Страница 188 от 334 ПърваПърва ... 138178186187188189190198238 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,806 до 2,820 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    44
    #2806

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Взимай 14-ката.
    18 ката няма ли да е по икономична на по малка площ.Въпреки да е с по голяма консумирана мощност и по нисък СОР.
    Май външното тяло е 1 към 1.
    Мислех си че по мощния климатик ще работи по малко и на по малък капацитет а от там икономия и сигурна и дълга експлоатация. ..?

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2807

    Отговор: Избор на климатик 2017

    14-ицата и от мен.
    rosswen, Rafailiev и simeon777stefanov харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    3
    #2808

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,


    предвид нуждите ни си мислех, че трябва да гледам основно SCOP коефициента, но май се оказа доста по-сложно, то си е цяла наука, та реших да попитам.
    Нямам конкретни модели подобрани, отворен съм за всякакви предложения.
    Благодаря предварително !


    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Жилищно, всекидневна
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    На 95% за отопление. Много рядко за охлаждане.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    Около 45 кв. . Прилагам и схема на помещението. С червено - позицията предвидена за климатика.

    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    Дървена дограма, 3-ен стъклопакет, КА и бяло

    в) квадратура на прозорците;


    г) изложението на помещението;
    Запад - Север
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)?
    Последен етаж 6-ти под тавански помещения. Тухла.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    Зима - 25-26. (Oхлаждането през лятото не е приоритет). Централен ТЕЦ-а докарва през зимата до около 19-20, но има вероятност и да бъде спрян след време.
    Засега проблем са най-вече преходните сезони когато вече / все още няма ТЕЦ.

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    Няма
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    Готварска печка, ТВ
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    Няма фиксирана, но естествено търся разумен баланс ефективност / цена.
    Може да не е най-евтиното, но и не държа и да най-скъпото и грандоманско решение.
    Важно е също така и да е безшумен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2809

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Безшумен климатик, в 45 m2 и очаквана температура 25-26 0​С - това ми звучи като нон-сенс.
    VanDan, DUNDURMA и Genadi80 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2810

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Vnkt щом сте от Сф. свържете се с колегата Mega и ще останете много доволни.
    vnkt одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2811

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >viking72
    Не съм специалист по изчисленията,най-вече в случая зависимостта от външната темп. и желаната вътрешна.Но ще се опитам да позная.Мисля,че този ще свърши работа,със сигурност има и по-евтини....освен това е подов и всеки знае как вървят въздушните потоци,а пък тука това почти не се споменава.Така,че 24гр. измерени на 2м от пода в тази стая колко са на пода?
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...cn-nordic-30c/
    Благодаря на колегата за вниманието,въпросът ми беше насочен другаде .
    При тези данни,които дадох е необходима мощност от 5,7kw.
    Браво на на колегата,който не е спец и допусна грешка от 10%!
    Ами кеф ми е такива хора,като теб да си дават мнението.
    Чест и почитание!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-09-17 в 22:32.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2812

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от vnkt Виж публикацията
    Здравейте,


    предвид нуждите ни си мислех, че трябва да гледам основно SCOP коефициента, но май се оказа доста по-сложно, то си е цяла наука, та реших да попитам.
    Нямам конкретни модели подобрани, отворен съм за всякакви предложения.
    Благодаря предварително !


    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Жилищно, всекидневна
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    На 95% за отопление. Много рядко за охлаждане.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    Около 45 кв. . Прилагам и схема на помещението. С червено - позицията предвидена за климатика.

    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    Дървена дограма, 3-ен стъклопакет, КА и бяло

    в) квадратура на прозорците;


    г) изложението на помещението;
    Запад - Север
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)?
    Последен етаж 6-ти под тавански помещения. Тухла.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    Зима - 25-26. (Oхлаждането през лятото не е приоритет). Централен ТЕЦ-а докарва през зимата до около 19-20, но има вероятност и да бъде спрян след време.
    Засега проблем са най-вече преходните сезони когато вече / все още няма ТЕЦ.

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    Няма
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    Готварска печка, ТВ
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    Няма фиксирана, но естествено търся разумен баланс ефективност / цена.
    Може да не е най-евтиното, но и не държа и да най-скъпото и грандоманско решение.
    Важно е също така и да е безшумен.
    Може би MHI SRK 63ZR-S би свършил работа...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    kokovox и vnkt харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2813

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Абе VanDan,винаги се изказваш неподготвен.
    Климатична техника е ясна като възможности.
    Неси човекът,който да обяснява на питащите за климатик.А за помещение/стая/,няма как да ти обясня,защото всичко е индивидуално !

    Като си наясно с климатици-пиши за шум,газарии,икономичност,качество,цена,работа при минусови температури..и.тн.

    По твоята рецепта,публикуваш размерите на стаи и климатиците,изолацията и темата се затваря!Мислиш ли,че си прав?

    И затова имам въпрос към теб?
    Стая сверна 27м²,дограма 11м² стъклопакет 24 мм ,две външни стени с изолация 10см стена към стълбище,което е студено.
    Таван с вата 10см,отгоре не се отоплява,отдолу също-има изолация 25 см.
    Какъв номинал/kw/ми е необходим при минус -15°С,вътре в стаята да е 24°С ???
    Забравих-височина на стаята 2.6м и регион Пловдив.
    Колега от Тец-а, за разлика от мен, вие сте подготвен по всички теми - котли на газ (напуснахте обиден темата), климатици (също бяхте обиден по едно време), перални, хладилници, време е да посетите Тв-тата и смартфоните. Имате ентусиазъм да пишете и да сте активен по всяко време. Точно посочените от мен (не че ги разбирам) модели по т.3 ще му бъдат предложени. Защо ме карате да правя извадка от едни и същи въпроси, последвани от едни и същи отговори колко пъти се повтарят в темата.
    Не схващате, че не съм против това, което вие казвате. Но това има повече полза при изграждане на цялостна отоплителна инсталация с централен източник. Примерно да се избере модел термопомпа въздух-вода за подово и конвектори и мощността на източника на топлина в отделните помещения. Аз не разбирам нищо от климатици, но от четене години (вие присъствате само от месец Май) в този форум на повтарящи се въпроси и отговори и научих наизуст различните модели, положителни и отрицателни страни, ниски, средни и високи класове на няколкото марки на родния пазар.
    Аз не давам и не мога да давам съвети. Даже това въобще не ме интересува. Просто пиша, че има достатъчно зададени еднотипни въпроси и съответно огромен брой еднотипни отговори и от специалисти и от потребители от първа ръка. Казвам, че преди някой да пита ако прочете поне няколко теми в този форум ще намери необходимата информация. Но по-лесно е да отвориш нова тема или питане вместо да отделиш 1-2 часа да четеш. Дадоха ви вече примера колко пъти се пита каква е разликата между Фуджи, Фуджицу, Дженерал.
    Този пост е редактиран от VanDan; 14-09-17 в 22:54.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2814

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ай сега да стане ясно ,защото ми писна.
    От клими съм бос,като надеждност .и.тн.
    Котлите ми са работа,това че смятам топлозагуби ми е свързано с професията.
    Пералките ми са хоби и ги ремонтирам от осемнадесет годишен.
    Още нещо ВанДан да обяснявам,?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2815

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Викинг, аз за разлика от вас никога не съм давал квалификации на пишещите в този форум за над 10г. Не ми дължите никакви обяснения. Просто написах нещо, което ми се набива на очи, нищо повече.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2816

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Основно пиша в темата за перални,защото ги разбирам,ремонтирам..и питащите са в заблуда.В климите,основно давам мнението си за топлозагуби!
    За котлите е сериозно..
    Е ВанДан другият път ми пиши на Ти аз съм обикновен човек.
    Имай на предвид,че на човек от форума на който смятах топлозагуби,ме провери с друга инстанция и се изненада от точност !
    Така,че разбирам от нещо,което работя,или ми е хоби.
    Някой,ако иска да ми лепне титлата,Разбирач по всичко е в грешка-с цел злепоставяне!
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-09-17 в 23:21.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #2817

    Отговор: Избор на климатик 2017

    vnkt
    - Погледнете:

    Fujitsu General 24 LFCA
    MHI 63ZR-S
    Toshiba 24 Shorai

    като аз лично бих взел първия.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2818

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Не мога да се съглася, че това е точно така.
    Рядко някой от обикновените потребители има възможност да се докосне едновременно до две машини от един клас но от различни производители или от различен клас на един производител за да даде обективна преценка за разликата в работата.
    За това повече поглед според мен имат професионалистите във форума защото през техните ръце минават доста машини.

    Като пример: Моля те дай ми кратно обяснение на примерния въпрос който зададох по-горе: Какво ще спечели човек ако примерно даде 500лв отгоре за 12luka вместо 12lmc (или 25zsx вместо 25zs, или ако искаш Suzumi сравнен с luca)??
    Има цели раздели общи за избор на климатик и отделни по марки, в случая за Фуджи триото и за Мицубиши дуото, за отделните модели. Има 10-ки теми с хиляди отговори и от специалисти и от доволни и недоволни собственици.
    На въпроса е отговорено в различни теми и постове. Остава да прочетете и отсеете информацията. Да, това отнема много повече време от написването на въпроса. Щом има кой да отговаря отново не е проблем. Но забелязвам, че на специалистите им втръсна леко от тази практика и взеха да намаляват участието си.
    Викинг, споко е човек. Това е един обикновен, анонимен, потребителски непрофесионален форум, за да се доказваш с умения или засягаш от нещо в него.
    Този пост е редактиран от VanDan; 14-09-17 в 23:26.
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2819

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    vnkt
    - Погледнете:

    Fujitsu General 24 LFCA
    MHI 63ZR-S
    Toshiba 24 Shorai

    като аз лично бих взел първия.
    Малко оффф
    освен климатик е добре да помислите и за изолация.
    Това голямо помещение без изолация .......
    Според мен за да се плащат нормални сметки и да не стоим на студено е добре да сме изолирани до някаква степен.
    Ако ще и климатик за 5К да си вземе човек когато има големи топло загуби
    1 ще плаща големи сметки
    2 няма да има конфорт
    3 ще почне да се оплаква ме климатика е кофти ..я дефрост ,я Шумен,я много духа
    По -добре изолация за 4к и клима за 1500 лв
    VanDan, rosswen и Genadi80 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2820

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Това огромно помещение е за две машини, не си и помисляй с една да вършиш работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе