Страница 81 от 190 ПърваПърва ... 3171798081828391131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1201

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandar Aleksov Виж публикацията
    Тоест това,което са написали "Нормална работа при -20С" е с други думи булшит?
    мне ,всъщност изречението не означава нищо конкретно ,рекламна простотия и игра на думи .. той климатика ще работи при -20 ,но няма да стопли ..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1202

    Отговор: Избор на Климатик

    В случая, под "нормална работа" се има предвид "нормална за съответния модел".

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1203

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте,
    пиша тук да поискам съвет при избора на климатик. Започнах с тема за Мидеа, ама като видях накъде върви прецених, че е по-добре да задам отворен въпрос тук. :-)
    става въпрос за 35м2 помещение хол+кухненски бокс ново строителство. 1 етаж над магазин и под съседи, които се топлят на газ. Миналата зима по бегъл спомен Т не падна под 12 градуса без никакво отопление. Изложението е юг-югозапад нон стоп напечено с 12м2 прозорци на ветрило юг югозапад пвц дограма уж добра и външна изолация. Имам планове да инсталирам газов котел за следващата зима, но за предстоящата ми се иска да го ползвам и за отопление. Иначе основно охлаждане, което добавя елемент на спешност при избора, защото сега е ужас в апартамента. Рядко пада под 30 градуса.
    Търси се нещо с добър комфорт и прилична икономия. Всмисъл няма нужда от екстремна икономия на прекалено висока цена. Предполагам, че ми е необходима 18000 BTU и смятам, че 2500 с монтаж е макс, което има смисъл да инвестирам. Не купувам с нагласата за 15 години безпроблемна употреба и избиване на някой ултра ефективен топ модел. По скоро ми се иска нещо средно добро, което изпробвано работи стабилно и безпроблемно и най-важното комфортно. Дразни ме шума и прекаленото духане.
    мерси предварително!

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1204

    Отговор: Избор на Климатик

    бих предложил Тошиба Сузуми 16/18 ,или Фуджицу Нокрия ако се намират все още ,а ако не те притесняват йероглифите има и добри нови машини на 100/200 волта в тоя бюджет

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1205

    Отговор: Избор на Климатик

    Moжеш да погледнеш и това: Mitsubishi Heavy SRK/SRC 50ZM-S Premium.
    Така и така обаче, искаш тази зима да правиш експерименти - що не вземеш една японка, 40ка на 200V, втора употреба. Хем няма да се набутваш с голям бюджет, хем пък, само предполагам, може да не се сетиш за газ изобщо догодина.
    Примерно нещо такова: Toshiba RAS - 402BDR или Toshiba RAS - 402SDR или Мitsubishi MSZ-ZW408S. Мога да изброявам и още, но не знам дали има смисъл.
    Този пост е редактиран от tony34al; 06-08-15 в 23:51.
    Alexi одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1206

    Отговор: Избор на Климатик

    Колега bazarov, въпросното помещение 35m2, не е никак малко. Аз в 31,5m2 се отоплям с 18LFCA, но сега оценявам съветите на колегите вместо един голям климатик да семонтират 2 малки. Големият климатик винаги е по-шумен, а и духа по-сериозно. За по голям комфорт ако има възможност сложи два по малки климатика. Иначе с въпростния климатик съм 2-ра зима и се справя.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1207

    Отговор: Избор на Климатик

    А за още по добър комфорт намалете загубите с изолационни материали. Ако над теб няма никой зимата от тавана се губи най много. Топлия под дава усещане за по топло в помещението при една и съща температура на въздуха.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1208

    Отговор: Избор на Климатик

    При мен специално положението е такова:
    Отдолу е магазин, който е 24/7/365 климатизиран
    Пода е 22мм естествен масивен паркет.
    Отгоре живеят постоянно хора с газово локално парно.
    Надявам се това да са благоприятни фактори

    Вече имам едно предложение за Fujitsu Nocria 14LBC - има го в Зора.
    Vimax добре ли са за покупка? Гледам, че предлагат сериозен избор + REECL, което не е лошо, но точно тази Nocria я нямат.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1209

    Отговор: Избор на Климатик

    взимай нокрията

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1210

    Отговор: Избор на Климатик

    Грабвай нокрията. Дано да са малко естети монтажниците, че онзи ден видях техен монтаж и оле майко.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1211

    Отговор: Избор на Климатик

    Той да я купи ,а за монтажа нека си избере фирма която да му я сложи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1212

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, необходима ми е помощ/насока за избор на климатици!

    Става въпрос за 3 броя, за 3 помещения.

    Така, по шаблона, информацията е следната:

    1. Жилищно помещение.

    2
    . Предимно за охлаждане, НО да се справят и при нужда в режим на отопление. Жилището е газифицирано, но ако не ми харесат сметките този зимен сезон, да мога да ползвам и климатиците, като алтернатива.

    3. Kaĸвa e:
    a) помещение №1 - хол, с кухненски бокс - 27 кв.м/78, помещение №2 - стая 14кв.м./40, помещение №3 - спалня - 16кв.м./46

    б) Алуминиева дограма с прекъснат термомост.

    в) за квадратурата не мога да помогна в момента - големи френски прозорци.

    г) №1 и №2 са с югоизточно изложение, №3 е източно

    д) последен етаж, няма тавански помещения, ново строителство, лятото става парник

    4
    . София, южни квартали

    5
    . Лято - 25, зима пак в този диапазон

    6
    . Ново строителство с добра изолация

    7
    . Уредите ще са стандартни - в кухнята печка, хладилник, телевизор, в стая №2 - компютър, в спалня №3 - не се предвижда да има нещо, совен може би телевизор след време

    8
    . Бюджет - между 3-4000 лв.

    Благодаря предварително!

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1213

    Отговор: Избор на Климатик

    в тоя бюджет - само за охлаждане
    Kasap одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1214

    Отговор: Избор на Климатик

    Ами като слага газ да си беше помислил предварително кое колко струва. Сега ако сложиш клими за 3к пак ще е същото като с газификацията - финансов провал.
    dodo_pv одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1215

    Отговор: Избор на Климатик

    Аз газ не съм прекарвал, тя сградата си е газифицирана на ниво проект и строеж. Зимно време в съседния на моя апартамент беше топло без там да се пускат радиатори, т.е. ако не друго сградата е добре изпълнена. Зимата мен по-малко ме притеснява, аз до сега съм бил на ТЕЦ, ценово разликата с газта едва ли ще е фрапираща, особено като мога по всяко време да спра веригата за радиаторите от котлето и да приключа с отоплителния сезон.
    Сега, като не става за комбиниран режим, нека климатиците са само за охлаждане. Или, другия вариант основно да се наблегне на този в голямото помещение, пък другите да са с по-слаби параметри. Възможно е и да преразгледам бюджета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе