Страница 264 от 334 ПърваПърва ... 214254262263264265266274314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,946 до 3,960 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3946

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Господа стига си тормозихте главите.Сложете си една салата и си сипете една ракия.
    Наздраве

    Sent from my Sony Xperia Z3
    DUNDURMA и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3947

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от na$$ko Виж публикацията
    Здравейте отново, майсторът който най-вероятно ще ми монтира климата, ми каза да погледна ако искам и този -> Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE.
    В сравнение с LTC09 кой да избера?
    + едно за Mitsubishi FH плазмата е екстра която липсва при ЛТ ,а тя наистина върши работа.
    Jack Krauser и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3948

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Всичко от гореизброените методи ще свърши работа,въпроса е на кой-колко му се занимава и какъв му е начина на мислене...монтажника винаги ще избере най-бързия и лесен начин,познавам такъв,който беше залепил окачващата планка с техническо лепило,и в интерес на истината вече 4 години климатика още не е паднал,залепен е върху стъклен панел на стената...айде наздраве на всички и от мен
    tony34al одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3949

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не знам за вас, календар на панелна стената хващам с анкер 8-ца.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3950

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не знам за вас, календар на панелна стената хващам с анкер 8-ца.
    Да не напукаш панела с тези анкери 8-ца!

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    3
    #3951

    Question Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Предстои ни покупка на климатик, но нямам никаква представа кой е най-добрият възможен за параметрите на помещението и финансовите ни възможности.
    1. Климатикът ще се използва за всекидневна, всесезонно за охлаждане и отопление;
    2. Стаята е 18кв.м., 45куб.м.. Дограмата е стара, дървена 3,5кв.м., с направена максимално добра изолация от силикон и гумени оплътнения, та поне не духа (изобщо) и външни ролетни щори, които честно казано не използвам особено.. Нямаме поставена изолация на стени или таван.
    3. Външните стени, 2 на брой, са с изложение североизток и югоизток, като стената с прозорците е североизток с преобладаващо източно изложение. Намира се в панелен апартамент на 6-ти, последен етаж. 2-те вътрешни стени са със съседи - банята на необитаемият съседен апартамент и спалнята ни, която се топли само вечер на 18 градуса. Съседите ни отдолу се топлят с печка чудо на дърва и въглища (24/7) и се усеща и при нас леко (при тях аз не мога да дишам от жега).
    4. В стаята работят 2 лаптопа и телевизор, няма други уреди. Стаята се ползва през целия ден, без да се спи в нея, а след няколко месеца ще се ползва и от бебе.
    5. Сумата, в която искаме да се вместим е до 1400лв с монтажа, може и втора употреба.
    6. Скица


    В някакъв момент в бъдещето, стаята ще бъде ремонтирана и проблемът с дограмата и изолацията ще бъде решен, но е много вероятно догодина да сменим само дограмата. Очакваме от климатика да бъде надежден в студените дни, средната температура за януари миналата зима беше около 0 градуса максимална и -8 мининална. Опитах се да отговоря максимално точно на въпросите от първия пост, надявам се да не съм пропуснала нещо важно.

    Надявам се да ми помогнете в избора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3952

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Empusa Виж публикацията
    Здравейте,
    Предстои ни покупка на климатик, но нямам никаква представа кой е най-добрият възможен за параметрите на помещението и финансовите ни възможности.
    1. Климатикът ще се използва за всекидневна, всесезонно за охлаждане и отопление;
    2. Стаята е 18кв.м., 45куб.м.. Дограмата е стара, дървена 3,5кв.м., с направена максимално добра изолация от силикон и гумени оплътнения, та поне не духа (изобщо) и външни ролетни щори, които честно казано не използвам особено.. Нямаме поставена изолация на стени или таван.
    3. Външните стени, 2 на брой, са с изложение североизток и югоизток, като стената с прозорците е североизток с преобладаващо източно изложение. Намира се в панелен апартамент на 6-ти, последен етаж. 2-те вътрешни стени са със съседи - банята на необитаемият съседен апартамент и спалнята ни, която се топли само вечер на 18 градуса. Съседите ни отдолу се топлят с печка чудо на дърва и въглища (24/7) и се усеща и при нас леко (при тях аз не мога да дишам от жега).
    4. В стаята работят 2 лаптопа и телевизор, няма други уреди. Стаята се ползва през целия ден, без да се спи в нея, а след няколко месеца ще се ползва и от бебе.
    5. Сумата, в която искаме да се вместим е до 1400лв с монтажа, може и втора употреба.
    6. Скица


    В някакъв момент в бъдещето, стаята ще бъде ремонтирана и проблемът с дограмата и изолацията ще бъде решен, но е много вероятно догодина да сменим само дограмата. Очакваме от климатика да бъде надежден в студените дни, средната температура за януари миналата зима беше около 0 градуса максимална и -8 мининална. Опитах се да отговоря максимално точно на въпросите от първия пост, надявам се да не съм пропуснала нещо важно.

    Надявам се да ми помогнете в избора.
    Може да погледнете.
    Фуджитсу 12 lmca
    Toshiba Mirai RAS-13BKV-E / RAS-13BAV-E
    Hitachi RAK 35RPC



    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    С.Мезинов, kokovox, rosswen и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3953

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не сте казали от къде сте?
    Аз бих боднал някой от тези.
    Хитачи РПЦ 35
    Fuji LMC 12
    Може и с 9 ка да минете ,но дограмата и липсата на изолация е малко кофти.
    Заради бебето аз бих сложил Panasonic Eteria 12 заради йонизатора.
    Аз поне така направих заради бебока.
    Казват ,че под-10 градуса почвал да размразява по часовни,но това се лекува.
    Вие казвате ,че миналата зима е стигало до -8 .Това не е проблем.
    Като по-евтин вариант се препоръчва Gree change ,все пак чакате бебе и ако парите са дефицит.
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3954

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Може да погледнете.
    Фуджитсу 12 lmca
    Toshiba Mirai RAS-13BKV-E / RAS-13BAV-E
    Hitachi RAK 35RPC




    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Hitachi RAK 35RPC

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Empusa Виж публикацията
    Здравейте,
    Предстои ни покупка на климатик, но нямам никаква представа кой е най-добрият възможен за параметрите на помещението и финансовите ни възможности.
    1. Климатикът ще се използва за всекидневна, всесезонно за охлаждане и отопление;
    2. Стаята е 18кв.м., 45куб.м.. Дограмата е стара, дървена 3,5кв.м., с направена максимално добра изолация от силикон и гумени оплътнения, та поне не духа (изобщо) и външни ролетни щори, които честно казано не използвам особено.. Нямаме поставена изолация на стени или таван.
    3. Външните стени, 2 на брой, са с изложение североизток и югоизток, като стената с прозорците е североизток с преобладаващо източно изложение. Намира се в панелен апартамент на 6-ти, последен етаж. 2-те вътрешни стени са със съседи - банята на необитаемият съседен апартамент и спалнята ни, която се топли само вечер на 18 градуса. Съседите ни отдолу се топлят с печка чудо на дърва и въглища (24/7) и се усеща и при нас леко (при тях аз не мога да дишам от жега).
    4. В стаята работят 2 лаптопа и телевизор, няма други уреди. Стаята се ползва през целия ден, без да се спи в нея, а след няколко месеца ще се ползва и от бебе.
    5. Сумата, в която искаме да се вместим е до 1400лв с монтажа, може и втора употреба.
    6. Скица


    В някакъв момент в бъдещето, стаята ще бъде ремонтирана и проблемът с дограмата и изолацията ще бъде решен, но е много вероятно догодина да сменим само дограмата. Очакваме от климатика да бъде надежден в студените дни, средната температура за януари миналата зима беше около 0 градуса максимална и -8 мининална. Опитах се да отговоря максимално точно на въпросите от първия пост, надявам се да не съм пропуснала нещо важно.

    Надявам се да ми помогнете в избора.
    Hitachi RAK 35RPC

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    3
    #3955

    Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Имам нужда от помощ за избора на климатик.
    Става въпрос за кухня с хол, общо 42 кв. м., височина на таван 2,5 кв.м. с два прозореца по 5 кв. м. със стъклопакети с ниска емисия. Къща във Варна, тухла с външна изолация, западно изложение. Ще се ползва предимно за отопление.
    Като качество/цена ми препоръчват Toshiba Ras-18n3kv2-e или Daikin FTXB60C.
    Бих искала и вашето мнение.
    Благодаря
    Този пост е редактиран от Franzela; 04-11-17 в 06:10.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #3956

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Franzela, обърнете внимание на:
    General Fujitsu ASHG18LFCA Energy Plus 2
    Toshiba RAS-18PKVSG-E Shorai
    Gree GWH18UC-K3DNA4F (LCLH) U-Crown
    Hitachi RAK-50RPC/RAC-50WPC Performance
    kokovox одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    27
    #3957

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Първоначално публикувано от na$$ko
    Здравейте отново, майсторът който най-вероятно ще ми монтира климата, ми каза да погледна ако искам и този -> Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE.
    В сравнение с LTC09 кой да избера?



    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    + едно за Mitsubishi FH плазмата е екстра която липсва при ЛТ ,а тя наистина върши работа.


    Я дайте плюсове и минуси и на двата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #3958

    Отговор: Избор на климатик 2017

    21 кв.м. панел, без изолация, 2.65 височина, хол с почти перфектна дограма, под паркет дървен, сравнително топъл, Петрич.
    Ще върши ли работа LTC 09, или FH25?

    Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3959

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Franzela Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам нужда от помощ за избора на климатик.
    Става въпрос за кухня с хол, общо 42 кв. м., височина на таван 2,5 кв.м. с два прозореца по 5 кв. м. със стъклопакети с ниска емисия. Къща във Варна, тухла с външна изолация, западно изложение. Ще се ползва предимно за отопление.
    Като качество/цена ми препоръчват Toshiba Ras-18n3kv2-e или Daikin FTXB60C.
    Бих искала и вашето мнение.
    Благодаря
    Понеже не сте казали бюджет за климатика, ще добавя и:
    Фуджитсу 14 нокрия

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3960

    Отговор: Избор на климатик 2017

    @Franzela, не взимай дайкина, имам 60-ка в хола (52м2) шумен, дефрост по време, висок минимум и постоянно е ОН/ОФФ при мен, дори при 2 градуса външна и 22 задание, което си зависи от топлозагубите, но все пак. Иначе топли, но си има големи минуси. Даже си мисля до година да го махам и да сложа една 14-ка самурай К2У. Фуджи 18ЛФЦ за цена/качество е супер, мое мнение.
    @na$$ko, избора се разграничава с това, дали искаш екстри или яко топлене. И двете машини топлят и са добри, ФХ има йонизатор, но струва осезаемо повече, а ЛТЦ топли яко, но няма такива екстри. И двата са надеждни и изключителни машини.
    Franzela одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе