Страница 73 от 190 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #1081

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    vutov87, и са несъвместими неща.
    Иначе, може да погледнете:
    Panasonic CS-E12QKEW~CU-E12QKE
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG12LUCA
    Взимай Панасоника..както те е посъветвал колегата, докато още може да го намериш..-машината се е доказала и има достатъчно мнения за нея!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    640
    #1082

    Отговор: Избор на Климатик

    1. Вид на помещение - жилище
    2. Предназначение - охлаждане и отопление през преходните сезони и топлите зимни дни
    3.1. квадратура - 23 м2 или 61 м3
    3.2 дограма - алуминиева с 22 мм термомост, двоен стъклопакет с К стъкло
    3.3 квадратура на прозорците - 5 м2
    3.4 изложение - юг-югозапад
    3.5. 6 етаж от 15, блок ПК, външен апартамент с две външни стени
    3.6. хол
    3.7. апартамент
    4. Западна България, гр. София
    5. лято 25 гр. / зима 23 гр.
    6. няма каквато и да била изолация
    7. телевизор с консумация около 80 W и стар компютър с консумация около 150 W
    8. не бих дал повече от 1000-1200 лв, но ако е нещо "много" по-добро бих могъл да преглътна 1500 лв. (цени без монтаж), разните там кредити и т.н. не ме интересуват, не разбирам от финанси, съответно не се занимавам с банки
    9. зима до -10 С / лято до 40 С

    Моят избор на база общодостъпни паспортни данни (до колко са реални е друг въпрос):
    1. Sharp AY-XP12RMR (най-вече заради "плазмата", имам проблем с тежка алергия и мисля, че може да е една идея по-добре)
    2. Mitsubishi Heavy SRK35ZMP-S
    3. Gree GWH12KF-K3DNA6G Change
    4. Toshiba RAS 137SKV-E5
    5. Gree GWH12RB-K3DNA3C Viola II
    6. Panasonic CS-UE12QKE
    7. Fujitsu ASYG12LLCA

    Машината ще я купувам (ако няма някой форсмажор) през есента, сега нямам финансова възможност, но искам да имам някаква ориентация за модели, затова питам от рано.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 22-07-15 в 07:05.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1083

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ic3t0 Виж публикацията
    Добър ден Колеги , аз като 1 нов участник и не толкова разбиращ от тази техника, искам да попитам Вас какво трябва да се наблюдава като параметри при избора на 1 хубав климатик(под хубав климатик да се разбира, работа лято при 37-40 градуса вънка вътре около 22-24градуса, а зимата при работа -20 градуса вънка вътре около 22-24градуса. Дайте някакви мнения препоръки марки. Помещението е 16 м2, със 2 външни стени (северна и западна) , гр.Хасково , къща на 1 етаж предстояща и изолация (която евентуално ще бъде с 10 см дебелина), бюджет до 1500 лв. Благодарство и поздрави.
    Доста добре си описал работата на климатик от висок клас. Проблема е, че макс 1500лв не се вписват в този клас, още повече не е ясно как и въобще отоплява ли се останалата част от къщата. Имай предвид и това, че отопляването на къща и апартамент са доста различни неща. А понеже питаш какво трябва да се наблюдава - обърни внимание на няколко неща:
    1. Отдавана мощност на отопление - номинал ок. 3.2-3.5кВт и макс. около 5.5 -6.0кВт
    2. Гарантирана от производител работа при -20С
    3. Алгоритъм на дефрост - да не е само по време при отрицателни температури.
    4. Сравнително нисък минимум - поне 0.5-0.7кВт, както на отопление, така и на охлаждане.
    5. Възможности за активно пречистване на въздуха.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    1. Вид на помещение - жилище
    2. Предназначение - охлаждане и отопление през преходните сезони и топлите зимни дни
    3.1. квадратура - 23 м2 или 61 м3
    3.2 дограма - алуминиева с 22 мм термомост, двоен стъклопакет с К стъкло
    3.3 квадратура на прозорците - 5 м2
    3.4 изложение - юг-югозапад
    3.5. 6 етаж от 15, блок ПК, външен апартамент с две външни стени
    3.6. хол
    3.7. апартамент
    4. Западна България, гр. София
    5. лято 25 гр. / зима 23 гр.
    6. няма каквато и да била изолация
    7. телевизор с консумация около 80 W и стар компютър с консумация около 150 W
    8. не бих дал повече от 1000-1200 лв, но ако е нещо "много" по-добро бих могъл да преглътна 1500 лв. (цени без монтаж), разните там кредити и т.н. не ме интересуват, не разбирам от финанси, съответно не се занимавам с банки
    9. зима до -10 С / лято до 40 С

    Моят избор на база общодостъпни паспортни данни (до колко са реални е друг въпрос):
    1. Sharp AY-XP12RMR (най-вече заради "плазмата", имам проблем с тежка алергия и мисля, че може да е една идея по-добре)
    2. Mitsubishi Heavy SRK35ZMP-S
    3. Gree GWH12KF-K3DNA6G Change
    4. Toshiba RAS 137SKV-E5
    5. Gree GWH12RB-K3DNA3C Viola II
    6. Panasonic CS-UE12QKE
    7. Fujitsu ASYG12LLCA

    Машината ще я купувам (ако няма някой форсмажор) през есента, сега нямам финансова възможност, но искам да имам някаква ориентация за модели, затова питам от рано.
    Все пак трябва да решиш - ще се отопляваш ли с тази машина или ще я ползваш за охлаждане и в преходни сезони. Казвам го, защото -10С не е топъл зимен ден!
    Това е доста важно, защото машините които си посочил са нисък клас и ще ти свършат работа до около +2 до +5С, от там нататък ще трябва да търсиш друг клас машина.
    Иначе в първия случай, Gree GWH12RB-K3DNA3C Viola II или Дайкин FTXB35 ще ти свършат работа и няма да дадеш кой знае колко пари.

    Бих искал само да добавя за хората, които за първи път се сблъскват с избор на климатик. Това е доста различно от избора на бяла техника и трябва да се знае, че:
    1. Един хладилник и за 400лв и за 4000лв ще ви държи бирата и млякото студени, ще ви пазят саламите 4-5 дни и т.н. Е този втория ще ви сипва студена вода или ще ви търкаля кубчета лед за уискито и евентуално ще има малко по дълга гаранция и някакси по дизайнерски вид.
    2. При климатиците, ниския клас не върши същата работа като високия, но с по малко екстри и изглеждайки по зле, и струва по малко пари. Ниският клас, при климатиците просто не може да върши неща, които по високите могат - например, да ви отопляват и то при ниски външни температури. Няма как да се отоплявате с машина за 500-900лв, - с нея можете да се охлаждате лятото и да си го пускате пролетта и есента привечер за да се позатопли помещението.
    Този пост е редактиран от tony34al; 22-07-15 в 07:37.
    VanDan, Alexi, bobovo и 1 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    640
    #1084

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    ...
    Може би аз не съм се изразил правилно, затова ще опитам да бъда по-конкретен.
    Не си фантазирам, че климатик ще ме топли през зимата, за целта си има парно.
    Писах топли зимни дни, като под това разбирам, температури около 0 – +5. Посочената от мен стойност -10 означава, че ще го пусна и при такава външна температура за да видя дали и как работи (за целите на експеримента).
    Като цяло машината ще се пуска доста рядко, едва ли ще работи на охлаждане повече от седмица-две в годината, а през зимата и есента ще го ползвам да затопля (стига да може) стаята докато гледам ТВ и през почивните дни да работи по-цял ден.
    Виждам, че като цяло битува схващането, че един климатик трябва да е минимум 2К или ако не, то обезателно да е 2УК, ОК, сигурен съм, че Мерцедес и BMW правят хубави коли, но мнозина от нас се возят с градския транспорт.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,626
    #1085

    Отговор: Избор на Климатик

    Вече го написаха многократно - за отопление при минусови температури се иска по-голямо вложение. И че тук примерите с евтините и скъпите коли (хладилници) не важат. И скъпа и евтина кола ще те возят, но евтиният климатик няма да те топли. Аз имам два евтини климатика и въобще не стават за отопление в къщата. За това само за охлаждане ги ползвам, а локалното парно на газ за отопление. В квартирата на дъщерята, понеже няма друго освен евтин климатик и видях за какво става на въпрос - студено в стаята, дефрост на 30-40мин., яко шум и т.н. А уж има някаква изолация и не лоша дограма. А някои от вас дори и без изолация искат да се топлят хем без пари, хем с ниски сметки. Такъв филм няма, няма и да има скоро. Трябват си пари. Насочете се поне за изолация - най-доброто вложение. Колкото повече, толкова по-добре. Знам, че за много от нас парите не растат по дърветата, но болезнената истина е такава. И вместо похарчени 1000лв. за евтин климатик, по-добре един конвектор за 200лв. (купих такъв за дъщерята), ако ще се пуска от време на време и с разликата в парите ще си плащате тока няколко сезона. Другата аксиома е, че климатикът трябва да работи постоянно, за да темперира помещението, а не да се използва като духалка от време на време.
    Този пост е редактиран от VanDan; 22-07-15 в 09:59.
    Aleksandars и tony34al харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    57
    #1086

    Отговор: Избор на Климатик

    1. Жилище
    2. Цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe
    3. Kaĸвa e:
    a) 17кв.м/45куб.м.(4,4х3,8х2,6)
    б) ПВЦ - 5-камерна, двоен стъклопакет - 4сезона+бяло
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 4кв.м.
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo - юг
    д) 4 от 8 етажа, тухла
    e) xoл
    ж) aпapтaмeнт
    4. София
    5. Лято - 24-26, зима - 21-23
    6. Гипсокартон + 5см каменна вата на единствената външа стена
    7. Компютър и телевизор
    8. 2000-2200лв.
    9. -15/+35-37
    10. Има секция, ъглов диван и аквариум(тези са по-големите)


    Избор между:
    1. Toshiba RAS-10G2KVP-E/RAS-10G2AVP-E
    2. TOSHIBA RAS-B10UFV/RAS-10N3AV2


    Лошото при стенния климатик е, че стената, на която искам да го сложа, е 40см., а тялото е 30см. и желанието ми е да го сложа над секцията, която е 2м(в)/0.5м.(ш)
    Подовият климатик предлага по-голям комфорт като цяло, а с малко дете това е доста важно.


    Очаквам и други предложения
    Този пост е редактиран от wire; 22-07-15 в 14:06.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    10
    #1087

    Отговор: Избор на Климатик

    Аз да задам малко по-адекватно въпроса си този път, с надежда да получа повече отговори

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - Жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Охлаждане и отопление
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 18 квадрата, 45 кубика
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ПВЦ, двоен стъклопакет
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe 3.6кв.м
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; Изток-Юг
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? Пети последен етаж, отгоре има въздушна възглавница и след това покрив
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; спалня
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? София
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято - 23/24, зима - 22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има външна изолация на стени и изолация на таван.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Не
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. 1500-2000лв
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? зима -20, лято +40

    EUg0emu.jpg
    Много е важно климатика да е тих, за да се спи спокойно.

    Обмислят се следните машини:

    Toshiba RAS-10SKVP2-E Daisekai 6
    Mitsubishi Heavy SRK 25 ZM-S

    Разликата в цената не е малка, но ми е интересно заслужава ли си повечето пари дайсекая сравнен с хеви-то. Какво да очаквам от едната и от другата машина? Предимства, недостатъци?

    Благодаря ви за мненията предварително
    Този пост е редактиран от bluntt; 22-07-15 в 14:15.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #1088

    Отговор: Избор на Климатик

    лято 22 ,зима 24 ??? да не си разменил числата ..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    10
    #1089

    Отговор: Избор на Климатик

    Така де

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #1090

    Отговор: Избор на Климатик

    дайсейкай 6 е по висок клас от тоя модел на МХИ и ако го намериш ( вече не се произвежда ) го взимай
    tony34al одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    90
    #1091

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте,интересува ме климатик само за охлаждане.Специфичното еq че трябва да охлаждат две стаи в къщаq които са с портал помежду си,но лятото портала е махнат.Общата квадратура е около 50кв.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-07-15 в 18:31.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    6
    #1092

    Отговор: Избор на Климатик

    [QUOTE=tony34al;734183]Доста добре си описал работата на климатик от висок клас. Проблема е, че макс 1500лв не се вписват в този клас, още повече не е ясно как и въобще отоплява ли се останалата част от къщата. Имай предвид и това, че отопляването на къща и апартамент са доста различни неща. А понеже питаш какво трябва да се наблюдава - обърни внимание на няколко неща:
    1. Отдавана мощност на отопление - номинал ок. 3.2-3.5кВт и макс. около 5.5 -6.0кВт
    2. Гарантирана от производител работа при -20С
    3. Алгоритъм на дефрост - да не е само по време при отрицателни температури.
    4. Сравнително нисък минимум - поне 0.5-0.7кВт, както на отопление, така и на охлаждане.
    5. Възможности за активно пречистване на въздуха.

    - - - - - - - - - -

    Като модел съм се спрял на този Daikin FTXS35K/RXS35KL PROFESSIONAL, а имам и едно питане какво значат тези работи:
    Температурен диапазон на охлаждане -15 до +46
    Температурен диапазон на отопление -15 до +20 и как по точно мога да хвана къде е писано от производителя дали ще работи при -20 градуса ефективно. Благодаря.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1093

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    ...
    Виждам, че като цяло битува схващането, че един климатик трябва да е минимум 2К или ако не, то обезателно да е 2УК, ОК, сигурен съм, че Мерцедес и BMW правят хубави коли, но мнозина от нас се возят с градския транспорт.
    Не, не си разбрал - не битува такова мнение, но когато някой иска да се отоплява зимата при -15С или -20С и да поддържа 24С, като същевременно машината да е тиха и да има нисък разход за ток, а и ако може да пречиства въздуха - няма как всичко това да го прави машина за 1000лв. За това и на теб ти посочих две машини, които не са скъпи и ще вършат това, което искаш. Разбира се няма как да се отопляваш сигурно с тях при -10С, но за експерименти стават.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1094

    Отговор: Избор на Климатик

    Все още се намира DAISEIKAI III серия, гледам има на цени около 1800 лева за 10-ка и 1950 за 13-ица..Става и за ic3t0 и за bluntt, че и за
    wrathchild.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    55
    #1095

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте! До септември трябва да си купя климатик за детска стая 13 кв. метра. След като не разбирам Ви моля за помощ. Искам да е японски, втора употреба, тих, икономичен. На екстри не държа. Ще отговоря на въпросите. Предварително благодаря за отделеното време. Вече имам два японски, които явно си ги купих на доверие и за доста пари, та затова сега разчитам на Вас!
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - Жилище, апартамент
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление
    3.Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; 13 и 34
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците; - 2
    г) изложението на помещението; - изток
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? -5 последен етаж, над него има под покривно пространство и след това покрив.

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - детска стая
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Централна Северна България
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 24 лято, 22 зима
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Има изолация - гипс картон с вата на всички стени
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Компютър и телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 1000 лева крайна цена
    9.до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? Зима - 20, Лято + 40
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. Нямам възможност за схема. Нормална детска стая с единично легло, бюро и секция.

    Този пост е редактиран от Мицубиши; 24-07-15 в 13:37.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе