Страница 13 от 21 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 313

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #181

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от roldi
    Аз също имам ОСАКА CH 12 SBP. Сина ми е на две години и е отгледан с него от бебе. Топлеше 14кв. стая с 2 външни стени без изолация и дограми. Справяше се чудесно. Докато аз го ползвах, нямаше такива, проблеми.
    Защо не хванеш някой да го дозира.Инверторо си е инвертор.Може да не са му събрали фреона както трябва.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #182

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    zaqza, ти си само за рекламен агент. Забелязвам, че вече хвалиш климатика си. Ако не се лъжа, май, че ти се беше разочаровал от климатика и се сърдеше, че са те посъветвали да вземеш 9-ка (достатъчна), а не 12-ка. Явно си, изсушил стените...(ако не бъркам ника, но не ми се рови назад)
    То за стените незнам обаче излезе че е развален термометъра(показваше с 4* по-малко) и оттам дойде недоволството ми преди време.И не съм рекламен агент,а просто доволен собсатвеник на хубава машина...
    Дай боже всекиму..
    Обаче....истината е че хората гледат ефтиното.За много от тях 1000лв.+ са много пари , а към 2000 си е направо лукс.Затова изобщо не заглеждат Daikin или FD серията на Mitsubitshi.
    Хората даващи такива пари са квалифицирани кадри, или имат бизнес...или са спестили някой лев от работа в чужбина...
    Обаче какво да си изберат останалите 80% които са на една заплата - най-вероятно Мидея за 600лв.
    Направете анкета колко от собствениците на клими 1500лв+ са работяги с 800лв заплата...
    Аз лично изчерпих бюджета , и сега ще търся някоя хубава Мидея за Г-образна кухня...или ще постъпя по-разумно...ще събера още парички лятото за нещо по-добро...


  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #183

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    zaqza, по какво съдиш за термометъра? Външна: спрямо градуса по телевизията(който е измерен някъде на полето) в градовете е по-висок, а до вашата къща/блок е още повече и ако е лепнат на стена без изолация - още някой градус отгоре.
    Постъпи разумно, събери парички или лизинг(може да е по-голяма набутката но има и положителни страни). И с 800лв заплата може да кара човек по-икономично и да отдели по 150лв примерно за една година и хоп - ще си е приключил въпроса! Не е само до пари, а до лично виждане за нещата. Аз лично предпочитам да нямам някаква техника в къщи - вместо да имам "буклук" който само ядове ще ми създава - когато имам средства тогава ще купувам и ще е нещо дет се вика "да мяза малко от малко". Коментара е излишен, всеки като се огледа в къщата си и ще види кои марки му работят още и кои ги е хвърлил отдавана(БЕКО -ел.котлон и ЕЛИТ-миксер ми са първите и последните "чудеса на науката и техниката" от "куча марка" - не искам да ги чувам повече тия производители!)

    П.С. ай обясни ми как може(да не изреждам уреди и марки), но да има машини по 5+ и 10+ години да си бичът в къщи нон стоп и да са като нови а други да се развалят на второто пускане?!?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #184

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    #stoyan1960 Осаката си е О.К. 1,3kW харчи при -15*. Иначе харчи около 1kW и надолу. Това е тояга все пак. Относно фреона аз съм го демонтирал и монтирал и мога да кажа, че е събран както трябва. Освен това същата пръчка харчеше същото и когато аз го ползвах. Не случайно даваме по хилядарка отгоре за да се сдобием с качествени клими, които харчат 3-пъти по-малко. И #Alexi е прав,че с 1,3kW се отоплява цял апартамент. Но пак казвам, тоя китаец е мн по-добре от духалка.

  6. RBB
    RBB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    10
    #185

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Здравейте . Преди 6 месеца закупихме 1 брой инверторен климатик
    Hitaci RAS-35YH6. Доста се двоумих преди да се спра на този климатик понеже за мен най-важното е енергоспестяването и качествата на работа на една машина Цената излезе около 1400лв. Двоумях се и да добавя още 400лв и да взема инвертор Тошиба поради още по-ниската консумация и по-високия COP.
    Като цяло впечатленията ми са добри. Хубава изработка макар и китайска made in P.R.C т.е Китай. Доста нисък шум добра сглобка топли и сега на -18 градуса.
    За мен обаче енерго потреблениието е най-важно и точно това ме смущава при този климатик. Помещението ми е около 16 -17 квадрата но за съжаление е сверно изложение т.е север – запад. От долу не живее никой, от горе се живе. С остъклена тераса съм и дървена дограма на прозпрците но много добре изолирана с изолациона лента и пукните с силикон. Не е като PVC но не подухва от нея вече. Апартамента е голям и сме пробвали всякакви вариатни за отпление от нафтови и електрически печки до камини и парна . Притесняваме, че климатика работи винаги на минимум 500W почти никога не пода на по-малко като е на режим ауто работи на максимумат си от 1200-1250W. Трябва да се отчете, че и свързващоите тръби са около 4.20м . Дори и при достигане на температатура от да кажем зададена 23 намалява доста малко консумацията си около 900W. А струята никога не съм виждал да качва над 50 градуса. Т.е 47-48. Измерванията ги правя с цифров термометър и с електромер т.е energy meter EL-EPM01 или с PeakTech_9024. Определено очаквах по-ниска консумация но може и моите очаквания да са прекалени. Имали някой такъв вид климатик и какво му е мнението. Технически данни тук: http://www.mescian.it/public/hitachi_4a.jpg


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #186

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    #RBB Машината е мн. добра като параметри. COP-а е приличен, клас А е, и виждам, че има минимална консумация при отопление 115W. Би трябвало да е супер икономичен. Причината не е в това, че има тръбен път 4,2м. А би ли споделил, как се държи когато има зададена температура - постига ли зададеното? Ако го подминава с 2 и повече градуса, е възможно вътрешното тяло да е монтирано на място, примерно в ъгъл където има бетонна колона, и циркулиращия въздух, преминал през термодатчика да е хладен и да заблуждава системата. Имах такъв случай.
    2 вариант - да не са го вакуумирали монтажниците.
    3 вариант - Изтичане на фреон.
    4 вариант - имаш големи топлозагуби и не може да смогне, макар,че е малко вероятно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    95
    #187

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Някой би ли ми обяснил, когато е зададен режим на минимум...до каква степен на консумация се свежда!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    24
    #188

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    @deian
    @vanko68

    Точно това се оказа,даже издуха фреона тотално до другата сутрин, днес идваха техниците, според тях е от "калпав конус", свалиха тръбите и си ги прибраха да ги оглеждат и можело и да ги сменят с други. Да питам аз-при положение,че за втори път вече климатика е изпразван как стои въпроса с маслото на копресора-има ли загуби, защото предния път забелязах по земята под климатика няколко капки определено от масло(били го изпразвали "принудително")?

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #189

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от llamo
    Потърсих техниците,които го монтираха (мои познати) го гледаха, мериха му наляганията в режим отопление и охлаждане, казаха,че има малко отклонение в посока по- ниско, но не чак толкова,че да дава голямо отклонения в работата. След празниците момчетата миналия петък дошли изпуснли му фреона и удължили тръбния път с около 2 метра (до добщо около 3 метра) и го заредили пак с фреон.
    Много странни работи с твоят климатик, изглежда и техниците не знаят какво да направят за да го накарат да работи. Първо идват и добавят 2 метра тръби допълнително, после пак идват и си ги вземат, щели да ги оглеждат. Ако беше само някакъв си конус можеха и на място да направят нов, не да демонтират удължените тръби.

    Обаче забелязвам че имаш вяра в компетентността им. Надежда в доброто бъдеще за климатика.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #190

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от roldi
    #stoyan1960 Осаката си е О.К. 1,3kW харчи при -15*. Иначе харчи около 1kW и надолу. Това е тояга все пак. Относно фреона аз съм го демонтирал и монтирал и мога да кажа, че е събран както трябва. Освен това същата пръчка харчеше същото и когато аз го ползвах. Не случайно даваме по хилядарка отгоре за да се сдобием с качествени клими, които харчат 3-пъти по-малко. И #Alexi е прав,че с 1,3kW се отоплява цял апартамент. Но пак казвам, тоя китаец е мн по-добре от духалка.
    Аз по принцип не отричам нещо което работи още повече като се има предвид цената му все пак.Не знаех че ти си го демонтирал.Значи всичко е под контрол а това е най-важното.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    24
    #191

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    @valen1

    Вече успяха да го подкарат, тръбите са си същите, от конус е бил проблема, ама защо този път не го направиха на място-не знам, може някакви заклинания да са били необходими този път . Относно вярата - е разколебана, ама какво да се прави - гаранционна поддръжка.
    Гледам си ми градски, ама аз отдавна не живея в Бургас, но често ходя на гости, знае ли човек може да ми се наложи кампетентно мнение ...на някоя маса например.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #192

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Отскоро ме мъчи мисълта да си купя климатик за помещение с Г-образна форма (кухня+трапезария)12-13m2
    Предвид на това че там не ми е нужно постоянно да е топло , и мазните изпарения които съпровождат готвенето реших да се огледам за "нискобюджетна" марка.
    Бях забелязал един магазин на главна улица с голям надпис"КЛИМАТИЦИ"....влязох.Вътре имаше само от марките "Voltel,Elitte,Midea,Panasonic и Haier.Tъкмо за моите нужди.След кратък разговор за моите претенции (да топли , не държа да е тих,да не се разваля много,да видя графика на толоотдаването при минусови температури,да има ниско минимално топлотдаване,да не замръзва),продавачът ми каза че няма такъв.Дори изтъкна че компресорът на Panasonic може и да не изкара 1 месец...НЕМАМ ДУМИ!!!
    След това отидох до Ecoclima -фирмата предлагаща небезизвестната марка "Osaka",с която са 60-70% от хората.Може-би много хора,особено собственици на фирми за клими не ги радва този факт,но е истина....поне тук във Варна.Така де - щом е толкова купувана, значи марката си заслужава.
    Влизам- посреща ме млада консултантка.Обяснявам и изискванията си ,и кубатурата на поещението ~32 m3 , и тя ми предложи 12-ска инвертор за малко над 1000лв.(Включен монтаж)
    Учудих се ,и и казах че топля чудесно помещение с кубатура 43 м3 с инвертор 9-ка.Тя отговори че са такива спецификациите на марката>?!?
    На въпрос колко ток консумира ...при 7* например....отговора бе - Ми то тук пише -750Вт.Значи кзвам и аз при номинално топлотдаване на тази 12-ка 3.7 Квт СОП трябва да е около 5.Повдигна рамене.....
    На мой въпрос за графика на толоотдаването при минусови температури пак повдигна рамене.
    Направо нямам коментар.
    Излязох от добре изглеждащият и лъскав show-room на Eco-clima ,и отстрани на сградата гледам сервиза на фирмата.
    Не се поколебавам ,влизам и им описвам помещението,и ги моля за съвет. Отговорът бе: (цитирам) - Приятел, не се занимавай с Osaka ,вземи си конвекционален марков - Daikin или Mitsubitshi...
    Отново НЕМАМ ДУМИ!!!

    Та какво да си купя...

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #193

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Osaka,как какво...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #194

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Мисля,че ще им докараш неприятности на сервизните техници от Екоклима,а иначе са ти дали добър съвет.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #195

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Когато минеш зад фасадата (рекламата) на Еco-Clima ,хората занимаващи се с ремонта и поддръжката на Осака разговаряха надълго с мен ,и просто споделиха впечатленията си от всекидневната работа...не спорят че има и бройки които си работят перфектно..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 21 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе