Страница 61 от 190 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #901

    Отговор: Избор на Климатик

    Има една народна приказка, малко цинична но все пак.
    Не може онази работа в .... и душата в рая.

    Офертата е изкушителна, просто си прецени дали си заслужава да рискуваш при тези обстоятелства.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #902

    Отговор: Избор на Климатик

    според мен това е нормалната цена на тая машина ако искат да се продава измежду толкова конкуренция от утвърдени японски марки

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #903

    Отговор: Избор на Климатик

    Не виждам как може това да й е нормалната цена. Климатикът е перфектен и е значително по-добър от 90% от моделите на "утвърдените японски марки".

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #904

    Отговор: Избор на Климатик

    може и да е така ,но климатиците Самсунг имат много печална слава от близкото минало а тия неща потребителя много бавно ги забравя ,да не кажа никога ..

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #905

    Отговор: Избор на Климатик

    Точно пък утвърдените японски марки следва да продават на стоките си на по ниски цени. Забелязвам че машини по 2,3к лв и нагоре влагат компоненти присъщи за много нисък клас машини. Японските марки не са това което бяха, виждате всяка години какво се случва вадят все по кекави модели, а цените са все така дебели. С какво примерно Дайсекай 8, заслужава да е с 1000лв отгоре над този Самсунг? А 1100лв повече за LTC 12ka?

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #906

    Отговор: Избор на Климатик

    Така е. За съжаление вината на самсунг е минимална за печалната слава, но това обикновения потребител не го интересува...

    YOOU е прав. LTC, FH, Daiseikai - на 90% са климатици по 1500 лева, които се продват с 1000 лева кухина в цената.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #907

    Отговор: Избор на Климатик

    няма как да е другояче .. все едно да искаш БМВ да е по евтино от Опел щото пак е 150 коня примерно ,със същите екстри и т.н. .. мда ама не е ..дори е над 2 пъти по скъпо

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #908

    Отговор: Избор на Климатик

    Лично мое мнение като потребител е ,че цената на Дайсейкай 8 е завишена значително, но в крайна сметка това са маркетингови трикове на вносителите. Пробваха как пазара прие тези модели и едва ли вече ще намалят цените при условие,че се купуват. Собетвениците на тези клими могат да кажат най-точно дали инвестицията си е струвала. Мои познати си купиха и са сравнително доволни. ПРинципно Дайсейкай си държи високи цени, визирам техниката предназначена за японския пазар. Дори и К2У от тези модели не могат да се купят на ниски цени.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #909

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Офертата е изкушителна, просто си прецени дали си заслужава да рискуваш при тези обстоятелства.
    Ами знам, то затова се и замислих. Дали да рискувам едни 1200лв. или да играя на сигурно с 25ZM-S.
    И бих рискувал, единственото което ме спира е че модела на Samsung е сравнително нов и не знам дали да очаквам проблеми. Ама така си е, в БГ-то е зле човек да живее в малък град, там повечето неща са си за негова сметка.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #910

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    няма как да е другояче .. все едно да искаш БМВ да е по евтино от Опел щото пак е 150 коня примерно ,със същите екстри и т.н. .. мда ама не е ..дори е над 2 пъти по скъпо
    С тая разлика, че BMW и Opel се правят по съвсем различен начин и затова имат разлика в цената. За пример аз не виждам особена разлика в хардуера на FH и FH Zubadan, но са сметка на това виждам грандиозна разлика в цената. Стана дума, че почнти няма разлика между сузуми и дайсейкай 16, но за сметка на това пак има огромна разлика в цената.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #911

    Отговор: Избор на Климатик

    Вие си говорете, добре е да има полемика. Само да кажа, ей така от опит. Има две марки, които са по-специални от другите, ако не заради други, то заради уникалния си дефрост. Това са Toshiba и MHI. Като Toshiba е малко по-специална от MHI. И двете правят дефрост само при нужда (реална), но на Toshiba нуждата е много по-малка. Какви ли не машини са ми минали през ръцете, само топ модела на Hitachi не знам как е с дефроста. Та дефрости по 10 пъти на зима (за Daiseikai) не ги заменям за нищо. Пък има хора, радват се и на дефрости на 45 минути. Въпрос вкус е и на цена.
    VeleV.Klima одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #912

    Отговор: Избор на Климатик

    Напълно съм съгласен със Меgа ,- дефроста на Дайсейкая е бих казал перфектен.За мен има друг кусур ,но както и да е.А за цената не знам ,може би е скъп,но времето ще покаже дали си е заслужавало покупката му.
    Този пост е редактиран от avenger; 03-07-15 в 09:16.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #913

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте пак, вечерта вчера гледам пуснали и 12-ката на модела на Samsung на промоция, за 1425лв. Инверторен климатик Samsung AR12HSSFAWKNEU, 12000 BTU, Клас A++, Дисплей LCD, Smart Wi-Fi, Easy Filter, Самопочистване, Smart Check - eMAG.bg
    Съответно тази оферта ми хареса още повече, добре е да има резерв, още повече за машина за която нямаш идея колко може и изглежда подозрително евтино.
    Така, съответно се зачетох за подробности за модела, защото ако го купувам явно няма да имам никаква гаранция, то и гаранцията му е само 2 години. Сервизното може да се намери на: http://www.klima.hu/documents/Haszn%...hasznalati.pdf
    Не съм специалист по климатична техника, затова имам нужда от помощ. Има няколко неща:
    1. Правилно ли разбирам на стр.7, че тези машини топлят само до 27 градуса?
    2. Другото което ме притеснява е че пише че са капилярки, ако пак правилно разбирам, така ли е?
    3. Как изглеждат частите като качество, има модели на компресор и други подробности които на мен почти нищо не ми говорят?
    4. Идея нямам каква е разликата в хардуера на 9-ката и 12-ката, защото такава май не виждам да има според сервизното. Да не би само софтуера/управлението да се различава?
    5. Биват ли ги машините според данните? В смисъл дали ще изкарат поне 5г. и дали ще вършат работа?
    Моля, някой с повече познания по климатична техника ако може да коментира въпросите.
    Благодаря.
    Този пост е редактиран от Sad Reader; 24-06-15 в 09:12.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #914

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам нужда от съвет. Скоро ще слагам климатик на детската и се колебая между: Mitsubishi Heavy Industries SRK/ SRC 25 ZM-S и Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC.
    Детската ни е сравнително малка стая 12кв.м. на 2.60м. височина, с 2 външни стени с изолация външна, южно изложение. Така че за мощността нямам притеснение, и двете машини би трябвало да се справят и да остане дори. Говоря за отоплението зимата.
    Това което търся по-скоро е да е тиха машината и да не прави голямо течение. Последното го казвам защото имам Nocria 14-ка в хола и знам какво е течение, иначе е желязна машина.
    Другото което търся е ако може и външното тяло да е по-тихо. Значи, като цяло търся тишина.
    Освен това, апартамента се отоплява с локално парно на газ, но при него има много проблеми, цената на отоплението идва много висока, а и не може да охлажда лятото, а както споменах изложението ми е южно и лятото става голяма жега. Иначе, в най-големите студове ако падне около -20 градуса, има с какво да стопля, то само това май му е плюса на локалното парно.
    Коя от двете машини да избера?

    П.П. Тръбният път ще бъде около 2.5-3м., ако това има значение.
    На теб реално ти трябва машина с 2.2-2.5кВт на номинал. Една добра 22ка/ 7ца/ и ли среден клас 25ца/9ка/ биха били идеални. Къде отиде на 35ца/12ка/ в тези 12м2. Преоразмерената машина е също толкова лош вариант, като недооразмерената. Да не говорим, че комфорта ще е нулев!
    Aleksandars одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #915

    Отговор: Избор на Климатик

    tony34al, знам че преоразмеряването е лошо нещо, обаче като не знам какво може този Samsung, предпочитам да се застраховам. Отделно, както казах гаранция сигурно няма да имам ако го купя, а и да имам е доста малка, 2 години само. Мисълта ми е, че ако машината е с резерв няма да ѝ се налага да работи на максимум и по-може да се запази. Така си мисля, но не знам дали съм прав. А и какато споменах, хардуера нещо прекалено еднакъв изглежда за 9-ката и за 12-ката, предполагам че е почти идентичен, т.е. комфорта ще е еднакъв най-вероятно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе