Страница 188 от 190 ПърваПърва ... 138178186187188189190 ПоследноПоследно
Резултати от 2,806 до 2,820 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2806

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Несериозно не знам дали е, но примера ти с телевизора е силно погрешен.
    Не само ще си занеса телевизора, но и ще го ползвам 3 - 4 седмици. Ще преценя дали ми харесва, ако не просто ще го върна и ще си взема парите
    Учудващо, засега климатиците наистина са с условие да не са монтирани за да подлежат на връщане, интересно как да разбера дали ми допада ако не е монтиран...

    Явно нямаш нищо против да си закупиш "чисто нов" климатик, върнат от някой клиент, защото така решил. А кой трябва да плати такива върнати машини? Вносител, представител, папата? Какво трябва да става с тях, след като бъдат върнати? Една от фирмите вносители работеше така и накрая попадна на клиент юнaк, върна три топ машини една след друга, докато се усетят, че не е нормален. Сега не искат и да чуят за такава схема. Българина обича да е тарикат, но на чудж гръб. Ако той плаща, тогава нещата са други.
    Този пост е редактиран от Mega; 17-12-15 в 00:45.
    VeleV.Klima одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2807

    Отговор: Избор на Климатик

    По принцип би следвало в 14 дневен срок клиента да може да върне закупения от него продукт, в този случай обаче нещата са малко по специфични, тъй като имаш уред на който е извършен монтаж - а той струва пари! По пътя на логиката действаме по обратния ред, плащаш си демонтаж и да си го вземат. Вече какво се случва с въпросната машина, вие фирмите ще се произнесете.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2808

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    По принцип би следвало в 14 дневен срок клиента да може да върне закупения от него продукт....
    Това не е вярно, 14 дневения срок важи само за покупките направени от разстояние.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    ...Вече какво се случва с въпросната машина, вие фирмите ще се произнесете.

    Така де, докато сме търговски дружества ще работим като такива. В момента в който се опитат да ни направят благотворителни, ще спрем да сме търговски. По-горе коментиращия едва ли работи с благотворителна цел за трети лица? Ако е така е чудно как си изхранва семейството. Аз пак да попитам, защо не отидеш в Ауди да речем и не си поръчаш последния модел, да го покараш 14 дни, след това да им го върнеш, че не ти е допаднал? Оооо, да забравих, тези с колите са изроди и не работят по свирката на всеки? Простете сарказма ми, но това е прекалено. В този живот всеки си плаща, както и аз рабира се.
    Този пост е редактиран от Mega; 17-12-15 в 00:59.
    Aleksandars и Kasap харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #2809
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Практиката е първо да ти вземат по-голямата част от парите, с много малки изключения. От 8 купени машини, само последната тошиба платих накрая, след монтажа. Чак се изненадах...
    Аз се обадих в офис ,поръчах си климатика,на дръгият ден ми го монтираха и тестваха.Момчетата си тръгнаха и аз след около два часа отидох до офисът им да си го заплатя.Честно казано останах изненадан че не ми искаха капаро при това че даже и до офисът им не бях ходил ,а само по телефона.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Здравейте, интересуваме кой от двата модела е по-топлещ 12LUCA или E12QKE ,благодаря.
    В крайна сметка избрах Панасоника

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2810

    Отговор: Избор на Климатик

    Ако знаеш колко бой са изяли монтажниците, че са забравили да ти вземат капарото...

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2811

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Явно нямаш нищо против да си закупиш "чисто нов" климатик, върнат от някой клиент, защото така решил. А кой трябва да плати такива върнати машини? Вносител, представител, папата? Какво трябва да става с тях, след като бъдат върнати?
    Вместо да се пениш, по-добре се подготви за бъдещето, това, че браншът минава между капките за момента и не предлага адекватни търговски практики не означава, че дълго ще продължи да е удобно за търговците.
    Разбира се, че използван климатик няма да бъде продаден на следващ клиент. По надлежния ред той ще бъде върнат от клиент на търговец, от търговец на вендор, от вендор на производител. Оттам нататък не е нито моя, нито работа на търговеца да се грижи как ще бъде продаден отново.
    Практиката работи с всички официални канали и сериозни онлайн магазини в БГ за IT и черна техника.
    Не виждам причина да има различни правила за климатици. Факт, че ги има в действителност, което говори, че има проблем в организацията на високо ниво. Предполагам, че болшинството брандове за климатици все още нямат официални представители в БГ, задължително нетърговски дружества, както е при Acer, Asus, Microsoft, Samsung и кой ли още не.
    А се разчита директно на търговски дружества - вносители, които не могат да осигурят необходимата защита на бранда
    justify, pulsedriverbg, mirandi и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2812

    Отговор: Избор на Климатик

    В Калифорния закона позволява да се връща стока до 4 месеца след покупката.
    Затова ганьовците там си "купуват" климки само за през лятото.
    Та драги ми Мега, готви се за бъдещето...
    justify и Mega харесват това.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2813

    Отговор: Избор на Климатик

    И аз съм закупувал климатик-този в офиса без да го заплатя предварително.Дори беше с отстъпка(на промоция) и с монтажа ми струваше 1500лв.

    Монтираха го и след това отидох до офиса да го заплатя в брой.

    Според мен това е бъдещето.
    Не може някой луд да определя цялата търговска политика на фирмата.За "луди" може фирмата да си има отделна политика, дори може да разменя данни с други фирми от бранша и да знаят кои са лудите...

    Лично аз предпочитам и бих закупил климатик от фирма която не ми поставя предварително условия за заплащане.

    Не за друго, а защото ще мога да изисквам процеса на монтажа да не бъде претупан и да бъде направен така както аз искам.Това е резултат от липсата или недобрия контрол на персонала от страна на фирмата/ите.Това пък е резултат от липсата на елементарни знания от мениджърите/собствениците или пълен непукизъм за това как се контролира и изисква качество от персонала ...

    За мое съжаление дори и при "препоръчани" фирми и/или такива с дългогодишен опит няма гаранция за качество ...

    Честно казано и на мен не ми се занимава да "вися на главата" на този или онзи, но за мое съжаление досега винаги когато не съм бил там "майсторите" са претупвали работата по най-лесния за тях начин "по пътя на най-малкото съпротивление" ...
    SPSt, mirandi, mkukas и 2 други харесват това.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2814

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    В Калифорния закона позволява да се връща стока до 4 месеца след покупката.
    Затова ганьовците там си "купуват" климки само за през лятото.
    Та драги ми Мега, готви се за бъдещето...
    Да кажем, в пряка връзка съм с това, ганьовците са много по-малко, отколкото човек би могъл да очаква.
    Това трябва да е видно и за незапознати, в противен случай, свръхмодерни програми като Asus Надеждност просто нямаше да съществуват. Да, винаги има някой, друг хитрец, който се възползва от страхотното отношение на производителя и получава лаптоп напълно безплатно, но такива хора са пренебрежимо малко и не оказват съществено влияние на бизнеса.
    Отделно, за всеки търговец е отлично да има и такива клиенти - безпроблемното връщане на стока без въпроси поражда сериозно доверие и рано или късно то се трансформира в нова поръчка или в препоръка към познати.
    Не искам да обиждам клима бранша, но без да имам задълбочен поглед ми се струва, че е сериозно амортизиран и невъзприемчив към адекватен маркетинг и оценка на ползи от добри търговски практики.
    pulsedriverbg, mkukas и KI_YOOU харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2815

    Отговор: Избор на Климатик

    Много е странно да искате плащане преди монтажа на климатика. В Русе фирмите искат пари след монтажа.
    Преди години поръчах диван за хола, платих капаро и остатъка трябваше да го платя при доставката. Обаче хамалите го изпуснаха и пробиха дупка в ламината. Мебелната фирма си получи парите за дивана след като постави нов ламинат.
    SPSt и mkukas харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #2816

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    За Русе препоръчвам Виктор Електрик.
    Днес ходих до Виктор Електрик. За бюджетна 12-ка с цена до 1300 лева с монтаж ми предложи Panasonic RE 12QKЕ и Fujitsu 12 LMCA и двата за 1300 лева с монтаж. За бюджета (и под него) имаше Gree и разни други. Попитах го дали прелагат Hitachi RAK 35 RPB. Според него марката имала много скъпа подръжка и не струвала , понеже е закупена от HiSense.
    Та въпроса ми е толкова ли са скъпи за подръжка Hitachi и имат ли срив в качеството на новите модели? Струва ли си да се купува Panasonic RE 12QKЕ или Fujitsu 12 LMCA. На Фуджитсуто му оплюха малкото външно тяло и малкия компресор???

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2817

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dechev Виж публикацията
    Според него марката имала много скъпа подръжка и не струвала , понеже е закупена от HiSense.
    Това са глупости.Основния дистрибутор за България е от Русе---->

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Разград
    Мнения
    9
    #2818

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dechev Виж публикацията
    Днес ходих до Виктор Електрик. За бюджетна 12-ка с цена до 1300 лева с монтаж ми предложи Panasonic RE 12QKЕ и Fujitsu 12 LMCA и двата за 1300 лева с монтаж. За бюджета (и под него) имаше Gree и разни други. Попитах го дали прелагат Hitachi RAK 35 RPB. Според него марката имала много скъпа подръжка и не струвала , понеже е закупена от HiSense.
    Та въпроса ми е толкова ли са скъпи за подръжка Hitachi и имат ли срив в качеството на новите модели? Струва ли си да се купува Panasonic RE 12QKЕ или Fujitsu 12 LMCA. На Фуджитсуто му оплюха малкото външно тяло и малкия компресор???
    По големи глупости не бях чувал!

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2819

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ...Аз пак да попитам, защо не отидеш в Ауди да речем и не си поръчаш последния модел, да го покараш 14 дни, след това да им го върнеш, че не ти е допаднал? Оооо, да забравих, тези с колите са изроди и не работят по свирката на всеки? ...
    Примерът въобще не е подходящ. Не само в Ауди, ами и в другите представителства имаш възможност да направиш тест-драйв и тогава да решиш дали да купуваш. Що и при климатиците да не е така? Тогава доста прехвалени и горещо препоръчвани марки и модели биха могли реално да бъдат оцени от клиентите.
    VanDan одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #2820

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sung Виж публикацията
    По големи глупости не бях чувал!
    Кое по точно , съжалявам , но не съм много "в час" ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе