Страница 276 от 334 ПърваПърва ... 226266274275276277278286326 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,126 до 4,140 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #4126

    Отговор: Избор на климатик 2017

    В кой регион е тази местна фирма?

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4127
    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Здравейте,питането е за позната възрастна жена в прясно саниран блок.Иска климатик за 20м2 стая бюджета е 1100лв.Местна фирма и предлага Грее виола за тези пари 12 -ска.Да предложите за тази цена модел по ефективен от този.
    За тази цена перфектен избор е General ashg/aohg-12llcc
    bobovo, toto_toto, Genadi80 и 1 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4128

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Новата придобивка в канцеларията.
    1200w разход на час.560 кинта цена с отстъпката.12-ка.Шума е като в турбинната зала на АЕЦ Козлудуй.
    Имах подобно чудо на техниката( Fire нещо си от метро ) в старата каравана поради липса на таванен климатик.
    Вършеше си работата много коректно .
    Ползвах го само за охлаждане .
    Бях го вградил в единия гардероб над печката и ползвах кумина на печката .
    За шум беше Шумен ,но в гардероба си беше добре в спалнята не се чуваше.
    За консумация не мога да кажа ,защото по къмпингите няма електромери .
    Като принцип на работа не се различава от таваните за каравани.
    Genadi80 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #4129

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Вече се предлагат подобни машини, които са от две части. Едната е с формата на куфарче, свързана с гъвкав сноп към другата. Те са по-тихи и ефективни.
    Вече - може би в България, но аз си бях купил такава през далечната 1999. И не са по-тихи ,защото комресора пак е вътре.Съседа имаше"върховия" модел - същата работа.
    П.С. беше Кериър.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #4130

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=chany;844753]В кой регион е тази местна фирма?

    За Шумен става въпрос и Велев където предлага модела при въпросната фирма сега видях е 1169лв.А грее-то е 1099лв.Аз като ми каза за Грее-то направо не и казх че имам резерви ,защото взеэме на наште преди 1.5 г 12-ка чейнч и малко работи не както трябва с градусите. и си гори повече ток .Звънях на представителството на ГРЕЕ и те ми казаха ,че датчика е така настроен че примерно на 22гр ако е климатика ще изключи на 26гр. примерно.Велев за този ли става въпрос http://satex.bg/bg/product-view/396.html
    Този пост е редактиран от loshiat; 11-11-17 в 22:07.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4131

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=loshiat;844769]
    Цитат Първоначално публикувано от chany Виж публикацията
    В кой регион е тази местна фирма?

    За Шумен става въпрос и Велев където предлага модела при въпросната фирма сега видях е 1169лв.А грее-то е 1099лв.Аз като ми каза за Грее-то направо не и казх че имам резерви ,защото взеэме на наште преди 1.5 г 12-ка чейнч и малко работи не както трябва с градусите. и си гори повече ток .Звънях на представителството на ГРЕЕ и те ми казаха ,че датчика е така настроен че примерно на 22гр ако е климатика ще изключи на 26гр. примерно.Велев за този ли става въпрос Климатик Fujitsu General ASHG 12 LLCC/AOHG 12 LLCC | Стенни инверторни климатици | Климатици с безплатна доставка - Климатици,цени на климатици и отоплителни системи, Шумен, Варна, Търговище, Разград от Сатекс ООД
    Това климатиче е много добро за парите си.
    Топли много !!!
    Може да погледнеш при друг търговец.
    Моите 2 преди повече от 2 години с монтажа ми излезнаха под 1000 лв за бройка
    loshiat и Genadi80 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4132

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Прежали още 69лв няма да съжаляваш.
    bobovo, zxc0 и loshiat харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #4133

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. Доскоро не знаех нищо за климатиците, но за една седмица изчетох мн инфо тук, и май ще си взема скоро.
    Помещението е хол/спалня 6.3m x 3.4m = 21.42 m2 x 2.6m = 55.7 m3 , северно изложение в Русе (студ + мъгли), тухла, с дървена дограма с огромни прозорци, свързан с остъклена тераса (не PVC). Първи етаж, вътрешен апартамент, съседа отгоре не отоплява стаята, другия май да. Термометъра в стаята през Ноември показва 17 градуса денем и нощем, не съм зиморничав и уж няма да давам зор на климатика с високи Т зимата и ниски Т лятото.
    Досега ползвах камина с водна риза и ме интересува дали може отвреме навреме да се пуска и тя, или дима/прахоляка (малко, но има) ще вреди много на климатика?
    Чудя се дали климатика на позиция 1 от чертежа ми би бил ефективен (или позиция 2) и ще отоплява ли и вътрешността на стаята, или ще е много по-ефективно и добре ако се вземе подов климатик (евентуалната позиция е отбелязана на чертежа, под прозореца означен със сниьо има дълъг радиатор, но те са с високи цени от 1500-1850 лв., с монтажа стига 2000лв., бая разлика си е в сравнение със стенен MHI за 1400 лв. с вкл. монтаж)? Чудя се дали ще ми дразни понякога, защото все пак ще духа насреща ми, когато съм на дивана на 3 метра от стената?


    Засега съм се спрял на моделите:
    Mitsubishi Heavy Industri SRK/SRC 25 ZS-S
    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 25 ZS-S - 1399 лв. с вкл. стандартен монтаж
    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA
    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA - 1249 лв. с вкл. стандартен монтаж

    като съм отворен и към други предложения, но все пак трябва да са оферти за Русе и да не са мн по-скъпи, смятам че съм харесал оптималните модели в съотношение цена/качество. Четох доста коментари, че Fujitsu fan на 2-ра степен бил доста шумен (21/32/40/43 dB, но повечето др марки са също толкова шумни май), затова засега съм се спрял на MHI модела, който е доста по-тих (19/23/28/36 dB), а и ще мога ръчно да го настроя да духа настрани към центъра на стаята (нз дали на Fujitsu-то може ръчно да се нагласят жалузите).
    Не разбирам нищо от филтри и питам дали тия двата модела имат хубави филтри/екстри... Ако има др. тих модел с плазмен филтър (ако е чак такова чудо) или др. екстра, бих дал някой лев повече да речем. Ако има по-евтини и/или тихи 9-ки или 12-ки, които биха свършили работа, предлагайте...
    Дефростите явно са важни, някой може ли да каже каже г/д през колко време го правят горните и предлаганите от вас модели?
    Bulclima (Камео - Русе) и Megaelectronics имат дистрибутори за Русе. Видях, че тук има няколко съфорумника от Русе, та ще се радвам ако споделите впечатления от фирми, монтаж, сервиз, и т.н. (може и на ЛС).
    Btw имам познат техник, но може да дойде чак през Януари, та да речем че бюджета ми е 1500 лв. за тия 21 квадрата.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 12-11-17 в 18:02.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #4134

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Вече имам няколко взети правилни решения благодарение на вас. Ще разчитам, ако пак мога да се допитам и вземем отново най-правилното
    Искам да взема климатик - апартамента ще го давам под наем. Вече има монтиран един дайкин 12-ка в хола / тук грешката е изцяло моя / не знам модела и сега не мога да го видя stupid ;-(
    Ще им сложа още един в едната спалня.
    За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно.
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? И за двете - основно отопление
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 14кв.м. стандартна височина - 36.5 кубатура б) вида на дограмата и стъклопакета (/ПВЦ/, двоен/ стъклопакет, ; в) квадратура на прозорците 2 прозореца общо около 4 кв.м. ; г) изложението на помещението; Запад д) етаж на помещението в сградата, 4 етаж
    е) какво е предназначението на помещението- спалня
    ж) в апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? гр. Пловдив
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? Наемателите да си преценят ТЕ ще плащат. Предполагам зимата 24-25Г лятото 25-8Г,
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Няма, но стените са дебели - 60см, зидове.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Няма
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. Таван 1300 лв.
    9 Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Схема няма да мога да кача, т.к. съм с ограничен лаптоп в момента. При първа възможност ще го направя, като ще се постарая да видя и модела на климатика в хола. Идеята също така ми е, дали ще има някакъв шанс да се отоплява целият апартамент с тези два климатика, но докато не направя схема няма как да стане ясно.
    П.С. Апартамента не е голям, двете спални са от ляво, на запад, хола с трапезарията е от дясно, на изток, и дайкина духа направо към 2-рата спалня, която няма да има климатик. 1-вата на която ще монтирам е 14кв., 2-рата е 12кв. хола е 17кв. антре 8 кв....
    Благодаря засега
    Този пост е редактиран от coOkies; 12-11-17 в 15:29.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #4135

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Toshiba RAS-10BKVG-E Mirai
    Hitachi RAK-25RPB/RAC-25WPB Performance
    General Fujitsu ASHG07LMCA Energy Plus 2
    Gree GWH09KF-K3DNA6G Change
    Японски употребяван климатизатор

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #4136
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Toshiba RAS-10BKVG-E Mirai
    Hitachi RAK-25RPB/RAC-25WPB Performance
    General Fujitsu ASHG07LMCA Energy Plus 2
    Gree GWH09KF-K3DNA6G Change
    Японски употребяван климатизатор
    Благодаря за направените предложения.
    Само, ако може да ми дадете информация конкретно за този климатик. В момента гледам, че имат аутлет цена и идва на 1300лв. с монтаж; та за това иде реч - panasonic-cs-cu-e12qke.
    Ще се монтира срещу вратата на антрето и мисля, че ще е способен да обдухва/отоплява и него.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #4137

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от coOkies Виж публикацията
    Благодаря за направените предложения.
    Само, ако може да ми дадете информация конкретно за този климатик. В момента гледам, че имат аутлет цена и идва на 1300лв. с монтаж; та за това иде реч - panasonic-cs-cu-e12qke.
    Ще се монтира срещу вратата на антрето и мисля, че ще е способен да обдухва/отоплява и него.
    Това е простотия, да сложите подобен модел в 14 квадрата...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv, SPSt и ruuni9 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4138

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от MistaMasta Виж публикацията
    Здравейте. Доскоро не знаех нищо за климатиците, но за една седмица изчетох мн инфо тук, и май ще си взема скоро.
    Помещението е хол/спалня 6.3m x 3.4m = 21.42 m2 x 2.6m = 55.7 m3 , северно изложение в Русе (студ + мъгли), тухла, с дървена дограма с огромни прозорци, свързан с остъклена тераса (не PVC). Първи етаж, вътрешен апартамент, съседа отгоре не отоплява стаята, другия май да. Термометъра в стаята през Ноември показва 17 градуса денем и нощем, не съм зиморничав и уж няма да давам зор на климатика с високи Т зимата и ниски Т лятото.
    Досега ползвах камина с водна риза и ме интересува дали може отвреме навреме да се пуска и тя, или дима/прахоляка (малко, но има) ще вреди много на климатика?
    Чудя се дали климатика на позиция 1 от чертежа ми би бил ефективен (или позиция 2) и ще отоплява ли и вътрешността на стаята, или ще е много по-ефективно и добре ако се вземе подов климатик (евентуалната позиция е отбелязана на чертежа, под прозореца означен със сниьо има дълъг радиатор, но те са с високи цени от 1500-1850 лв., с монтажа стига 2000лв., бая разлика си е в сравнение със стенен MHI за 1400 лв. с вкл. монтаж)? Чудя се дали ще ми дразни понякога, защото все пак ще духа насреща ми, когато съм на дивана на 3 метра от стената?


    Засега съм се спрял на моделите:
    Mitsubishi Heavy Industri SRK/SRC 25 ZS-S
    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 25 ZS-S - 1399 лв. с вкл. стандартен монтаж
    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA
    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA - 1249 лв. с вкл. стандартен монтаж

    като съм отворен и към други предложения, но все пак трябва да са оферти за Русе и да не са мн по-скъпи, смятам че съм харесал оптималните модели в съотношение цена/качество. Четох доста коментари, че Fujitsu fan на 2-ра степен бил доста шумен (21/32/40/43 dB, но повечето др марки са също толкова шумни май), затова засега съм се спрял на MHI модела, който е доста по-тих (19/23/28/36 dB), а и ще мога ръчно да го настроя да духа настрани към центъра на стаята (нз дали на Fujitsu-то може ръчно да се нагласят жалузите).
    Не разбирам нищо от филтри и питам дали тия двата модела имат хубави филтри/екстри... Ако има др. тих модел с плазмен филтър (ако е чак такова чудо) или др. екстра, бих дал някой лев повече да речем. Ако има по-евтини и/или тихи 9-ки или 12-ки, които биха свършили работа, предлагайте...
    Дефростите явно са важни, някой може ли да каже каже г/д през колко време го правят горните и предлаганите от вас модели?
    Bulclima (Камео - Русе) и Megaelectronics имат дистрибутори за Русе. Видях, че тук има няколко съфорумника от Русе, та ще се радвам ако споделите впечатления от фирми, монтаж, сервиз, и т.н. (може и на ЛС).
    Btw имам познат техник, но може да дойде чак през Януари, та да речем че бюджета ми е 1500 лв. за тия 21 квадрата.

    Може да добавите и hitachi performance 35 към размислите.
    Гледам сега го има за около 1200 лв .
    Според мен ще е по - тих от Fujitsu заради големината на вътрешното тяло.
    Има ала бала филтри.
    За 1500 лв топлеш климатик с йонизатор 12 май е само Новото Грее .
    Там беше нещо като студена плазма.
    Аз бих заложил на Хитачито.
    Пък след време да сменя дограмата
    splendor одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4139

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от coOkies Виж публикацията
    Здравейте,
    Вече имам няколко взети правилни решения благодарение на вас. Ще разчитам, ако пак мога да се допитам и вземем отново най-правилното [emoji106]
    Искам да взема климатик - апартамента ще го давам под наем. Вече има монтиран един дайкин 12-ка в хола / тук грешката е изцяло моя / не знам модела и сега не мога да го видя stupid ;-(
    Ще им сложа още един в едната спалня.
    За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно.
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? И за двете - основно отопление
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 14кв.м. стандартна височина - 36.5 кубатура б) вида на дограмата и стъклопакета (/ПВЦ/, двоен/ стъклопакет, ; в) квадратура на прозорците 2 прозореца общо около 4 кв.м. ; г) изложението на помещението; Запад д) етаж на помещението в сградата, 4 етаж
    е) какво е предназначението на помещението- спалня
    ж) в апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? гр. Пловдив
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? Наемателите да си преценят ТЕ ще плащат. Предполагам зимата 24-25Г лятото 25-8Г,
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Няма, но стените са дебели - 60см, зидове.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Няма
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. Таван 1300 лв.
    9 Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Схема няма да мога да кача, т.к. съм с ограничен лаптоп в момента. При първа възможност ще го направя, като ще се постарая да видя и модела на климатика в хола. Идеята също така ми е, дали ще има някакъв шанс да се отоплява целият апартамент с тези два климатика, но докато не направя схема няма как да стане ясно.
    П.С. Апартамента не е голям, двете спални са от ляво, на запад, хола с трапезарията е от дясно, на изток, и дайкина духа направо към 2-рата спалня, която няма да има климатик. 1-вата на която ще монтирам е 14кв., 2-рата е 12кв. хола е 17кв. антре 8 кв....
    Благодаря засега
    Може да погледнете и Hitachi RAK 35RPC. Мисля, че ще се намери до 1300-50лв с монтажа.

    Sent from my Lenovo TB2-X30F using Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    19
    #4140

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, нуждая се от съвет за избор на климатик. Помещението е всекидневна 19,25 м2, височина 2,50м. панелка втори етаж, PVC дограма. Изолацията е само външна, вътрешна изолация на стените и тавана няма с една външа и три вътрешни стени. Първият и третия етаж под мен се отопляват на климатик. В момента отоплението ми е с камина, водна риза, но ме мъчат проблеми с конденз, намалена тяга и се чудя дали климатика е добра идея да сменя отоплението. Основно ще се ползва за отопление, както и лятото за охлаждане, като лятото ще отварям вратата на съседната стая 12 м2.
    Моделите които ми направиха впечатление са следните:

    КЛИМАТИК TOSHIBA RAS13BKVG/BAVG MIRAI
    Климатик FUJITSU ASYG12LLCC
    Или
    Климатик Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA

    Надявам се сметката за ток да не е висока, да не е шумен климатика и да не се приготвя за излитане, като на съседа над мен когато температурата в Русе падне до - 10° .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе