Страница 114 от 334 ПърваПърва ... 64104112113114115116124164 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1696

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Купувай Нокрията.
    Забрави ги тези 14ки с вътрешно на 9ка.
    Kasap одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #1697

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ще очакваме обратна връзка. Поздрави.
    sstoyanov_sz одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    1
    #1698

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз бих препоръчал Преносим климатик SANG MAC-07 CH. Може да се намери в големите търговски вериги. Изкльочително надежден и ефективен. Даже му замервах и разхода. Пада по 69 вата в режим на работа на охлаждане - направо като мегаинвертор. Малко му трака компресора като тръгва, ама иначе цепи мрака!

    П.п. сега го предлагаха някъде на промоция с безплатен монтаж.
    Този пост е редактиран от klitier; 11-07-17 в 23:55.
    Kasap одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1699

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от klitier Виж публикацията
    направо като мегаинвертор. Малко му трака компресора като тръгва, ама иначе цепи мрака!
    Перпетум мобиле направо! СОР 2,41 на отопление!
    Mega одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1700

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ... лично Император Акихито ползва такъв. Хай!

  7. SAP
    SAP е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    4
    #1701

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ако ще се охлаждате, САМО, наи вероятно ще ви върши чудесната работа, за която са ви казали. Ако искате и да се отоплявате с него, ще останете неприятно изненадан. добре е да споделите повече подробности за характеристиките на помещенията и какви са вашите очаквания от машината, за да може да получите сравнително достоверни насоки.
    Ще се използва предимно за охлаждане. Отоплението е на ТЕЦ, но мисля да го пускам като помощ на парното. Защо ще остана неприятно изненадан?
    Прикачвам JPG на помещението с примерно местоположение на климатика. Северозападно е изложението на апартамента, панелен с изолация и прозорци със стъклопакет "четири сезона".
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от SAP; 12-07-17 в 09:19.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    7
    #1702

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Какво значение има,въпроса е във вашата ситуация климатика да се справя перфектно.Не се лъжи по тези класове. Не е нисък клас.Ниският клас е lcc. По-смело,не се притеснявай,ако всичко е спазено,площ,параметри и монтаж ще си много доволен. Пиши отзиви за модела.Пък и в края на краищата ние да сме здрави.
    В крайна сметка от двата Daikin FTX35J3 и Fujitsu ASYG12LMCE, избрах Фуджицуто. Доволен съм, засега, пък дано да няма проблеми.
    Celeronix, necata2 и kokovox харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1703

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Добър вечер на всички,

    Имам въпрос към Вас.
    Стая (дневна с кухня) 32-35 кв. м. южно изложение във Варна. Последен етаж, плосък студен покрив (т. е. над плочата има XPS 6-7 см. над него замазка и отгоре хидроизолация) на стените EPS 7 см. прозореца е ... около 7 кв. м. във Варна.
    Трябва ми климатик, главно за охлаждане, тази люта зима се топлих с конвектор на Адакс 2000 вата (високия клас, не му помня името на модела) и при тези близо минус 20 градуса, които задържаха 40 дни, поддържаше температура около 20-22 градуса, което ме устройва. Обаче жегата мори много, планирам на отворена врата да охлаждам целия апартамент (още няколко стаи), там няма вариант за отделен климатик.
    Отидох при познат и ми предложи 2 варианта
    Fujitsu ASYG 14 - LMCBN (Нордик)
    Fuji Electric RSG 14 LMCA
    И двата щели да ми свършат работа, но по-добре бил нордик-а, което не ме бърка, разликата в цената е минимална и ако е по-добре съм съгласен.
    Удачни ли са тези модели, ако има нещо по-добро около тези пари - препоръчайте. Също ме интересува дали са шумни, търсих в гугъл, но не ми излиза нищо точно с тези символи на модела които написах горе. Продавача ми каза, че по-добро има, но вече е в друг ценови клас (над 3500 лв. ) което не е оправдано.

    Благодаря!

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1704

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ...ефективно охлаждането на цял апартамент с една машина е трудна задача. Търси 18ка (50ца) - Mitsubishi Heavy Industries 50ZS-S, Daikin FTX50GV, Toshiba Suzumi + 16.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1705

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Нещо е изтрещел народа, за охлаждане нордици, за отопление разни лайт версии....
    tolostoi, някакво мулти няма ли да ти е по удачно. Едно външно с 2..3 вътрешни.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1706

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Относно охлаждането, изхождам от стария апартамент. Там бяха 3 стаи и коридор, около 60 кв. Никаква изолация, панелка, в двете стаи бях сложил пвц дограма, но в кухнята не (западна) след обед като напечеше ... щото имаше и остъклена тераса ставаше 40+ градуса и охлаждах с отворени врати целият апартамент с една 12-ка на самсунг, от простите (не инвертор) и се се справяше супер. Това ми е базата за сравнение, тук в общия случай ще охлаждам дневната, коридора и спалнята, другите 2 стаи ... ще ги охлажда сина ми, като мине да отвори вратите и някой ги затвори след него. За това си мисля, че ще се справи, а и всеки който продава климатици, казва, че за охлаждане всичко ще ти свърши работа. От друга страна, като ще го слагам тоя климатик, ще е добре и да може да топли, ако се наложи. После ще се бия по кифлата, що не съм дал още 200-300 лв, които се явяват десетина процента от цялото.
    Относно другите стаи ... в едната може да се сложи, дори не е нужно да е мултисплит, делят с дневната една стена и обща тераса. Но другите са на северната страна, където монтажа е почти невъзможен, таваните имат скосове (мансарда) и достъпа е много труден, защото външните стени са калкан с други сгради и трябва да се влиза през скатния покрив, което глупост. А от тераста са доста далеч, и ще се чудя къде да крия тръбите.
    Ако този, който е предложен, не би се справил, бих купил и по мощен.
    Този пост е редактиран от tolostoi; 12-07-17 в 21:29.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1707

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Предложеният от теб климатик е с компактно вътрешно тяло, което от своя страна се превежда като повече веене, шум и съответно комфорта намалява.. Още повече, че възнамеряваш да охлаждаш и цял апартамент с него. Насочи си вниманието към по едрогабаритна машина, а защо не и втора употреба японка.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1708

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да си купи няколко вентилатора и ще си реши проблема.....

    Sent from my LG-G3 using Tapatalk
    emil vasilev одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1709

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Добър вечер на всички,

    Имам въпрос към Вас.
    Стая (дневна с кухня) 32-35 кв. м. южно изложение във Варна. Последен етаж, плосък студен покрив (т. е. над плочата има XPS 6-7 см. над него замазка и отгоре хидроизолация) на стените EPS 7 см. прозореца е ... около 7 кв. м. във Варна.
    Трябва ми климатик, главно за охлаждане, тази люта зима се топлих с конвектор на Адакс 2000 вата (високия клас, не му помня името на модела) и при тези близо минус 20 градуса, които задържаха 40 дни, поддържаше температура около 20-22 градуса, което ме устройва. Обаче жегата мори много, планирам на отворена врата да охлаждам целия апартамент (още няколко стаи), там няма вариант за отделен климатик.
    Отидох при познат и ми предложи 2 варианта
    Fujitsu ASYG 14 - LMCBN (Нордик)
    Fuji Electric RSG 14 LMCA
    И двата щели да ми свършат работа, но по-добре бил нордик-а, което не ме бърка, разликата в цената е минимална и ако е по-добре съм съгласен.
    Удачни ли са тези модели, ако има нещо по-добро около тези пари - препоръчайте. Също ме интересува дали са шумни, търсих в гугъл, но не ми излиза нищо точно с тези символи на модела които написах горе. Продавача ми каза, че по-добро има, но вече е в друг ценови клас (над 3500 лв. ) което не е оправдано.

    Благодаря!
    За това което искаш ти препоръчвам Panasonic 12-ка, стария модел(QKE). При мен се справя без усилия с охлаждането на 60+ квадрата, дори при външна околна t 44°. Работи незабележимо като конвектор, на тих режим не можеш да го чуеш и навсякъде е приятно хладно само от естествена конвекция. От началото на лятото до сега ми е навъртял 14 лева ток. Има и йонизиращ, дезодориращ ефект. Просто за охлаждане комфортът му е супер.
    mystikalrs одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1710

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Jack, непрекъснато ли работи или го спираш през ноща?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе