Страница 189 от 334 ПърваПърва ... 139179187188189190191199239 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,821 до 2,835 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2821

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ВанДан,нека спецовете правят монтажи,профилактика и ремонт на климатици.
    Във форума има хора,които са ползватели и тяхното мнение е важно.А за това,че съм похвалил колега от форума,за мен е кеф.
    Така,че няма значение.

    Споко,но много хора разчитат на форума за помощ,иначе нямаше да сме толкоз потребителите,а за гостите..
    Никой не се засяга,но всички сме различни като хора,умения,разбиране/особено за жени ,коли,климатици.,/.
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-09-17 в 23:58.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    3
    #2822

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Малко оффф
    освен климатик е добре да помислите и за изолация.
    Имаме го и това наум. Ще стане някой ден, но да видим кога. Апартамента е външен изцяло и заедно с другите стаи става доста квадратура за изолиране и съответно цифра...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    44
    #2823

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от vnkt Виж публикацията
    Имаме го и това наум. Ще стане някой ден, но да видим кога. Апартамента е външен изцяло и заедно с другите стаи става доста квадратура за изолиране и съответно цифра...
    Много по лесно,евтино и бързо е вътрешната изолация ако площа го позволява.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2824

    Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от vnkt Виж публикацията
    Имаме го и това наум. Ще стане някой ден, но да видим кога. Апартамента е външен изцяло и заедно с другите стаи става доста квадратура за изолиране и съответно цифра...
    Имай го, при това доста сериозно. Мойто помещение е по-малко от твойто,(приблизително 33м2) с големи прозорци, нова пвц дограма, стъклопакет 4 сезона, но без изолация (е беше до пролетта)! Изложението е северо-изток. Имай в предвид, че при -15 като влезеше климатикът в дефрост (около 15 мин.), температурата в стаята падаше с 2 градуса. Не искам да си и помислям за твойто помещение загубите какви ще са...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-09-17 в 10:52.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #2825

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от simeon777stefanov Виж публикацията
    Много по лесно,евтино и бързо е вътрешната изолация ако площа го позволява.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk
    Вътрешната изолация има много по-малко предимства от външната.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2826

    Отговор: Избор на климатик 2017

    По-скоро недостатъци. Предимно.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    3
    #2827

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от simeon777stefanov Виж публикацията
    Много по лесно,евтино и бързо е вътрешната изолация ако площа го позволява.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk
    Има едни декоративни тухлички налепени и то баш на северната стена, така, че за вътрешна е късно...

    - - - - - - - - - -

    Благодаря покорно
    Ще ги чекна тези...

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2828

    Отговор: Избор на климатик 2017

    >viking72
    И аз съм смятал топлозагуби преди много години като съм учил топлотехника.Само,че вече нищо не помня.Във Формулата имаше зависимост от разликата в темп.,дебелината на стената,площта,и материалите май(коефициента на топлопреминаване).Вероятно изпущам нещо.Това че познах горе долу модела е от опит с подобни случаи.Всъщност съм сигурен,че този модел ще свърши работа защото
    1.Темп. 24 гр. се поддържа по скоро през деня,през нощта когато темп. са по-ниски трябва да се смъкне поне 2 градуса.
    2.Този климатик е подов.На стандартните климатици които мерят горе температурата за да я направят 24 на пода вероятно трябва да я сложиш на 26(с проби).Моя има т.нар. i-see сензор който мери температурата на пода и мисля,че това е по-добре.Най-хубаво е подов климатик(за отопление),но аз нямах място за такъв.
    3.Ако се случат все пак няколко дни в които няма да може да постигне желаната температура може с радиаторче за 50 лв. да се добави топлина(ако държиш на температурата).Тогава възниква въпроса колко лв. ще платиш за допълнителното отопление.Тъй като това са не повече от 10 дни средно на година заслужава ли си да дадеш повече пари за по-голям климатик ,които обикновенно имат и по-малък cop?
    4.Топлотдаването на климатика е 5,2 kw номинално.Ако не може да се справи вероятно ще мине на по-голяма мощност ,която ще е достатъчна,така че даже и радиаторчето вероятно ще е излишно.Някои казват,че климатика щял да работи на голяма мощност и се опасяват от повреди.Моя първи климатик беше с по-малка мощност от колкото трябва(доста).Въпреки това работи 15 години и го продадох на майстори да го продават те за 2 у-ба поради простата причина ,че въздушния филтър се скъса и нямаше от къде да купя друг.
    С това просто искам да кажа,че нещата са доста сложни и е по-лесно да измислиш нещо от опит,а не да смяташ всичко,защото не знам дали може да бъдат пресметнати всички фактори които съм посочил.Освен това ,ако вземеш да смяташ напр. цена на енергия необходима за климатик и радиатор/или по-мощен климатик как ще знаеш каква ще е цената на тока след 5 години?
    Това е може би най-сложната задача,в България сме все пак и знаем как се издуват цените в енергетиката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #2829

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Разглеждайки данни от каталозите на Дайкин и Фуджицу за тази година ми направи впечатление, че са посочили показател Pdesign, може би някаква проектна мощност, при Фуджицото /ASYG12LMCE/AOYG12LMCE/ е 3.5 кВТ, близка до номиналната, която е 4 Квт, но при Дайкин /FTXM35M/RXM35M/ с 4кВт номинална мощност, са сложили 2.5 кВт /Pdesign/.
    На предишния модел на Дайкин, пак 12 -ца, са сложили 3.5 кВт /Pdesign/. За всичките три климатика са писали, че са предназначени за умерен климат, което от своя страна би следвало да се разбира за еднакви условия, климатиците са с еднаква номинална мощност, а със значителна разлика в проектната. При един и същи модел на Дайкин /FTXM35M/, разликата в проектната мощност между 12 - ца и 9-ка, е 0.1 кВт, за 9-ката са дали 2.4 кВт, което е почти същото. Това са данни само за отопление, за охлаждане са сложили номиналите, които се различават. Ако тези данни са верни излиза, че девятка и дванадесетица ще отопляват почти еднакво? Не мога да разбера това разминаване, да не би да е само, за да изкарат по-висок SCOP - 5.1, спрямо 4.85, при старата версия? По принцип какво представлява тази т.н. проектна мощност, средна за сезона ли или някаква, към която климатика следва да се придържа, за да не се претоварва? Ако е второто и софтуерът е настроен да ограничва по принцип мощността, то значи, че климатика няма да може да реализира отоплението, за което е предвиден, а са го дали за 27 м2 . В случая мен не ме засяга особено, тъй като най-голямото ми помещение е 21 м2, а и не съм сигурен дали ще използвам климатиците за отопление, взел съм ги предимно за охлаждане, за което нямат алтернатива и се справят значително добре, но за който разчита на тях изцяло за отопление, може да се окаже, че не си е направил добре сметката като ги е избирал по номинал....
    Този пост е редактиран от vvassilev; 15-09-17 в 12:13.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2830

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Има цели раздели общи за избор на климатик и отделни по марки, в случая за Фуджи триото и за Мицубиши дуото, за отделните модели. Има 10-ки теми с хиляди отговори и от специалисти и от доволни и недоволни собственици.
    На въпроса е отговорено в различни теми и постове. Остава да прочетете и отсеете информацията. Да, това отнема много повече време от написването на въпроса. Щом има кой да отговаря отново не е проблем. Но забелязвам, че на специалистите им втръсна леко от тази практика и взеха да намаляват участието си.
    Викинг, споко е човек. Това е един обикновен, анонимен, потребителски непрофесионален форум, за да се доказваш с умения или засягаш от нещо в него.
    Така е, има цели раздели за популярните марки и там има някакви мнения изразени, но много рядко има информация за съпостяване на две конкретни машини (ако не се лъжа Mega беше писал много отдавна тема съпоставяща работата на MHI35J и Daiseikai, Миланов също сравнява неговите две машини).
    Да оставим на страна, че доста от коментарите са на хора, които тепърва се сблъскват с климатична техника и поради незнание как да я ползват дават доста объркващи заключения.

    Що се отнася за специалистите: Нека те да кажат, но до сега няма изразено мнение от тяхна страна, че им е втръснало да отговарят на еднотипни въпроси. Повече се отегчават и намалят участието си заради разводняване на темите с безмислени коментари и нападки и то най-вече от хора, нямащи представа от материята, но имащи самочувствие на специалисти.
    А, да не забравяме и, че специалистите си гонят и личния интерес да си намират клиенти чрез форума, така че имат интерес да пишат тук. В което няма нищо лошо.

    Та конкретно на моя въпрос, какъв е твоят коментар: Какво ще спечели човек ако примерно даде 500лв отгоре за 12luka вместо 12lmc (или 25zsx вместо 25zs, или ако искаш Suzumi сравнен с luca)??
    Този пост е редактиран от avenger; 15-09-17 в 18:56.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2831

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За ЛС и ЛУ - повечко мощност, по-добър комфорт.Вътрешното на ЛУК е с дистрибутор на тръбопроводите и би следвало да не се чува или да е по-тих шума при старт/стоп.По-надеждна работа - по-мощен компресор за ЛУК, повече фреон.Такива неща.
    Gyokov, mystikalrs и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    27
    #2832

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте на всички. Извинявам се, че питам тук, не знам дали е мястото, но бих искал да ви питам дали кашона на Mitsubishi FH50VE и на FH50VEHZ е еднакъв понеже сега ми монтират FH50VEHZ ZUBADAN, а като гледам кашона пише MUZ-FH50VE ? Да не ме излъжат нещо. По какво мога да го различа?
    Благодаря ви

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2833

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    За ЛС и ЛУ - повечко мощност, по-добър комфорт.Вътрешното на ЛУК е с дистрибутор на тръбопроводите и би следвало да не се чува или да е по-тих шума при старт/стоп.По-надеждна работа - по-мощен компресор за ЛУК, повече фреон.Такива неща.
    По-голямо и тежко външно тяло и т.н.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2834

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от serpen7ine Виж публикацията
    Здравейте на всички. Извинявам се, че питам тук, не знам дали е мястото, но бих искал да ви питам дали кашона на Mitsubishi FH50VE и на FH50VEHZ е еднакъв понеже сега ми монтират FH50VEHZ ZUBADAN, а като гледам кашона пише MUZ-FH50VE ? Да не ме излъжат нещо. По какво мога да го различа?
    Благодаря ви
    Погледни на етикета на външното.Погледни и през отворите на решетката, вътре трябва да има нагревател по тавата.
    rosswen одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    27
    #2835
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Погледни на етикета на външното.Погледни и през отворите на решетката, вътре трябва да има нагревател по тавата.
    На етикета на външното трябва да пише VEHZ така ли?
    Или нещо друго?
    Сега като го сложат ще вида и за нагревател.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе