Страница 187 от 334 ПърваПърва ... 137177185186187188189197237 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,791 до 2,805 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2791

    Отговор: Избор на климатик 2017

    3м. ....

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    2
    #2792

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Колебая се между няколко климатика за стая 22 квадрата ,височина 2,2 м,къща долен етаж без изолация.Моделите са FUJITSU GENERAL ASHG12LUCA/AOHG12LUC,GREE GWH12TB-S3DNA1D (LCLH) HANsol,TOSHIBA RAS-13PKVSG-E / RAS-13PAVSG-E Shorai .Подходящи ли са според вас, бюджета е до 1600-1700 с монтаж

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2793

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И трите модела са подходящи за помещението, предвид условията които споменавате.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2794

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Хайде сега, топлозагуби до ват. Почти всички препоръки са на око според площ, изолация, климат и желани температури. И се предлагат по 2-3-4 модела във всеки ценови сегмент. То и няма повече на пазара. Това да не е пазар по индивидуална поръчка. Има няколко марки с по 1-2 модела в съответните ценови диапазони, които не се различават толкова помежду си
    и съответно се предлагат.....
    Съгласен съм до някъде с това мнение, но как човек да прецени какво ще спечели ако примерно даде 500лв отгоре за 12luka вместо 12lmc????

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2795

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Това също е обяснено в толкова много постове. Почти всички модели са обсъждани, хвалени, оплювани на толкова много места. Много рядко излизат нови модели, различаващи се коренно от останалите. Просто трябва да се чете, но това изисква време и усилия. По-лесно е да се напише пост (често направо нова тема се отваря) и да се чака поредния еднакъв отговор. Щом има кой да отговаря като машина едно и също това не е проблем.
    малки помещения 12-14м2 с(без) изолация - според бюджета 3 типа отговор 7-9 или 20-25. Подвид спалня.
    средни 16-25м2 с(без) изолация - според бюджета 3 типа отговор 9-12 или 25-35. Подвид спалня.
    големи хол-трапезария 30-50м2 с(без) изолация - отговор 18 LFC, 14 Нокрия, някоя 50-60 или 16-18, 2бр. 9-12 (25-35) климатика.
    Има описана работата като предимства и недостатъци на евтините, средните и скъпите модели. Има теми за всяка марка и модел.
    Този пост е редактиран от VanDan; 14-09-17 в 15:56.
    necata2, Lorda_^, iveto и 5 други харесват това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2796

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Абе VanDan,винаги се изказваш неподготвен.
    Климатична техника е ясна като възможности.
    Неси човекът,който да обяснява на питащите за климатик.А за помещение/стая/,няма как да ти обясня,защото всичко е индивидуално !

    Като си наясно с климатици-пиши за шум,газарии,икономичност,качество,цена,работа при минусови температури..и.тн.

    По твоята рецепта,публикуваш размерите на стаи и климатиците,изолацията и темата се затваря!Мислиш ли,че си прав?

    И затова имам въпрос към теб?
    Стая сверна 27м²,дограма 11м² стъклопакет 24 мм ,две външни стени с изолация 10см стена към стълбище,което е студено.
    Таван с вата 10см,отгоре не се отоплява,отдолу също-има изолация 25 см.
    Какъв номинал/kw/ми е необходим при минус -15°С,вътре в стаята да е 24°С ???
    Забравих-височина на стаята 2.6м и регион Пловдив.
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-09-17 в 19:10.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2797

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако всичко беше толкова строго индивидуално,щяха да произвеждат климатиците по поръчка,специално за твойто помещение и нужди....като мебелите например,абсолютно е прав колегата като цитира еднаквите отговори...
    musster одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #2798

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Абе VanDan,винаги се изказваш неподготвен.
    Климатична техника е ясна като възможности.
    Неси човекът,който да обяснява на питащите за климатик.А за помещение/стая/,няма как да ти обясня,защото всичко е индивидуално !

    Като си наясно с климатици-пиши за шум,газарии,икономичност,качество,цена,работа при минусови температури..и.тн.

    По твоята рецепта,публикуваш размерите на стаи и климатиците,изолацията и темата се затваря!Мислиш ли,че си прав?

    Пише се "гъзария", а за "МислЕш" не коментирам.
    ruuni9 одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2799

    Отговор: Избор на климатик 2017

    To, вижте само колко пъти се повтаря въпроса "по какво се различават Фуджи, Фуджитсу и Генерал?" Даже съм виждал този въпрос зададен два пъти в една страница.
    bobovo, Aleksandars, chany и 1 други харесват това.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2800

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не съм съгласен дали е прав.
    Кажи за тази стая каква клима ми трябва?
    Въпросът е към Ивето.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от koneto_ Виж публикацията
    Пише се "гъзария", а за "МислЕш" не коментирам.
    Допуснах правописни грешки,моля да бъда извинен.
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-09-17 в 19:27.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2801

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това също е обяснено в толкова много постове. Почти всички модели са обсъждани, хвалени, оплювани на толкова много места. .........
    Има описана работата като предимства и недостатъци на евтините, средните и скъпите модели. Има теми за всяка марка и модел.
    Не мога да се съглася, че това е точно така.
    Рядко някой от обикновените потребители има възможност да се докосне едновременно до две машини от един клас но от различни производители или от различен клас на един производител за да даде обективна преценка за разликата в работата.
    За това повече поглед според мен имат професионалистите във форума защото през техните ръце минават доста машини.

    Като пример: Моля те дай ми кратно обяснение на примерния въпрос който зададох по-горе: Какво ще спечели човек ако примерно даде 500лв отгоре за 12luka вместо 12lmc (или 25zsx вместо 25zs, или ако искаш Suzumi сравнен с luca)??

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2802

    Отговор: Избор на климатик 2017

    >viking72
    Не съм специалист по изчисленията,най-вече в случая зависимостта от външната темп. и желаната вътрешна.Но ще се опитам да позная.Мисля,че този ще свърши работа,със сигурност има и по-евтини....освен това е подов и всеки знае как вървят въздушните потоци,а пък тука това почти не се споменава.Така,че 24гр. измерени на 2м от пода в тази стая колко са на пода?
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...cn-nordic-30c/

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    44
    #2803

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Привет.
    Спрял съм се на Нокрия (все още я има )
    В понеделник мисля да я поръчам, но се чудя 14-ка или 18-ка. Разликата в цената е 300 лв.А аз обичам да се презапасявам.

    27 м2 хол и 7 м2 кухненски бокс 2.4м височина. Вътрешна изолация на стените на тавана предстои 5 см изолация каменна вата (но може и да не успея тази година )

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2804

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от simeon777stefanov Виж публикацията
    Привет.
    Спрял съм се на Нокрия (все още я има )
    В понеделник мисля да я поръчам, но се чудя 14-ка или 18-ка. Разликата в цената е 300 лв.А аз обичам да се презапасявам.

    27 м2 хол и 7 м2 кухненски бокс 2.4м височина. Вътрешна изолация на стените на тавана предстои 5 см изолация каменна вата (но може и да не успея тази година )

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk
    В този случай и 14-ката е запасяване. Да се изкажат и компетентните, но аз, като следящ темата от доста време, си мисля така.
    SPSt, kokovox, rosswen и 3 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2805

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Взимай 14-ката.
    rosswen, Genadi80 и simeon777stefanov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе