Страница 185 от 190 ПърваПърва ... 135175183184185186187 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,761 до 2,775 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2761

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Плащането не е ли накрая?
    Практиката е първо да ти вземат по-голямата част от парите, с много малки изключения. От 8 купени машини, само последната тошиба платих накрая, след монтажа. Чак се изненадах...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2762

    Отговор: Избор на Климатик

    Няма как да се монтира климатик, който не е собственост на клиента. Все едно да си занесеш телевизор от магазина вкъщи и да го платиш след това. Аз така и кола искам, но не ми дават. По тази логика може да откажеш да платиш, какво правим след това? Несериозно е.
    Giggio и bobovo харесват това.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2763

    Отговор: Избор на Климатик

    Примера който ще дам е потресаващо точен в този случай. Но е "грехота" да се слага Уруру която ще претопля помещението от време на време. Все едно да имаш ЕС класа и да я изкарваш само в неделя.

    п.п За плащането при монтажа на моето Хитачи, се случи точно най накрая. Политика на фирмата, а в този случай и вносител
    Alexi одобрява това.

  5. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #2764

    Отговор: Избор на Климатик

    След като клиентът иска ...

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2765

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Примера който ще дам е потресаващо точен в този случай. Но е "грехота" да се слага Уруру която ще претопля помещението от време на време. Все едно да имаш ЕС класа и да я изкарваш само в неделя.

    п.п За плащането при монтажа на моето Хитачи, се случи точно най накрая. Политика на фирмата, а в този случай и вносител
    При нас доста често е така но при климатици който държим на склад тоест модели налични. Още повече че имаме магазин и там човек като си плати ако има желание може да си вземе климатика като го плати. Но масово хората не им се занимава да го носят,
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 14-12-15 в 18:00.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2766

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Claire Виж публикацията
    виолета, напишете отново параметрите на стаята и бюджета, защото аз лично вече съвсем се обърках. Относно японските климатици - много от съфорумците ще Ви подведат - къде от фенщина, къде за лична изгода. Ако много държите на модел произведен в Япония, мисля че Дайкин Уруру Сарара все още се сглобява там, а е и с буквички на дистанционното, но и на висока цена.
    виолета: Моля за помощ при избора ни за климатик. Съвсем сбито отговарям по десетте точки, необходими за правилния избор. т.1-жилищно, т.2-и за двете, т3. а/ 24кв.м ,60 куб.м ; б/дървена; в/5 кв.м; г/юг-запад; д/партер; е/всекидневна; ж/къща т4. с.Гложене,Тетевен т.5.24 /20 т.6.не т.7.не т. 8. до 2500 лв. т.9. 35/-15 т.10. правоъгълник 6/4/2,5 метра. Моля, препоръчайте ми добра и коректна фирма в нашия район, разполагаща с нужните модели климатици и специалисти, които да си свършат бързо, качествено и коректно работата. Благодаря Ви предварително !

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Claire
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    75
    #2767

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от виолета Виж публикацията
    Колебая се дали да отворя целия долен етаж,около 50 кв.м / 2,50 м , да дам 3600 лв. за японка, Митсубиши Електрик MSZ-ZXV 507 S /данните погледнете в сайта на Термо-Клима / или да затворя хола ,23 кв., и да опитам с Фуджицу AWYZ 14 LBС за 2400 лв. Ако някой е запознат с това Митсубиши, нека сподели. Бил рядък модел в БГ, японски и т.н суперлативи... Четох, че външното тяло на Фуджицуто било доста шумно... Това са цени с монтаж и 5 г. гаранция от Термо-Клима. Климатикът ще работи постоянно и ще се "сприятеляват" с камината. Друг вариант е да купя 2 малки, качествени климатика/ за двете помещения на долния етаж/, но цената им общо на двата, с монтажа и последващата консумация на ток ,ще надхвърли доста скъпото Митсубиши... Дайте съвет.Благодаря !
    Велев ^

    KI_YOOU, срамота е да ти искат близо 4 хиляди лева, за климатик "японка" лежал 10 години в някой склад. И ми е много интересно как ще му търсят части на това чудо, ако се наложи. Изобщо повечето хора се предоверяват на търговците, та поне да помогнем на тези, които внимават какво купуват.
    mkukas и виолета харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2768

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Примера който ще дам е потресаващо точен в този случай. Но е "грехота" да се слага Уруру която ще претопля помещението от време на време. Все едно да имаш ЕС класа и да я изкарваш само в неделя.

    п.п За плащането при монтажа на моето Хитачи, се случи точно най накрая. Политика на фирмата, а в този случай и вносител
    потвърждавам ,че при Евис така се случват нещата - еталон за коректност и комуникация .. все още имат 12ки на разпродажба учудва ме ,че не се купува климатик намален от 3000 на 2000 лв ,ами се купуват такива дето са си 2000 лв ( примерно ) и са далеч от класата на PSA

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2769

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    ... За плащането при монтажа на моето Хитачи, се случи точно най накрая. Политика на фирмата, а в този случай и вносител

    Как точно платихте след монтажа? На ръка, нa място, по банков път, в офис? Платежния документ кога го получихте?
    Този пост е редактиран от Mega; 14-12-15 в 18:55.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2770

    Отговор: Избор на Климатик

    В офиса след монтажа, там получих платежни документи, гаранционна карта и т.н.
    Alexi и Mega харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2771

    Отговор: Избор на Климатик

    монтират ти климатика - нямаш забележки ,отиваш да платиш в офиса където си получаваш касовата бележка .. така работят и местните представители на Евис ,Импулс клима
    Mega и emil vasilev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2772

    Отговор: Избор на Климатик

    И при нас се плаща след монтажа в офиса. В редки случаи монтажната група носи ПОС терминал и касов апарат, ако клиентът желае да плати на място в брой или с карта. Понякога се плаща и 100% авансово - зависи от желанието на клиента.
    emil vasilev одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2773

    Отговор: Избор на Климатик

    Интересно е какво става, ако клиента откаже да плати. Имам колеги, които така "изгоряха". Няма сила, която да ги накара да те пуснат да си свалиш климатика.
    bobovo и bagerista9 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2774

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Интересно е какво става, ако клиента откаже да плати. Имам колеги така изгоряха. Няма сила, която да ги накара да те пуснат да си свалиш климатика.
    Не и, ако клиентът е подписал, че свалянето на климатика не може да се счита за самоуправство от страна на фирмата. Машината остава 100% собственост на фирмата до извършване на окончателно плащане. Не, чв това много помага, но в някаква степен респектира хората. Пък и като цяло като са доволни що да не си платят? Ако пък ние усетим, че са някакви скандалджии или опасни с плащането - 100% аванс.
    mkukas одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2775

    Отговор: Избор на Климатик

    Шегуваш се нали? Да взлезнеш на някой в дома без рарешение винаги е самоуправство. Но ще ги бистрим тези неща на друго ниво.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе