Страница 142 от 190 ПърваПърва ... 92132140141142143144152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,116 до 2,130 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2116

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Разконспирира ме! Можеш да им пратиш на двамата много поздрави от мен и да им кажеш, че потвърждавам становището им! За битовите машини, с по има-няма килце фреонец, няма значение помпата и времената и на работа. Даже може да се монтират и ТАКА, пак ще изкарват гаранцията, че и отгоре TEST
    Принципно е добре да пишеш за неща, от които разбираш! Има едни измервателни уреди наречени вакууммери. Та тази уреди, показват ясно и точно, кога е достигнато максималното ниво на вакуум в системата. Благодарноси на колегата Велев, че преди години ми спести часове висене пред помпата, като ми подари първия вакууммер! Ако ще да държиш помпата и седмица, по-голям вакуум няма да направиш. Каквото е имало да се изпари като влага се е изпарило. Та когато стрелката удари максимума, всичко над това е излишно. След това помпата се спира и се следи 10-15 мин. за промяна в показанията. Ако няма промяна се пуска фреона. Най-малката промяна се отчита от уреда. Различните помпи, правят това за различно време, като новите модели, двустъпални помпи го правят под 3-4 минути за битови машини. Няма да влизам в подробности за азотен тест, пропускащи кранове и т.н. Понеже умираш да даваш акъл, а гледам едно правоъгълниче под nick-a ти свети все в червено. Дано поне четящите се сещат дали да вярват на ежеднввните глупости. Моля те не се чувствай длъжен да ми казваш как да си върша работата.
    Този пост е редактиран от Mega; 19-10-15 в 21:04.
    VanDan, bobovo, VeleV.Klima и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2117

    Отговор: Избор на Климатик

    Eee, не така, де! Аз само питам и поздравявам, акъл никъде не съм давал . Не ми го вменявай. Прочетох ти по-горе липсващото допълнение с изчакването на спряната помпа, което е похвално! Малко са тези, които го правят. Остана да ни кажеш (ако желаеш, разбира се) кога можем да вакуумираме за 3 до 4 минути, след което направо да пускаме? Нещо по-различно прави ли се зимъска, в студа?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    23
    #2118

    Отговор: Избор на Климатик

    Може ли да ми кажете кой от двата климатика е по-добър за спалня 15кв., ново строителство с един прозорец на късата страна, на първи етаж. Климатиците на които съм се спрял са : TOSHIBA-RAS-107SAV-E5-от промоцията на технополис и Fujitsu 12LLCC.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2119

    Отговор: Избор на Климатик

    choko66 - Toshiba RAS-137SKV-E5 AvAnt


  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #2120

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от choko66 Виж публикацията
    Може ли да ми кажете кой от двата климатика е по-добър за спалня 15кв., ново строителство с един прозорец на късата страна, на първи етаж. Климатиците на които съм се спрял са : TOSHIBA-RAS-107SAV-E5-от промоцията на технополис и Fujitsu 12LLCC.
    Какво имаш предвид под по-добър?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    23
    #2121

    Отговор: Избор на Климатик

    Кой ще отоплява по-добре и ще бъде по-икономичен. Не знам за толкова малка стая дали 12-ка няма да е голям.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-10-15 в 13:34.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2122

    Отговор: Избор на Климатик

    Точно тези "12" ки са точно за помещението

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    1
    #2123

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте! Имам нужда от съвет за избор на климатик.
    Ще се монтира в хол, западно изложение, последен (трети) етаж на стар тухлен блок, отгоре е двоен плосък покрив. Няма изолация, освен това едната стена е към стълбище. Квадратура на помещението 14м2, 2.60 таван, 37м3. (засега сме под наем, искам да става за помещение до 20-тина м2 поне за бъдещо ползване). Прозорци на едната страна, пред нея минава и отворена тераса, Дограмата е дървена, стара, двойна. В стаята има телевизор и лаптоп. Ще използваме климатика и за отопление, и за охлаждане, отопляването повече ме тревожи. Намираме се в Бургас, където миналата зима както никога беше голям студ. Надявам се на около 18-20 градуса през зимата, и 22-24 през лятото. Бюджетът ни е до 1100 вкл. монтажа. Харесах Daikin FTXB25C / FTXB35C, но са доста противоречиви коментарите, разглеждам и модели на Fujitsu. Не очаквам чудеса от климатик за този бюджет, ще си пусна и радиатор при -15 градуса, но при -7-8 искам да се държи Благодаря!

  11. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2124

    Отговор: Избор на Климатик

    Fuji RSG12LLCC/ROG12LL
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 20-10-15 в 18:58.
    VeleV.Klima одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    8
    #2125

    Отговор: Избор на Климатик

    Здpaвeйтe. Xoлa ми e 6х5х2.6. Oчepтaвa ce ĸaтo cтyдeнa cтaя зимaтa излoжeниe ceвepoизтoĸ пoлвинaтa външнa (eдин вид cтъpчи извън ĸoнмтypa нa cгpaдaтa). Πpeпopъчaйтe ми ĸaĸъв ĸлимaтиĸ дa cлoжa. имax ĸoлeбaния зa DАІКІN F40RТЕР и FUЈІТЅU АWYZ14LВL NОСRІА. Oт дpyгa cтpaнa ce зaмиcлям зa URURU Ѕаhаrа 50 зa eвpoпeйcĸия пaзap. Πpиopитeт ми e иĸoнoмиятa нa eлeĸтpичecтвo пpи oтoплeниe, ĸaтo eĸcтpитe нe ca тoлĸoвa вaжни. Oxлaждaнeтo нe мe пpитecнявa зaщoтo излoжeниeтo e ĸoфти и лятoтo cлънцe нe влизa. Щe ми ce дa имaм мaлĸo зaпac oт мoщнocт, вpaтaтa нa xoлa дa e oтвopeнa и в ĸopидopa тeмпepaтypитe дa ca пo- чoвeшĸи. Зa cъжaлeниe cъм oбъpĸaн oт caйтoвeтe зa ĸлимaтици тaм пoĸaзвaт СОР АРF и пpoчиe ĸaĸвoтo им изнacя нa тяx, зaтoвa мoля зa вaшaтa пoмoщ.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2126

    Отговор: Избор на Климатик

    vas33
    Аз съм за Nocria-та.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2127

    Отговор: Избор на Климатик

    Определено и аз съм за НОКРИЯ.

  16. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2128

    Отговор: Избор на Климатик

    +Нокриа

  17. pgg
    pgg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    27
    #2129

    Отговор: Избор на Климатик

    Здpaвeйтe,
    Moля зa пoмoщ пpи избopa нa климaтик зa cтaя oт aпapтaмeнт. пapaмeтpитe нa пoмeщeниeтo ca cлeднитe:

    1.Зa кaкъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa климaтикът-тъpгoвcкo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н?
    - жилищнo

    2.Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe(цялoceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa климaтикът?
    - зa oтoплeниe, пo-pядкo зa oxлaждaнe

    3. Kaквa e:

    a) Квaдpaтypaтa и кyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    ~22 кв.м - 2.60 тaвaн - 57 кyб.м

    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъклoпaкeтa(дъpвeн/ПBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъклoпaкeт, KA или дpyг вид);
    -РVС двoeн cтъклoпaкeт

    в) квaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    4 кв.м

    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo;
    - Югoзaпaднo

    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти(мaнcapднo, мeзoнeтнo, имa пopтaл и в кoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    - 1-и eтaж oт 8-eтaжeн пaнeлeн блoк?

    e) кaквo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcкa, вceкиднeвнa и т.н;
    - Bceкиднeвнa(xoл)

    ж) в къщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa климaтизиpaнe пoмeщeниe?
    - Aпapтaмeнт

    4. B кoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в кoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?Зa питaщи "Зaщo"- eтo зaщo
    - Бypгac

    5. кaквa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    - Лятo 22-25, зимa 21-23

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa кoи oт тяx имa и нa кoи нe кaкъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    - Hямa

    7. Имa ли eлeктpичecки ypeди в пoмeщeниeтo в кoeтo щe ce мoнтиpa климaтикът и кaкви?
    - Teлeвизop

    8. Kaквa cyмa e пpигoтвил зa пoкyпкaтa нa климaтик.
    - дo 1700 c мoнтaж

    9. Дo кaквa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa климaтикa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    - Лятoтo дo 30 гpaдyca, зимaтa дo -10 (Mнoгo pядкo пo-ниcки)

    10. Aпapтaмeнтa e ycoeн и oтoплeниeтo мy e пpoблeмнo.


    Paзбиpaм, чe зa бюджeтa кoйтo cъм пpигoтвил нe e възмoжнo дa ce кyпи TOП мoдeл климaтик. Tъpcя нaй-изгoднoтo /цeнa - xapaктepиcтики/.
    Щe ce paдвaм дa пpeдлoжитe мoдeли, кoитo cпopeд вac ca нaй-yдaчeн избop.


    Засега съм се спрял на следните модели:

    MITSUBISHI HEAVY SRK 35 ZM-S / SRC 35 ZM-S
    FUJITSU-GENERAL ASHG12LMCA/AOHG12LMCA


    MSZ / MUZ-SF35 VE

    Пpeдвapитeлнo блaгoдapя!

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2130

    Отговор: Избор на Климатик

    ГРАДСКИ и топ модел можеш си купиш с тез пари.........ма японски.моето мнение да потърсиш К2У(не че няма и нови)щот в бургас не са много ниски температурите,но не те,а влагата мъчи ДОБИЧЕТАТА

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе