Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 52 от 178 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #766

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Панасоника наистина прави доста неприятен вятър - факт! Държи се адекватно като климатик и духа топло при настройка от 24 нагоре на дистанционното и външна под 2 градуса. Всичко останало в режим топло е неприятен хладен повей! Казвам това не като търговец, а като дългогодишен ползвател на марката. Иначе си е чудесен климатик!
    Kasap одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #767

    Talking Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    И моя вее хладно, но когато избера режим на вентилация. Ако искам да ми духа топличко, сменям режима. Има няколко, което, предполагам, затруднява някои ползватели на марката.
    Aleksandars и JOKVN харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    15
    #768

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    И моя вее хладно, но когато избера режим на вентилация. Ако искам да ми духа топличко, сменям режима. Има няколко, което, предполагам, затруднява някои ползватели на марката.
    Явно са тъй тоя модел, направи ми впечатление още след монтажа- на монтажниците им трябваха десет минути, за да включат климатика - много сложно им се видя дистанционното


    Извън шегите - нормално ли е да се чува бълбукане+звук, подобен като да се пържат яйца и ако има значение настроен е на 22 градуса? Това за кратко през определено време, като навън валеше дъжд.

    Иначе външното тяло е по-безшумно от вътрешното. Общо взето е добре, но при нас се стопли и сега почти не се включва .
    Този пост е редактиран от slavV; 26-02-14 в 11:51.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #769

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не е нормално. Нито звука, нито шума

  6. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #770

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Колко тръба ти пуснаха м/у външното и вътрешното тяло.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    15
    #771

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Около пет метра, може и малко над пет да е тръбният път. Шумът е като че ври или се пържи нещо, за около няколко секунди- десетина, може би.

  8.  
     
  9. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #772

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Това което чуваш е фреона(5м тръба е добре),би трябвало този ефект да се получава при пускане и спиране на климатика.Надявам се хората,които са ти монтирали климатика да подсигуряват и сервиз обърни се към тях.
    Не разбрах от прочетеното каква машина си купил,но видях че си се колебал м/у MH и Panasonic.Шумът,който чуваш не е характерен за тези две марки(визирам моделите).Ако беше Fudjitsu щях да го приема за нормално,но за тези марки НЕ.
    Викай сервизни да те посетят.
    dodo_pv одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #773

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    При споменатия E09PKE на Панасоник, при 5 метра тръбен път, въобще не е нормално да се чува какъвто и да е звук от фреона, при какъвто и да е режим, преходен или не, дори и при обръщане в дефрост. Нещо не са наред нещата! Вътрешното тяло се разконспирира при 5-та скорост на вентилатора.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #774

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от slavV Виж публикацията
    Около пет метра, може и малко над пет да е тръбният път. Шумът е като че ври или се пържи нещо, за около няколко секунди- десетина, може би.
    Възможно ли е да са смачкали/пречупили някоя тръба?

  12. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #775

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Силно се заинтригувах с този случай на човека,тъй като аз имам същата 9-ка PKEW,и ако е удобно ще го помоля да качи снимка на външното и вътрешното тяло,за да му помогнем.Интересно ми е и за тази цена от 1200лв с монтажа,която е спомената по горе в постовете дали не е някой побългарен вариант на машината.Да сподели и каква е номенклатурата на модела на вътрешното и външното тяло(модела написан на лепенките вън и вътре).
    mkukas одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #776

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За 1200 лв. с включен монтаж, какво може да се очаква - я пречупена тръба (както Митко предполага), я някаква друга изненада...А и след като прочетох това
    Цитат Първоначално публикувано от slavV Виж публикацията
    на монтажниците им трябваха десет минути, за да включат климатика - много сложно им се видя дистанционното
    не знам какво да кажа..."Пози Боже, сляпо да прогледне..."

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    15
    #777

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Да, когато спира, но днес не се чувал- вчера в дъжда, когато се затваря, тогава. Относно шума, на авто режим е, ако работи телевизор или друг уред в кухнята изобщо не се чува, но иначе го чувам. Топли добре.

    Ако има пречупена тръба, тогава ли издава подобни звуци?

  16. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #778

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от slavV Виж публикацията
    Да, когато спира, но днес не се чувал- вчера в дъжда, когато се затваря, тогава.
    Кое когато се затваря,не разбирам.Както е споменал колегата по горе провери дали не е притиснат тръбния път,смачкан и прочие.Относно това че го чуваш е нормално сложил си го на ауто.Ако искаш да е тихо пусни вентилатора(FAN) на 1-ва степен.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #779

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Когато се затваря, най-вероятно е когато машината минава в off. Ако тогава освобождава и четирипътника е нормално да се чува кипене. Не знам, защо тук се внушава, че шума от фреона е нещо ненормално? Ако е така да вземем да го източваме при монтаж? Странно къде отива енергията от освобождаването на 30-35 бара? Всичко е много индивидуално. Друг е въпроса как е монтирана машината. Явно човека е прецакан, но едва ли е толкова прецакан. Ако има пречупена тръба има начин да се види а не да се гадае.
    VeleV.Klima одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #780

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ма защо да е прецакан?! Аз останах с впечатление, че е доволен. Пък и каза, че се абстрахирал от монтажа. Чети бе Мега!
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе