Страница 128 от 334 ПърваПърва ... 78118126127128129130138178 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1906

    Отговор: Избор на климатик 2017

    чл. 3. Избягвaйтe дa пишeтe извън диcĸycиятa ("извън тeмaтa" cъдъpжaниe) в cepиoзнa тeмa или aĸo пишeтe гo мapĸиpaйтe ĸaтo тaĸoвa c "//Извън тeмaтa" и cин цвят. Дoпycĸaт ce дo 2 (двe) "Извън тeмaтa" изĸaзвaния, зa дa нe ce пpeвpъщa тeмaтa в гoвopилня.

    Запознат ли сте с правилата на форума?

    Този пост е редактиран от Aleksandars; 23-07-17 в 21:01.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    35
    #1907

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Спрял съм се на три модела климатици:
    Fujitsu ASYA12LGC
    Fujitsu asyg12lmce
    Fujitsu asyg 12lmca
    И трите модела са със сходни показатели, даже първия е с повече мощност на топлоотдаване, но е по-стар модел.
    Трябва ми за стая 59куб.метра, със изолация 5см.неопор, две външни стени, с ПВЦ прозорци 6,5кв.м.Изолация на таван 2см. и на под 2см.
    Благодаря за отговорите!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1908

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Valko Draganov Виж публикацията
    Здравейте,
    Спрял съм се на три модела климатици:
    Fujitsu ASYA12LGC
    Fujitsu asyg12lmce
    Fujitsu asyg 12lmca
    И трите модела са със сходни показатели, даже първия е с повече мощност на топлоотдаване, но е по-стар модел.
    Трябва ми за стая 59куб.метра, със изолация 5см.неопор, две външни стени, с ПВЦ прозорци 6,5кв.м.Изолация на таван 2см. и на под 2см.
    Благодаря за отговорите!
    Първия , ако можеш да го намериш . Ако не можеш , втория или третия , които ти по-харесва като дизайн ,

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1909

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Извън темата!
    Никога не съм препоръчвал климатици,а съм искал мнение.Сигурно е имало защо?!

    Е това беше последният ми пост!
    Някой ,ако ИМА въпрос на лично!
    Този пост е редактиран от Viking72; 23-07-17 в 21:09.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #1910

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте! Тези дни ще поръчвам климатизатор за кухня - 16м2, външна топлоизолация 10см ,вътрешна на стените фибран ,таван с каменна вата и термо боя ,западно изложение с една външна стена, етаж 3 ,гр.Видин. Температура на отопление 20-22градуса, ще се отваря и към коридора чат-пат, ще се купува 12/13'.
    Прочетох всичките 1хх+ страници от темата , но въпреки това първи фаворит ми е климатизатора, който още не е презимувал и няма зимни отзиви от работата му - Шорай 13'. Притесненията ми главно са от по-лекото със 6кг външно тяло в сравнение с предшественика му -Сузуми+ , на какво се дължи и защо ? С какъв компресор е 13' и с какъв топлообменник е?
    Или да не си направя експерименти и да се спря на изпитаните във времето 12' LMCA/E ?

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    9
    #1911

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, искам да си купя климатик за хола и не съм съвсем сигурен кой е подходящ. Ще съм благодарен, ако споделите мнение. Основно ми е важно климатика да е тих. За другите детайли, моля вижте отговорите на въпросите долу:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Жилищно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    За охлаждане и отопление (приоритетно е охлаждането)

    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    45кв, дограмата е PVC, двоен стъктопакет около 7кв прозорци, югозапад (основно запад), 6ти (последен) етаж, помещението е хол на апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    София, Овча купел

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    Лято - 23 градуса; зима - 23-25 градуса

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    Стандартна изолация

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    В другия край на помещението има кухнески бокс с уреди (разстоянието е около 7-8 метра от климатика до уредите

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    Около 3,000 лева

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    До каквито температури стигнат в София

    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Нямам за съжаление. Като цяло е като правоъгълник - 9 на 5 метра

    Много благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1912

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Вариант 1: General Fujitsu ASHG24LFCC Energy Plus 2, Mitsubishi Heavy Industries SRK63ZR-S~SRC63ZR-S Diamond, Hitachi RAK-60PPA/RAC-60WPA Performance, Toshiba RAS-B22N3KV2-E1 Suzumi Plus, Gree GWH24QE-K3DNC2G (LCLH) LOMO Regular
    Вариант 2: General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White - 2 бр., Toshiba RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi Plus - 2 бр., Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC Performance - 2 бр., Gree GWH12TB-S3DNA1D (LCLH) Hansol - 2 бр.
    Определено, втория вариант е по добър избор....

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1913

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от danko69 Виж публикацията
    Привет. Решил съм да отоплявам помощение с 25 квадрата с климатик тази зима и съм се колебая между дайкин и мицубиши. Аз съм от СЗ България и температурите стигат до - 25. Кой бихте ме посъветвали да взема. Става дума за климатици 12.
    Бюджет?

    Ето ти няколко модела, които би трябвало да ти свършат работа и да те топлят при екстремно ниски температури.
    Gree U-Crown 12
    Мицубиши FH35VE
    Мицубиши 35zs-s
    Lg H12 AL
    Panasonic QE12NKE
    Fujitsu ASYG14LMCB (-30)
    Fujitsu14 Nocria
    Fujitsu 12 LTCA

    За дайкин не знам, нека някой специалист по дайкините да ти предложи модел.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    9
    #1914

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Доста бърз отговор, много благодаря !!!

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1915

    Отговор: Избор на климатик 2017

    stanislav77, Shorai е на фреон R32, от там и по-лекото външно тяло, при запазване на сходни характеристики. Това са новите тенденции. От нищо да се прави нещо. Като цяло е нова машина и не се знае какво ще излезне от модела. За зимна машина, аз бих погледнал високия клас на марките.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1916

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Сашо,ако трябва ми изтрийте поста.
    Работата ми е свързана с производство на енергия!
    Мога да изчисля топлозагуби и необходима мощност за всяко помещение
    .
    Има безумни предложения.
    Поне от това разбирам!
    Нищо,че питам за климатик.
    Чудех се дали да пиша?
    Защото ме нападнахте ,че съм имал постове,за кратко време.
    А,за климите е ваше решение,защото лично мен ме интересува надеждност.

    Не знам,за общите приказки????
    Но,когато съм имал възможност-винаги съм помагал-това,което е зависило от мен.

    Поста,може да се изтрие,защото няма нищо общо с темата.
    Също така,наруших и правилата на форума !
    Този пост е редактиран от Viking72; 24-07-17 в 07:31.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #1917

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Направи ми впечатление че Викинга може и да не е капацитет в избора и препоръчването на климатици, но поне се опитва да даде някакво мнение изхождайки от може би и малкия си опит, когато капацитетите във форума не дават съвет. Пример е по-предният ми пост. Не адвокатствам на никой, но така изглеждат нещата. Вярно е че никой не е длъжен на никой в този форум, но защо тогава го има и какъв е интереса на поддържащите го?
    Успешна седмица на всички!.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #1918

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте ! Търси се климатик за спалня намираща се във Варна , 22кв.м. , 66куб.м. (височината е 3 метра) , старо строителство , зидовете са 50см тухли единички , само 4см външна изолация . Изложение изток и юг , един прозорец 3кв.м на изток , и два прозореца по 3кв.м. на юг . Някаква рехау дограма със обикновен стъклопакет. Ролетни щори на прозорците. Планува се поставяне на 10см каменна вата на тавана, и 5см. на двете външни стени.
    Зимата целта ще е 24 градуса , лятото пак толкова. Съседи отгоре и отдолу.
    До сега от прочетеното прецених , че Daiseikai 8 серия 13-ка би ми свършил работа , но искам да чуя и мнения на професионалисти за други модели и дали тошибата е подходяща.
    Основно ме притеснява голямата височина при отоплението и дали да е на изток или на юг външното тяло при положение , че приоритет ще е отоплението.
    Този пост е редактиран от NikolOB; 24-07-17 в 18:34.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1919

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Dodo , Aleksander I Viking ако може съвет за малката спалня/ детска .
    Може и на лично да не преча с моите питания на другите.
    До колко разбрах Александър се занимава с клими и ако може да ме посъветва и евентуално сложи клима ще съм Благодарен.
    Също така ми трябва профилактика на 3 те Fuji та в офиса .Някакви цени и възможност?
    Благодаря!
    П.С.
    незнам дали ще се прочете в другата тема та да питам и тук
    новия Диамант на МХИ добре ли е ? За 7 ца става въпрос

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1920

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Добре си се ориентирал , заложи на ...... и няма да имаш проблеми . Още повече сте и от един град .

    Рекламата на лични!
    Този пост е редактиран от avenger; 25-07-17 в 18:23.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе