Страница 166 от 334 ПърваПърва ... 116156164165166167168176216 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,476 до 2,490 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2476

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Divi Виж публикацията
    Здравейте, колеги! Имам един въпрос, може и да е обсъждан вече. Изчетох първите 50 страници от темата, но не ми достига търпение за останалите 115 :-) И така - предстои ми да сменям сегашния ми климатик с нов. Важно ми е да топли надеждно, единствено отопление ми е, ако не броим духалката. Няма да ви занимавам с квадратури и изолации, нужната мощност е ясна, така наречената 18-ка върши работа. Колебанието ми е между два конкретни модела, отговарящи на бюджета (2000 с монтажа) и изискванията ми, поне на хартия. И без това за тези пари нямам особено голям избор. Обмислям следните 2 модела:

    1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E1 / RAS-19N3AV2-E
    и
    2. Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE / MUZ-SF50VE

    Моля за мнения и сравнение. Разгледах и ниския клас на Дайкин, но засега отпада. Като характеристики са близки, искам да знам дали има нещо, което се премълчава и не го пише по книгите. Например солидността на хардуера, надеждност, дефрости, такива неща. Комфортът не е пръв приоритет, помещението е дневен тракт и постоянно има или вкл. телевизор или музика. Говорих с две фирми, смислена информация не получих. Оставам с впечатлението, че препоръчват това, от което печелят повече. Благодаря предварително на отзовалите се.
    FTX50GV като друга опция, влиза в бюджета. Аз съм с FTX60GV в 52м2 и през изминалата зима нямаше абсолютно никакви проблеми. Било то шумове, тракане и т.н.. За дефроста по време е писано доста, но в голямо помещение не е проблем.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #2477

    Отговор: Избор на климатик 2017

    С.Мезинов - Да, да, много се загледах по този модел. Доколкото разбрах, е излязъл 2010, вярно ли е? Параметрите му са съвсем прилични. Може ли още някое мнение за него?



  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2478

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Divi Виж публикацията
    С.Мезинов - Да, да, много се загледах по този модел. Доколкото разбрах, е излязъл 2010, вярно ли е? Параметрите му са съвсем прилични. Може ли още някое мнение за него?


    Тук има писано за модела, като се отсеят мненията за пазарните налози и търговските похвати има и стойностна информация. https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%B8%D1%8F.html
    Аз се чудих между него и сузуми+ 22, но се спрях на него по препоръка на монтажниците. Може би съм сбъркал или пък не, но съм доволен от машината. При изминалата зима беше на температура 19 гр. вечерта, а през деня и когато сме си вкъщи на 21-24 гр. и колкото съм му задал от ДУ, толкова е и било в стаята, без да се съобразявам колко градуса е на вън. Има и много по-добри и икономични машини, но за бюджетно решение, мисля че е добре, защото при мен на края на ремонта доста изтъня.
    Да добавя, външното е тихо, не съм го виждал в лед, нито чувал да стърже или каквото и да е, дори и в най-големите студове, но с уговорката, че е монтирано в тераса с южно изложение и не го вали, а когато грее слънце го напича. Вътрешното не пука, рядко се чува фреона, за мен е достатъчно тихо (работи на ауто постоянно, не се занимавам с дистанционното). Аз бих взел или дайкина или фуджика лфц, като лфц-то има по-добър дефрост до колкото съм чел, но нямам никакви преки наблюдения.
    Divi одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #2479

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 25 ZMP-S – Kupiklimatik
    https://climahome.bg/invertoren-klim...6g-change.html
    Кой от двата да е за спалнята ? След доста четене и писане тук на това се спрях .Както бях писал бюджета е до 1000лв.
    Ставаше въпрос за 14 кв. западна санирана спалня .
    Този пост е редактиран от asa77; 27-08-17 в 23:09.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #2480

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Определено MHI то , особенно за спалня.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #2481

    Отговор: Избор на климатик 2017

    До няколко дни трябва да климатизирам и спалнята , спрял съм се на fudjitsu 09luka и daikin F25STES . Фуджитсуто е ясно има доста изписано за него , но за дайкина не намирам нищо според фирмата е японски на 100v ще му слагат траф и т.н. Дайкина е с около 100 лв по-скъп но ако е хубав ще ги дам . Спалнята е 13кв изцяло южна , нова дограма , тухла ,среден ,непоследен етаж с изолация на пода и тавана . Помогнете ми на кой от двата да се спра .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2482

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И аз ще климатизирам спалнята като и съм се спрял на 09 лмца или лука. Дайкина за тези пари трябва да е к2у, ако е японски. Новите са на главозамайващи цени. Другия вариант е да е някой базов модел.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2483

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    И аз ще климатизирам спалнята като и съм се спрял на 09 лмца или лука. Дайкина за тези пари трябва да е к2у, ако е японски. Новите са на главозамайващи цени. Другия вариант е да е някой базов модел.
    Толкова ли е трудно да провериш с Гугъл, преди да пльоснеш някоя умнотия.
    Ето ти го Дайкина с "главозамайващата" цена: цък
    Genadi80 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #2484
    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    И аз ще климатизирам спалнята като и съм се спрял на 09 лмца или лука. Дайкина за тези пари трябва да е к2у, ако е японски. Новите са на главозамайващи цени. Другия вариант е да е някой базов модел.
    Нов с 3год гаранция , може наистина да е базов не знам , гледах ги по характеристики са с почти изравнени характеристики , но вече по запознатите да си кажат думата . Външно тяло 22кг малко рахитично ми се струва , но да не се изказвам неподготвен мисля да послушам по компетентните .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    13
    #2485

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Избор между Daikin Ururo Sarara и Fujitsu NOCRIA X

    Консултирах се с доверена фирма но все още се двоумя ...
    Конкретните модели са:

    - Daikin, FTXZ35N - URURU SARARA
    - General-Fujitsu, ASHG12KXCA NOCRIA X

    Ще се ползват най-вече за отопление на хол (28 м2) и коридор (11 м2) - 2.65 м височина на тавана.
    Зградата е ново строителство (тухла) с добра изолация и съседи от горе и долу, изложеие северо-изток северо-запад, гр. София. Жената е зиморничева

    Като гледам по цена, екстри, параметри/разход и произход (и двата произведени в Япония) са идентичн.
    Доколкото разбрах NOCRIA'та има доста повече запас в режим отопление?

    Този пост е редактиран от tnaydenov; 28-08-17 в 21:55.

  13. dat
    dat е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    16
    #2486

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!
    Отварям нова тема, защото при климатиците всичко е много конкретно, а и искам ви да дам максимално точни данни.
    (да, ама не - заключиха ми я и пействам тук )
    Новопостроена сграда, 8-ми етаж от 9, Пловдив, помещението е кухня-трапезария-хол в едно, външни стени изток и юг.
    Външна изолация 10 см, PVC-дограма Етем, стъкла 4 сезона.
    Квадратура 32м2, кубатура 85м3. Квадратутра на прозорците 16м2, 1 на изток, 2 на юг.
    Ориентацията е, както е на схемата - надясно изток, надолу юг.


    Мястото на климатика, според мене, е в югоизточния ъгъл, ориентиран срещу дължината на помещението (имат някакви претенции къде да са външните тела, засега не е ясно дали няма да са в балконите!!!)
    Трегерът над прозорците е 34 см.
    Чудя се дали да не е подов?
    Не разбирам нищо, но четох някъде, че необх.мощност за охлаждане е 50W/m3, а за отопление - 70W/m3. Това в моя случай е 4,25kW=14000BTU, респ. 5,95kW=20000BTU.
    Предполагам, трябва да се преизсчисли съобразно SCOP/SEER на конкретния модел?
    Питал съм само на 1 място и ми предложиха за горен монтаж Fuji Electric RSG18LFCA и за подов RGG14LVCA (защо 18-ка или 14-ка за 1 и съща стая?). Мисля, че навсякъде ще ме убеждават в каквото продават, естествено, затова имам повече доверие тук на форумците.

    Та така, моля за съвети:
    - горен/долен (+/-)?
    - мощност?
    - работа на студ? (Пловдив не е само нажежен тиган, зимата си е доста студено)
    - марка/модел?
    - гледам тук някакви "хиперинвертори", за първи път чувам?
    - за какво не се сещам?

    Винаги съм живял на ТЕЦ и сега с тези климатици малко ме притеснява отоплението.
    Очаквам ви с надежда, че ме тресе кандидат-новодомски зор
    Този пост е редактиран от dat; 28-08-17 в 22:09.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #2487

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Най-добре се доверете на хора които да направят оглед на помещението и да Ви дадат оптимални варианти за избор. Иначе, за това помещение, може да се предложат няколко модела....
    Genadi80 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2488

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Толкова ли е трудно да провериш с Гугъл, преди да пльоснеш някоя умнотия.
    Ето ти го Дайкина с "главозамайващата" цена: цък
    Писах от телефона в движение, и нямаше кога да гледам. Все пак изразих мнение и посочих моя избор в този ценови диапазон.
    След като го показа Дайкина, мнението ми с избора си остава непроменено.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #2489

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tnaydenov Виж публикацията
    Избор между Daikin Ururo Sarara и Fujitsu NOCRIA X

    Консултирах се с доверена фирма но все още се двоумя ...
    Конкретните модели са:

    - Daikin, FTXZ35N - URURU SARARA
    - General-Fujitsu, ASHG12KXCA NOCRIA X

    Ще се ползват най-вече за отопление на хол (28 м2) и коридор (11 м2) - 2.65 м височина на тавана.
    Зградата е ново строителство (тухла) с добра изолация и съседи от горе и долу, изложеие северо-изток северо-запад, гр. София. Жената е зиморничева

    Като гледам по цена, екстри, параметри/разход и произход (и двата произведени в Япония) са идентичн.
    Доколкото разбрах NOCRIA'та има доста повече запас в режим отопление?

    Много подобни машини са, Дайкина има запас на отопление за вашето помещение бол, така че това не го гледайте.
    Гледайте дизайна и дали ви трябва аспирация. Ако да, тогава се насочете към Дайкина.
    Нокрията е правена в Китай не знам с какви части.
    Дайкина майче е сглобяван в Япония, но с Китайски части. Това да не ви притеснява, но да сте наясно, какво купувате.
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2490

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Писах от телефона в движение, и нямаше кога да гледам. Все пак изразих мнение и посочих моя избор в този ценови диапазон.
    След като го показа Дайкина, мнението ми с избора си остава непроменено.
    Не съм имал за цел да влияя на твоят или нечий друг избор. Просто исках да покажа, че цените на базовите японски климатици са съизмерими с подобните за европейския пазар. Качеството, комфорта и надеждността са друга бира. Голямата разлика в цените е при топ моделите /доколкото за Европа има такива/.
    С.Мезинов одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе