Страница 62 от 190 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #916

    Отговор: Избор на Климатик

    1. Може да работи на отопление до 27 градуса външна температура. На тебе за какво ти е повече? Ще го пускаш да топли в жегите ли?
    2. Не е с капилярка - в сервизното са сбъркали. Няма как да топли до -15 ако е само с капилярка. Ако превъртиш надолу на страница 38, там където е разглобен се вижда стъпковия мотор на EEV-то.
    3. Много е хубав, с двойно-роторен компресор и може да работи до -20.
    4. На тази цена - 1424 лева няма по-добър климатик като параметри. Все едно си купуваш тошиба дайсекай за 1400 лева.


    Дали ще изкара 5 години - никой не може да ти каже.
    Може да изкара, може и да не изкара.

    Не знам какво да те посъветвам.
    След издънката на самсунг при телевизорите ще се въздържа от мнение.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 24-06-15 в 10:37.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #917

    Отговор: Избор на Климатик

    1. В сервизното пише че вътрешната температура за отопление е 27 градуса или по-малко, а за външната дават за отопление от -15 до 24. Не че е нещо като проблем, но ми се е случвало да държа климатик да топли на 28, че дори и на 30градуса за малко. Обикновено държа на 24-25. Няма да се учудя ако нарочно са намалили възможната температура до 27 градуса според техниката.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #918

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    1Няма как да топли до -15 ако е само с капилярка.
    ХАХАХАХАХАХ

    Няма ли тема с бисери?
    badr, dodo_pv и Aleksandars харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #919

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader Виж публикацията
    1. В сервизното пише че вътрешната температура за отопление е 27 градуса или по-малко, а за външната дават за отопление от -15 до 24. Не че е нещо като проблем, но ми се е случвало да държа климатик да топли на 28, че дори и на 30градуса за малко. Обикновено държа на 24-25. Няма да се учудя ако нарочно са намалили възможната температура до 27 градуса според техниката.
    Да точно така е, както казваш. Не съм го догледал. Не мисля, че тия градуси са толкова важни. При климатиците се гледа количество отдавана топлина(киловати), градусите нямат толкова голямо значение.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #920

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Да точно така е, както казваш. Не съм го догледал. Не мисля, че тия градуси са толкова важни. При климатиците се гледа количество отдавана топлина(киловати), градусите нямат толкова голямо значение.
    Не съм специалист, но според мен сигурно означава че изходящата температура на въздуха от вътрешното тяло при отопление е по-ниска, примерно няма да е 55 градуса, а ще е 50 градуса. Това потенциаално може би е по някаква причина, поради която температурата е по-ниска, или икономии или невъзможност за по-висока температура технологично. Което сигурно е зле, защото ще се чувства идея по-хладна струята зимата. Така си мисля.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #921

    Отговор: Избор на Климатик

    Климатиците не са печки за да им сравняваме градусите, които вдигат. Климатика само пренася количество топлина отвън навътре. Колкото по-голямо е вкараното количество топлина, толкова повече "топли".
    Конкретно този модел има най-голямо топло-отдаване в сравнение с всички останали в тази ценова група. Това означава, че със сигурност ще "топли" повече от останалите без значение от написаните градуси.

    Примерно на панасониците може да са написали 30 градуса на дистанционното, но по сервизно им дават изходяща температура от 36 до 45 градуса и компресорите на 12-ките им са по-слаби даже от девятката на този самсунг.

    https://forum.setcombg.com/климатици...tml#post728765

    Затова ти казвам да не гледаш тези градуси. Нямат кой знае какво значение. По-важни са отдаваните киловати.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #922

    Отговор: Избор на Климатик

    Според мен има пряка зависимост между разликата в градусите които искаме в стаята и тези на изходящия поток със силата на вихъра необходим за да се предаде количеството топлина в стаята. А аз искам климатика да е в детската, т.е. по-възможност е добре да няма големи вихрушки

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #923

    Отговор: Избор на Климатик

    Тогава защо преоразмеряваш??? Очаквай вихрушки /дискомфорт и конвенционален режим на работа. За помощ в студовете има печки или по-високи класове климатизатори!
    Aleksandars и AC_From_Hell харесват това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #924

    Отговор: Избор на Климатик

    Да, сигурно прави ураган в стаята, щом му дават 16 децибела шум... Най-близкото постижение на "японските марки" е 19 децибела.

    Освен това, още в първия ми пост ти казах, че с цел избягване на ураганите трябва да си избереш машина с нисък минимум, но ти понеже си дървен философ не слушаш и всички си губим времето да ти помагаме безсмислено.
    Kasap одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #925

    Отговор: Избор на Климатик

    Ако не се лъжа по едно време се чудеше дали да сложиш 20 или 25 ZM-S. Реши да се подсигуриш с по голямата машина - окей няма лошо.
    Пуснах ти мухата със Самсунга и както почна да четеш взе че ти хареса модела - окей лошо няма. Обаче да се презапасяваш с 12ка за 12 кв ( съвпадение?! не мисла ) е пълна недомислица.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #926

    Отговор: Избор на Климатик

    16 децибела сигурно е на най-тихия режим, на който може и да не може да поддържа температура.
    Както и да е, аз питах едни неща, тук започнахте да ми обяснявате други, благодаря все пак.

    П.П. KI_YOOU, пак повтарям, замислих се за 12-ка защото е Samsung и не знам колко реално може машината, отделно и цената с промоцията е добра. Обаче като гледам сервизното има няколко неща които ме накараха да се замисля, не съм специалист все пак. След днешните коментари вече реших, няма да рискувам, така че бройте въпроса за приключен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #927

    Отговор: Избор на Климатик

    Каква температура да поддържа бе човек, в тая стая 12 квадрата с изолация и тн, както си я описал през по-голямата част от зимата температура ще може да се поддържа от 1 лаптоп и 2 лампи...
    Alexi и dodo_pv харесват това.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #928

    Отговор: Избор на Климатик

    С климатичната техника презапасяването се прави с мярка. За спалня 12 кв е кощунство да се слага толкова мощен климатик. Постоянно он - оф ще работи, ще ти вдига сметката за ток, ще пускаш теми тук да се оплакваш от машината и това само защото си решил да се презапиш... Не става така. Върни се на изходна позиция с ZM-S или Самсунг но гледай само 9ки.

    п.п Сигурен съм че никой от занимаващите се с климатици няма да ти сложи 12, освен ако ти чрез подпис не заявиш че такова ти е желанието.
    Aleksandars и karrum харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #929

    Отговор: Избор на Климатик

    Избирам си климатик за 12-13 м2 стая. Искам да е хубав, при нас има много мъгли през зимата и искам да не прави дефрост като луд. Ориентирам се към Тошиба и Мицубиши хеви. Гледам по нашите магазини
    Mitsubishi SRK-25ZJX-S - 1990.00 лв., най-ниска цена.
    Поглеждам в Гърция - Mitsubishi SRK-25ZJX-S - 855.00 EUR = 1672.23 лв. (разлика 317,76 лв.)
    Ако може представителите на фирми във форума да ми обяснят как се получава тази разлика ще съм супер доволен (нека да не забравяме добрият тон).

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #930

    Отговор: Избор на Климатик

    В Гърция хората са бедни, в криза са. А ние тука правим гуши, от там идва разликата. Ей къде е Солун, палите колата и сте там.

    ... Това ми напомня безумието на служителите от КЗП, които искаха да им предоставя ценообразуването на вносителите на една от марките (друго юридическо лице)?!? WTF? Разбира се, като запазим рамките на добрия тон.
    tony34al одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе