Страница 8 от 190 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #106

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Тука май пак мерим краставици с домати.Кой клас ПАНАСОНИК сравняваме с кой клас ТОШИБА.СУЗУМИ е среден клас и ако го сравним със средния на ПАНАСОНИК тогава не знам какво ще се получи.Т.е. знам де, ама няма смисъл да се пише въобще.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #107

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Сравнявам го с Panasonic KIT-E9QKE, тъй като засега към него съм се насочил. Мисля, че и той е в средния клас. И ми става интересно, как климатик с по-лоши показатели може да е много по-хубав от друг, с по-добри. Може би заради марката...

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #108

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Марката в случая не е от значение.Е серията им се води висок клас на ПАНАСОНИК, не е среден, затова казвам, че не трябва да се сравняват.Що се касае до вътрешното, нещата между СУЗУМИ и Е серията на ПАНАСОНИК са на кантар.Зависи и какво има предвид под лоши или добри показатели всеки потребител.На един му трябва тиха машина за малка спалня, на друг мощна за хол.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #109

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Алекси , при цялото уважение - аман, но и от това да се говори за машина , която си виждал само на параметри. Ползвал си DKE серията , нали? Да, дааа знам - скрул с тежко тяло и т.н., но и с капиляр (не, че има лошо). Тогава какво сравняваме? Сигурен съм , че не си ползвал PKE/QKE , но говориш така, че си. Все едно да отречеш всички Опели, щот на времето си карал Кадет и много друсало - хайде моля ... И наистина - по-горе се казва, че от двата избираш 3-тия щото ги превъзхожда. Та dimkaraganchev точно за това пита кое му е по-доброто, не че сме почнали да сравняваме класовете. Да не говорим, че са в един ценови клас... Хубава е машината, но от лични предпочитания изкривявате цялата тема.


    ЕДИТ:
    Освен това се спекулира с дефрост на 40мин. - това в общия случай не е вярно и се случва при определени условия, които си пропуснал да напишеш - не е особено обективно. Панасониците в сравнение с японско хитачи с 3 ТРВ-та , кило и половина фреон и 41 кг. тяло дефростват много по-малко, при положение, че хитачито работи под номинала!

    Поздрави,
    Спас
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 13-01-15 в 15:34.
    dodo_pv одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #110

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Не знаех, че климатик за около 1500 лв е висок клас. Ами, още по-добре. Щото тошибата и тя горе-долу толкова струва.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #111

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    Алекси , при цялото уважение - аман, но и от това да се говори за машина , която си виждал само на параметри. Ползвал си DKE серията , нали? Да, дааа знам - скрул с тежко тяло и т.н., но и с капиляр (не, че има лошо). Тогава какво сравняваме? Сигурен съм , че не си ползвал PKE/QKE , но говориш така, че си. Все едно да отречеш всички Опели, щот на времето си карал Кадет и много друсало - хайде моля ... И наистина - по-горе се казва, че от двата избираш 3-тия щото ги превъзхожда. Та dimkaraganchev точно за това пита кое му е по-доброто, не че сме почнали да сравняваме класовете. Да не говорим, че са в един ценови клас... Хубава е машината, но от лични предпочитания изкривявате цялата тема.

    Поздрави,
    Спас
    мда прав си само че Кадета са новите модели а моя беше Инсигния ( образно казано ) и беше наистина висок клас на Панасоник със скрол компресор и 37 кила външно ,какъвто в момента в БГ не се предлага макар че имат ... та щом той не топлеше добре кво остава за тия орязани нови моделчета а и алгоритъма за дефрост е същия чел съм им сервизните на всичките

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #112

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Не е висок, но просто нямат по-висок за Европа.VE серията им не влиза в този показател според мен, тя си е отделен клас машина и клони към НОРДИК моделите, макар по цена да е 2 пъти отгоре и хич да не е по-добра по отношение на мощността в сравнение с машините на МЕ и ТОШИБА в НОРДИК класа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    25
    #113

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Mitsubishi Electric – MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE
    Panasonic - CS-RE09QKE/CU-RE09QKE
    Fujitsu General – ASHG12LLC/AOHG12LLC

    Аз се опитах да попитам от гореизброените какво да избера, то какъв спор се заформи
    "Тошиба Сузуми 10" виждам че ще ми стъпи към 1500 лв заедно с монтажа, а вече достигнах Максимума си от 1300 за Мицубишито (с вкл. монтаж).
    И както винаги се получава в подобни случай, колкото повече четеш, толкова повече се объркваш във вземането на решение….

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #114

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    panasonic-cs/cu-te12hke ей тая залежала бройка е на добра цена знам къде има и NE-LKE

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #115

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    За спалня най-тихо е МЕ-то 22 дб.ФУД...е със същите децибели, ама има по-шумно външно.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #116

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Етерите на Панасоник са среден клас машини. Високият им клас е VE и това, че не се купува у нас и никой не го познава, не означава, че е нордик. Ползвал съм различни поколения панасоници и мога да заявя съвсем отговорно, че етерите нямат нищо общо със старите модели на фирмата, особено с подухващия отвреме на време DKE. Не знам как ги мерят тези децибели, но присъствието на етерите в помещенията не се забелязва. Качеството и начина на монтаж на сервомоторите им е перфектно, както и софтуера. Съмнявам се дали може да се намери нещо по-добро у нас за 1к4 лева, освен едно Саньо.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #117

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    кое Саньо ,че ме заинтересува

  16. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #118

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Аз искам отново да запитам, коя от двете машини между Fujitsu General ASHG12LUCA/AOHG12LUC и Toshiba RAS B13N3KV2-E/RAS 13N3AV2-E SUZUMI има предимство пред другата? На пръв поглед ми изглеждат еднакви, като Fujitsu-то е малко по икономично, но е Китайско производство. SUZUMI-то е Тайландско с двойнороторен компресор (поне така пише). Моля да ме насочите към някоя от машините.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #119

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Компресор на LUC - Hermetic type, 4 pole, 3 phase, DC inverter motor, Rotary (DA89X1C-20FZ2)
    Компресор на Suzumi - Single rotary type with DC-inverter variable speed control (DA89X1C-23FZ2)
    ivan7899 и mirandi харесват това.

  18. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #120

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    И все пак накъде клонят везните?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 190 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе