Страница 115 от 334 ПърваПърва ... 65105113114115116117125165 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,711 до 1,725 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1711

    Отговор: Избор на климатик 2017

    В големите жеги го оставям да работи до 1-2 часа през ноща, или до сутринта.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #1712

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Вземай LMCBN , компромисен вариант е това със целия апартамент, но за Варна като ти изкара влагата само ,такова облекчение ще почувстваш че....По нататък ако решиш винаги можеш да добавяш още клими.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    1
    #1713

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте колеги,нуждая се от професионален съвет за избор на климатик.Първо анкетата:
    1. Жилищен хол в панелен апартамент
    2.Ще се използва само за отопление
    3.Хол южно изложение,21 кв.м.,първи етаж (над гаражи),пвц дограма,стъклопакет четири сезона.
    4.Стара Загора
    5.Желана температура-поне 21-23 градуса
    6.Стаята е вътрешна,само една външна (южна) стена.Изолация на стените няма,тавана е със стиропор.
    7.Други уреди-телевизор,компютър
    8.Сумата е около 1500-1700 лв
    9.Най-студените дни са до около -20-25 градуса,но не повече от 10 в сезона.Ще се отоплява основно през деня,нощите евентуално ще се намалява до 15-16 градуса.Основно търся икономичност и стабилна работа.Засега съм се спрял на тези два модела,но нямам нищо против и други предложения.

    Daikin FTXP35K3 / RXP35K3
    Fujitsu ASYG 12LUCA

    Благодаря предварително!

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #1714

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Втория модел....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    gm67 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    63
    #1715

    Отговор: Избор на климатик 2017

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    Цяло сезонно позлване (охлаждане и отопление).
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    15,5 кв.м, 38 кубични метра
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    ПВЦ, енержи сейвър.
    в) квадратура на прозорците;
    2,5 кв.м.
    г) изложението на помещението;
    ЮГ
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)?
    етаж 4 от 10
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    Детска стая
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    гр. Шумен
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    22-24 зюимата и 27-28 лятото
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    Има една външна стена, с външна изолация 10 см и гипсокартон отвътре на всички стени и тавана.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    Телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    1700-1800 лв (но при разумен довод може да се увеличи без проблеми)
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    ? до колкото са температурите. Имам конвектори и духалки при нужда да се помага на климатика, но приоритетно само климатика ще се използва.
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Мисля да сложа климатика над леглата. Мебелите са доло горе така (беплатна версия е и е ограничена)


    Ако може да помогните с конкретен модел от всяка марка и на кой вие бихте се спрели. Спрял съм се на следните марки : General Fujitsu, Toshiba, Mitsubishi Heavy Industries, Panasonic.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1716

    Re: Избор на климатик 2017

    Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #1717

    Отговор: Re: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC
    Въпросният модел има ли функция за изсушаване на вътрешното тяло след охлаждане !?

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    4
    #1718

    Отговор: Re: Избор на климатик 2017

    Здравейте,

    Предстои ми вземането на решение какъв климатик да си купя за моя дом. Разгледах доста от постовете в теманта, но честно казано малко се обърках затова реших да пиша , за да мога да получа максимално адекватни предложения. Става въпрос за жилищно помещение(дневна с кухня с диван маса + кухненски уреди) 4 от 5 етажа, южно изложение, квадратура 20 кв.м., 52 куб.м. Терасата прилежаща към стаята е усвоена. Има изолация на външната стена 5см фибран. В стаята има голям френски прозорец (220 x 280) и врата към тераса. Дограмата е ПВЦ със енерджи стъклопакет. Жилището е във Варна температурите варират до 40 градуса през лятото и -15 зимата. Основен приоритет е отоплението. Климатика ще бъде единствен отоплителен уред през зимата и искам температурата в помещението да бъде равномерна( а не топло 1 метър над земята а пък краката ми да замръзват). Ще се използва и за охлаждане, но в умерени граници(23-26 градуса). Предпочитам да бъде възможно най-тих и надежден Предвидения бюджет е около 2000 лева, може и малко повече ако се налага. Предварително благодаря за отделеното внимание.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1719

    Re: Избор на климатик 2017

    Gеneral 12 ltca
    Доста добра и балансирана машина цена качество от високия клас на марката

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    63
    #1720

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря на колегата mystikalrs
    Други предложения?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1721

    Отговор: Re: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от rvelikov Виж публикацията
    Здравейте,

    Предстои ми вземането на решение какъв климатик да си купя за моя дом. Разгледах доста от постовете в теманта, но честно казано малко се обърках затова реших да пиша , за да мога да получа максимално адекватни предложения. Става въпрос за жилищно помещение(дневна с кухня с диван маса + кухненски уреди) 4 от 5 етажа, южно изложение, квадратура 20 кв.м., 52 куб.м. Терасата прилежаща към стаята е усвоена. Има изолация на външната стена 5см фибран. В стаята има голям френски прозорец (220 x 280) и врата към тераса. Дограмата е ПВЦ със енерджи стъклопакет. Жилището е във Варна температурите варират до 40 градуса през лятото и -15 зимата. Основен приоритет е отоплението. Климатика ще бъде единствен отоплителен уред през зимата и искам температурата в помещението да бъде равномерна( а не топло 1 метър над земята а пък краката ми да замръзват). Ще се използва и за охлаждане, но в умерени граници(23-26 градуса). Предпочитам да бъде възможно най-тих и надежден Предвидения бюджет е около 2000 лева, може и малко повече ако се налага. Предварително благодаря за отделеното внимание.
    Това оранжевото зависи от изолацията ти. Усвоената тераса може да е проблем ако нямаш изолация в пода/тавана и отдолу/отгоре не са усвоени терасите. При мен е точно така, пода на усвоената тераса в кухнята ми зимата е 14 градуса, а въздуха 24 градуса. Спалнята ми е северна, външна, отдолу не се отоплява, отгоре е покрив, има изолация на стени и таван. Въпреки че поддържах 25 градуса общото усещане беше студено. Пода 16-18 градуса, завивките преди лягане бяха ледени. Изкъртих подовата замазка и вместо нея положих 4см фибран, 0.5см подложка за ламинат и 1.2см ламинат, махнах старата изолация ЕПС и сложих 10см вата на стените и тавана, махнах старата не-знам-колко-камерна пвц дограма и сложих троен стъклопакет К-Енерджи 5см, с 9см дебела 6 камерна пвц дограма. След този ремонт стана много топло, а ремонта си го биваше като труд и цена колкото 3 скъпи климатика.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1722

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Винаги е по-добре да се инвестира в инфраструктура (изолация, дограми, стъклопакети, качествено строителство и т.н.) вместо в скъпи електрически уреди.

    На първо място трябва да се оправят горепосочените неща и след това да се мисли за самото отопление, а не обратното.
    Viking72 одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    4
    #1723

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Помещението е след основен ремонт. Усвоената тераса има 5 см. фибран отвън и 5 на тавана. Пода е с естествен паркет. Дограмата е нова(на 6 месеца) ПВЦ мисля че е 5 камерна с двоен стъклопакет енерджи. Терасата под мен също е усвоена, така че повечето неща по инфраструктурата мисля че са направени, остава да се вземе решение, какъв климатик ще ми свърши работа(затова искам по-висок клас), защото и аз съм наясно, че въпреки всичко заради усвоената тераса ще има загуби.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    2
    #1724

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, нуждая се от вашият професионален опит за покупка на климатик.

    Жилище в 3-етажна тухлена кооперация, старо строителство - етаж 2-ри.Няма изолация .Дограмата е дървена, само сменен вратопрозорец към балкона на хола с ПВЦ.Като цяло апартамента е топъл.Комшиите над нас и под нас отопляват.До сега го отоплявахме с една камина на дърва,(6-7 кубика за сезона) поставена в трапезарията.Като цяло обичаме да ни е топло, но спим на хладно.
    Ориентирахме се към към двойно по-голям за да можем да отваряме към спалните. Ще използваме климатика за охлаждане и отопление.Останалите подробности са на скицата
    Ето моделите на които се спряхме съвсем непрофесионално, искаме да бъде хиперинвертор :

    Климатик Mitsubishi Electric MSZ FH50VE/MUZ FH50VE

    Климатик Fujitsu AWYZ18LB/ AOYZ18LB NOCRIA

    https://www.emag.bg/klimatik-mitsubishi-msz-hj60-invertoren-21000-btu-klas-a-filtyr-protiv-prah-funkcija-econo-cool-ezhednevno-programirane-samopochistvane-auto-restart-bjal-msz-hj60-muz-hj60/pd/D7WBZYBBM/


    Схема на помещенията :




    Бюджет до 3000 лв. Приемам всякакви предложения и марки стига да са стабилни и да може да се разчита на тях, тъй като в жилището друго отопление няма да имаме.Забравих да добавя,че живея в Балкана , гр,Дряново...Дряновски манастир.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от gogost; 14-07-17 в 18:51.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    37
    #1725

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Тва баце с един климатик не знам как ще го отоплиш ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе