Страница 130 от 334 ПърваПърва ... 80120128129130131132140180 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,936 до 1,950 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1936

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Тук ли пак да почваме?
    И как точно да стане диагностиката, цял ден работи без да изключва и вечерта почва on/off. До тук добре, стоплила стаята. Сутринта или преди обяд пак заработва без да изключва. Станаха почти 24часа. Ще се чака една седмица да направи дефрост за да се форсира после на 2kW. Или да се дебне външна +10...+12 за да се види как при задание 20 компресор работи турбина на вътрешното не, и така цял ден, че даже и on/off го подкарва без да пуска турбината. А харчи 150...190 W.
    И какво като се установи, че пуска турбината на 40..42° на топлообменника вместо на 28..30. И какво ще се направи?
    Писали са ми и други потребители, че и техните 6-ци работят по същият начин. Ако е в хол или офис едвали ще се натрапва.
    П.П.
    Може де се редактира поста от имащите право, не е по темата, но заради dodo го писах.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1937

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Изборът ми е направен.Собразих се с препоръките на Александър.
    Малко OFF : Toва с партидите може да са наистина градски легенди,както и да е,не му отдавам много тежест.По ме озадачава изказването на Господин dodo_pv който охарактеризира цитираните от мен в по горния ми пост клими като " нисък" клас.
    След като клими със средна цена + монтаж (1350/1400 лв.) се класифицират като " нисък" клас,то какъв клас би трябвало да бъдат дузините Кариери,Sang-ове,NEO-та,Treo-та,Cozy-та,Lomo-та, и т.н да не изброявам ,чиято цена с монтажа е в границите на 600-850 лева или де факто кажи речи наполовината на цитираните от мен ? Те са сигурно някакви низши (плебейски) модели ?
    Това, че си се съобразил с Александър означава, че няма да имаш проблеми както с климатизацията на помещенията, така и с поддръжката. При ниския и донякъде среден клас машини, партидите нямат особено значение. Това, към какъв клас спада определена машина, се определя от производителя и само донякъде влияе на цената. Особено на дребно, която ти цитираш. Високостенните модели на MHI са три, като основният им клас ZMP се определя като нисък. ZS серията, за простота, определяме като среден клас и ZMX - като висок. При Фуджицу, както и при някои други производители, нюансите са повече от три, което позволява повече волности. LLCC и LMCA са ниско долу в класацията на производителя. Попитай Александър какви и къде точно се позиционират дузините Кариери,Sang-ове,NEO-та,Treo-та,Cozy-та,Lomo-та и т.н в границите на 600-850 лева, защото аз не съм се интересувал, но доколкото съм чувал, те не топлели добре в студено време

  4. odo
    odo е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    2
    #1938

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Предстои ми купуване на климатици за апартамент ново строителство в Пловдив. Всекидневна - 24м2, спалня 1 - 13м2, спалня 2 - 11м2. Височина на тавана 2.6м.
    Приготвил съм около 1700лв. за големия и по 1400лв. за малките. В спалните тишината е задължителна.
    Моля за вашите съвети. Приемам и "рекламни" съвети от Пловдив.

    Поздрави.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1939

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Зависи от етаж, изолации и дограми, но в общи линии погледнете
    MHI 35zs-s за хола
    2x MHI 20zs-s за спалните.
    ronnie72, corsairman01, KI_YOOU и 1 други харесват това.

  6. odo
    odo е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    2
    #1940

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Зависи от етаж, изолации и дограми, но в общи линии погледнете
    MHI 35zs-s за хола
    2x MHI 20zs-s за спалните.
    Благодаря за отговора.
    Очевидно добра изолация и дограма, 3 етаж, изток/юг.
    Моделите, които предлагаш изглеждат добре, но тъй като са нови, дали има някакви реални впечатления от тях?
    Погледнах в раздела на MHI и в някой от последните постове коментираха шум при най-ниската степен на вентилатора.
    А особено за спалните комфортът ми е важен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    63
    #1941

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от odo Виж публикацията
    Благодаря за отговора.
    Очевидно добра изолация и дограма, 3 етаж, изток/юг.
    Моделите, които предлагаш изглеждат добре, но тъй като са нови, дали има някакви реални впечатления от тях?
    Погледнах в раздела на MHI и в някой от последните постове коментираха шум при най-ниската степен на вентилатора.
    А особено за спалните комфортът ми е важен.
    Моя ще го монтират другата седмица, изчакай седмица и ще ти кажа моето мнение.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1942

    Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от odo Виж публикацията
    Благодаря за отговора.
    Очевидно добра изолация и дограма, 3 етаж, изток/юг.
    Моделите, които предлагаш изглеждат добре, но тъй като са нови, дали има някакви реални впечатления от тях?
    Погледнах в раздела на MHI и в някой от последните постове коментираха шум при най-ниската степен на вентилатора.
    А особено за спалните комфортът ми е важен.
    Не знам за ZS, но ZSX-а вкъщи не се разбира, че работи на първите две степени на турбината, а е 60-ка. Вярно, че е по-висок клас, но не вярвам и премиума да не е от най-тихите машини. Все пак ще е добре и притежателите на такива да споделят.
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-07-17 в 14:46.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    1
    #1943

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, решихме най - накрая да си купим климатици. Искаме такива, които да са ефективни и да плащаме възможно най-малко ток. Та ето и отговорите;
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - жилище
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - предимно за отопление, ама няма да откажем и охлаждане.
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - две малки спални по 10 м2, хол, дневна и спалня /3 в 1/ - 25м2. Спалните са изолирани с PVC дограма. Външната стена на хола е изцяло с остъклена тераса. фВисочина 2.60. Първи етаж. Има изолация на пода.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - Варна
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 20-22 градуса- лято и 22 гр. през зимата
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? в хола - хладилник, фризер, микровълнова,ТВ, пералня, съдомиялна
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 4 000 лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? -20 градуса - зима, +30 лято??
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    2
    #1944

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!
    Имаме хранителен магазин в гр. Бургас, който е със следните характеристики: 31 кв. м, височина на тавана 2.8 м, 10 кв. м остъклена стена с единично стъкло, алуминиева дограма, изложение изток-север, 6 хладилни витрини. Трябва ни климатик за целогодишно ползване. Свързах се с няколко местни фирми, които ми изпратиха оферти. Като марки, които отговарят на нашия бюджет, ни предложиха Chigo, Aux, Gree, TCL, Cooper&Hunter и Finlux, мога да посоча конкретни модели, ако трябва. Проблемът е, че едни от тях ни предлагат 18-ки, втори 22-ки, трети 24-ки и от това идва объркването ни. Та 18, 22 или 24 е въпросът?
    Този пост е редактиран от Avers; 27-07-17 в 18:17.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1945

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не знам за ZS, но ZSX-а вкъщи не се разбира, че работи на първите две степени на турбината, а е 60-ка. Вярно, че е по-висок клас, но не вярвам и премиума да не е от най-тихите машини. Все пак ще е добре и притежателите на такива да споделят.
    На книга ZS е по-тих от ZSX
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #1946

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Между другото наистина ZSX е доста тих,преди 2 месеца си взех 18-ка и шума започва от 3 степен и пак не е дразнещ,според мен обезшумяването идва от малкото съпротивление на излизащия въздух от огрооомната ламела на климатика.Иначе в спалнята е ZS-S но е 20-ка и е адски и тих и той,доволен съм и от двата модела,но пилците ще се броят зимата,тогава ще е интересно особено ако зимата е студена
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1947

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ще следя темата и аз продължавам да търся за детска 12 кв с доста мебели.
    така или иначе слагането ще е някъде след месец ( сега е сезона на отпуските )
    освен тишина търся и екстри като йонизация и пречистване на въздуха за бебока.
    Като опция ми предложиха етерния 7 ца

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1948

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Avers Виж публикацията
    Здравейте!
    Имаме хранителен магазин в гр. Бургас, който е със следните характеристики: 31 кв. м, височина на тавана 2.8 м, 10 кв. м остъклена стена с единично стъкло, алуминиева дограма, изложение изток-север, 6 хладилни витрини. Трябва ни климатик за целогодишно ползване. Свързах се с няколко местни фирми, които ми изпратиха оферти. Като марки, които отговарят на нашия бюджет, ни предложиха Chigo, Aux, Gree, TCL, Cooper&Hunter и Finlux, мога да посоча конкретни модели, ако трябва. Проблемът е, че едни от тях ни предлагат 18-ки, втори 22-ки, трети 24-ки и от това идва объркването ни. Та 18, 22 или 24 е въпросът?
    За магазин, най-големият който влиза в бюджета! Тя вратата 50% е отворена.

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Mega и rosswen харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #1949

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте ,
    какво ви е мнението за Фуджитсу ASYB12LDC, климатика е използван 3-4 години според продавача . Дават ми го на цената на нов LMCA. Искам да го сложа в хол 21 кв. Сега сме с К2У но баща ми е болен и все му е студено.Можете ли да ми кажете колко отдава LDC при отрицателни температури, и въобще заслужава ли си.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1950

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Отоплителна мощност при 0°C: 3936 W (max. 5280 W)
    Отоплителна мощност при - 7°C: 3120W (max. 4224 W)
    Отоплителна мощност при - 10°C: 2784W (max. 3744 W)
    Отоплителна мощност при - 15°C: 2064W (max. 2880 W)
    necata2 и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе