Страница 69 от 221 ПърваПърва ... 1959676869707179119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1021

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    На твое място щях да грабна ето този климатик, без въобще да се замисля: http://www.hcklima.com/product_info....roducts_id=285 . Жалко, че докато дойде време да започна да сменям моите климатици, няма да останат от тези модели.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,838
    #1022

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    И като се има предвид, че послъгват с данните за машината...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    82
    #1023

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    SHARP AY-XP12GHR - Това също е добър избор.
    http://www.hcklima.com/product_info....roducts_id=198

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #1024

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    То има и по-хубави, но човека е написал
    Цитат Първоначално публикувано от boiski
    Парата е около 1300лв

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1025

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    GE 35 VA е 1550 с монтажа, според мен 12 leca e най-добър от тези на които си се спрял.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1026

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Разсърдихте Бабами!Ей сега щеше да изскочи с 12ска конвенционален на MHI за тия 1300 лв.,ама го ядосахте заради шарпа!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #1027

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Разсърдихте Бабами!Ей сега щеше да изскочи с 12ска конвенционален на MHI за тия 1300 лв.,ама го ядосахте заради шарпа!
    Ще се върне още по-амбициран стой и гледай

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1028

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от boiski
    прочеох някаде че си маняк на шарп
    От изброените няма шарп......
    Верно доста тъпо се изказах :P:P




    За 17 m2 и скопена 12-ка ще ти върши идеална работа Аз излизах точно в този момент и, откровено казано, не ти бях прочел поста изцяло:P LECA става Маломощен компресор има, но пък е "марков"


    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Ще се върне още по-амбициран стой и гледай



  11. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #1029

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    За да е по лесно да ми помогнете прочетете това.......то е най важно марка модел след това....
    Цитат Първоначално публикувано от boiski
    :Целта е да се затопли до около 22- 23 градуса панелен хол 17.3 кв.м в град Бургас който се намира на 2ри етаж без външни стени но и без изолация със дървена дограма но освежена и добре изолирана, открита тераса като от горе-от долу-и в ляво се обитава.....от дясно ми е детската.
    аз си мисля че тези между който се лутам, всеки един от тях би се справил до -7
    Все пак всички ги дават от 25-30 кв а аз го искам за 17 + това не е студена стаята като влезеш се усеща влизал съм в студени стай на 28.02 пренощувах там с едно малко маслено радиаторче 50/50см 1кв за 7 часа качи от 16 на 19 градуса имайте предвит че не е живяно там поне 3 години....положението не е отчайващо
    Цитат Първоначално публикувано от boiski
    Мислех да купя - Fujitsu ASYG 12LECA но от Зора... реших да разгледам още малко че да не е точно от зора..... предложиха ми в един офис за климатици в Бургас - FUJI RSG-12-LEC казаха че е едно към едно с това фуджицу което съм си харесал. И докато размишлявах върху тази дилема, след известно време (5-6 дни) реших да е - TOSHIBA RAS-13SKV-E/RAS-13SAV-E понеже на работа има една TOSHIBA RAS-18SKV-E/ - бълва горещ въздух и от двете тела не се чува нищо, усеща се само вятър.
    Затова реших че по малкия модел RAS-13SKV-E ще е перфектен за мен.
    В крайна сметка попаднах на това - http://frescor-bg.com/manifacture/to...-ras-137sav-e/
    и вече ще откача - да я взема ли?
    Парата е около 1300лв

    Сущо незнам чак толкова ли е голяма разликата между двете......но тошо ми е фаворит само че кой?
    кой е най икономичен, топлещ, и здрав.....от ТЯХ или някой друг който практиката го е доказала до 1300лъва

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #1030

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    за пореден път припомням, че при избора на климатик е много важна и фирмата, която ще го монтира и поддържа и в тази връзка покупките от "един офис" тръгват с големи обещания и приключват по един и същ начин, който достатъчно добре е описан в този форум...

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1031

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    +1 Добрия и прецизен монтаж не гарантира, че климатика няма да се развали, но в доста голяма степен намаля тази вероятност.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1032

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Че какъв е проблема, климатикът да се поръча от едно място, а друг да го монтира?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1033

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от boiski
    За да е по лесно да ми помогнете прочетете това.......то е най важно марка модел след това....аз си мисля че тези между който се лутам, всеки един от тях би се справил до -7
    Все пак всички ги дават от 25-30 кв а аз го искам за 17 + това не е студена стаята като влезеш се усеща влизал съм в студени стай на 28.02 пренощувах там с едно малко маслено радиаторче 50/50см 1кв за 7 часа качи от 16 на 19 градуса имайте предвит че не е живяно там поне 3 години....положението не е отчайващо
    кой е най икономичен, топлещ, и здрав.....от ТЯХ или някой друг който практиката го е доказала до 1300лъва
    Тази Тощиба не е лоша машина но според мен 12LEC е по добрия избор заради двойния кондензатор тоест има по голяма площ и при отрицателни температури запазва по голямо топло-отдаване.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #1034

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Двойния кондензатор ??? Велев,при отрицателни температури се предполага,че климатика работи в режим "отопление " . И тогава това двойното се нарича "изпарител "...Кондензатора е вътрешното тяло май

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #1035

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Че какъв е проблема, климатикът да се поръча от едно място, а друг да го монтира?
    Голям!

    Климамаркет Ефендулов ще ти обясни подробностите, а аз ще ти дам само насока: те например, навиват самонарезни винтове в зидария без дюбели и оставят конденза от вътрешното да се отича в... ... бутилка от мин. вода в съседното помещение. Ако откажеш подобен "монтаж" и искаш да закупиш от тях само машината, те гонят от офиса.

    (Ефендулов, ако имаш претенции относно верността на горното, слагаш 2 хилки на масата и те карам да си видиш "монтажа". Снимковия материал ще ти го спестя от благоприличие. :rolleyes

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе