Страница 63 от 190 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,521
    #931

    Отговор: Избор на Климатик

    Дайсейкай винаги е бил по-евтин в Гърция. За малки стаички няма кой знае какъв избор от модели на 230V, затова са скъпи тошибите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #932

    Отговор: Избор на Климатик

    ъъ ,то голям героизъм да набиеш един дайсейкай за 2400 лв в 12 квадрата ... и пак ще е он/офф ако си с изолации .. за такива малки помещения си има машини на 100 волта ,на японците хола им е 12 квадрата ,измислили са климатик за 8 квадрата стая по спецификация за отопление - масовите 22ки ,че са и наполовина по цена нови на дайсейкай 10ка
    mirandi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,521
    #933

    Отговор: Избор на Климатик

    На колко волта сте у вас? Бюджетът няма общо с героизма.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #934

    Отговор: Избор на Климатик

    Ми като гледам подписа, предимно са на 100. Ти такова, не беше ли фен на Панасоник...?

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,521
    #935

    Отговор: Избор на Климатик

    Бях, но бая отдавна. Вече е опасно да ставаш фен на която и да е марка, надлъгват се една с друга. А някои още не са разбрали за разминаването между реалния цикъл на дефрост и този, на хартия. Ма т´ва е друга бира...
    TEST

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #936

    Отговор: Избор на Климатик

    Няма разминаване. Ти имаш малки топлозагуби и при достигане на зададената температура компресора се изключва. Затова при теб не дефроства толкова често. Я му задай високи градуси и го остави да работи непрекъснато и ще видиш дали има разминаване.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,521
    #937

    Отговор: Избор на Климатик

    Загубите са огромни там, където е панасоника ми. Но той е от старите етери и беше предвиден само за охлаждане. Силно ме изненада как топли, както и дефроста му. В положителен смисъл. Разминаване между реалния дефрост и този на хартия съм забелязал много отдавна при Панасоник. Сигурен съм, че го има и при дайсейкай, но не е имало достатъчно ниски температури, за да го проверя. Информацията на хартия е непълна, прави се нарочно.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #938

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Няма разминаване. Ти имаш малки топлозагуби и при достигане на зададената температура компресора се изключва. Затова при теб не дефроства толкова често. Я му задай високи градуси и го остави да работи непрекъснато и ще видиш дали има разминаване.
    Това с он/оф при температури (+2 до -4) е значително по-зле за дефростите, отколкото постоянната работа на климатика.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #939

    Отговор: Избор на Климатик

    зависи от алгоритъма .. масово се следи времето за работа на компресора а не астрономически часове .. при Панасоник специално ако е под -10 навън и компресора работи постоянно имаш дефрости на 40 мин които траят по 10 мин и тя машината дори да има капацитет да стопли тоя алгоритъм я осира откъм топлоотдаване ..

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #940

    Отговор: Избор на Климатик

    Точно, защото се следи работата на компресора става насерация с дефростите. Ако да кажем влезе в оф режим на 35-тата минута и топлообменника е буца лед, след това ще стане тройна буца лед, защото ще трябва да си спази минималното време за работа преди дефрост.

    Това е доста рядко явление, но съм го виждал при всички марки, включително и тази с най-хубавите и прекрасни дефрости.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 25-06-15 в 12:31.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,521
    #941

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    зависи от алгоритъма .. масово се следи времето за работа на компресора а не астрономически часове .. при Панасоник специално ако е под -10 навън и компресора работи постоянно имаш дефрости на 40 мин които траят по 10 мин и тя машината дори да има капацитет да стопли тоя алгоритъм я осира откъм топлоотдаване ..
    Ти виждал ли си 10-минутен дефрост на суха пита, при температури под -10 градуса? Ако да, значи компресорът е за изхвърляне, със сигурност.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #942

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    зависи от алгоритъма .. масово се следи времето за работа на компресора а не астрономически часове .. при Панасоник специално ако е под -10 навън и компресора работи постоянно имаш дефрости на 40 мин които траят по 10 мин и тя машината дори да има капацитет да стопли тоя алгоритъм я осира откъм топлоотдаване ..
    Защо под -10 ? Топлината винаги се пренася от по-топлото към по-студеното тяло. За да може климатика да функционира и за да има ефективен топлообмен, трябва температурата на топлообменника да е поне с 5-9 градуса по-ниска от околната температура.
    От -9 като сметнем (поне)5 градуса разлика излиза, че дефрости на 40 минути могат да се очакват още при -5 градуса.

    Иначе алгоритъма за дефрост на панасониците не е лош. Има възможност за промяна и за бърникане.
    На есен, ако не ме домързи, съм замислил една модификация на моя панасоник, ей така за спорта. Леко ще му модна дефроста, даже и при -15 да прави дефростите само при необходимост.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 25-06-15 в 13:51.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #943

    Отговор: Избор на Климатик

    топлообменника да е на 9 градуса под околната ,мне ,това не се случва освен ако не е обледен

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #944

    Отговор: Избор на Климатик

    да ливна малко НАПАЛМ........90% от купилите си качествена машина спират да питат,а само четат форума...
    blue1 и vadim харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,521
    #945

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ... Топлината винаги се пренася от по-топлото към по-студеното тяло...
    Не винаги. При климите е точно обратното, затова имаме компресор и топлоносител.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ... За да може климатика да функционира и за да има ефективен топлообмен, трябва температурата на топлообменника да е поне с 5-9 градуса по-ниска от околната температура...
    Прочети това:
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    топлообменника да е на 9 градуса под околната ,мне ,това не се случва освен ако не е обледен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе