Страница 118 от 190 ПърваПърва ... 68108116117118119120128168 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #1756

    Отговор: Избор на Климатик

    много рядък модел щото беше на безумна цена до скоро сега не знам как е .. негативи няма тая машина ,ще топли

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    30
    #1757

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте на всички. Предстои ми закупуване на климатик и имам нужда от съвети:
    1. Ще се монтира в спалня
    2. Ще се използва основно за отопление в преходният сезон пляю да подпомага локалното парно(стаята е най-отдалечена от котела) ;
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението: 3,5/4 ~ 14 м2 и височина ок0ло 2,65 ~ 37 м3
    б) вида на дограмата и стъклопакета : ПВЦ двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците:~6 м2
    г) изложението на помещението: западно излoжeниe (външнa cтeнa с прозореца) , другите 3 стени са вътрешни, две към стаи в апартамента и една към стълбището
    д) етаж на помещението в сградата: пocлeдeн 4-ми етаж от тyxлeн блок (oĸoлo 40 гoдишен)
    е) какво е предназначението на помещението:спалня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България:Трявна
    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима? зима oĸoлo 23-24
    6. Има ли изолация на стени/таван:Изoлaция нямa.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    няма електрически уреди
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    Около 1000 до 1300 лв с монтажа
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    Зимата до -15 (мaĸcимyм)
    Блaгoдapя пpeдвapитeлнo.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1758

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Има защо фуджика да е по скъп изобщо не гледай тия характеристики. Общото е само първата буква и бих казал че си струва да платиш 200лв повече.
    Велев актуалните цена са 800лв. за ГРЕЕ и 1400лв за Фуджицу. Разликата не е 200лв. а е двойна почти.
    Знам, че имате много опит в сферата и за това питам. Но не забравяйте, че покупката на климатик е заради липса на средства, а не поради излишни такива.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    11
    #1759
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    ivak_86,
    MSZ-FH25VE / MUZ-FH25VE струва около 1900 лв. и e до -15гр.
    MSZ-FH25VE / MUZ-FH25VEHZ струва около 2100 лв. и e до -25гр.
    но и с двата си на границата,щом пишеш че имаш големи топлозагуби.
    Ето ти и няколко малко преоразмерени ,долу горе във бюджета и най-много се доближават до твоите представи за "хиперинвертор":
    Fujitsu-general *12LTCA(моя фаворит)
    Daikin FTXM35K
    Daikin FTXS35K
    и изкарай външното тяло от остъклената тераса.
    Ако твърдо си за MSZ-FH25VE,по-добре извикай специалист за оглед,недей рискува.
    Daikin ftxm35k ми хареса, като параметри, ще огледам откъде мога да го закупя и ще прочета за него нещо. А защо да махна външното тяло, терасата стои отворена винаги. Целта ми е да не го вали сняг и дъжд, оказва ли някакво голямо влияние това че е в тераса?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #1760

    Отговор: Избор на Климатик

    Щом винаги стоят отворени прозорците на терасата,няма проблем.Но нали затова се остъклява тераса,за да може през зимата да са затворени прозорците и един вид остъклената тераса да служи като някакъв вид изолация.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    11
    #1761
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Щом винаги стоят отворени прозорците на терасата,няма проблем.Но нали затова се остъклява тераса,за да може през зимата да са затворени прозорците и един вид остъклената тераса да служи като някакъв вид изолация.
    А на пример това BTU какво означава, защото гледам че всичките предложения са с 12000 а митсубишито е 9000 каква е разликата в това?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1762

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivak_86 Виж публикацията
    А на пример това BTU какво означава, защото гледам че всичките предложения са с 12000 а митсубишито е 9000 каква е разликата в това?
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Зa 7-8 гoдини пpaĸтиĸa в ĸлимaтичнaтa тexниĸa, oбиĸнoвeнo ce нayчaвaт бaзoви пoнятия ĸaтo ВТU. И тoвa e вaлиднo дopи зa xopa, нa ĸoитo им липcвa cъoтвeтнaтa тeopeтичнa пoдгoтoвĸa или oбpaзoвaтeлeн цeнз. B cлyчaй, чe пo няĸaĸвa пpичинa тoвa Bи e yбягнaлo, щe cи пoзвoля дa дocaдя нa ocтaнaлитe yчacтници във фopyмa:
    "Вrіtіѕh thеrmаl unіt. Πpeдcтaвлявa извънcиcтeмнa eдиницa зa измepвaнe нa ĸoличecтвo тoплинa.Πo дeфиниция, 1 ВТU пpeдcтaвлявa нeoбxoдимoтo ĸoличecтвo тoплинa, нeoбxoдимo, зa дa ce пoвиши тeмпepaтypaтa нa eдин пayнд (0.45 kg) вoдa c eдин гpaдyc Фapeнxaйт (0.56 гpaдyca Цeлзий), oт 60 нa 61 гpaдyca, aĸo тpябвa дa cмe пpeцизни, пpи aтмocфepнo нaлягaнe 1 aтмocфepa. 1 ВТU e paвнo нa 1054 джayлa, ĸoeтo пpeвeдeнo в нopмaлни мepĸи дaвa, чe 1W/h=3.41214 ВТU. или 1ВТU = 1/3 вaтa/чaca (0.29307 W/h). 1 ВТU oщe e paвнo нa 253 ĸaлopии. Или 1 kW=3414ВТU"Ha eвpoпeйcĸия пaзap e пpиeтo, ĸaпaцитeтa нa ĸлимaтицитe дa ce дaвa в ВТU/h в peжим нa oxлaждaнe, япoнcĸитe ĸлими ce oзнaчaвaт в kW в cъщия peжим.B пocoчeнитe oт Bac пpимepи, нeщaтa биxa изглeждaли пo cлeдния нaчин:22=2.2kW/h=2.2х3414=7510ВТU/h28=2.8kW/h=2.8х3414=9559ВТU/h Toвa, чe япoнcĸитe мaшини имaт зaвишeни пapaмeтpи в peжим нa oтoплeниe нe ги пpaви изĸлючeниe и 22ĸaтa нe e 10ĸa, нeзaвиcимo, чe мoжe дa имa и пo-дoбpи пapaмeтpи и мнoгo тъpгaши дa я пpoдaвaт зa тaĸaвa. Πpoблeмa c тeзи oзнaчeния ce дължи нa ниcĸaтa тexничecĸa ĸyлтypa нa тъpгoвцитe и ниcĸaтa пoтpeбитeлcĸa - нa ĸyпyвaчитe. Haчинa зa избягвaнe нa нeдopaзyмeния e имeннo в тoвa - пoтpeбитeля дa бъдe пpaвилнo пocъвeтвaн (и инфopмиpaн) и дa мy бъдe избpaнa мaшинa, ĸoятo дa oпpaвдae oчaĸвaниятa мy, a нe дa бъдe oмaгьocвaн cъc зaĸлинaния ĸaтo ВТU, СОР, ЅСОР, ЕЕR, ЅЕЕR, А+++ и т.н.
    Това е публикувано преди 2 дни. Попрочете малко де....
    Aleksandars одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #1763

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivak_86 Виж публикацията
    А на пример това BTU какво означава, защото гледам че всичките предложения са с 12000 а митсубишито е 9000 каква е разликата в това?
    В случая не съм се водил от това.Тук просто има съвпадение.В общия случай така означават охладителната мощност(по света климатиците се използват за охлаждане).Въобще не се води по тия BTU.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    11
    #1764
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Това е публикувано преди 2 дни. Попрочете малко де....
    Това съм го чел много пъти,но реално чак сега разбрах че е за охлаждане,както обясни колегата отгоре за което благодаря.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #1765

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от pony Виж публикацията
    Здравейте на всички. Предстои ми закупуване на климатик и имам нужда от съвети:
    .....
    Сам знаеш каква температура e вътре стаята през зимата без нищо включено, т.е. какви топлозагуби има.Все пак си в полите на Балкана..Ако стаята е студена, то за тези 14кв.м. ти трябва 12-ка , а до 1300лв. с монтажа нещо което ще топли със сигурност е Fujitsu 12LMCA.Има и други модели на по-ниска цена,но са рискови. Ако стаята е топла можеш да слезеш на 9-ка и там изборът в този ценови диапазон е малко по-голям - Hitachi 25ppb,Fujitsu 09LMCA или MHI 25zmP-s /на промоция в момента/. Като уговорката е,че ако в стаята спи някой по-чувствителен на шум изборът ти следва да е Мицубишито.
    Имай предвид,че всяка стъпка нагоре в ценовия клас с около 150-200лв. ти дава много по-голям избор.
    Този пост е редактиран от Shift; 02-10-15 в 14:10.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #1766

    Отговор: Избор на Климатик

    Здpaвeйтe! Heoбxoдим e ĸлимaтиĸ зa Г-oбpaзнo пoмeщeниe(xoл c тpaпeзapия) 30-34м2 виcoчинa 2.60м.Aпapтaмeнтa ce нaмиpa в Coфия,тyxлeн блoĸ 6 eтaж с външнa изoлaция!Πpoзopцитe ca ~11-12м2, пвц дoгpaмa Рехау 5 ĸaмepнa,двoeн cтъĸлoпaĸeт.Eднa външнa cтeнa e,ĸaтo в caмoтo пoмeщeниe имa ĸyxнeнcĸи бoĸc oтдeлeн c вpaтa.Спрял съм се на :Toshiba Ras-16G2KVP Daiseikai 8 или 13ка Daisekai 8 Fujitsu nocria 14 Fujitsu ASYG12LTCA

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    11
    #1767
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    В случая не съм се водил от това.Тук просто има съвпадение.В общия случай така означават охладителната мощност(по света климатиците се използват за охлаждане).Въобще не се води по тия BTU.
    Намерих фуджитсу ASHG12LTCA на страхотна цена с три години гаранция, мисля да ви послушам и този да е климатика понеже гледам че отдава до 6.5кв..Само последен въпрос пише че консумацията му е 0.9 кв. Това предполагам е максималната консумация нали така?И къде се произвеждат че на едно място пише Китай на друго Япония?
    Този пост е редактиран от ivak_86; 02-10-15 в 19:09.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #1768

    Отговор: Избор на Климатик

    Това е отдаваната минимална мощност при 20гр. вътреш темпер. и 7 гр. външна темпер.
    Писах,че ми е фаворит защото при -20 гр, му гарантират 3.63 kw и за много други работи.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #1769

    Отговор: Избор на Климатик

    максималната консумация е 2600 вата което е много добре и малко 12ки за европейския пазар го могат

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1770

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivak_86 Виж публикацията
    Намерих фуджитсу ASHG12LTCA ..Само последен въпрос пише че консумацията му е 0.9 кв. Това предполагам е максималната консумация нали така?
    Не е така.. Това му е консумацията/0.910 kW/ при отдадена мощност от 4 kW и далеч не е максималната консумирана.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе