Страница 167 от 334 ПърваПърва ... 117157165166167168169177217 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,491 до 2,505 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #2491

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Как да го тълкувам това за качеството надеждността и комфорта ? Това, че Дайкина е базов модел, означава ли, че не си заслужава , в интерес на истината отидох да купувам Фуджитсуто, но случайно видях изложен и този и ме поблазни това, че съм чел тук само хубави отзиви за японските модели и се разколебах , в къщи и на спокойствие им съпоставях данните горе-долу са на кантар . Искам машината да е икономична надеждна и тиха , където се вика да я пусна и да забравя за нея .
    Този пост е редактиран от avenger; 29-08-17 в 18:25.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2492

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Мое лично мнение е, че машините правени за японския пазар се правят от по-качествени материали, с по-добра сглобка и по-добър софтуер. Всичко това определя надеждност и комфорт. Разбира се има и други фактори-избор на правилна машина за помещението, монтаж и др. Не мога да те посъветвам за конкретните машини, защото не ги познавам. Имам японски климатици и съм много доволен. Хората, които имат тези Фуджита сигурно също са доволни. Както беше казано-"Мойто най-убаво". Разпитай някой собственик на тези модели Фуджи, прочети още малко и ще ти се изясни. Трудно се прави избор между 2 хубави машини!
    necata2 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    25
    #2493

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте.
    След доста лутане из магазините и четене тук се колебая между тези три модела LG DM18RP vs DAIKIN FTX50GV vs MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 50ZS-S. Става въпрос кой ще е най-надеждният вариант от тези и ще ни топли най-добре. Стаята е кухненски бокс със трапезария и всекидневна в едно, което прави 35 квадрата и 91 куб.м с прозорци 10,5 кв.м. и западно изложение, блокът се санира и ще е с изолация 8см. LG е нов модел, който хвалят доста по фирмите, но за мен е нов и неизпитан. Търсих теми за него, но за подобен модел прочетох, че имали голяма гаранция , но на компресора, иначе платките им заминавали бързо, за Daikin-a видях тема в който е заприличал на снежен човек, за Mitshibishito не намерих също за този модел. Вратата към коридора ще я държим отворена. (В спалнята ще има друг климатик, а неговата врата води към същия този коридор и там вратата също ще е отворена). Интересува ни да е НАДЕЖДЕН и да ни е ТОПЛО, а не да мръзнем зимата. Тук често падат температурите до -10, -15 градуса и не знам при тези стойности, кой запазва най-добри показатели и не си губи голяма част от мощността. Ако се сещате за по-добър вариант , бюджетът е около 2200лв. Имам малко съмнение дали мацката от магазина, докато е записвала модела на Mitsubishito не го е объркала с SRK/SRC 50ZM-S, защото в сайта им е посочен този модел.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #2494

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от d_alexiev Виж публикацията
    Здравейте.
    След доста лутане из магазините и четене тук се колебая между тези три модела LG DM18RP vs DAIKIN FTX50GV vs MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 50ZS-S. Става въпрос кой ще е най-надеждният вариант от тези и ще ни топли най-добре. Стаята е кухненски бокс със трапезария и всекидневна в едно, което прави 35 квадрата и 91 куб.м с прозорци 10,5 кв.м. и западно изложение, блокът се санира и ще е с изолация 8см. LG е нов модел, който хвалят доста по фирмите, но за мен е нов и неизпитан. Търсих теми за него, но за подобен модел прочетох, че имали голяма гаранция , но на компресора, иначе платките им заминавали бързо, за Daikin-a видях тема в който е заприличал на снежен човек, за Mitshibishito не намерих също за този модел. Вратата към коридора ще я държим отворена. (В спалнята ще има друг климатик, а неговата врата води към същия този коридор и там вратата също ще е отворена). Интересува ни да е НАДЕЖДЕН и да ни е ТОПЛО, а не да мръзнем зимата. Тук често падат температурите до -10, -15 градуса и не знам при тези стойности, кой запазва най-добри показатели и не си губи голяма част от мощността. Ако се сещате за по-добър вариант , бюджетът е около 2200лв. Имам малко съмнение дали мацката от магазина, докато е записвала модела на Mitsubishito не го е объркала с SRK/SRC 50ZM-S, защото в сайта им е посочен този модел.
    1+ за Дайкина , най- мощен и най евтин от трите . Доказал се като топлещ и безпроблемен през годините , а на буца лед може да стане всеки климатик независимо от марката и модела.
    Jack Krauser одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2495

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от d_alexiev Виж публикацията
    Здравейте.
    След доста лутане из магазините и четене тук се колебая между тези три модела LG DM18RP vs DAIKIN FTX50GV vs MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 50ZS-S. Става въпрос кой ще е най-надеждният вариант от тези и ще ни топли най-добре. Стаята е кухненски бокс със трапезария и всекидневна в едно, което прави 35 квадрата и 91 куб.м с прозорци 10,5 кв.м. и западно изложение, блокът се санира и ще е с изолация 8см. LG е нов модел, който хвалят доста по фирмите, но за мен е нов и неизпитан. Търсих теми за него, но за подобен модел прочетох, че имали голяма гаранция , но на компресора, иначе платките им заминавали бързо, за Daikin-a видях тема в който е заприличал на снежен човек, за Mitshibishito не намерих също за този модел. Вратата към коридора ще я държим отворена. (В спалнята ще има друг климатик, а неговата врата води към същия този коридор и там вратата също ще е отворена). Интересува ни да е НАДЕЖДЕН и да ни е ТОПЛО, а не да мръзнем зимата. Тук често падат температурите до -10, -15 градуса и не знам при тези стойности, кой запазва най-добри показатели и не си губи голяма част от мощността. Ако се сещате за по-добър вариант , бюджетът е около 2200лв. Имам малко съмнение дали мацката от магазина, докато е записвала модела на Mitsubishito не го е объркала с SRK/SRC 50ZM-S, защото в сайта им е посочен този модел.
    Без да съм специалист .
    Може да видиш и Fuji Nocria.....имам го в доста по-голям хол на къща и мога да кажа ,че е животно!
    Много топли и е икономичен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2496

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Без да съм специалист .
    Може да видиш и Fuji Nocria.....имам го в доста по-голям хол на къща и мога да кажа ,че е животно!
    Много топли и е икономичен.
    Или по-скоро Fujitsu 18LFCA, доколкото знам Нокрия е почти невъзможно да се намери вече.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2497

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Вероятно си прав!

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2498

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Или по-скоро Fujitsu 18LFCA, доколкото знам Нокрия е почти невъзможно да се намери вече.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    В два сайта го предлагат на цена от 2500 лева. Направи запитване в сайта и си вземи решение.
    Този пост е редактиран от avenger; 30-08-17 в 19:06.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2499

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tnaydenov Виж публикацията
    Избор между Daikin Ururo Sarara и Fujitsu NOCRIA X
    Консултирах се с доверена фирма но все още се двоумя ...
    Конкретните модели са:

    - Daikin, FTXZ35N - URURU SARARA
    - General-Fujitsu, ASHG12KXCA NOCRIA X

    Ще се ползват най-вече за отопление на хол (28 м2) и коридор (11 м2) - 2.65 м височина на тавана.
    Зградата е ново строителство (тухла) с добра изолация и съседи от горе и долу, изложеие северо-изток северо-запад, гр. София. Жената е зиморничева

    Като гледам по цена, екстри, параметри/разход и произход (и двата произведени в Япония) са идентичн.
    Доколкото разбрах NOCRIA'та има доста повече запас в режим отопление?

    Пред тези двата, аз бих предпочел Fujitsu AS-X45C2 Nocria. Цената е по-ниска, а възможностите по- големи!
    Този пост е редактиран от avenger; 30-08-17 в 19:06.
    Aleksandars, chany, rosswen и 1 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2500

    Отговор: Избор на климатик 2017

    DEKOM | FUJITSU | AWYZ14LBC NOCRIA | Климатик
    ето тук го има за 2300
    toto4ev одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2501

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Пред тези двата, аз бих предпочел Fujitsu AS-X45C2 Nocria. Цената е по ниска, а възможностите по големи!
    Най- ниската му цена е 3800 лева.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    DEKOM | FUJITSU | AWYZ14LBC NOCRIA | Климатик
    ето тук го има за 2300
    Направо го краде на тази цена.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2502

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Най- ниската му цена е 3800 лева.

    - - - - - - - - - -


    Направо го краде на тази цена.
    Значи за мен е подарък ,защото ми излезе под 2К с монтажа преди година хихихи
    а новата нокрия Х се намира за около 3000 лв

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2503

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Значи за мен е подарък ,защото ми излезе под 2К с монтажа преди година хихихи
    а новата нокрия Х се намира за около 3000 лв
    Явно е така.Може би аз на гледам където трябва.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2504

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tnaydenov Виж публикацията
    Избор между Daikin Ururo Sarara и Fujitsu NOCRIA X
    Консултирах се с доверена фирма но все още се двоумя ...
    Конкретните модели са:

    - Daikin, FTXZ35N - URURU SARARA
    - General-Fujitsu, ASHG12KXCA NOCRIA X

    Ще се ползват най-вече за отопление на хол (28 м2) и коридор (11 м2) - 2.65 м височина на тавана.
    Зградата е ново строителство (тухла) с добра изолация и съседи от горе и долу, изложеие северо-изток северо-запад, гр. София. Жената е зиморничева

    Като гледам по цена, екстри, параметри/разход и произход (и двата произведени в Япония) са идентичн.
    Доколкото разбрах NOCRIA'та има доста повече запас в режим отопление?

    За зиморничав жена това не изглежда лошо!
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...e-zseries-r32/
    Спецовете да кажат дали го бива!

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2505

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    За зиморничав жена това не изглежда лошо!
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...e-zseries-r32/
    Спецовете да кажат дали го бива!
    Да супер е,но хонорара е около 2200 лева.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе