Страница 140 от 190 ПърваПърва ... 90130138139140141142150 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,086 до 2,100 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2086

    Отговор: Избор на Климатик

    Нормално е. Ползвай си го със здраве и не го мисли толкова. Да не е ставал климатик!
    Mega одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2087
    Цитат Първоначално публикувано от N.Kolev Виж публикацията
    Здравейте, от Велико Търново съм и искам да попитам дали е нормално да има шум от фреон от външното тяло след спиране на климатика? Днес ми монтираха Тошиба Дайсейкай 8 16 бту в хол 30 м2, като ги попитах тези дето го слагаха ми казаха че е нормално. Нормално ли е и ако не от какво се получава?
    Нормално е, при спирането на компресора се изравнява налягането в системата. При спиране след режим отопление понякога е по-шумно спрямо спиране след режим охлаждане.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2088

    Отговор: Избор на Климатик

    Или е голяма машината за помещението, или са къси тръбите. 30 квадрата в Пловдив, неизолирано жилище в кооперация на междинен етаж се отовлява с 12 LUCA, което не повярвах, докато не го видях. Какво представлява помещението в Търново?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    16
    #2089

    Отговор: Избор на Климатик

    И още нещо да попитам когато вакуумираха системата го направиха за около 2 минути, като ги попитах защо толкова кратко вакуумирът ми казаха че нямало нужда от повече понеже вече били с мощни помпи

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2090

    Отговор: Избор на Климатик

    Бе вие в Търново вино нямате ли си...? Сипете си по едно и не го мислете тоя климатик. Може и за 30сек да се вакуумира.
    Mega и mirandi харесват това.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2091

    Отговор: Избор на Климатик

    Доста грита съм сложил стария модел на Кози GREE GWH12MA-K3DNA3L беше с стъпково трв сега е с капиляри и е до -7 GREE не съм монтирал но с тия хилави параметри не я препоръчвам. Единственно конзолния и Чеиндж производителя ги дава за -15 и -20. Чеинджа е GREE GWH-12KF-K3DNA6G държи се машината добре нямам ядове но за тия пари толкова.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    16
    #2092

    Отговор: Избор на Климатик

    Значи тръбния път е 3.5 метра. Апартамент 2 жилищен етаж, хубава дограма, изолация, 2.60 таван, изток. По принцип в Търново е студено през зимата

    - - - - - - - - - -

    Имаме бе , имаме и ракия даже И все пак може ли да се вакумира за 2 мин. достатъчни ли са?

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2093

    Отговор: Избор на Климатик

    Добре е 3.5 м. е в рамките на нормата. Машината е добра, остава да я оставите да работи. На сгъвките на тръбите използваха ли уреди за сгъване, или на ръка караха?
    Kasap одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2094

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mimval Виж публикацията
    Почти е в града,но за втора употреба не съм мислил,Нокрията не е ли японска,Втора употреба изобщо не съм гледал и нямам представа какво се предлага, с какви параметри и коя година са.А и нямам време да обикалям да гледам и да се информирам.
    Нокрията, за която питаш е модел на японска фирма GENERAL FUJITSU, но се произвежда в Китай за европейския пазар с ел.захранване 230-240 волта. За К2У имам пред вид климатизатори, произведени за японския пазар и използвани в тази държава. При тяхното произвовдство са заложени японски стандарти за енерго-ефектинвост, качество и други, затова тези клими са доста по- ефективни в сравнение с тези, произведени за Европа. В Пловдив има отлични фирми в това направление, които ще те консултират професинално и ще ти предложат най-удачните варианти за твоето помещение. Ако решиш в това направление да търсиш реализация на задачата потърси в нета или при затруднение пиши на лично съобщение - ще ти посоча координати. Не е необходимо в началото да обикаляш, просто трябва да се свържеш с фирма и от там ще ти предложат варианти, после ще отидеш да видиш предложените налични модели и т.н.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    16
    #2095

    Отговор: Избор на Климатик

    Не обърнах внимание как огъваха тръбите, има колело зад външното тяло. Иначе като го пробвах в стаята беше 22 градуса,зададени 25 като духна една гореща струя, голям звяр груба сила

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2096

    Отговор: Избор на Климатик

    Щом са оставили охлюв зад тялото, явно са били съвестни, не са спестили тръби. Машината духа вряло, какво повече да се иска. Мисля, че нямаш основание за тревога.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    16
    #2097

    Отговор: Избор на Климатик

    А обезвуздушаването достатъчни ли са 2 мин?

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2098

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от N.Kolev Виж публикацията
    А обезвуздушаването достатъчни ли са 2 мин?
    С новите помпи да, при мен вакууммера достига максимума на помпата след минута. Помпата седи включена над това само за спокойствието на клиента. Работа не върши.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2099

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от N.Kolev Виж публикацията
    достатъчни ли са 2 мин?
    За вакуумирането ти отговорихме. Ама ти за друго ли питаш...?

    П.С. Всичко зависи от оборудването

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Kasap; 18-10-15 в 22:44.
    Mega и mirandi харесват това.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2100

    Отговор: Избор на Климатик

    Зависи от вакуумпомпата. С моята за 2 минути мога и 5-6 такива системи да обезвъздуша, ама тя е близо 1000 лева без ДДС.

    И не е толкова важно изкарването на въздуха, колкото на влагата, но това е тема на друг разговор.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе