Значи при мен работи на най-малкия изобразен вантилатор.Обаче реално поддържа 28-29 гр, а от самото дистанционно му е зададено 30 гр.Четох тук в една тема, че ако климатикът работи на най-високата степен, консумирал по-малко киловати,отколкото ако работи на най-ниската степен.Не знам, къде е логиката и колко е вярно!Не ми казвай, че и ти поддържаш 23 гр. вкъщи!Не съм болен и не съм зиморничив по принцип!

    Цитат на: stoyan1960 в 10.01.2009, 21:07
    Вкарай и нещо вътрешно.Едно малко само за проба.Да не прекалиш.


    Имаш предвид някакъв малък маслен радиотор ли, или духалка?!


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #147

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Исках да кажа А за вентилатора ако държиш на слабо никога няма да е така да се каже комфортно топло.Трябва да го слагаш и на макс да стопли навсякъде.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #148

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    хмм,дали пък тогава аз нямам проблем...макс на 22* го слагам,и ми става жежко...и термометъра ми показва 22,ама май е по-топло...и не,не вкарвам нищо вътрешно

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #149

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Значи сега, както по-горе в един пост описах на климатикът съм му задал от дистанционното 27 гр и съм го сложил на най-високата степен..
    От 28 я смъкна на 27 и я поддържаше, но сега при зададена температура 27 гр. горе на дисплея ми показва, че в стаята е 26 гр.
    Май наистина му има нещо?!
    Да ви кажа честно притеснил съм се, дали да не извикам техниците да дойдат вкъщи, те имат ли някакви уреди, с които да го диагностицират?!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #150

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Извикай си Джи Пи-то.Проблема ти е медицински.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 21 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе