Страница 12 от 21 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 313

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #166

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Нищо лично дори не те познавам.Всичко е въпрос на статистика.На 100 един работи останалите 99 псуват.Така че не ги дразни.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #167

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Ето нещо невероятно.Имам една ОСАКА СН 12SBP /това е АС инвертор, производство на ГРЕЕ/.Тази година си смених машините и го монтирах на бабата.Работи като пушка ,никакви проблеми, топли прекрасно.Вчера реших да му направя една профилактика и свалих решетката на външното тяло.Когато погледнах се оказа, че топлообменника е ДВУРЕДОВ.Направо щях да падна.Имам го от 3 години и чак сега разбрах защо има толкова добър топлообмен.Който има такава машина да не я изхвърля, а да си я ползва със здраве.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #168

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Аз също имам ОСАКА CH 12 SBP. Сина ми е на две години и е отгледан с него от бебе. Топлеше 14кв. стая с 2 външни стени без изолация и дограми. Справяше се чудесно. И аз го монтирах в гарсониерата на майка ми и баща ми, след като се оборудвах изцяло с Тошиби. Сега топли някъде 11-12кв.м. Обаче преди 4 дни се обади майка, че нещо не работи. зададени 27*, в стаята 17*. Отивам и какво да видя - външното тяло ледена буца. Перката се заковала в лед. Размразих го с триста зора и 5 кофи вода от бойлера и тоягата взе, че тръгна. Иначе си поддържа зададените градуси но при -10 харчи 1.3кв./ч., но е по-добре от духалка 100 пъти. Освен това съм забелязал, че при размразяване остават около 5см не добре разскрежени от долу на питата. И от там тръгва лед. Е, трябва периодично да се прочистват дренажните дупки от лед на картера, а това не са го правили нашите и затова е станало буца лед. Докато аз го ползвах, нямаше такива, проблеми. Но определено за парите си заслужава и топлообменника е двоен. А вътрешното тяло практически не се чува, дори на 3-та степен. Единствения му проблем е харчлъка и че има COP 2,66 при +7*. Представете си колко е при -10*

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #169

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    След последните 2 поста може да се извади една доста добра равносметка, за всички скептични към "скъпите" машини.
    От втория пост личи, че топли 14кв стая, с консумация от 0.8 до 1.6kw (ако не греша, видях го в един сайт...). Всеки един истински климатик, 9-ка би се справил.
    Който иска да си изчисли колко би доплатил за инвертор 9-ка, колко му харчи(!) и колко пъти ще замръзва...
    Така, че "невероятното" в по-горния пост е сметката за тока.. най-вероятно.

    Аз топля 14.2 квадрата със 0.78kw мощност, 9-ка и то НЕинверторен (вероятно не по-скъп от Осаката). До сега лед не е хващал, а първите ми притеснения, че не топли се изпариха, след като се позатоплиха самите стени, понеже няма хора около мене и го сложих на коледа и вече е добре. На -14* външна, направи 22* градуса в стаята, което за мен е повече от достатъчно.

    Междувременно пробвах едно Делонги духалка, 2kw, при изключен климатик не можа да вдигне повече градуси, а в голямата стая, където е 18-ката просто няма шанс... даже и на консумация. :D

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #170

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    12-цата е с консумация от 0,9 до 1,3 КВ, топлоотдаването е 4,4 КВ.Преди 3 години я купих за 850 лева.Помещението което топли е нестандартно - тясно, малко по-дълго и с нисък таван, но е към 60 кубика някъде.Тока на този етаж беше 81 лева за времето 20.11 - 16.12.2008 г. с всички други консуматори.Сметката в случая е без значение, но машината е от старите здрави климатици, който сигурно ще изкара доста години.Тези дни е при зверски режим - в Ямбол доста време беше под-15, имаше сняг, мъгла и други екстри, но машината просто беше желязна.Та поста ми беше по отношение на двуредния топлообменник, а не сравнение между нея и други машини.Аз с 630 вата топля 16 квадрата, но това друга тема.
    BornToDrink, за тази машинка ли става дума:
    "Аз взех FTYN50 & FTYN25, като първата се справя доста добре за 80 кубика, но втория издъхва на 35 кубика при минусови температури.
    Много са различни и като шум и като работа.
    При -7 навън малкия не можа да вднигне над 19-20 градуса, като не е замръзвал, но ... Иначе вътре духаше при минимална сила на вентилатора с 39 градуса.

    Нормално ли е това? Но нещо като цяло малкия не ме кефи. Може би трябваше 12-ката (35-цата), но ... все пак покрива квадратурата по спецификации с квадрат отгоре, помещението е изолирано и с дограма..."

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #171

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Да, точно.
    Както казах, после съмненията ми се изпариха и при -14 стопли до 22.
    Неотопляваните стени си казаха думата първите 2-3 дена... ела сега да видиш.

    А не знам кое гледаш, но:
    http://zoi-klima.my.contact.bg/html/...osaka/sbp.html
    Според тая таблица, 9-ката харчи до 1.2, 12-ката до 1.6kw.

    Сега виж поста на roldi и сам си прави заключенията.
    Аз го купих за 890лв, ако не се лъжа, без монтажа, повече от 0.78kw по спецификации не харчи.

    Т.е. 0.78*24*30*(средно цената на тока).. сам си сметни, и това е АКО не спре да работи въобще... което обаче няма как да стане...

    И не искам да плюя марки.. баща ми има Осака и е пушка, имаме и LG, голям, стар - МОЩЕН... конвенционален, но е железен. И все пак бих се замислил за последствията, като не гледам еднократните вложения, а по-нататъшните.
    Въпреки, че не винаги е възможно да изринеш сума ти пари...

    ===

    Едит:

    Между другото, как си мерите температурите в стаята? Щото примерно в голямата ми стая до тавана е с 5 градуса повече от до пода... Е, духа само нагоре, че иначе ми е в лицето, но все пак.. ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #172

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Консумацията е от оригиналния сайт на ГРЕЕ, който произвежда машината.Е, нагоре, защото моите инвертори си духат надолу и пак не усещам вятър, но няма значение.При мен температурата е закована, нямам разлики.На Ролди му знам машините.Въпроса беше за двуредния обменник.SAVP-то ми е с дверудов и си прави баня и при -18 оня ден.22 си ги поддържа с мощност на компресора около 30-40 %.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #173

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    #edi1 я виж тук: http://gree.spb.ru/support/tech_doc/...0_inverter.pdf консумация 1500W номинал при отдавани 4000W. Аз лично съм мерил временна консумация на тая машина и е достигала до 1800W, когато я изпържа от 23* на 28* примерно.

    P.S. А как изчисли на колко процента е натоварен компресора? Я кажи SAVP-то при -18 и зададени 22*, каква временна консумация е имал?

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #174

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Видях консумацията в един сайт на ГРЕЕ, явно навсякъде я дават различна - в това сервизно, еко клима и на сайта на ГРЕЕ, ама карай, топли си.Определям го горе-долу, не точно.Като го увелича и вдигне обороти, след това си спада и на око.Не знам колко е консумацията, нямам с какво да я меря.Днес може да видя колко ми е тока от 16.12 до сега и да ти кажа, но няма гаранция хорко харчат само трите машини.За времето 20.11 - 16.12.2008 имах 73 лева ток, без готвенето, един господ знае колко харчи ДАЙСЕЙКАЯ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #175

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    ух, под -12 машинката ми мидейка почва да се поозорва и пада под 21* вътре

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #176

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Здравейте!Имам климатик FUJITSU ASY12USBCW,но не иска да топли.Пробвах какви ли не режими и градуси,но не става.


    Не пиши само с главни букви-можем да четем!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #177

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    irka 7744, UB_тата според PROMOTELEC, на -7* почти спират(12ката 4kW на +7* номинал, на -7* става 1.62кВ максимал!) Не знам до колко да се вярва на данните ... има вероятност и да се е прецакала машината нещо. Опиши какво точно прави/неправи и от кога?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #178

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Kaто гледам постовете, виждам че много хора топлят малки помещения (12-13м2) с12-ки.На всичко отгоре се оплакват че не топлят...замръзват...харчат много ток....Аз отоплявам 17 м2 с 9-ка, НЕ замръзва, поддържа даже малко по-висока температура от зададената ,при -10 консумира ~500Wt за да поддържа 22*..за шума няма да говоря защото липсва,но Haier-a отгоре и Midea-та под нас се надпреварват кой да излети първи...По ирония живея близо до летището така че звукът ми е познат...
    Съфорумци,моля уважавате съседите си!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #179

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    да ве 12ка в 11 квадрата ама бил се обледил и харчел 1.3 кв .. аз с толкова си отоплявам целия апартамент, 3 климатика ,общо 92 квадрата с коридора който също се отоплява ..

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #180

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    zaqza, ти си само за рекламен агент. Забелязвам, че вече хвалиш климатика си. Ако не се лъжа, май, че ти се беше разочаровал от климатика и се сърдеше, че са те посъветвали да вземеш 9-ка (достатъчна), а не 12-ка. Явно си, изсушил стените...(ако не бъркам ника, но не ми се рови назад)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 21 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе