Страница 154 от 190 ПърваПърва ... 104144152153154155156164 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,296 до 2,310 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #2296

    Отговор: Избор на Климатик

    [QUOTE=^Rokera^;746672]
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията


    Това настина бих искал да го видя,как поддържа 25 гр в 25 кв,при въшна поне 0 гр надолу и как от вътрешното не се чува звук ,тогава вече признавам дйсейкай за извънзема технология.
    ми то и Хитачито ми тогава трябва да е извънземно че и харчи 200 вата при тая извънземна операция ..
    dodo_pv одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #2297

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте. Имам нужда от препоръка за марка и модел климатик.
    Ориентирал съм се към 18000 BTU. Нямам ограничение в бюджета, но пък не ми се дават излишни пари за безполезни екстри, много то които са просто рекламен трик. Също така не знам дали си заслужава да дам 700-800 лв повече за хиперинвертор което също така ограничава доста избора или да си взема обикновен инвертор. Чувал съм че разликата в консумираната енергия е толкова малка, че никога няма да избиеш въпросните 700-800 лв които си дал за хиперинвертора.
    Коя марка/модел според вас би бил идеалния вариант по отношение на цена/качество/икономичност.

    Засега съм се ориентирал към следните марки/модели, но може да препоръчате и други:

    MITSUBISHI MSZ-FH50VE/MUZ-FH50VE

    Fujitsu AWYZ18LB/AOYZ18LB Nocria (може и 14ка от същия модел)

    DAIKIN FTXS5
    0K/RXS50L Professional

    Mitsubishi MSZ-EF50VE2-B/MUZ-EF50VE


    Ето и малко информация за приложението на въпросната машина:

    1. Климатика ще се използва за апартамент във Варна, кв. Левски.

    2. Ще се използва както за охлаждане, така и за отопление. Лятото искам да държи 22 градуса, а зимата - 23-24.

    3. а) Ще се използва за хола (28 кв. м) и стаята за игра на сина ми, която е 14 м2 и е преходна от хола (вратата е винаги отворена). Височината на помещенията е стандартна - 2,60м, но стаята за игра е с голям скос и кубатурата пада с около 25%. Общата кубатура е около 95 куб. м.
    * имам и коридор около 12 кв. м. и често ходим насам натам, така че и той май трябва да влезе в сметката.

    ХОЛ: PVC дограма с двоен стъклопакет. Не знам какви са стъклата, но дограмата е Рехау, предполагам че и стъклата са хубави. Прозорците са "френски тип" (до земята) и са с обща площ 10 кв.м.
    Стаята за игра е с два дървени VELUX-а - 10ти размер. Обща площ около 2 кв.м.

    Хола е с изложение Запад и Юг (прозорците са около 6 кв.м на юг и 4 кв.м на запад), а стаята за игра е Юг и Изток. (2 кв.м. прозорци на Изток)

    Апартамента е на 5ти последен етаж в нова тухлена кооперация построена през 2010-2011. Купихме го скоро и още не знаем как ще е през зимата, но май е доста добре изолиран, защото до момента отопляваме всичко това само с един инфрачервен панел 2000W, който дори не се налага да усилваме до край и през повечето време стои изключен.

    Външното тяло ще се монтира на терасата, която е с изложение запад и юг, а от север има още един етаж над мен и ще е на завет. Въпроса е дали да се монтира с лице на запад (така ще изглежда най-добре) или на юг.

    Благодаря предварително за съветите!
    Този пост е редактиран от Valchev83; 08-11-15 в 18:01.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #2298

    Отговор: Избор на Климатик

    вземи си нокрия 14 .. същия хардуер като 18 ,ще топли без зор тия добре изолирани помещения .. и ценово е изгоден
    rukar одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2299

    Отговор: Избор на Климатик

    Dodo и Alexi,скоро ходили ли сте на ушен лекар

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #2300

    Отговор: Избор на Климатик

    Рокер, ти не разбра ли, че на осмицата на дайсейкай само йонизатора се еб@в@? За сведение по въпроса, имам направена аудиограма, от преди 4 месеца. По съвсем други причини и си е наред. Определено бъркаш възприятията, като течение и шум, например. Нищо извънземно няма в технологията, хората са направили огромно вътрешно тяло, с огромна турбина, вадеща въздуха с ниска скорост на въртене, през голяма "дупка". Това е цялата философия на тишината. Ти си добър читател, ще му провериш дебита на трета ръчна скорост и ще си прецениш, дали може да обърне въздуха набързо или не.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    1
    #2301

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте!Предстои ни купуване на климатик и ако може малко помощ ще е добре дошла.Помещението е 24м2/62м3 всекидневна с кухненски бокс,нова тухла с изолация и дограма,изложението не съм сигурен какво е точно за град Бургас.Желаната температура зимата ще е 22-24 градуса,лятото няма да се пуска много само в най-горещите дни защото лятото помещението си е хладно като цяло.Спрял съм се на следните машини:

    TOSHIBA RAS137SAV/SKV E3
    FUJITSU ASYG
    12LMCA/AOYG 12LMCA
    HITACHI
    RAK-35RPB/RAC-35WPB
    HITACHI RAK-35PEB/RAC-35WEB
    PANASONIC CS-RE 12QKE/CU-RE12QKE

    Кое е най-подходящо и ако ви се занимава да кажете предимствата на даденият модел пред другите.Може да предложите и други варианти които ви се струват подходящи


  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    3
    #2302

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте имам нужда от съвет за климатик . Помещението в което ще се монтира е хол 20кв.м. на 7 етаж с изложение изток ,дограма ПВЦ с К стъкло е 5,32кв.м. има външна изолация от фибран и вътрешна гипсокартон с вата .Намира се във Варна в кв.Чайка където през зимата от изток-североизток бая си подухва. Ще се използва за отопление , бюджет около 1500-1600лв. по възможност и да е по-икономичен. Засега съм се спрял на Panasonic KIT-E12 QKE ,но той ми е малко над бюджета ,Fujitsu ASYG 12LMCA , Daikin FTXB35C ,ако някой може да предложи нещо друго ще съм благодарен.

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2303

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от gos1 Виж публикацията
    Здравейте имам нужда от съвет за климатик . Помещението в което ще се монтира е хол 20кв.м. на 7 етаж с изложение изток ,дограма ПВЦ с К стъкло е 5,32кв.м. има външна изолация от фибран и вътрешна гипсокартон с вата .Намира се във Варна в кв.Чайка където през зимата от изток-североизток бая си подухва. Ще се използва за отопление , бюджет около 1500-1600лв. по възможност и да е по-икономичен. Засега съм се спрял на Panasonic KIT-E12 QKE ,но той ми е малко над бюджета ,Fujitsu ASYG 12LMCA , Daikin FTXB35C ,ако някой може да предложи нещо друго ще съм благодарен.
    този е в момента на изключително добра цена - D12CM Sirius Inverter V интелигентен климатик с Wi-Fi готовност от LG
    също можеш да погледнеш и TOSHIBA RAS-13N3AV2-E1/B13N3KV2-E1 но и този ще ти е над бюджета , или PANASONIC CS-E12PKEW/CU-E12PKE който се намира за 1549 лв с монтажа .
    gos1 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #2304

    Отговор: Избор на Климатик

    При мен нещата се промениха, в момента ,едното ми помещение ще е кухня
    15 квадрата другото , спалня 17 квадрата ще се търсят два отделни климатика нови или втора рака макс,енерго ефективни, главно за отопление, макс бюджет общ за двата е 2200лв - 1100 на стая,или както сметнете го разделете.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2305

    Отговор: Избор на Климатик

    2ра ръка колега, за нови няма как да станат нещата. От къде си?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #2306

    Отговор: Избор на Климатик

    От Варна съм даите оферти и предложения сайтове и линк към конкретни модели
    добавям и лексикона от преди на който не ми беше даден отговор

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - жилищнo в блoĸ
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? Щe ce пoлзвa глaвнo зимaтa зa oтoплeниe и пo -pядĸo лятoтo.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; 17 м2 спалня , и 16 м2 кухня,.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); пвc
    в) квадратура на прозорците;
    г) изложението на помещението; зaпaд
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 2pи eтaж
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; cпaлня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? в aпapтaмeнт
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Bapнa
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? пoнe 20-25 гpaдyca.
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? нe
    7. Има ли електрически уреди в помещението, в което ще се монтира климатизатора и какви? нямa ypeди caмo двe лeглa.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 2200лв за двата общо ,с приоритет е спалнята кухнята не е толкова важна.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? дo 25 зa oтoплeниe и 20 зa oxлaждaнe.
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението, показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор, свързан с геометрия и разположение на мебели. Hямaм възмoжнocт зa cxeмa. Имa caмo двe лeглa.

    а относно кухнята има маса и столове и хладник еднакво разположение са тъи като са 1 до друга,стаите.
    Този пост е редактиран от justify; 10-11-15 в 07:41. Причина: подреждане всяка точка на отделен нов

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2307

    Отговор: Избор на Климатик

    Две ей такива "бебенца" ще ти решат проблемчето идеално.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2308

    Re: Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mitnick Виж публикацията
    При мен нещата се промениха, в момента ,едното ми помещение ще е кухня
    15 квадрата другото , спалня 17 квадрата ще се търсят два отделни климатика нови или втора рака макс,енерго ефективни, главно за отопление, макс бюджет общ за двата е 2200лв - 1100 на стая,или както сметнете го разделете.
    най-добре нови
    Инверторен климатик Panasonic CS-RE09QKE/CU-RE09QKE 2014

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    63
    #2309

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Две ей такива "бебенца" ще ти решат проблемчето идеално.
    много ли ток харчи и колко струва че няма цена

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2310

    Отговор: Избор на Климатик

    Обади се и питай за цена. 50лв ти е тока за 2те машини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе